dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 18 z 28
Pokaż wyniki od 341 do 360 z 554
  1. #341
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar pawelkokosz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Gryfino
    Kod pocztowy
    74-100
    Posty
    344

    Domyślnie

    Ja kupiłem w 2009 kosę Partner ( tańsza marki Husqvarny ), koszt wtedy około 1250 PLN, raz do roku daję do przeglądu i nic poza tym. Najpierw dwa razy do roku kosiłem 1100 m2, obecnie raz na miesiąc koszę około 500 m2. Problemów żadnych oprócz hałasu jaki wydaje z siebie. Pozdrawiam
    Mieszkamy od 31.11.2011 i jest super....:

  2. #342

    Domyślnie

    Cytat Napisał zagorski-tomasz Zobacz post
    To oczywiście kolejna nie udolna reklama,Flo to taki tani Chińczyk bez części i bez serwisu,to taka Firma jak Asgatec którego już nie ma czy też Flora która istnieje,rozumiem keklamować coś dobrego ale takie jednorazówki to przesada
    Nie interesuje mnie żadna reklama pisze o swoich spostrzeżeniach jeżeli kosa przez 4 lata działa bez jakiegokolwiek serwisu to chyba świadczy o jednym że sprzęt się sprawdza i nie widzę sensu przepłacać kilkukrotnie za firmowy. Jak Ci padnie markowy sprzęt to za serwis zapłacisz tyle co ja za nową kose. Ja już naciąłem się na sprzęt firmowy kilka lat temu kupiłem pilarkę makity i większego badziewia kupić nie mogłem, ciężko się uruchamia i chodzi jak chce, zamiast 1400zl mogłem kupić chińczyka za 400zl który zapewne by chodził od niej lepiej. I co mi z serwisu w którym już byłem kilka razy a pilarka dalej chodzi tak samo.

  3. #343
    Lider FORUM (min. 2800)
    brachol

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Skąd
    Poznań
    Posty
    2.947
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał bladyy78 Zobacz post
    Jak Ci padnie markowy sprzęt to za serwis zapłacisz tyle co ja za nową kose. Ja już naciąłem się na sprzęt firmowy kilka lat temu kupiłem pilarkę makity i większego badziewia kupić nie mogłem, ciężko się uruchamia i chodzi jak chce, zamiast 1400zl mogłem kupić chińczyka za 400zl który zapewne by chodził od niej lepiej. I co mi z serwisu w którym już byłem kilka razy a pilarka dalej chodzi tak samo.
    Ja kupiłem kosę Al-ko i mimo że się nie psuje to wolałbym mieć Stihl-a np dlatego że jest cichsza i lżejsza ale oczywiście droższa.
    Natomiast pilarkę mam od 10 lat Husqvarnę 340 i tylko leje paliwo i nic nie muszę robić (kosztowała jakieś 1400 zl i w sumie teraz tez podobnie kosztuje) wypaliłem już sporo paliwa i dalej chodzi jak nowa. Makity to bym pilarki nie kupił wiertarkę to i owszem ale pilarkę w wersji prof to tylko Husqvarna albo Stihl.

  4. #344

    Domyślnie

    Dyskusje co do modeli i firm będą na bank trwać dlatego warto wziąć sobie do serca rady fachowców i kierować się cechami danego modelu i relacja ceny do jakości.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 16-09-2014 o 12:26

  5. #345
    STAŁY BYWALEC (min. 300) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Maciejka2
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    458

    Domyślnie

    Ja mam Victusa juz dziesięć lat. Jest nie do zdarcia, a mam dużą działkę. Jedyny minus to ten , że jest trochę ciężki dla kobiety.

  6. #346

    Domyślnie

    Wiosna się zbliża, więc odświeżę temat.
    Potrzebuję kosy, która wykosi ok 500 m2 chaszczy - zgrubiałe łodygi wyrośniętych na metr chwastów, wysokie trawy i inne mniej lub bardziej ciekawe okazy. Żyłkową nie ma szans, musi być chyba taka z nożem, ale ja kompletny laik jestem w temacie, więc doradźcie proszę co kupić? Budżet ok 2 tys zł.

  7. #347
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    http://www.stihl.pl/Produkty-STIHL/K...547/FS-56.aspx http://www.stihl.pl/teren-mocno-zarosniety.aspx tylko 8 zębna nie obciąża przekładni
    ja stosuję do bardzo mocnej kosy FS 450 →2,9KM

  8. #348

    Domyślnie

    Dzięki za pomoc. A czy ta moc będzie wystarczająca?

  9. #349
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Nie będę oryginalny, ale zapytam czy kosa spalinowa o mocy 0.8 - 1 kW będzie wystarczająca do utrzymania porządku na działce 950 mkw, docelowo będzie uzupełnieniem kosiarki spalinowej. Mam na oku 2 modele McCulloch B28 B oraz Stihl FS 55. Jeśli ktoś z Was miał do czynienia z tymi kosami to będę wdzięczny za opinie. Rozważać te modele, czy szukać czegoś mocniejszego?

  10. #350

    Domyślnie

    Kosa Oleo-Mac Sparta 25
    Czy prosta rura z kielichem od Sparty 25 będzie pasowała do kompletnego silnika ze sprzęgłem Sparty 25TR ?

  11. #351
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zagorski-tomasz

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    mazowieckie
    Kod pocztowy
    08-452
    Posty
    331

    Domyślnie

    kemot_p wybierz Stihla jest lepszy jakościowo i powinien dłużej posłużyć,wiadomo im mocniejsza kosa tym lepiej ale oczywiści bez przesady,zapas mocy zawsze się przyda

  12. #352
    Lider FORUM (min. 2800)
    brachol

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Skąd
    Poznań
    Posty
    2.947
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Ja też bym brał Stihla w moim przekonaniu jest to lepsza kosa

  13. #353

    Domyślnie

    Cytat Napisał forum-błażej Zobacz post
    A ja posiadam kosę ]AL-KO Powerline z lini SOLO[/URL, która ma 1,1 kW i w mnie w parchach przydomowych jest absolutnie wystarczająca.
    W każdym wątku w którym się udzielasz piszesz o tych Al-Ko. Moim zdaniem najprawdopdoobniej robisz płatny marketing dla firmy Al-Ko. To żenujące, że firma zaśmieca w taki sposób forum. Produkty muszą słabo się sprzedawać jeśli trzeba je promować w taki sposób.

    Ja sprzętu Al-Ko NIE POLECAM. Miałem i okazał się być słabej jakości. Teraz wybieram coś innego i jestem bardziej zadowolony niż z Al-Ko.

  14. #354
    Lider FORUM (min. 2800)
    brachol

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Skąd
    Poznań
    Posty
    2.947
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Ja też mam kosę AL-KO 4535 II i w sumie sprawuje się nieźle (a czasami trzeba kosić naprawdę wysokie trawy i chwasty) ale chętnie bym ją wymienił na Stihl'a bo jest dość ciężka ale poza tym nie mam uwag. Jedno co polecam to kupić żyłkę nie okrągłą tylko w przekroju gwiazdkę lepiej sobie radzi z grubszymi łodygami a i trawę szybciej kosi.

  15. #355
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zagorski-tomasz

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    mazowieckie
    Kod pocztowy
    08-452
    Posty
    331

    Domyślnie

    Jak cię stać to kup sprzęt mocniejszy,moc zawsze ci się przyda

  16. #356
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar gubik
    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Miłocin
    Kod pocztowy
    24-150
    Posty
    230

    Domyślnie

    Sąsiad dwa dni temu kupił Stigę z silnikiem Kawasaki.
    A tak w ogóle to chorował na profesjonalnego Oleo-Mac,
    ale drogi trochę.
    Japończycy "rzucili" jeszcze dwie bardzo fajne kosy,
    np. shindaiwa.

  17. #357

    Domyślnie

    Z silnikiem kawasaki znajdziesz też fajną kosę od Faworyta (Faworyt YL 45K). Dużo ludzi ją sobie chwali. Sam na nią się skusiłem ze względu na silnik 2 lata temu i do tej pory jestem z niej zadowolony.

  18. #358
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Cytat Napisał forum-błażej Zobacz post
    sąsiad ma tego Faworyt YL 45K i jest zadowolony. Co prawda ma go od zeszłego sezony dopiero ale jak na razie sprawdza sie i jest ok.
    A jakiej ta kosa jest produkcji? Bo w necie nie znalazłem informacji na ten temat, bo parametry ma dobre.

  19. #359
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zagorski-tomasz

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    mazowieckie
    Kod pocztowy
    08-452
    Posty
    331

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marian_D Zobacz post
    W każdym wątku w którym się udzielasz piszesz o tych Al-Ko. Moim zdaniem najprawdopdoobniej robisz płatny marketing dla firmy Al-Ko. To żenujące, że firma zaśmieca w taki sposób forum. Produkty muszą słabo się sprzedawać jeśli trzeba je promować w taki sposób.

    Ja sprzętu Al-Ko NIE POLECAM. Miałem i okazał się być słabej jakości. Teraz wybieram coś innego i jestem bardziej zadowolony niż z Al-Ko.
    Może jesteś z konkurencji i działasz tak samo bo na to wychodzi ,ja akurat się z tym nie zgodzę,mam z różnymi Firmami do czynienia i wierz mi że AL-KO dobrze się sprzedaje dealerom i wcale taki marketing nie jest potrzebny

  20. #360

    Domyślnie

    witam!
    przymierzam się do zakupu kosy Ryobi, a konkretnie http://www.karba.com.pl/rbc430sbsc-k...wym-ryobi.html
    dużym plusem zapewne jest fakt, że jest to czterotakt - koniec babrania się z mieszankami oleju z paliwem. do tego przyzwoicie wyglądające szelki i rozdzielany wał - łatwe przewożenie i przechowywanie.
    ale minusem jest nieco skromna moc... 1 KM to żaden szał... ale z drugiej strony do wykoszenia kosą będę miał może 1000-1500 mkw - zalesiona część działki.
    czy ktoś z forumowiczów używał tego sprzętu? jakie wrażenia? jaka kultura pracy? czy 'daje radę'?
    będę wdzięczny za wszelkie uwagi.

Strona 18 z 28

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony