dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 8
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 151
  1. #81
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Hannah
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    80
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Dorbie Wam wyszło więcej za stan surowy bo macie o ten pokój nad garażem więcej... Z tego co tu się wczytałam na forum to 25m2 to 25.000zł więcej... pozatym my nie mamy okien dachowych bo jakos stwierdziliśmy na "żywo" oglądając gotowa lukrecje ,że kazdy pokój i tak jest doświetlony, a w części sypialni planowanej chcemy zrobic dużą szafę "garderobę" więc jakoś bez okna się chyba tam obejdzie
    Sallix dzięki za informację, my też planujemy podłogówke cały parter i łazienka na górze, więc teraz wiem jakich cen moge się spodziewac przy rozmowach z hydraulikiem i elektrykiem... Czy to ceny z materiałem czy robocizna sama? I jeszcze pytanie: czy hydraulik montuje np. "geberity" czy kiedy to się robi dziewczyny? Po tynkach czy przed? Pewnie to głupie pytania ale na razie w instalacjach jestem "zielona"

  2. #82

    Domyślnie

    kwoty podane w poprzenim poście dotyczą robocizny z materiałami, poza tzw. białym montażem. czyli wszelkie rury, stelaże itp zostały juz ujęte, natomiast wanna, baterie, umywalki itd. będa kupowane poza tą kwotą.

    co i kiedy robić ? są różne szkoły, oczywiście rury rozprowadzjące wodę i kananalizację trzeba położyc przed tynkiem a wężownice podłogówki dopiero po tynkach.
    natomiast podejścia do baterii, kaloryferów itd mozna robić i przed i po tynkach. oba rozwiązania mają swoje zalety i wady, warto pogadać z hydralukiem i znajomymi którzy juz to mają za sobą.
    ja staralem się maksymalnie duzo zrobic przed tynkami., tak aby po ich połozeniu nie ryć nowych bruzd w ścianach. oczywiście podłogówka zawsze po tynkach.
    saliix

  3. #83

    Domyślnie

    Witam,
    Z przyjemnością znalazłem "lukrecjowy" wątek. Buduję ten dom pod Lublinem. Zaczęliśmy jesienią zeszłego roku (stan zero), a w zeszłym tygodniu zaczęli murowac ściany. Dziś zalaliśmy strop a w przyszłym tygodniu ciągną parter.
    Mamy wersję bez garażu i lustrzane odbicie (tak pasowało do stron świata na naszej działce). Po kilkumiesięcznych dylematach z czego budować stanęło na Porothermie 25P+W, czyli zgodnie z projektem. Zmieniliśmy strop na gęstożebrowy, małe modyfikacje otworów okiennych (np. zmniejszyliśmy okno w solonie i wyjście na taras, które było ogromne, zlikwidowaliśmy też łuk w oknie na klatce schodowej), zlikwidowaliśmy też dwa mniejsze balkony - doszlismy do wniosku, że ich tak się z nich nie korzysta a budowanie ich to niepotrzebny dodatkowy koszt i trudny do ocieplenia mostek termiczny. Poza tym praktycznie bez zmian.
    Ktoś pisał wcześniej o zmniejszeniu okna w kuchni tak żeby zmieścił się zlew. Do tej pory o tym nie pomyślałem, ale może rzeczywiście to dobry pomysł (jeszcze nie jest za późno). Ciekawy jestem jakie sa doświadczenia tych, którzy nie zmniejszali i próbowali już wyposarzyć kuchnię?
    Pozdrawiam

  4. #84
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Hannah
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    80
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    To zlew sie nie zmieści pod oknem takim jak w projekcie?!

  5. #85
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aniahubi
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.343
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    131

    Domyślnie

    Witajcie miłośnicy domu w lukrecji. Zapisałam się do waszej grupy dawno temu, ale tak się złożyło że nie kupiliśmy działki, którą planowaliśmy. Teraz mamy inną i budujemy inny dom, ale został mi projekt.

    Może ktoś chce odkupić orginalny projekt Dom w lukrecji G odbicie lustrzane? Kompletny projekt, załącznik z rekuperacją i DGP - szczegóły na priv.

  6. #86
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar dorbie
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    4.018
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    341

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hannah
    To zlew sie nie zmieści pod oknem takim jak w projekcie?!
    Miesci sie ale na rowni z blatem jest dol okna i jak zrobisz kran to okna nie otworzysz. Ja podnioslam okno o 20cm i tym samym je zmniejszylam, wg mnie super.

  7. #87

    Domyślnie

    Cytat Napisał dorbie
    Cytat Napisał Hannah
    To zlew sie nie zmieści pod oknem takim jak w projekcie?!
    Miesci sie ale na rowni z blatem jest dol okna i jak zrobisz kran to okna nie otworzysz. Ja podnioslam okno o 20cm i tym samym je zmniejszylam, wg mnie super.
    jak umieścisz kran w osi symetrii okna to także je otworzysz,

    mogę już pochwalic sie zrobionymi wczoraj wylewkami podłogowymi. koszt łącznie ze steropianem w pomieszczeniach bez podłogówki - 4 kpln.

    a z innej beczki, jaką powierzchnię scian zewnetrznych brał u was wykonawca do swoich kalkulacji i jak sie cenił? jestem wlasnie na etapie poszukiwań kogos kto ociepli mi budynek.
    sallix

  8. #88
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar dorbie
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    4.018
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    341

    Domyślnie

    Elewacja 244m2, 10m2 balkony 43zl/m2 za robocizne z polozeniem baranka, tzn zaplacilam z polozeniem gruntu 32zl/m2 a 11zl/m2 po polozeniu baranka i 200zl za polozenie baranka na bonie

  9. #89
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar dorbie
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    4.018
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    341

    Domyślnie

    Cytat Napisał sallix
    Cytat Napisał dorbie
    Cytat Napisał Hannah
    To zlew sie nie zmieści pod oknem takim jak w projekcie?!
    Miesci sie ale na rowni z blatem jest dol okna i jak zrobisz kran to okna nie otworzysz. Ja podnioslam okno o 20cm i tym samym je zmniejszylam, wg mnie super.
    jak umieścisz kran w osi symetrii okna to także je otworzysz,

    mogę już pochwalic sie zrobionymi wczoraj wylewkami podłogowymi. koszt łącznie ze steropianem w pomieszczeniach bez podłogówki - 4 kpln.

    a z innej beczki, jaką powierzchnię scian zewnetrznych brał u was wykonawca do swoich kalkulacji i jak sie cenił? jestem wlasnie na etapie poszukiwań kogos kto ociepli mi budynek.
    sallix
    Sam kladles folie i styropian?

  10. #90

    Domyślnie

    witam, folie i styropian kładli wykonawcy, tzn. tam gdzie była podłogówka - hydraulik, a na pozostałej powierzchni fachowiec od wylewek.

    teraz czas na ocieplenie dachu i regipsy - fachowiec proponuje za 100-110 pln za m2, w zalezności od ceny wełny - w tym robocizna 30 pln za m2
    oraz
    ocieplenie elewacji i tynk zewnetrzny, mineralny - tu wykonawca oszacował materiały na 10,3 kpln a robocizne na 11 kpln, chyba jednak przesadził z powierzchnią bo wyliczył 250 m2 a mi wychodzi co najwyżej 225 m2
    później kafelki, kolejny fachowiec bierze 30 pln za m2.

    jak oceniacie te propozycje ?

  11. #91
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar dorbie
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    4.018
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    341

    Domyślnie

    Nam wyszlo 490m2 tynkow, pokoj nad garazem , gdzie jest dodatkowa scianka - garderoba, korytarzyk na gorze do pokoju nad garazem, ale za to bez tynkowania garazu, jest spizarka ale scianka przy kominie bardzo wasko otynkowana i u nas bez schodow murowanych

    Czy ktos robil ocieplenie poddasza? Ile welny? Jakie ceny - z robocizna i ile metrow wyszlo?

  12. #92

    Domyślnie

    Witam po dłuższym milczeniu,
    sporo sie działo, ale wszystko idzie w dobrym kierunku. Umowa z wykonawcą podpisana, start budowy w połowie maja, zakonczenie stanu surowego otwartego pod koniec sierpnia.
    Pozdrawiam wszystkich

  13. #93
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar dorbie
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    4.018
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    341

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojtehal
    Witam po dłuższym milczeniu,
    sporo sie działo, ale wszystko idzie w dobrym kierunku. Umowa z wykonawcą podpisana, start budowy w połowie maja, zakonczenie stanu surowego otwartego pod koniec sierpnia.
    Pozdrawiam wszystkich
    Powodzenia, czekam na zdjecia

  14. #94

    Domyślnie

    Ponieważ wątek jest rozwojowy postanowiłam dorzucić swoje trzy grosze.
    Dawno, dawno temu pytałam o projekt, decyzja została podjęta, pozwolenie na budowę w lecie 2007, ale w związku z kłopotami z wykonawcą (pogoniłam z budowy) w zasadzie dopiero w marcu 2008 prace ruszyły pełną parą. W przyszłym tygodniu przychodzą cieśle zaczynać dach; drzewo czeka, ale niestety dachówki brak - może będzie za cztery tygodnie
    Ze zmian w projekcie: garaż będzie dwustanowiskowy, ponad nim strych (z możliwością adaptacji na pokój) z przejściem z sypialni północnej, schody drewniane zamiast wylewanych, okno klatki schodowej zamknięte prostym nadprożem zamiast łuku, zmniejszona wysokośc okna w kuchni do 120 cm (jak u Dorbie, z tego samego powodu - wylewka baterii kuchennej).
    Do tej pory rozczarowały mnie:
    - łazienka na dole - jest bardzo malutka i trudno rozstawić w niej sprzęty,
    - kotłownia - również niewielka, nie ma co liczyć na zorganizowanie tu pralni
    Problematyczne może być ustawianie mebli w salonie - wymaga to niekonwencjonalnego podejścia ze względu na niewielką powierzchnię ścian i spore przeszklenia.

  15. #95

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tora
    Ponieważ wątek jest rozwojowy postanowiłam dorzucić swoje trzy grosze.
    (...)
    Do tej pory rozczarowały mnie:
    (...)
    Problematyczne może być ustawianie mebli w salonie - wymaga to niekonwencjonalnego podejścia ze względu na niewielką powierzchnię ścian i spore przeszklenia.
    Wlaśnie między innymi z tego powodu my zmniejszyliśmy trochę te przeszklenia w salonie. Zmniejszyliśmy okno, które dodatkowo u nas wychodzi od północy, więc tak ogromne okno jest nieracjonalne. Usunęliśmy też jedno skrzydło z drzwi tarasowych. Mimo tych zmian salon wygląda ładnie i jest dobrze doświetlony. Miejsca na meble dzięki temu trochę więcej, choć i tak trzeba będzie dobrze przemyśleć ich rozstawienie. Ma to może i dobrą stronę - nie da się go za bardzo zagracić
    Pozdrowienia

  16. #96
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar dorbie
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    4.018
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    341

    Domyślnie

    Jesli chodzi o pom gospodarcze ja zmniejszylam okienko by postawic pralke pod oknem i powiesze sobie drazki spuszczane na dol na sznurkach nad pralka i bedzie suszarnia, obok zmiesci mi sie pompa ciepla, na przeciwko bufor do pompy ktory jest wielki bo 80x80 i wys 180cm i zostaje jeszcze miejsce na umywalke, z ktorej zrezygnowalismy bo myslelismy ze sie nie zmiesci. takze pom gosp tylko wydaje sie male. A my je zmniejszylismy o 15cm na rzecz lazienki. Troszke poprzestawialismy dzialowki zwiekszajac lazienke na 152cm szer i 2.00m dlugosci. Wchodzi na szer sedes - 65cm szer reszta kabina ktora bedzie chyba z systemow szyb z takimi rozporkami, bez drzwi. Wyjdzie nam kabina 125cm x 85, a na lewo od wejscia umywalka blatowa w blacie z kafli. Z lazienka warto pokombinowac juz na etapie dzialowek jak sie chce tam wstawic kabine.
    My wlasnie jestesmy zadowoleni z tego przeszklenia. Wybralismy taki projekt bo mamy wejscie od poludniowego- zachodu i wlasnie przez to duze okno bedziemy miec slonce w salonie caly dzien. A w salonie jest w planach kanapa lub dwie 2ka i 3ka. Tarasowe mamy otwierane tylko dwa srodkowe, wiec jak na witryne bedzie zachodzic kanapa to nie bedzie problemu Nam akurat podobalo sie wlasnie to przeszklenie. A okno na schodach daje swiatlo na pokoje na gorze tez i to jest super, tyle ze wszystko widac przez nie od zewn.
    Jak macie zdjecia swoich domkow to wklejajcie, jestem ciekawa
    U nas tynki gotowe i schna i bedziemy klasc styropina na podlogi i czekamy na podlogowke

  17. #97
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Hannah
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    80
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ja tez zmniejszyłam okno w kotłowni i też będe tam miała pralkę i komore gospodarczą a nad nimi suszarkę sznurkową. Po drugiej stronie kocioł gazowy, chcemy zasobnik dać na strych ale zobaczymy jak to wyjdzie... no i jeszcze się zmieści wąz do odkurzacza centralnego, i może jakas półka. Kotłownię zmniejszyliśmy też powiększając łazienkę o szerokośc komina. Zmieści się kabina, umywalka nablatowa 50, wc. Duże przeszklenia w salonie tez nam się podobają. Robimy tylko rolety elektryczne na te 2 okna- salon i tarasowe żeby chroniły przed słońcem/ śniegiem. Drzwi tarasowe zaszaleliśmy i robimy przesuwne. Pozatym zrezygnowaliśmy z drzwi z wiatrołapu do holu i będzie to przestrzeń otwarta. U góry pokój obok łazienki, który będzie naszą sypialnią w części skośnej będzie miał garderobę z drzwiami 70. Wyjdzie ona nawet spora ok. 4,5 m2. W pozostałych pokojach na górze powiekszone sa okna o 10cm na szerokość. Nie mamy okien dachowych. To by było chyba na tyle. Więcej grzechów nie pamietam

  18. #98

    Domyślnie

    Mam pytanie do tych co już robili tynki wewnętrzne. Ile wychodzi metrów tynków w Lukrecji (interesuje mnie zwłaszcza wersja bez garażu i dobudówek). Rozmawiałem z dwoma fachowcami, którzy zupełnie inaczej szacowali - choć nie był to jeszcze precyzyjny obmiar tylko "na oko". Jeden mówił, że bedzie ok. 400 m2, drugi, że 650.

  19. #99
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar dorbie
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    4.018
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    341

    Domyślnie

    U mnie bez garazu ale z pokojem nad garazem i tam garderoba, ale na dole bez scianki dzial kuchnia/jadalnia i bez scianki przy schodach, bo schody beda azurowe drewniane wyszlo 495m2

  20. #100

    Domyślnie

    Dzięki Dorbie za dość optymistyczną odpowiedź. Pozdrawiam

Strona 5 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony