dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 8
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 151
  1. #61
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar dorbie
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    4.018
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    341

    Domyślnie

    Hannah, a z jaka firma rozmawialas na temat okien? Czy Wasza lokalna, czy jakas znana? Jestem w szoku ta cena w porownaniu z ta jaka mi dali wraz z drzwiami tarasowymi przesuwanymi za 8700 w sumie 23500. jeszcze bede wyceniac gdzie indziej

    Cytat Napisał Hannah
    Wieczorem wyjeżdzamy a jeszcze będąc dzisiaj na mieście zaszłam sie wstępnie spytać o ceny okien, drzwi i bramy garażowej... I okazało się ,ze pani która tam pracuje też buduje lukrecję pod Koszalinem! Są na etapie funadamentów. Znając projekt wszystko dokładnie mi poradziła... Cenna uwaga jest np. taka ,że nasze drzwi wejściowe w projekcie są niestandartowe. O 20 cm dłuższe. Zamówienie takich to dużo większy koszt bo trzeba indywidualnie itp. Dlatego na etapie budowy można to zmienić (chyba bezproblemowo). Nasze okna wyceniła na 12.000 zł, bez szprosów bo my nie chcemy. Białe. Ale za to z przesuwanymi tarasowymi i wszystkie otwieralne i uchylne. Chciałam tak jak Ty Dorbie żeby w salonie 2 części były nie otwierane, ale okazało sie ,ze różnica w cenie to... 30zł na oknie. Wersja między uchylno- otwieralne a same otwieralne to mniej więcej takie różnice cenowe. Pozatym drzwi wejściowe ciemny orzech, przeszklone u góry i brama wjazdowa segmentowa(pani wyjaśniła mi dlaczego zdecydowanie taka , a nie uchylna) z tłoczeniami na segmentach- b. fajnie to wygląda. Całość ok. 19.000zł. Acha i Pani dodaje jeśli się u nich kupi to wszystko elektrykę do bramy gratis. Jestem zdzwiona ,bo to w sumie taniej niż myśłałam, do tego brama na pilota o której nie myśleliśmy nawet... To na razie pierwsza wycena, potem cdn.

  2. #62
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Hannah
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    80
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Dorbie, my mamy na 19.000 zł z bramą i drzwiami zew., ale bez szprosów- 2 tys. koszt dodatkowy i bez drzwi przesuwnych lecz zwykłe otwierane.Firma nie wiem, jakaś pierwsza na którą na razie trafiłam chyba Okna Kraków czy cos takiego. Ale wyglądają ładnie , klamki można sobie wybrać i profile też. Będę chodzić jeszcze za tym. Ale na razie zmieniliśmy troche plany. We wrześniu chcemy zrobić stan "zero" . Potem poczekac z budową na wiosnę. Wszyscy tak nam radzą od wykonawców począwszy na rodzinie skończywszy. Nie śpieszy nam się. Więc na zimę ścian nie warto zaczynać. Nie wiadomo jaka w tym roku będzie zima i czy się zdąży z dachem. A tak fundamenty przeschną, my sie spokojnie przygotujemy ( tzn. załatwimy jesienią kredyt) i ruszymy. Na razie załatwiłam już koparkę na zdjęcie humusu. A Wy jak tam?

  3. #63

    Domyślnie

    oo, nie wiedziałam że tu sie rozwija watek

    włączę się jak mi komp mąż naprawi

    drzwi suwane są fajne, zaszaleliśmy i mamy

  4. #64

    Domyślnie dom w lukrecji G

    witam i dołączam się do budujących lukrecję, nasza budowa ruszyła w dn. 2 sierpnia br, niemal po roku od zakupu projektu. budujemy w Dobrzeniu Wlk. k. Opola. ściany stawiamy z porothermu 30 zamiast 25, strop gęstożebrowy zamiast lanego, to jak narazie jedyne zmiany w projekcie, dach ceramiczny Roben, schody betonowe. chciałem podnieść ściankę kolankową o jeden pustak, ale zostałem zniechęcony przez kilku znajomych, byłaby zbyt wysoka ~1,35m. jutro zaczyna dekarz - a spóźnił się już prawie o jeden miesiąc. okna i brama zostały zamówione, nie wiem jak wam "wyszło" okno z łukiem przy schodach, ja zmieniłem na 2-skrzydłowe obawiając się kolizji przy otwieraniu jednego szerokiego (na ponad 1m ) okna na schodach zabiegowych. koszt stanu surowego zamkniętego przewiduję na niemal identyczny jak w kosztorysie archonu, wyjdzie ok 170k PLN.
    Plan na ten rok, to zamknąć buynek
    acha, doprowadzili mi media, wszystko niemal razem, od 31.08 do 30.09: prąd, woda, kanaliza, gaz. skończą wykopki i zabierają się za drogę, to zasługa sąsiada który już się wybudował i chce się wprowadzać - wojował z gminą z 6 miesięcy, ale skutecznie.
    pozdrawiam. sallix

  5. #65

    Domyślnie kto buduje dom w lukrecji

    co myslicie o tym domu w lukrecji
    dz65

  6. #66
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar dorbie
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    4.018
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    341

    Domyślnie

    Dom w Lukrecji z Archonu? My budujemy. Jest wątek ale nie moge go teraz znalezc

  7. #67
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar dorbie
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    4.018
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    341

    Domyślnie

    sallix zaczeliscie tak samo jak my. U nas zaczeli teraz scianki kolankowe, tez chcielismy podniesc o 1 pustak ale zrezygnowalismy z tego samego wzgledu co u Was, u nas wieniec bedzie 25cm i murlata chyba 24 takze to kilka cm wiecej niz w projekcie, wystarczy.
    Czy masz swoj dziennik budowy albo album ze zdjeciami, bardzo chetnie bede sledzic, jestem bardzo ciekawa wygladu Waszego domku. U nas na razie wyszlo 110tys, ale mamy zaplacone pokrycie dachu i wiezbe, pustaki stoja na stropie i buduje sie poddasze. Jak widac na zdjeciach. Nie mamy jeszcze zaplaconej robocizny za poddasze, wiezbe i dach - 21,5tys. Nie zrobili jeszcze kanalizy w stanie"0", chudziaka i scianek dzialowych - tu tez trzeba liczyc material, ale robocizna zaplacona. Bramy garazowe - 7 tys, okna 13tys, drzwi zewn i garaz-pom.gosp - 4,5tys. Czy sie wyrobimy w 170tys?

  8. #68

  9. #69
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar dorbie
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    4.018
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    341

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hannah
    Dorbie, my mamy na 19.000 zł z bramą i drzwiami zew., ale bez szprosów- 2 tys. koszt dodatkowy i bez drzwi przesuwnych lecz zwykłe otwierane.Firma nie wiem, jakaś pierwsza na którą na razie trafiłam chyba Okna Kraków czy cos takiego. Ale wyglądają ładnie , klamki można sobie wybrać i profile też. Będę chodzić jeszcze za tym. Ale na razie zmieniliśmy troche plany. We wrześniu chcemy zrobić stan "zero" . Potem poczekac z budową na wiosnę. Wszyscy tak nam radzą od wykonawców począwszy na rodzinie skończywszy. Nie śpieszy nam się. Więc na zimę ścian nie warto zaczynać. Nie wiadomo jaka w tym roku będzie zima i czy się zdąży z dachem. A tak fundamenty przeschną, my sie spokojnie przygotujemy ( tzn. załatwimy jesienią kredyt) i ruszymy. Na razie załatwiłam już koparkę na zdjęcie humusu. A Wy jak tam?
    Hannah jak tam stan "0" Wrzuc zdjecia

  10. #70

    Domyślnie lukrecja

    Cytat Napisał dorbie
    sallix zaczeliscie tak samo jak my. U nas zaczeli teraz scianki kolankowe, tez chcielismy podniesc o 1 pustak ale zrezygnowalismy z tego samego wzgledu co u Was, u nas wieniec bedzie 25cm i murlata chyba 24 takze to kilka cm wiecej niz w projekcie, wystarczy.
    Czy masz swoj dziennik budowy albo album ze zdjeciami, bardzo chetnie bede sledzic, jestem bardzo ciekawa wygladu Waszego domku. U nas na razie wyszlo 110tys, ale mamy zaplacone pokrycie dachu i wiezbe, pustaki stoja na stropie i buduje sie poddasze. Jak widac na zdjeciach. Nie mamy jeszcze zaplaconej robocizny za poddasze, wiezbe i dach - 21,5tys. Nie zrobili jeszcze kanalizy w stanie"0", chudziaka i scianek dzialowych - tu tez trzeba liczyc material, ale robocizna zaplacona. Bramy garazowe - 7 tys, okna 13tys, drzwi zewn i garaz-pom.gosp - 4,5tys. Czy sie wyrobimy w 170tys?
    witam i od razu przepraszam Dorbie za moją opieszałość.
    Niestety nie prowadzę dziennika budowy, fotki mam i w wolnej chwili umieszczę je w necie. tylko tych wolnych chwil ciągle mi brakuje. obecnie do stanu surowego zamkniętego brakuje mi dachówki na dachu, czekam juz trzy miesiące aż pan dekarz "łaskawie" skończy pracę.
    Co do kosztów, to kształtowały się nastepująco;
    - stan zero z hydrauliką i chudziakiem wyniósł mnie ok. 30,5 kpln,
    - sciany nośne "30" porotherm, strop gęstożebrowy terriva, całość prac murarskich 70 kpln,
    - okna plastkiowe białe/dąb złocisty ( bez szprosów) i roletami ( poza oknem w garażu i oknem z łukiem przy schodach) plus kilka silników do rolet na parterze oraz brama garażowa z bajerami ... montaż całości - tu przyznaje mogło byc taniej ale przyszaleliśmy - łacznie 32,5 kpln,
    - dach, jeszcze nie skończony ale zgodnie z umową - dachówka ceramiczna roben, jedno okno połaciowe, rynny, etc - koszt całosci 41 kpln.
    - pozostałe drobne koszty ok 12 kpln,
    w tym te, które jeszcze pamiętam:
    - projekt 1,5 kpln,
    - adaptacja projektu plus projekt przyłacza elektr. 1,7 kpln,
    - studnia, geodeta, jakis barak,etc . kolejne 1,5 kpln,
    - opłaty i budowa przyłącza elektr. 2,8 kpln,
    - opłata dla gminy za budowę przyłacza wod-kan 1,9 kpln,
    - kierownik budowy 4x500 pln, całość 2,0 kpln.
    w przyszłości obiecuje częściej zaglądać na forum i szybciej odpisywać.
    sallix

  11. #71
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar dorbie
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    4.018
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    341

    Domyślnie

    Dzieki za koszty. I czekam z wielka ciekawoscia na zdjecia!
    Nasze wydatki:
    Fundament (ale bez kanalizy i chudziaka) - 37.500zl
    przylacze wodne - 2000zl
    pokrycie dachu (dachowka Benders brazowa S-ka lub celtycka- ona jest pomiedzy; 4okna dachowe fakro biale plastiki, orynnowanie) - 20tys
    pustaki na sciany na calosc 15tys
    parter lacznie ze stropem - 38800 (bez schodow)
    poddasze od scian kolankowych bez robocizny do wiezby - zaliczka 17000
    Nie wiem ile jeszcze wydamy na materialy na stan surowy otwarty ale robocizna to jeszcze wraz z pokryciem dachu 23tys
    w sumie stan surowy otwarty do tej pory 143tys
    okna 14tys - juz wymierzone i zaliczkowane - biale plastiki firmy Wilke&wilke ze szprosami
    drzwi - gerda zewn i garazowo-gosp 5000 zamowione
    bramy dwie bo garaz przelotowy 7350 - zamowione

  12. #72

    Domyślnie

    Witam wszystkich!
    Chciałbym się dołączyć, ponieważ też wybraliśmy Lukrecję z tym, że w wersji bez garażu ponieważ obok stanie wiata garażowa dwustanowiskowa.
    W przyszłym tygodniu odbieramy pozwolenie na budowę i pod koniec kwietnia chcemy wbić łopatę w ziemię. (Musze się pochwalić, że nasza Lukrecja musiala uzyskać zgodę Ministerstwa Obrony Narodowej a dokladniej sił powietrznych kraju)

    Ściana 36 cm z betonu komórkowego + dodatkowe zbrojenia do 4 stopnia szkód górniczych

  13. #73
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar dorbie
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    4.018
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    341

    Domyślnie

    witaj! ciekawa jestem Waszej Lukrecji, takze prosze bardzo o zdjecia z budowy i jak mozesz to zaadoptowany projekt. Czy cos zmienialiscie w projekcie?

  14. #74

    Domyślnie

    Jak oddadzą nam projekt ze starostwa to wrzucę fotki z adaptacji projektu.
    Narazie chcemy na parterze dokonać trochę zmian tj.
    1.kotłownię na paliwa stałe zrobić z większej części gabinetu obok kuchni, a z pozostałej zrobić spiżarkę. Oczywiście dotychczasową spiżarkę włączyć do kuchni.
    2. Powiększyć hol o część pierwotnej kotłowni, bo chcemy żeby zmieściła się tam jakaś większa szafa, a z tego co zostanie zrobić jakąś zgrabną łazienkę
    3. zmiany te niosią ze sobą przesunięcie komina
    http://my.opera.com/wojtehal/albums/...icture=6701198
    pod tym linkiem są wstepne zmiany jakie chcemy nanieść

  15. #75
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Hannah
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    80
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Może ktos podzieliłby sie informacjami odnośnie kosztów stanu surowego zamkniętego i jak dalej wychodzi? Fajnie by było porównać zeby się zorientowac... Wiadomo , instalacje to różnie w zależności co kto robi (podłogówka itd.) ale orientacyjny koszt można porównać... tak samo elektryki itd. Interesuje mnie ile trzeba liczyć mniej więcej na tynki itp. Mi na razie wychodzi stan surowy zamknięty od wytyczenia na równo 170000zł. W tym dachówka ceramiczna Roben, okna pcv dwustronny kolor, kominy murowane, schody wylewane. Budujemy według projektu praktycznie bez zmian lukrecję z garażem.

  16. #76
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar dorbie
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    4.018
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    341

    Domyślnie

    Nam tak wyszlo stan surowy otwarty: ok 170tys, w tym dachowka cementowa Benders, 5 okien dachowych, bez schodow wylewanych, 1 komin klinkierowy, ale nad garazem pokoj jak widac w avatarze, okna to juz stan sur zamkniety takze poza tym. dwie bramy garazowe. U nas instalacje to koszmarek, tak jakos duzo zżarly kasy ze szok, a to jeszcze nie koniec

  17. #77

    Domyślnie

    witam, o kosztach budowy pisałem w którymś z poprzednich postów, moja lukrecja została wybudowana prawie bez zmian w stounku do projektu ( inny rodzaj stropu, likwidacja spiżarki, drobne zmiany w ściankach dzialowych ) pominąwszy "pozostałe drobne koszty" wysokości ok. 12 kpln, sama budowa od pierwszego wbicia łopaty, do stanu surowego zamknietego wyniosła mnie 176 kpln.
    cegła pototherm 30, razem z dekarzem zmieniłem także dachówkę z robena na wienbergera.

    instalacje mam zakończone ale jeszcze nie zaplacone, z wykonawcami umawiałem się na nastepujące kwoty:
    elektryk - 8 kpln,
    woda, co ( podłogówka), gaz - 16 kpln,

    dojdzie jeszcze:
    biały montaż instalacji, ceny według gustu.
    piec gazowy i zasobnik (co i cwu) za jakies 8-14kpl,
    centralny odkurzacz ( sprzet juz kupiony za 2,9 kpln ) symboliczna robocizna zostanie doliczona do wynagrodzenia elektryka,
    tynki maszynowe gipsowe, 28 zł/m2 ruszają od poniedziałku.
    schody drewniane (dąb) 10,3 kpln.

    pozdrawiam sw.

  18. #78
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar dorbie
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    4.018
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    341

    Domyślnie

    sallix a ile m2 wychodzi ci tynkow? Jak to sie liczy? U nas tynki za tydzien, jutro spotykam sie z gosciem na budowie, my sie umawialismy na 27zl/m2

  19. #79
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Hannah
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    80
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Salixs a dużo podłogówki robicie?

  20. #80

    Domyślnie

    powierzchnia ścian wewnętrznych i sufitów do tynkowania wyszła ok. 470 m2,
    podłogówkę robimy na parterze całość, oczywiście poza garażem oraz w łazience na pietrze. w pozostałych pokojach tradycyjne kaloryfery.
    sallix

Strona 4 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony