dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 8
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 151
  1. #41
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Hannah
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    80
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    My budujemy w Koszalinie. Też jeszcze nie mamy kredytu , nawet nie zaczeliśmy go załatwiać bo ciągle nie mamy pozwolenia na budowę... Jutro wyjeżdzamy na 2 tyg. na urlop i jak wrócimy to dalej będziemy "działać"

  2. #42
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar dorbie
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    4.018
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    341

    Domyślnie

    To tak jak u nas
    My mamy dobrych przyjaciol,( chrzesny naszego synka) kolo Koszalina w gminie Biesiekierz tuz za Koszalinem jak tylko mija sie tabliczke na drodze do Szczecina to w lewo, nie pamietam jaka to miejscowosc.

  3. #43
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Hannah
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    80
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Pewnie w Starych Bielicach znajomy mieszka. Dzisiaj jeszcze raz spotkałam się z szefem ekipy budowlanej. Musiałam się upewnić jeszcze raz w szczegółach co zrobią w cenie tych 50.000 zł ,żeby potem nie było niespodzianek. Mają być ścianki działowe, dach z dachówką i orynnowaniem i oczywiście obrobionym kominem, schodki przed wejściem do domu, no i jeszcze taras wylany. Wszystkim mają sie zająć oni, my możemy z nimi jeździć kupować materiały jeśli chcemy. Na razie wstępnie szacujemy ,ze materiały na ten etap wyjdą max. ok.130.000 zł. Acha i my im zapewniamy barakowóz i wytyczenie budynku. Dorbie a jak jest u Ciebie dla porównania?

  4. #44
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar dorbie
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    4.018
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    341

    Domyślnie

    My mamy umowe z budowlancem na 46tys netto taki zakres robot jak u Ciebie, tylko chyba bez tarasu. U nas schody wewn beda drewniane. Vat 7%
    Wg kosztorysu stan surowy z dachem na gotowo to 165tys z robocizna, mamy zamiar sie w tym zamknac, a jesli sie da to mniej bo kosztorys mamy bardzo ogolnikowy potem jest mnostwo prac ktore nie sa ujete w kosztorysie i ten stan surowy byl tu zawyzony np na koszt wentylacji mechanicznej. Pustaki mamy zaplacone 15tys.
    My tez zapewniamy geodete i roboty ziemne, tzn placimy bo raczej wezmiemy poleconych przez majstra.
    Tak, Stare Bielice. A Wy gdzies indziej?
    Mam kosztorys na materialu na dach - dachowka Braas celtycka brazowa, 4 okna dachowe Fakro - tylko liczyli standardowo takie same z wywietrznikami, a my wezmiemy bez bo mamy wentyl mech wiec szkoda by lecialo powietrze i jedno okno musi byc do lazienki - suma wychodzi tak samo i orynnowanie itd 19500.
    A jaki macie zamiar zrobic etap do konca roku? Robiliscie juz terminarz?
    Bierzecie kredyt na calosc? W jakiej kwocie macie zamiar sie zmiescic?
    A jakie zmiany robiliscie w projekcie, macie lukrecje z garazem?

  5. #45
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Hannah
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    80
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    My w samym Koszalinie. Projekt mamy z garażem, praktycznie bez żadnych zmian. Do końca roku chcemy wstawic okna i drzwi , czyli zamknąc dom. Nie mamy jeszcze żadnych materiałów. 165 tys. o których piszesz to jest optymistyczna wersja moim zdaniem... choć nie ukrywam ,ze byłoby super gdyby tak wyszło... ale z tego co tu czytam i z tego co mówiłą nasza ekipa to same materiały wyjdą ok. 120-130 tys. My mamy mieć ( bo na razie nie mamy jeszcze kredytu) 350 tys na całość, ale liczę ,że na wykończeniówce będziemy mieli trochę taniej, bo mamy znajome ekipy... A Wy ile macie i jak to oceniacie?

  6. #46
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar dorbie
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    4.018
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    341

    Domyślnie

    Tez liczymy 350tys na calosc, tzn tyle chcemy kredytu. Elektryke robi nam moj ojciec, czesc materialow juz ma. Czesc wykonczeniowki zrobi ojciec, tesc i moj maz. Bierzemy pod uwage to ze nie skonczymy gory, na pewno zrobimy ocieplenie dachu ale byc moze karton-gips na tym i podlogi w pozniejszym czasie i sami Lazienki gornej to na pewno nie. U nas z ekstrawagancji bedzie pompa ciepla i wentylacja mech z rekuperacja i podlogowka koszt w sumie 60tys.

  7. #47
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Hannah
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    80
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Schody wylewamy, tak jak jest w projekcie a potem obijemy drewnem- taniej wychodzi a efekt w sumie podobny , chyba ,że chcecie ażurowe... Pozatym wylewka schodów wchodzi w stan robocizny stanu surowego, więc czy zrobimy je czy nie tyle samo zapłacimy... Zastanawiam sie ile będa nas kosztowały okna? Macie jakies wstępne kalkulacje? My chcemy białe, pcv, bez żadnych tam szczególnych udziwnień. Zastanawiamy sie tez już nad bramą garażową, segmentową czy uchylną? Duża frajda takie planowanie

  8. #48
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Hannah
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    80
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    U nas elektryke też teść. A tynki ekipa przyjaciela mojego ojca, dla mnie prawie wujek. Podłogówkę to myśłałam tylko o łazience górnej... ale nie wiemy jeszcze jak to z tym ogrzewaniem będzie... ale raczej dużo tańszą wersję wybierzemy niż Wy.
    A kredyt wzieliście we frankach czy w złotówkach? My się zamierzamy do franków w GE-Banku. Ale ciągle się jeszcze wachamy gdzie i jaki wziąść...

  9. #49
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar dorbie
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    4.018
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    341

    Domyślnie

    Azurowe schody, moj maz nie cierpi betonowych i nie bylo mowy o nich od poczatku wybierania projektu
    Okna chcemy pcv biale pieciokomorowe bez ekstrawagacji typu polzlicowane czy zlicowane ale koniecznie ze szprosem tylko tym cieniutkim bialym. Mam nadzieje ze zmiescimy sie w 17 tys. Najchetniej bysmy nie brali z rozszczelnianiem ze wzgledu na wentylacje mech ale jest wszedzie w standardzie. zmniejszamy ilosc okien uchylnych, w salonie od frontu domu gdzie jest potrojne chcemy zrobic dwie czesci okna na stale bez mozliwosci otwierania, jedno uchylno- rozwier. Balkony na gorze tylko rozwiaralne, na dole balkonowe chcemy przesuwane. Po wyceny okien bede chodzic po urlopie, mam kilka firm na oku - Vetrex z Tczewa, sokółka, Amex-bączek z Iławy.A okno przy schodach bedzie z lukiem ale tylko rozwieralne luk staly.

    My w GE nie mielbysmy zdolnosci. Ja mam dzialalnosc a tu tak okropnie licza dochod ze mnie szlag trafia od kilku dni, maja jakis wzor i wychodzi na jednym miesiacu mniej o 750zl niz normalnie liczony(po odjeciu ZUS, podatku, kwoty wolnej) Bierzemy w Santanderze w PLN z rokiem nizszej marzy, tu mamy juz na dzialke. Na pewno za kilka lat zmienimy bank.
    A bramy mamy w projekcie dwie, bo planujemy wjazd z dwoch stron, tak nas namowil projektant, mamy ostatnia dzialke w szeregu i drogi z obu stron, ale z tym sie wachamy jeszcze

  10. #50
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Hannah
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    80
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ja też po wyceny okien po urlopie pochodzę, okna chcemy białe z białą obramówką na elewacji potem. I podobnie bardzo jak wy, jeśli chodzi o "uchlnośc i otwieralność"- praktycznie to samo. Tylko warto już 6-komorowe chyba. To prawie standard teraz. Reszta bez ekstrawagancji żadnych u nas. Po urlopach porównamy ceny sobie nawzajem jakie nam wyszły...
    Obawiam sie ,ze do 1 września nie wyrobimy się z kredytem, bo ciągle jeszcze czekamy na pozwolenie na budowę... A kredyt pewnie też z miesiąc zajmie, chociaz papierki pozostałe zaczne załatwiać jak wrócę z urlopu, potem dołoże tylko pozwolenie. No zobaczymy, choć stres jest.

  11. #51
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar dorbie
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    4.018
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    341

    Domyślnie

    A dlugo juz czekacie na pozwolenie? Ma byc 65dni max, chyba ze cos musicie doniesc to czas stop.
    Znalazlam fajny program do projektowania lazienek KOLO. Nas martwi za waska dolna lazienka, bo chcielismy kabine zrobic kwadratowa, moze byc 80cm ale bok z luksfer i do tego drzwi otwierane ale to ciezka sprawa bo nie maja jak sie tu otwierac, koliduje umywalka, a nie chce jakiejs ekstrawaganckiej drogiej skosnej naroznej. Jeszcze moze sie uda pieciokatna kabina wtedy by bylo ok, ale nie gototwa tylko waskie scianki z luksfer po obu stronach a drzwi na skos. Bo juz bralam pod uwage zrobienie wneki do pom gosp ale ono tez nie jest za duze, a tam bedzie pompa ciepla z kotlem 500L i pod oknem (zmiejszamy je do 90x60) pralka i zlew. Czy to sie wszystko zmiesci???

  12. #52
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Hannah
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    80
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Wieczorem wyjeżdzamy a jeszcze będąc dzisiaj na mieście zaszłam sie wstępnie spytać o ceny okien, drzwi i bramy garażowej... I okazało się ,ze pani która tam pracuje też buduje lukrecję pod Koszalinem! Są na etapie funadamentów. Znając projekt wszystko dokładnie mi poradziła... Cenna uwaga jest np. taka ,że nasze drzwi wejściowe w projekcie są niestandartowe. O 20 cm dłuższe. Zamówienie takich to dużo większy koszt bo trzeba indywidualnie itp. Dlatego na etapie budowy można to zmienić (chyba bezproblemowo). Nasze okna wyceniła na 12.000 zł, bez szprosów bo my nie chcemy. Białe. Ale za to z przesuwanymi tarasowymi i wszystkie otwieralne i uchylne. Chciałam tak jak Ty Dorbie żeby w salonie 2 części były nie otwierane, ale okazało sie ,ze różnica w cenie to... 30zł na oknie. Wersja między uchylno- otwieralne a same otwieralne to mniej więcej takie różnice cenowe. Pozatym drzwi wejściowe ciemny orzech, przeszklone u góry i brama wjazdowa segmentowa(pani wyjaśniła mi dlaczego zdecydowanie taka , a nie uchylna) z tłoczeniami na segmentach- b. fajnie to wygląda. Całość ok. 19.000zł. Acha i Pani dodaje jeśli się u nich kupi to wszystko elektrykę do bramy gratis. Jestem zdzwiona ,bo to w sumie taniej niż myśłałam, do tego brama na pilota o której nie myśleliśmy nawet... To na razie pierwsza wycena, potem cdn.

  13. #53
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Hannah
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    80
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Co do łazienki to jeszcze nie myśleliśmy... ale raczej na dole taką standartową, u góry chce mieć taką fajniejszą... Mam nadzieje, ze jakaś mała kabinka na dole jednak wejdzie... Pozdro

  14. #54
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Hannah
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    80
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    I jeszcze mała uwaga: Dorbie 2 bramy garażowe, to dwa podjazdy, 2 bramy w ogrodzeniu, to zabrany kolejny kawałek ogrodu itd. Ja bym osobiście nie robiła, kazdy ma jedną i starcza. Jak dużą macie działkę? My mamy 10 arów

  15. #55
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Hannah
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    80
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Własnie zadzwoniła pani i okazało sie ,ze ta cena jest bez drzwi przesuwanych tarasowych, które bagatela kosztuja jakies 7 tys. ... Chyba zdecydujemy się w takim razie jednak na otwierane, ponad 50% tańsze

  16. #56
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Lukwoz

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    1

    Domyślnie

    Pozdrawiam wszystkich budujących lukrecję g.

    My z żonką jestesmy na etapie wyboru firmy- zaczniemy budować w przyszły roku. M_M pisała, że ma kosztorys z Archonu- czy jest mozliwość podglądnięcią go. Boimy się, że firma widząc, że za wiele z tego nie kumamy będzie chciała nas pojechać poo kieszeni. Dlatego proszę jesli ktoś ma kosztorys w formie elektronicznej to byłbym bardzo zobowiązany. Ja buduję w Sanoku.
    P
    ozdrawiam jeszcze raz
    Łukasz
    Pozdrowienia z południa

  17. #57
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar dorbie
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    4.018
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    341

    Domyślnie

    30 zl roznica w cenie to akurat na moje szprosy , ach nawet nie starczy, ale zawsze Bo za pole 16zl
    Niezla cena tych drzwi przesuwanych. Musze sie zorientowac w oknach w przyszlym tygodniu.
    A jakie chcecie to okienko z lukiem jak nie bierzecie szprosow, czy zamieniliscie je na proste? Bo nam sie podoba szpros na 4 pola w dolnym oknie a gorne podzielone na 3, tak jakby bez tej wewnetrznej lini.
    A z jakiej firmy orientowalas sie w oknach?
    My sie caly czas zastanawiamy nad ta druga brama ale tyl domu jest blisko drogi gminnej, szkoda by bylo tego nie wykorzystac, bo jak bedzie zima a nasza osiedlowa dorga ktora nie wiadomo kiedy powstanie bedzie cala w sniegu to fajnie bedzie od razu wyjechac na droge utwardzona, gdzie ciut dalej sa sasiedzi i na pewno beda ja odsniezac, zeby wyjechac, a dla nas zostanie do odsniezania jakies 30m. [img][/img]

    My zaczelismy od poniedzialku, juz jest wykop, jutro geodeta wytycza dokladnie dom, deski na szalunki sie zamawiaja. Zdjecia w linku ponizej

    Cytat Napisał Hannah
    Wieczorem wyjeżdzamy a jeszcze będąc dzisiaj na mieście zaszłam sie wstępnie spytać o ceny okien, drzwi i bramy garażowej... I okazało się ,ze pani która tam pracuje też buduje lukrecję pod Koszalinem! Są na etapie funadamentów. Znając projekt wszystko dokładnie mi poradziła... Cenna uwaga jest np. taka ,że nasze drzwi wejściowe w projekcie są niestandartowe. O 20 cm dłuższe. Zamówienie takich to dużo większy koszt bo trzeba indywidualnie itp. Dlatego na etapie budowy można to zmienić (chyba bezproblemowo). Nasze okna wyceniła na 12.000 zł, bez szprosów bo my nie chcemy. Białe. Ale za to z przesuwanymi tarasowymi i wszystkie otwieralne i uchylne. Chciałam tak jak Ty Dorbie żeby w salonie 2 części były nie otwierane, ale okazało sie ,ze różnica w cenie to... 30zł na oknie. Wersja między uchylno- otwieralne a same otwieralne to mniej więcej takie różnice cenowe. Pozatym drzwi wejściowe ciemny orzech, przeszklone u góry i brama wjazdowa segmentowa(pani wyjaśniła mi dlaczego zdecydowanie taka , a nie uchylna) z tłoczeniami na segmentach- b. fajnie to wygląda. Całość ok. 19.000zł. Acha i Pani dodaje jeśli się u nich kupi to wszystko elektrykę do bramy gratis. Jestem zdzwiona ,bo to w sumie taniej niż myśłałam, do tego brama na pilota o której nie myśleliśmy nawet... To na razie pierwsza wycena, potem cdn.
    [img][/img][img][/img]

  18. #58
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar dorbie
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    4.018
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    341

    Domyślnie

    Wyslalam ten co dostalam od M_M

    Cytat Napisał Lukwoz
    Pozdrawiam wszystkich budujących lukrecję g.

    My z żonką jestesmy na etapie wyboru firmy- zaczniemy budować w przyszły roku. M_M pisała, że ma kosztorys z Archonu- czy jest mozliwość podglądnięcią go. Boimy się, że firma widząc, że za wiele z tego nie kumamy będzie chciała nas pojechać poo kieszeni. Dlatego proszę jesli ktoś ma kosztorys w formie elektronicznej to byłbym bardzo zobowiązany. Ja buduję w Sanoku.
    P
    ozdrawiam jeszcze raz
    Łukasz

  19. #59
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Hannah
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    80
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Dorbie, jeśłi możesz to i mi wyślij ten kosztorys Jak idzie budowa?

  20. #60
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar dorbie
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    4.018
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    341

    Domyślnie

    W poniedzialek beda szalowac fundamenty. Mam zamiar zalozyc dziennik, dam znac. A teraz mozesz sobie poogladac zdjecia z poczatku budowy - w linku najnizej.
    podaj adres mailowy to wysle ci kosztorys.
    Pozdrawiam.

Strona 3 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony