dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 8
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 151
  1. #101

  2. #102

    Domyślnie

    Ocieplenie dachu przede mną więc chętnie skorzystam.

    Na razie u mnie okno w kotłowni zmniejszone, ale pralka i tak pod nie nie wejdzie, bo panowie z wodociągów się rozpasali i przyłącz wody zajmuje całe miejsce pod oknem. Potrzeba matką wynalazku i pole na mój pralniczy kombajn przygotowane zostało pomiędzy kominem a wejściem do garażu. Drugi zestaw pod pralkę jest w górnej łazience - jak to się skończy czas pokaże... Tymczasem w kotłowni pod oknem postaram się jakoś kreatywnie przestrzeń zagospodarować.
    Przeszklenia salonu zostały niemal bez zmian, drzwi tarasowe przesuwne zaoszczędziły mnóstwo miejsca; duże okno to fix, okno na schodach to też fix - światła tyle, ile trzeba w moim przekonaniu. Mebli będzie niewiele, ale nad ich ustawieniem będę musiała jeszcze popracować. Na razie na 100% wiadomo, gdzie będzie TV etc bo punkty elektryczne już gotowe
    Z prac - trwają przygotowania do wylewek, w poniedziałek ciąg dalszy puzzli czyli styro na podłogi. Kanalizacja prawie gotowa (została do podciągnięcia wywiewka), c.o. gotowe tylko grzejniki wieszać i kocioł wybrać, woda gotowa, tynki prawie suche. Ufff... Nawet nie chce mi się wymieniać jak wiele zostało, ale zaczynam powoli dostrzegać światełko w tunelu. Mam nadzieję, że to nie zbliżający się pociąg

  3. #103
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bączek

    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    10
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie dom w lukrecji

    witam,
    My planujemy budowę domu w lukrecji, chciaam własnie zapytac sie o opinie projektu i ewentualnie kosztów budowy takiego cuda
    lenka

  4. #104
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bączek

    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    10
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie lukrecja

    chciałam jeszcze dodać,że domek budowany będzie bez garażu
    serdecznie dziękuję za wszelkie informację
    lenka

  5. #105
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jglinka

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam, my budujemy bez garażu, ale z wiatą. Skończyliśmy stan surowy, będziemy teraz się wykańczać. Budujemy pod Warszawą, pytaj o konkrety, chętnie pomogę?
    Jacek

  6. #106
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bączek

    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    10
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Witam,

    Bardzo ucieszyła mnie Twoja wiadomość. Interesuje mnie ile wyniósł Was koszt stanu surowego?. My planujemy wylać fundamenty jeszcze w tym roku. Zostawiliście wszystkie balkony, zmieniliście cos w układzie pokoi? Macie okna dachowe??.
    pozdrawiam
    Magda

  7. #107

    Domyślnie

    Cytat Napisał dorbie
    Nam tak wyszlo stan surowy otwarty: ok 170tys, w tym dachowka cementowa Benders, 5 okien dachowych, bez schodow wylewanych, 1 komin klinkierowy, ale nad garazem pokoj jak widac w avatarze, okna to juz stan sur zamkniety takze poza tym. dwie bramy garazowe. U nas instalacje to koszmarek, tak jakos duzo zżarly kasy ze szok, a to jeszcze nie koniec
    Możesz się podzielić opiniami na temat dachówki Bendersa? Oferują fajną kolorystykę, ale czy znasz opinię na temat jej jakości?
    Będę wdzięczna za uwagi.

  8. #108
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar dorbie
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    4.018
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    341

    Domyślnie

    Podobno jest jakosci Brassa, tyle ze w Polsce nie znana, bardzo ugruntowana pozycja na rynku szwedzkim i niemieckim. My na razie nie mamy zastrzezen, ale lezy u nas dopiero pol roku.

  9. #109

    Domyślnie

    A jeśli chodzi o jednolitość barwy i ocenę fachowca, który ją kładł? Czy dużo mieliście zdeformowanych dachówek, czy raczej nie było takich zastrzeżeń?

  10. #110
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar dorbie
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    4.018
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    341

    Domyślnie

    Kazdej sie nie przygladalismy, ale na dachu wygladaja ok. nie bylo zadnych zdeformowanych dachowek. Nikt nie narzekal.

  11. #111
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bączek

    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    10
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie dom w lukrecji

    Witam wszystkich budujących domek w lukrecj
    Planujemy budowę domu w lukrecji 117,50m bez garażu.
    Mamy parę pytań:
    ile sztuk porothermu będziemy potrzebować, ile bloczków betonowych na stan zero i ile stali na fundament i wieńce??.

    Mamy nadzieję, że ktoś odpowie nam na nurtujące nas pytania. Pytamy, ponieważ mimo, iż budować będziemy się w przyszłym roku, to chcielibyśmy zakupić już część matariałów do budowy.
    Serdecznie dziękujemy i pozdrawiamy.
    Bączek i Marcin

  12. #112
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bączek

    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    10
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie dom w lukrecji zapytanie:)

    Witam wszystkich budujących domek w lukrecj
    Planujemy budowę domu w lukrecji 117,50m bez garażu.
    Mamy parę pytań:
    ile sztuk porothermu będziemy potrzebować, ile bloczków betonowych na stan zero i ile stali na fundament i wieńce??.

    Mamy nadzieję, że ktoś odpowie nam na nurtujące nas pytania. Pytamy, ponieważ mimo, iż budować będziemy się w przyszłym roku, to chcielibyśmy zakupić już część matariałów do budowy.
    Serdecznie dziękujemy i pozdrawiamy.
    Bączek i Marcin

  13. #113
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Tomasz1973

    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    3

    Domyślnie Dom w lukrecji

    Wszystko masz w projekcie.

  14. #114
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    k83

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam,

    Zabieramy się za budowę Lukrecji

    Czy ktoś buduje może w okolicach Krakowa?

    Pozdrawiamy wszystkich budowniczych Lukrecji!!

    K&T

  15. #115
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar dorbie
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    4.018
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    341

    Domyślnie

    Fajnie ze jest coraz wiecej posiadaczy lukrecji. Pozdrawiam. My niestety i stety w Gdansku sie zbudowalismy
    Dorbie

    Cytat Napisał k83
    Witam,

    Zabieramy się za budowę Lukrecji

    Czy ktoś buduje może w okolicach Krakowa?

    Pozdrawiamy wszystkich budowniczych Lukrecji!!

    K&T

  16. #116

    Domyślnie

    I ja się dołączam, zaczynamy pod Gorzowem. Czekamy na pogodę
    Pozdrawiam wszystkich.

  17. #117

    Domyślnie Pytanko do bardziej doświadczonych

    My też się dołączamy - Cieszyn.
    Mamy już projekt i pozwolenia, teraz liczymy ile nas to będzie kosztować. Budujemy bez garażu, likwidujemy maly i jeden duży balkon.
    Zostawimy tylko ten nad tarasem, co sądzicie o tym pomyśle?
    Drugie pytanko, czy 300 000 wystarczy na postawienie z podstawowym wykończeniem ( bez mebli), materiały standardowe ( Porotherm, Braas itp)?. Wychodzi mi ze tak, ale wole nie być optymistką i dostać w łeb już na początku. Będziemy budować z poszczególnymi ekipami, a malowanie, panele kładziemy sami.
    pozdrowienia dla lukrecjowiczów
    Anita

  18. #118
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar dorbie
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    4.018
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    341

    Domyślnie Re: Pytanko do bardziej doświadczonych

    Cytat Napisał Anita260
    My też się dołączamy - Cieszyn.
    Mamy już projekt i pozwolenia, teraz liczymy ile nas to będzie kosztować. Budujemy bez garażu, likwidujemy maly i jeden duży balkon.
    Zostawimy tylko ten nad tarasem, co sądzicie o tym pomyśle?
    Drugie pytanko, czy 300 000 wystarczy na postawienie z podstawowym wykończeniem ( bez mebli), materiały standardowe ( Porotherm, Braas itp)?. Wychodzi mi ze tak, ale wole nie być optymistką i dostać w łeb już na początku. Będziemy budować z poszczególnymi ekipami, a malowanie, panele kładziemy sami.
    pozdrowienia dla lukrecjowiczów
    Anita
    Nam wyszlo 400tys, a nie mamy elewacji i ogordzenia, TYle ze mamy pompe ciepla z solarem ktora wraz z ogrzewaniem podlogowym kosztowala 58tys, nie wiem ile wychodzi piec z kaloryferami, dobry na pewno polowe mniej, takze tak liczcie

  19. #119
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Hannah
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    80
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    A my w ten weekend sie przeprowadzamy Nam wyszło 400 tys., mamy kocioł za 8tys i elewacje oraz podstawowe umeblowanie. Brak podjazdu, ogrodu, płotu itd. nie wykończony garaż. Myślę, że całośc to około 450 tys ze wszystkim trzeba mniej więcej tak liczyć. Trzymam kciuki za zaczynających i przyznam szczerze , że sie ciesze ,że my już finiszujemy . W razie co służę chętnie pomocą w miarę możliwości

  20. #120

    Domyślnie Re: Pytanko do bardziej doświadczonych

    Cytat Napisał Anita260
    My też się dołączamy - Cieszyn.
    (...)
    Budujemy bez garażu, likwidujemy maly i jeden duży balkon.
    Zostawimy tylko ten nad tarasem, co sądzicie o tym pomyśle?
    Anita
    My mamy dokładnie tak samo - z trzech balkonów, które są w projekcie został tylko ten nad tarasem. Co prawda jeszcze nie mieszkamy, ale myślę, że takie rozwiązanie jest racjonalne. Każdy balkon to dodatkowy koszt, a przede wszystkim element trudny do ocieplenia i przez to niepotrzebny mostek termiczny. Myślę, że jak się ma choćby kawałek ogrody i chce się wyjść na świerze powietrze to korzysta sie z ogrodu, a nie z balkonu. Wg mnie jeden balkon w takim domu zupełnie wystarczy.
    Pozdrowienia

Strona 6 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony