dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 16 z 28
Pokaż wyniki od 301 do 320 z 554
  1. #301
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    żyłka w kosie jest raczej po to, by kosa mogła służyć dodatkowo za podkaszarkę, ale jej pierwotna rola jest inna niż podkaszarki i żyłka jest po prostu nieekonomiczna, bo błyskawicznie się zużywa.

  2. #302
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    6.941

    Domyślnie

    tarczą tnącą trawy nie zetniesz tylko żyłką

  3. #303
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    tylko do trawy wystarczy ci podkaszarka.
    Kosa to urządzenie do ścinania twardych chwastów, siewek krzewów i drzew.

  4. #304
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    6.941

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    tylko do trawy wystarczy ci podkaszarka - jak sama nazwa wskazuje.
    Kosa to urządzenie do ścinania twardych chwastów, siewek krzewów i drzew.
    Ty to piszesz z teorii czy z praktyki? a jak zetniesz trawe na dzialce, na której nie masz prądu.
    podkaszarka - jak sama nazwa wskazuje- sluży do podcinania trawy np. blisko drzewa, słupa, podmurówki, itp, itd.

  5. #305
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    na działce trawę tnie się kosiarką. Bez prądu może to być kosiarka spalinowa. Kosa nie służy do strzyżenia trawników. Tylko do wykaszania nieużytków.

  6. #306
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    6.941

    Domyślnie

    dla mnie koniec dyskusji

  7. #307
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    m4r3k

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Łęczna
    Kod pocztowy
    21-010
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    żyłka w kosie jest raczej po to, by kosa mogła służyć dodatkowo za podkaszarkę, ale jej pierwotna rola jest inna niż podkaszarki i żyłka jest po prostu nieekonomiczna, bo błyskawicznie się zużywa.
    Panu proponuje przespacerować się np. do najbliższego sklepu STIHL, poprosić o pokazanie i wytłumaczenie na czym polega różnica między podkaszarką i kosą. Prosze mi jeszcze pokazać skoro już o tym mowa kosę spalinową sprzedawaną bez głowicy z żyłką tylko z samym nożem. Zazwyczaj w droższych modelach kos nóż dają w komplecie jako dodatek.

    Mówiąc najprościej, żeby każdy zrozumiał: Podkaszarka słyży do podkoszenia kępek trawy przy drzewkach, wzdłuż ogrodzenia itd. czyli tam gdzie kosiarka nie może już złapać trawki.
    Kosa spalinowa to większa, wydajniejsza i bardziej rozbudowana wersja podkaszarki. Dzięki większej mocy ma grubszą/dłuższą żyłkę i wymienne końcówki takie jak trójzęby, tarcze tnące itp.

    Jeszcze jedno, kosy spalinowe są dużo trwalsze - żyłkę/tarcze... napędza wał z przekładnią kątową smarowaną smarem grafitowym (do wysokich temperatur), podkaszarki tego nie mają ze względu na to, że są przeznaczone do 20 minutowych prac "dopieszczających" ogród. Kosą spalinową można wykosić sobie i całe pole, a podkaszarką pojeździć dookoła drzewka.

    Rozpisałem się troszke, ale już nie wiem jak mam tłumaczyć.

  8. #308

    Domyślnie którą kosę wybrać NAC-ALKO?

    witam. mam pytanie do użytkowników kos spalinowych tych trochę tańszych, otóż chcę sobie kupić kosę spalinową która ma służyć do wykoszenia rowu niedaleko domu oraz różnych prac gdzie kosiarka nie dojedzie itp pracy jest ok 1,5godz na 2 tyg. nie mam 2 tys tylko 500 zł i mam do wyboru chiński wynalazek NAC 2KM za 450zł lub alko 1,2 KM za 400zł. O nac'u już krążą legendy że więcej w serwisie leży niż pracuje ale ja nie znam osobiście nikogo kto by miał taką kosę co do alko to mam wątpliwości że może jest trochę za słaba 1,2 KM na trójząb. wybrałem te kosy ze wzgl. na cenę i serwis w okolicy.
    może ktoś doradzi co wybrać, z góry dzięki

  9. #309
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar kalumet
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    jeszcze Bieruń
    Posty
    369

    Domyślnie

    a allegro można kupić mocniejsze kosy w mniejszych pieniądzach
    ja kupiłem w tamtym roku kosę chyba z bass polska ponad 4 km za około 400 zł
    działa bez zastrzeżeń, zwłaszcza że przy pierwszym koszeniu przeszła niezły chrzest bojowy
    musiałem wykosić działkę, która nie była koszona przez x lat
    poradziła sobie nawet z małymi drzewkami

  10. #310
    Lider FORUM (min. 2800)
    brachol

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Skąd
    Poznań
    Posty
    2.947
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    może ktoś jeszcze dorzuci opinie o Al-ko BC 4125? Zamierzam kupić taką kosę teren niewielki jakies 400 m2 do koszenia głównie trawa. A może jakaś inna?

  11. #311

    Domyślnie

    Kosy w cenie 300-800 zł w większości pochodzą z Chin. Nawet te tańsze Stigi i Al-Ko. Różnią się szczegółami, w celach amatorskich mogą pochodzić kilka lat (jak się dobrze trafi) lub po zimie może być już problem z uruchomieniem. Często psują się w nich "szarpanki", głowice ..... wiadomo, że za 200 zł chińczyk nie zrobi porządnego narzędzia na lata. Często mają podane zawyżoną moc silnika (niektórzy podają 3,5 lub 5 KM ... to nie jest realna moc , raczej osiągają 1,7KM przy 40 cm3 pojemności silnika) i mają niższe niż kosy "firmowe" obroty silnika. Z tych lepszych chińczyków może trafić się Stiga, Al-ko, Agroma, Hortmasz .... bo są za ok 600-800zł i w tym wypadku Chińczyk może mógł wykonać ciut solidniej.
    Wyższa, bezpieczniejsza półka to produkty w cenach 1.000-2.000 zł firm: Dolmar=Makita, Shindaiwa, Echo, Kawasaki, Honda, Stiga na niechińskim silniku, Oleo-Mac, Alpina,Hitachi, itp
    Najwyższa półka z najlepszą siatką serwisową to: Stihl i Husqvarna (ceny powyżej 1.500 zł ... do ponad 3.000zł dla zawodowców).

    Najtańszym i w miarę bezpiecznym zakupem byłaby kosa pojemności pow. 40 cm3 NAC za 300-400zł lub Siga/Al-Ko za 600-800 zł z hipermarketu i z gwarancją na 2 lata. Przez pierwsze 2-3 m-ce intensywnie pracować (oczywiście po odpowiednim dotarciu silnika) aby wykryć ewentualnie wadliwy egzemplarz i reklamować lub zwrócić na wadę ukrytą. WAŻNE : Stosować do mieszanki paliwowej oleje w wyższej półki np. Stihl, Husqvarna, Makita itp.
    Ostatnio edytowane przez darek63 ; 17-06-2012 o 15:47
    Darek

  12. #312

    Domyślnie

    Ja Ci mogę polecić kosę którą używam 2 sezon bez żadnych problemów tylko leje mieszankę i wymieniam żyłkę zero jakichkolwiek problemów. Kosa FLO79747.

  13. #313

    Domyślnie

    Też się zastanwiamy nad zakupem kosy. Mamy też kosiarkę elektryczną ale sa takie miejsca i nierówne i zadrzewione gdzie z kosiarką ciężko się manewruje dlatego kosa w tych miejscach byłaby dużo lepsza. Z tych powodów co wspomniał Marek SZa skłąniamy się do elektrycznej. Jedyny znak zapytania to czy wystarczy jej mocy, ale z tego co pisza użytkownicy moc 1000-1500W już daje rade. Na allegro znalazłam kosę Makity o max mocy 1000W. Inne "no name" mają moc nawet 2400W, tylko zastanawiam się czy ta makita 1000W nie będzie sprawniej i skuteczniej pracować niż taki 1500W "no name". Macie jakieś doświadczenia?
    Uwierz w to czego nie widzisz, a ujrzysz to w co wierzysz-św. Augustyn

  14. #314
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie

    O tempora, o mores !!!
    Nie takim stary, a przecie za mej pamięci
    wystarczało takie urządzenie o mocy 1 człowiek:


  15. #315

    Domyślnie

    Beton, Ameryki nie odkryłeś! Jest coś takiego jak postęp. Zanim używano kos ręcznych używano jeszcze sierpów, to może sierp mi zaproponujesz? A zamiast samochodu bryczkę z koniem o mocy 1 konia żywego...
    Raz że jako dość drobna kobieta nie wyobrażam siebie z taką kosa biegać po działce, a dwa, że co innego kosić równy trawnik jak na zdjeciu a co innego wszelkie górki, dołki, skarpy, rowy, i inne takie. Do równych miejsc mam kosiarke elektryczną i sobie chwale.
    Zaproponuj coś na temat kos elektrycznych
    Uwierz w to czego nie widzisz, a ujrzysz to w co wierzysz-św. Augustyn

  16. #316
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie

    Cytat Napisał justkaaa Zobacz post
    Beton, Ameryki nie odkryłeś! Jest coś takiego jak postęp. Zanim używano kos ręcznych używano jeszcze sierpów, to może sierp mi zaproponujesz? A zamiast samochodu bryczkę z koniem o mocy 1 konia żywego...
    Raz że jako dość drobna kobieta nie wyobrażam siebie z taką kosa biegać po działce, a dwa, że co innego kosić równy trawnik jak na zdjeciu a co innego wszelkie górki, dołki, skarpy, rowy, i inne takie. Do równych miejsc mam kosiarke elektryczną i sobie chwale.
    Zaproponuj coś na temat kos elektrycznych
    Justko, znajduję w Twej wypowiedzi kardynalne błędy merytoryczne.
    Sierpów używano do żęcia zbóż, ucinano nimi same kłosy chwytając ręką pęk zboża.
    Kosy używano do trawy tudzież skoszenia słomy zboża /już bez kłosów/.

  17. #317

    Domyślnie

    Beton, widze, że kardynalnie nie trzymasz się tematu! Klepiesz posty a nic merytorycznie. Czy ja gdzieś pytałam o kosy ręczne? Nie, więc nie brnij. Bądź rzeczowy.

    Jeśli cos wiesz na temat kos elektrycznych to napisz bo ten temat mnie naprawdę nurtuje i nie chce wchodzić w polemikę na inne tematy, przynajmniej w tym wątku.
    Uwierz w to czego nie widzisz, a ujrzysz to w co wierzysz-św. Augustyn

  18. #318
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie

    "Beton, Ameryki nie odkryłeś! Jest coś takiego jak postęp. Zanim używano kos ręcznych używano jeszcze sierpów, to może sierp mi zaproponujesz? A zamiast samochodu bryczkę z koniem o mocy 1 konia żywego..."

    Ot, sama merytoryka

    EOT tak w ogóle.

  19. #319
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    gall86

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Czerwionka-Leszczyny
    Kod pocztowy
    44-230
    Posty
    656

    Domyślnie

    mam spore doświadczenie w koszeniu działki, która jest nierówna, częściowo zalesiona i częściowo ostro zarośnięta wysokimi chaszczami. testowałem tam chyba wszystko co nadaje się do koszenia. od kosy ręcznej, jak na fotce wyżej, przez kosy spalinowe elektryczne, do kosiarek również spalinowych i elektrycznych.
    wnioski mam takie, że jeżeli trawa jest regularnie koszona to spokojnie wystarczy elektryczna kosiarka. natomiast jeżeli chodzi o miejsca trudno dostępne, to raczej nie bawiłbym się w kosy elektryczne, a wziął jakąkolwiek kosę (ważne by nie była to podkaszarka o małej mocy) spalinową. Ja mam taką, w której mogę zastosować żyłkę (obecnie mam 2.4 mm chyba) albo nóż. Jak włożę nóż to mogę wjeżdżać we wszystko, ale nóż ma małą średnicę. żyłka jest nieco słabsza, ale większa powierzchnia koszenia.
    podsumowując jako idealny zestaw na działkę z nierównym terenem widzę kosiarkę elektyrcznę (byle nie jakiś mega trup z silnikiem 500W) i kosę spalinową z mocą około 3KM.

  20. #320

    Domyślnie kosa spalinowa do 1000;)

    Witam

    Może Wy mi podpowiecie

    Musze kupić kosę spalinową. Od razu mówię ze na nowego Stihla lin HQ mnie zbytnio nie stać chociaż chęci są

    I teraz tak kosa będzie użytkowana na dużych powierzchniach wysoka trawa, chwasty czasem gałęzie ogólnie teren nie za przyjazny. Czytałem różne wątki niektórzy mówią że czy Stihl czy NAC jeden diabeł - cóż...

    Z własnego doświadczenia powiem tyle że miałem 5 lat chińczyka, cóż w zeszłym roku jak się zaczął psuć to poleciło wszystko ale za 350zł wysłużyła 5 lat i zarobiła na siebie, czasem było tylko ciężko kocić po chaszczach metrowych.

    Teraz muszę kupić coś nowego i nie wiem czy wziąć takiego NAC za 400zl marketu (bo niech nikt nie mówi ale z nimi to jak się trafi jak trafi się na udany model to będzie chodzić parę lat jak na nieudany to padnie po 1godzinie).

    W grę wchodzą marki Stiga, McCulloch, Hitachi, Amy z silnikami Kawasaki. Najbardziej nastawiam się na Stiga SB 420 D, za niecałe 700zł, lub Kosa spalinowa SB 44 D za 1000zł. Nie wiem czemu ta SB44 jest droższa skoro ma mniejszy silnik.

    Ale czekam na wasze opinie i porady

Strona 16 z 28

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony