dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 29 z 29
  1. #21
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar iga9
    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Posty
    2.896
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    225

    Domyślnie

    Ok w takim razie keny52 napisz nam tu cos o firmach, ktore takie kominki zpw produkuja - jakie montowales, jakie polecasz. Jakie piece z tym wspolpracuja. Jak sie rozni instalcja.
    I oczwiscie przykl;adowe ceny: material (ile, komine, ile piec, co trzeba dolozyc do instalacji i za ile?) i robicizna.
    Zawsze myslalam, ze to sa bardzo duze koszty a terz wszyscy dookola mnie namawiaja. Zwykly wklad kominkowy + grawitacyjendgp to ok. 6000 i nie grzeje wody.
    A ile taka przyjemnosc za komiek z plaszczem wodnym?

    Piszcie ile kosztowaly wasze instalacje tego typu. Zglebiam temat. Za ok. 2 miesiace wchodzi instalator na pierwszy etap. Do tego czasu musze miec pewna decyzje i jeszcze zgromadzic wyceny. Moze ma ktos cos takiego w okolicach Poznania?

  2. #22

    Domyślnie

    to i ja sie podłącze z pytaniem:
    Czy ktos zna firmę produkującą kominki z płaszczem do małego domku (100 m2) - i w dodatku bardzo dobrze ocieplonego? - czyli kminki z płaszczem o małej mocy


    Bo z tego co widziałem w necie to kominki z płaszczem to od 15KW się zaczynają, a ja szukam około 6 - 8 KW. Czy ktos spotkal sie z takim kominkiem, albo czy ktoś wie czy istnieje możliwość zastosowania jakiegoś rozwiązania (nie wiem, typu jakiś zawór czterodrogowy czy inne sprzęgło hydrauliczne), które pozwoli zainstalować taki kominek w małym domku.
    Dodam, że pomieszczenie w którym ma stać kominek to około 23 m2

    A tak w ogóle tonajbardziej odpowiadałby mi kominek gazowy z płaszczem wodnym
    Nie dokłada sie, nie czyści, normalne ogrzewanie gazowe a dodatkowo taki widok ognia: http://www.chazelles.com.pl/kominki-gazowe/ lub: http://www.stylowekominki.pl/galeria_gazowe_helex.html

  3. #23
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar iga9
    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Posty
    2.896
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    225

    Domyślnie

    No to i ja uzupełnię - pow. użytkowa domu 120 m2. Pomieszczenie z kominiem ma 24m2 + otwarta kuchnia ok. 10m2. Wycieplony standardowo (pth 25 + 14 cm styropian). Wiec warunki troche gorsze, ale generalnie podobne poprzednika. Czy wiec kominek z palszczem bedzie alternatywa w takim wypadku dla kominka z dgp?
    Dodam, ze dla mnie glowna wado kominka z dgp jest brud osiadajacy na scianach i suficie. I podobno zadnymi filtrami nie da sie tego uniknac. A im mniejszy dom tym jasniejsze kolory na scianach... Ciekawe co nam doradzicie?

  4. #24
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mariobros35
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    71-087
    Posty
    1.237

    Domyślnie

    Cytat Napisał iga9
    Ok w takim razie keny52 napisz nam tu cos o firmach, ktore takie kominki zpw produkuja - jakie montowales, jakie polecasz. Jakie piece z tym wspolpracuja. Jak sie rozni instalcja.
    I oczwiscie przykl;adowe ceny: material (ile, komine, ile piec, co trzeba dolozyc do instalacji i za ile?) i robicizna.
    Zawsze myslalam, ze to sa bardzo duze koszty a terz wszyscy dookola mnie namawiaja. Zwykly wklad kominkowy + grawitacyjendgp to ok. 6000 i nie grzeje wody.
    A ile taka przyjemnosc za komiek z plaszczem wodnym?

    Piszcie ile kosztowaly wasze instalacje tego typu. Zglebiam temat. Za ok. 2 miesiace wchodzi instalator na pierwszy etap. Do tego czasu musze miec pewna decyzje i jeszcze zgromadzic wyceny. Moze ma ktos cos takiego w okolicach Poznania?
    iga9 wspułpracuję z kenym52 ja wykonuję instalację kominka z płaszczem wodnym a on go obudowuje co do firm to mogę polecić dwie 1 www.merkury.win.pl 2 www.kominki.byrski.pl co do współpracy to kominek z płaszczem wodnym może wspułpracować z każdym piecem olejowym,gazowym,elektrycznym c.o a wycenę robocizny i materiałów prześlę ci na meila pozdrawiam
    Jeżeli mogę być pomocny w zagadnieniach dotyczących kominków z płaszczem wodnym to zapraszam do zadawania pytań

    --Tu była reklama----

  5. #25

    Domyślnie

    Witam

    Mariobros35 a ja mam takie pytanie, całkiem laickie:
    jak wygląda dokładnie połączenie kominka z piecem c.o. gazowym? chodzi mi o to, czy jest jakaś automatyka sterująca zaworami, pompami obiegowymi i wyłączaniem i włączaniem kotła, czy też ręcznie muszę otworzyć zawory na rurach od kominka gdy palę w kominku i wyłączyć wtedy piec?

    pozdrawiam
    Tomek

  6. #26
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mariobros35
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    71-087
    Posty
    1.237

    Domyślnie

    Cytat Napisał BoBoW
    Witam

    Mariobros35 a ja mam takie pytanie, całkiem laickie:
    jak wygląda dokładnie połączenie kominka z piecem c.o. gazowym? chodzi mi o to, czy jest jakaś automatyka sterująca zaworami, pompami obiegowymi i wyłączaniem i włączaniem kotła, czy też ręcznie muszę otworzyć zawory na rurach od kominka gdy palę w kominku i wyłączyć wtedy piec?

    pozdrawiam
    Tomek
    oczywiście że jest automatyka w postaci urządzenia włanczającego i wyłanczającego pompy od kominka w zależności od tenperatury na płaszczu kominka jednocześnie te same urządzenie steruje załanczaniem się pieca gazowego poprzez stycznik elektryczny no i steruje piorytetem ciepłej wody urzydkowej z kominka poprzez zawór trójdrożny
    Jeżeli mogę być pomocny w zagadnieniach dotyczących kominków z płaszczem wodnym to zapraszam do zadawania pytań

    --Tu była reklama----

  7. #27
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ArekOPC

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Ruda Śląska
    Kod pocztowy
    41-700
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam czytałem kazdy post tutaj i wypowiem sie tak .

    Kolego jezeli nie czujesz narazie budzetu na kominek z płaszczem wodnym a dom idzie i tak pozniej do sprzedania to po co przepłacać, te dwa lub 3 lata jakoś wytrzymiesz. Farby nie sa drogie by przemalowac raz na rok pokoje.

    Jesli chodzi o centralne ogrzewanie gazowe i kominek z płaszczem wodnym to dobra alternatywa pod warunkiem ze jest dobrany dobry wymiennik płytkowy i grupa mieszająca np. Conect Base z zaworem trojdroznym . Kocioł kondensacyjny odpalasz do rozruchu a na podtrzymanie palisz kominkiem . grzejniki w tym wypadku przy kotle gazowym musiały by być przewymiarowane jesli chodzi o moc a najlepiej jak by to była podłogówka lub scienne ogrzewanie. Co do wody uzytkowej zamiast zasobnika z wezownica wolałbym pompe ciepła powietrzna .

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał ArekOPC Zobacz post
    Witam czytałem kazdy post tutaj i wypowiem sie tak .

    Kolego jezeli nie czujesz narazie budzetu na kominek z płaszczem wodnym a dom idzie i tak pozniej do sprzedania to po co przepłacać, te dwa lub 3 lata jakoś wytrzymiesz. Farby nie sa drogie by przemalowac raz na rok pokoje. . .

    A czy kolega zwrócił uwagę na daty postów?


  9. #29
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał Paweł_K Zobacz post
    A czy kolega zwrócił uwagę na daty postów?

    Oj tam, oj tam....

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony