dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 21 z 28
Pokaż wyniki od 401 do 420 z 554
  1. #401

    Domyślnie

    Cytat Napisał panfotograf Zobacz post
    Przez pół dnia wszyscy konsultanci byli zajęci - pewnie mają ręce pełne roboty - skoro ich kosy rozpadają się po kilku godzinach pracy.
    Oddałem w sklepie do naprawy.
    Cena mówi wiele o jakości sprzętu. Moim zdaniem narzędzia NAC to typowe jednorazówki. Znajomy przerabiał podobne doświadczenia na pilarkach.
    Sam mam Kawasaki. Stihl profesjonal to to nie jest ale jak na razie czwarty sezon śmiga. I niech tak zostanie

  2. #402

    Domyślnie

    1. Kosę się kupuje w castoramie
    2. Wydaje sie na to 200-300zł
    3. Jak jest problem to się zanosi i szybko odbiera naprawioną
    Ja mam dwie takie kosy, obydwie katowane i działają. W jednym rozpadła się głowica na krzakach oczywiście naprawa bez problemu.

    Polecam castorame, zamiast nie wiadomo jakich sklepów gdzie "reklamacji nie uwzględnia się". Poza tym szkoda 500zł na kosę do okazjonalnego używania. Te za 200zł są dobre!

  3. #403
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Jakie żyłki do kosy polecacie / które tną najlepiej ;
    - okrągłe ?
    - kwadratowe ??
    - z metalowym wsadem ???
    Darek B

  4. #404
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    miachlbyk

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    08-253
    Posty
    365

    Domyślnie

    Żyłka ma się jakością

  5. #405
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar gustav.pl
    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-668
    Posty
    276

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    Jakie żyłki do kosy polecacie / które tną najlepiej ;
    - okrągłe ?
    - kwadratowe ??
    - z metalowym wsadem ???
    Nie pamiętam czy w tym akurat wątku, ale ktoś polecał żyłki o przekroju "gwiazdki".
    Może dziennik, ale nie budowy.
    Wszystko przemija, nawet najdłuższa żmija.....

    Projekt IRMA II(odbicie lustrzane). Porotherm 38 + 10cm styro. Pow. użytkowej 130 m2 + garaż 18 m2, kubatura 430 m3

  6. #406
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    6.941

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam626 Zobacz post
    1. Poza tym szkoda 500zł na kosę do okazjonalnego używania. Te za 200zł są dobre!
    mam takie same zdanie - kupowanie do użytku domowego Stihla czy innej markowej kosy mija się z celem.

  7. #407
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    ZDUŃSKA nieWOLA
    Posty
    2.084

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    Jakie żyłki do kosy polecacie / które tną najlepiej ;
    - okrągłe ?
    - kwadratowe ??
    - z metalowym wsadem ???

    te GRUBE
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

  8. #408
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Marcello2015

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-701
    Posty
    1

    Domyślnie Ryobi rbc 430 1 km

    Czy może ktoś napisać opinie o tej kosie? Czy warto, czy silnik długo wytrzymuje ?
    Może ktoś polecić jakąś kose do 800zł ? Do koszenia trawy do kolan, oraz chaszczy przy lesie ?

  9. #409
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcello2015 Zobacz post
    Czy może ktoś napisać opinie o tej kosie? Czy warto, czy silnik długo wytrzymuje ?
    Może ktoś polecić jakąś kose do 800zł ? Do koszenia trawy do kolan, oraz chaszczy przy lesie ?
    Chcesz coś dobrego w małym budżecie to: makita, solo lub oleo-mac.

    Wyższa półka stihl i husqvarna.
    Nic nie jest takie, jakim się wydaje!

  10. #410
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    Jakie żyłki do kosy polecacie / które tną najlepiej ;
    - okrągłe ?
    - kwadratowe ??
    - z metalowym wsadem ???
    Cytat Napisał panfotograf Zobacz post
    te GRUBE
    Grubośc trzeba dobrac do mocy kosy.
    Dośc dobra jest OLEO-MAC 2,7mm KWADRAT PLATIN.
    Kwadrat lepiej ścina twarde odrosty niż okrągła. Gwiazdkowa jest agresywna i nie nadaje się do młodych trawników, bo wyrwie z korzeniami, ale do zielska jak najbardziej.
    Ostatnio edytowane przez fenix2 ; 17-07-2016 o 19:58
    Nic nie jest takie, jakim się wydaje!

  11. #411

    Domyślnie

    Cytat Napisał fenix2 Zobacz post
    Chcesz coś dobrego w małym budżecie to: makita, solo lub oleo-mac.

    Wyższa półka stihl i husqvarna.
    mJezeli maly budzet to tez Kawasaki. SPOKOJNIE STARCZY DO ZWYKLEGO.UZYTKOWANIA.

  12. #412
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Regut1 Zobacz post
    mJezeli maly budzet to tez Kawasaki. SPOKOJNIE STARCZY DO ZWYKLEGO.UZYTKOWANIA.
    Ja ma dostęp do serwisu to może też być.
    Nic nie jest takie, jakim się wydaje!

  13. #413
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Kupiłem chińską kosę DEMON RQ580 z (niby) 5.2KM. Kosztowała 350PLN i muszę przyznać, że daje radę. Po kupieniu działki musiałem ją oczyścić, bo były tam 5-cio letnie chwasty/badyle/chaszcze i wszystko obleciałem bez zająknięcia za pomocą tarczy dołączonej do zestawu. Jedyne co to musiałem ją naostrzyć.

    Wrażenia bardzo dobre po uwzględnieniu ceny

  14. #414
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    ZDUŃSKA nieWOLA
    Posty
    2.084

    Domyślnie

    Cytat Napisał ggdh Zobacz post
    Kupiłem chińską kosę DEMON RQ580 z (niby) ...

    Wrażenia bardzo dobre po uwzględnieniu ceny
    Te 5.2 KM to oczywiście bajer dla naiwnych.
    Wrażenia po pierwszych trzech godzinach pracy mają się nijak do wrażeń po 30 godzinach, czy po 2 latach, kiedy gwarancja się skończy.
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

  15. #415
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Panowie. Przyszedł czas na podjęcie decyzji. Półtora roku temu pisałem w tym wątku z prośbą o pomoc przy wyborze kosy spalinowej. Niestety moc, którą byłem potencjalnie zainteresowany to zdecydowanie za mało na moje potrzeby. Działka 1000 mkw, do tego droga dojazdowa. Szukam czegoś w okolicy 2 koni. Byłem już mocno zdecydowany na Stihla FS130 (1,9 KM), ale u dealera, gdzie rodzice serwisują swój sprzęt została mi polecona kosa Kawasaki TJ45 (2,2 KM). Czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenie z tą marką, bo ja znam ją jedynie z rynku motocykli. Proszę o opinię - decyzję chcę podjąć w ciągu kilku dni. A może coś innego w podobnej cenie/mocy/jakości (2KM, 1700-2000zł)?

  16. #416

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Panowie. Przyszedł czas na podjęcie decyzji. Półtora roku temu pisałem w tym wątku z prośbą o pomoc przy wyborze kosy spalinowej. Niestety moc, którą byłem potencjalnie zainteresowany to zdecydowanie za mało na moje potrzeby. Działka 1000 mkw, do tego droga dojazdowa. Szukam czegoś w okolicy 2 koni. Byłem już mocno zdecydowany na Stihla FS130 (1,9 KM), ale u dealera, gdzie rodzice serwisują swój sprzęt została mi polecona kosa Kawasaki TJ45 (2,2 KM). Czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenie z tą marką, bo ja znam ją jedynie z rynku motocykli. Proszę o opinię - decyzję chcę podjąć w ciągu kilku dni. A może coś innego w podobnej cenie/mocy/jakości (2KM, 1700-2000zł)?
    Ma Kawasaki o mocy 3KM już trzeci sezon. Sprzęt ciężki i raczej do użytku amatorskiego niż profesjonalnego. Kiepska jakość plastików, po roku wymieniałem osłonę głowicy i obejmę uchwytu do karabińczyka. Koszę jednorazowo ok 2500 m2 i kosi się szybciej niż Stihl-em ok 1,8 KM który wcześniej służył mi 10 lat. Jeżeli już Kawasaki to tylko całość, żadne "Agromy" i inne cuda z silnikiem Kawasaki.

  17. #417
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Sprawdzałem dokładniej w necie, rzeczywiście jest sporo "chinszczyzny" z silnikiem Kawasaki. A kosa zrobiona w pełni przez Kawasaki ok. 2KM kosztuje podobniej jak stihl więc chyba nie będę kombinowal i wezmę to co jest znane.

  18. #418

    Domyślnie

    Ja też poleciałem na taniość, kupiłem chińskiego Vandera VKS 712 za 430 zł, lekki, dość mocny ponoć 2 KM, niewiele pali, głośny i trochę wibruje, szelki takie sobie, 2 lata gwarancji, do tego trójząb. Pali od strzała. Objechałem nim już 4 razy działkę mocno zachwaszczoną (jakieś 8 arów) i po 2 razie padła głowica ze szpulą tzn sam ją uszkodziłem z nerwów ... założenie żyłki to utrapienie zwłaszcza sztywnej. Trzeba tu ścisnąć, tam przekręcić, tu i tam przytrzymać, a ręce tylko dwie, nerwy puściły i głowica się rozpadła . Tak więc z mankamentów to tylko ta szpula, ale pasują te od stihla easy load i taką kupię będzie z głowy. Za cenę stihla (ok 1600 zł) mam 4 takie i gwarancję na 8 lat, nie licząc części. Żyłkę przetrenowałem już kwadratową 2mm, 2,8 mm - dobrze mulczuje ale łamała mi się przy wyjściu ze szpuli i nie dało się wysunąć automatycznie, trzeba było rozbierać. Okrągła 2mm do delikatnej trawy, a teraz mam okrągłą 2,4 mm chyba rdzeń nylonowy z powłoką pcv Oregonu ... daje radę, ale się strzępi i z grubymi chwastami się pląta. Za to jest wytrzymała.

  19. #419

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Sprawdzałem dokładniej w necie, rzeczywiście jest sporo "chinszczyzny" z silnikiem Kawasaki. A kosa zrobiona w pełni przez Kawasaki ok. 2KM kosztuje podobniej jak stihl więc chyba nie będę kombinowal i wezmę to co jest znane.
    Stihl ten amatorski podobno jest wrażliwy na paliwo i łatwo go zatrzeć.

  20. #420
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Z tego co czytałem kluczem do bezawaryjnej pracy silnika jest używanie oryginalnego oleju a nie zamienników. Myślę że używając jej przez 30-40h rocznie sprzęt będzie "na lata". Tata ma mccullocha też okolo 2KM i forsowany mocniej niż ja planuję swój, chodzi bezawaryjnie już od 2008 roku - ważne żeby był zapas mocy, żeby nie katować sprzętu na maksymalnym obciążeniu.
    Ostatnio edytowane przez kemot_p ; 13-12-2016 o 09:34

Strona 21 z 28

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony