dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 19 z 28
Pokaż wyniki od 361 do 380 z 554
  1. #361

    Domyślnie

    Cytat Napisał forum-błażej Zobacz post
    mj2007 ; z tym babraniem się z mieszankami oleju z paliwem, to już sie dość dawno skończyło. W zasadzie w sprzędzie ogrodniczym dla przydomowych zdaje sie że czterotakty to pewien standard poniżej którego porządne firmy nie schodzą.
    Co do mocy; 1KM realnej, użytkowej mocy jest naprawdę wystarczający. Jak dodasz do tego "żyłkę w gwiazdkę" to obrobisz każdą trawę, łodygi i średniej wielości (grubości) krzaki. Przy kosie około 1,5 KM + tarcza widiowa skosisz już drobne pnie.
    dzięki za konkretną odpowiedź!
    co do czterosuwów też myslałem, że świat powinien iść w tą stronę, jednak tak nie jest... na 30 kos w Zielonym Sieciowym Sklepie Ogrodniczo Budowlanym były tylko dwa czterotakty... - kupione przeze mnie Ryobi za 800 zł i Makita za 1400 zł (czyli w cenie Sthil'a fs87 - nieco poza moim budżetem...). Reszta to chińszczyza po 150-200 zł... które zgodnie ze specyfikacją mają 2,5-3 KM! muszą to być bardzo małe chińskie kucyki chyba
    sprzedawca mi powiedział, że na sześć lat pracy mi sprzedał drugą Ryobi, bo większość ludzi bierze te śmieszne wynalazki, byle tanio było.

  2. #362

    Domyślnie

    Kosa 1km ma skosić każdą trawę? Co to za bzdury?

    Używałem kiedyś kosy FS55 Stihla (1km, przy czym Stihl na pewno nie oszukuje na parametrach) i jedyne do czego się nadawała, to trawnik. W wysokiej gęstej trawie kosa 1 km wymaga baaaardzo powolnej pracy bo inaczej ją dławi.

  3. #363
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zagorski-tomasz

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    mazowieckie
    Kod pocztowy
    08-452
    Posty
    331

    Domyślnie

    Pewnie że bzdury,kosy tylko z silnikiem dwusuwowym,mają większy moment obrotowy,wydajność,wyższe obroty i nimi można kosić a czterosuwy są do zabawy dla starszych ludzi co mają czas na emeryturze żeby pieprzyć się takim sprzętem,jak ktoś ma możliwość pokosić dwoma kosami o podobnej mocy to sam zobaczy ze tylko dwusuw

  4. #364
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Kosa mocy 1 KM ?

    Taka większa wiertarka ?
    Darek B

  5. #365

    Domyślnie

    kosa RYOBI RBC 430 1 KM kupiona i przetestowana.
    efekt?
    dwa tysiące metrów kwadratowych działki...
    cztery zbiorniczki paliwa...
    cztery godzin pracy...
    setki samosiejek i tysiące chwastów poległo!

    kosa działa świetnie, samosiejki grubości małego palca tnie za jednym zamachem z rozpędu. a 'na delikatnie' poradziła sobie z brzózkami o średnicy ponad 3 cm! chwilkę to trwało, ale dała radę! więc wszyscy, którzy twierdzą, że jednokonna kosa będzie się dławić albo że to 'większa wiertarka' to albo pracują kosami 15to konnymi (żarcik), albo nigdy w życiu nie mieli w ręku takiego sprzętu.
    silnik czterosuwowy działa zdecydowanie ciszej niż dwusuw i bardzo równo. poza tym nie trzeba dorabiać mieszanki.
    myślałem o RYOBI RBC 430 albo STHIL FS87. parametry mają te same - obie czterosuwowe o mocy 1 KM. RYOBI wygrywa ceną - 600 zł różnicy oraz tym, że ma dzielony wał. póki co będę dowoził kosę na działkę więc dla mnie to istotna zaleta.
    poza tym w zestawie są bardzo wygodne szelki, które mają regulację praktycznie w każdej płaszczyźnie.
    kosa jest ciut droga, ale warto raz wydać taką kase niż kupić trzy 'chińczyki' po 300 zł.
    osobiście polecam!
    Ostatnio edytowane przez mj2007 ; 28-05-2015 o 09:00

  6. #366
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rustin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    https://t.me/pump_upp
    Posty
    1.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    mj2007 opinie na temat kosy to można wyrażać po kilku latach koszenia i kilkunastu hektarach. Ja mam chińczyka od Faworyta i już w dwa lata wykosiła kilkanaście razy więcej niż te twoje 2 tysm2 . Nadal działa bez zastrzeżeń

  7. #367

    Domyślnie

    rustin: z chińczykami jest tak, że albo jej nie odpalisz po rozpakowaniu z pudełka albo jesteś zadowolony przez lata. ja dwa lata temu w jednym sezonie zajeździłem trzy 'chińczyki', więc dziękuję bardzo.
    o powierzchni i ilości spalonego paliwa napisałem celowo żeby wskazać, że były to wrażenia po pierwszym koszeniu. jak wytrzyma parę lat to odświeżę wątek i się (znaczy ją) tu pochwalę. jak padnie przy drugim koszeniu to też o tym napiszę...

  8. #368
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rustin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    https://t.me/pump_upp
    Posty
    1.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Jest Chińczyk i Chińczyk. Twoja to Myślisz że ma same niemieckie podzespoły i jest tam składana

  9. #369

    Domyślnie

    łudzę się tym, że tak właśnie jest hehe

    a na serio to nawet poważne koncerny korzystają z taniej siły roboczej małych żółtych rączek. problem jest w tym, że przy mizernym nadzorze te małe żółte rączki zrobią mizerny produkt, a jak ktoś będzie im stał nad głową to potrafią złożyć naprawdę porządny sprzęt. i ta różnica w cenie pomiędzy typowymi 'chińczykami' a 'renomowanymi' sprzętami to są między innymi koszty tego nadzoru.
    ja jestem zadowolony ze swojego sprzętu i mam nadzieję, że tak już zostanie.

  10. #370
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    6.941

    Domyślnie

    ja mam chińczyka kupionego w Leroy za 199złna wyprzedazy i 3 sezon hula jak tralala.
    Tylko osłonę sznurka/tarczy musze wymienić, bo przez swoją nieuwagę połamałem ją

  11. #371

    Domyślnie

    To i ja się podziele opinią, wczoraj kupiłem kose Stiga SBC653KD z silnikiem Kawasaki o mocy 2,72 konia - 1950zł. Jakoś wykonania tej kosy wydaje się być naprawde solidna, rozglądałem się za różnymi kosami, z tym że do 2000zł i uważam że wybrałem wizualnie najsolidniejszą kose. Super amortyzatory nie powodują drgań (porównuje ją do kosy Solo 148 z silnikiem kawasaki 3km która mocno drgała) Silnik ma pojemność 53cm3 i 2,72 konia, w solo był 48 i miała niby 3 konie, w pracy obie kosy są bardzo mocne, aczkolwiek dźwięk Stigi wydaje się być bardziej jadowity Regulacja ramion jest dobra szybka i solidna. W solo odpinały się uchwyty mocujące linki, tutaj natomiast jest to ładnie zabudowane w plastikowej obudowie. Samo odpalenie kosy nie jest tak cieżkie jak w solo, mimo wiekszej pojemności odpala się ją dużo lżej. Spalanie jest praktycznie identyczne bo na 1,5 h pracy wystarcza zbiornik z paliwem - praca tą kosą nie wymaga piłowania pod maksymalne obroty na półowie lub 3/4 gazu spokojnie skosimy wszystko Na wielki plus zasługuje budowa głowicy która jest świetnie zabudowana nie powodując zabijania się. Szelki są bardzo dobrze wykonane i posiadają klips który można jednym ruchem szybko odpiąć kose bez konieczności późniejszego celowania w grzebień służący do zapinania. Moja żona nie była zadowolona z tak drogiej zabawki, ale porównywałem ją do Solo 148B, Stihl 250 FS, i do jakiegoś tam naca co ma teściu. Stihl jest lżejszy o prawie 3 kg więc stosunek masy do mocy ma rewelacyjny, ale jakość wykonania Stigi wygląda tutaj dużo lepiej i ma więcej regulacji przy grzebieniu co przy pracy w górzystym terenie jest niezmiernie ważne. Pozdrawiam

  12. #372
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    ZDUŃSKA nieWOLA
    Posty
    2.084

    Domyślnie

    Cytat Napisał mj2007 Zobacz post
    co do czterosuwów też myslałem, że świat powinien iść w tą stronę, jednak tak nie jest.
    Silnik dwusuwowy jest znacznie prostszy w konstrukcji. A co za tym idzie lżejszy. Dlatego większość "ręcznych" sprzętów małej mocy (kosy spalinowe, piły łańcuchowe) mają silniki dwusuwowe.
    Wadą dwusuwa jest niedoskonały proces spalania i średnio 10 razy większe zatruwanie środowiska spalinami.
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

  13. #373
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    6.941

    Domyślnie

    JustynaJD - Twój post pachnie pseudoreklamą.

  14. #374
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zagorski-tomasz

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    mazowieckie
    Kod pocztowy
    08-452
    Posty
    331

    Domyślnie

    Bo to jest reklama,dla laika to super post ale stali bywalcy wiedzą że to kryptoreklama "Stiga taka dobra"

  15. #375
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    praski

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Targówek
    Kod pocztowy
    03-571
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam,
    odświeżę temat, bo mam pewien dylemat i chciałbym zasięgnąć rady starych kosiarzy.

    Mam do wycięcia 3000m2 wysokiej trawy (1,5m wysokości), chaszczy, zarośli, malin, młodych drzewek, krzaków, bluszczu, splątań, których wiele lat nie tykała ludzka ręka. Z lektury dotychczasowych postów wiem, że chińczyki i supermaretowce polegną po kilku godzinach pracy i tylko firmowy sprzęt podoła, a najlepiej to Stihl. I znalazłem dwa modele, droższy i tańszy, mocniejszy i słabszy - fs130 i fs87

    http://www.stihl.pl/Produkty-STIHL/K...48/FS-130.aspx
    http://www.stihl.pl/Produkty-STIHL/K...547/FS-87.aspx

    I pytanie, czy słabszy da sobie radę, czy będzie to męczarnia dla mnie i dla sprzętu? Pytam, bo wziąłbym fs130, ale różnica w cenie jest znaczna i nie chciałbym niepotrzebnie przepłacić za 1,9KM, skoro 1,3KM też sobie poradzi...

    Z góry dziękuję.

  16. #376
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zagorski-tomasz

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    mazowieckie
    Kod pocztowy
    08-452
    Posty
    331

    Domyślnie

    Różnica jest w cenie jak i w mocy odczuwalna,jak masz gotówkę to kup mocniejszą,albo kup na silniku Kawasaki,będzie mocniejsza i jeszcze ci w kieszeni zostanie

  17. #377

    Domyślnie

    Witam
    Rodzice mają jakaś chińską kosę chyba PowerMatt, sama kosa działa już 3 rok tylko potrzebuje dokupić do niej jakieś wygodniejsze szelki. Znalazłem jedne firmy BASS Polska tylko trochę drogie za 66 zł i trochę tańsze firmy Schwarzbau za ok 30zł. No i teraz nie wiem czy lepiej dopłacić do tych droższych, czy tańsze szelki też wystarczą. Rodzice kosy używają tylko na działce od czasu do czasu, więc zastanawiam się czy jest sens wydawać kasę na te droższe. A wy, co myślicie?

  18. #378
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zagorski-tomasz

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    mazowieckie
    Kod pocztowy
    08-452
    Posty
    331

    Domyślnie

    Cytat Napisał kalumet Zobacz post
    a allegro można kupić mocniejsze kosy w mniejszych pieniądzach
    ja kupiłem w tamtym roku kosę chyba z bass polska ponad 4 km za około 400 zł
    działa bez zastrzeżeń, zwłaszcza że przy pierwszym koszeniu przeszła niezły chrzest bojowy
    musiałem wykosić działkę, która nie była koszona przez x lat
    poradziła sobie nawet z małymi drzewkami

    Szkoda że nie kupiłeś 5KM bo takie tez są,tylko że to jest moc podawana na oko i nie mająca nic wspólnego z rzeczywistością,mają one może ze 2 KM,są zrobione z kiepskich materiałów,tzw jednorazówki i tylko ciemniaki wierzą w ich moc

  19. #379

    Domyślnie

    Kosa Faworyt VKS 430W wydaje się sensowym wyborem w przedziale do 500 zł. Co sądzicie?

  20. #380
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar gustav.pl
    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-668
    Posty
    276

    Domyślnie Wał napędowy w kosach spalinowych

    Witam.
    Tak z ciekawości się zapytam jak to jest z tymi wałami napędowymi w kosach, bo są całe i są łamane/dzielone. Czy rodzaj wału jakoś znacząco wpływa na działanie kosy(moc, awaryjność itp.) Gdzieś wyczytałem, że te łamane to raczej tylko do strzyżenia trawy, natomiast kosy z całymi wałami nadają się również do cięższych prac.
    Pozdrawiam
    Może dziennik, ale nie budowy.
    Wszystko przemija, nawet najdłuższa żmija.....

    Projekt IRMA II(odbicie lustrzane). Porotherm 38 + 10cm styro. Pow. użytkowej 130 m2 + garaż 18 m2, kubatura 430 m3

Strona 19 z 28

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony