dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 22 z 28
Pokaż wyniki od 421 do 440 z 554
  1. #421

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Z tego co czytałem kluczem do bezawaryjnej pracy silnika jest używanie oryginalnego oleju a nie zamienników. Myślę że używając jej przez 30-40h rocznie sprzęt będzie "na lata". Tata ma mccullocha też okolo 2KM i forsowany mocniej niż ja planuję swój, chodzi bezawaryjnie już od 2008 roku.
    Te stare już tak miały były nie do zabicia. Te nowe są już bardzo wrażliwe. Czy jest to kwestia tylko samego oleju w mieszance? Nie wiem ale raczej nie. Stary Stihl pracował bezawaryjnie m.in. na Orlenie ponad 10 lat, a jak na swoją małą moc, miał co kosić. Do Kawasaki też używam najzwyklejszego oleju. Wybierz to co ma blisko serwis.

  2. #422
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Tak, z tym serwisem to słuszna uwaga. Dzięki.

    P.S. Ostatecznie zdecydowałem się na Stihl FS 240 o mocy 2,3 KM. Wiosną odezwę się jak wrażenia z użytkowania

  3. #423
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    qrko

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    255

    Domyślnie

    Dzień dobry.
    Ja również szukam jakiejś porządniejszej kosy spalinowej. Porządniejszej głównie ze względu na powierzchnię (32ary), więc obkoszenie tego to dobrych kilka godzin. Działeczkę karczowaliśmy i wstępnie równaliśmy, więc generalnie nie ma tam żadnych krzaków, drzewek, ale wiadomo jak to na wsi - trafiają się jakieś gęstsze kępy trawy czy innego zielska i pnączy, dlatego jakiś drobny zapas mocy obok trwałości również będzie mile widziany. Docelowo działka będzie idealnie wyrównana i koszona traktorkiem, ale póki co są ważniejsze rzeczy, więc kosa przed pierwsze dwa lata była by głównym narzędziem, a później służyła by jako zapas do trudniej dostępnych miejsc. Stihle najtańsze są chyba za słabe na taki teren, a te mocniejsze są już odpowiednio droższe. Może jest jakaś inna, nieco tansza firma, ale również godna polecenia?

  4. #424

    Domyślnie

    Co znaczy stihle najtańsze? Zalezy jaki, dobry oleo mac za 1300zł kupisz, a taki sam stihl to z 1800 trzeba dać, 3 lata temu kupowałem i tak kojarze. No chyba ze Ty myslisz o jakiejs agromie jako "wyjsciu" do poszukiwań

  5. #425
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    qrko

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    255

    Domyślnie

    No najtańsze stihle czyli FS 38 / FS 55. Fajnie by było kupić coś w tej cenie, ale mniej znanej firmy co by nie płacić za logo tylko za parametry. Chciałbym wydać jak najmniej.

  6. #426

    Domyślnie

    Nie da się kupić tanio i dobrze. Jeżeli chcesz coś kupić i używać sporadycznie to można kupić coś tańszego ale jeżeli chcesz kupić coś co będziesz używał l lata lepiej dopłacić. Z tanimi kosami to loteria choć nie powiem mi się chyba udało ale było to 8-10 lat temu dokładnie nie pamiętam kupiłem chińczyka marki FLO i działa do dziś naprawdę fajnie. Z odpalaniem nie mam żadnego problem, od zakupu nie musiałem jej ani razu regulować jedyne do czego się można doczepić to do szpuli na żyłkę, ale włożyłem do niej kwadratową żyłkę i niestety sama się nie wysuwa. Z tego co pomiatam to na początku po zakupie rozebrałem ją na części, nasmarowałem i poskładałem do kupy. Jednak to jest jedyne chińskie urządzenie z którego jestem zadowolony, teraz jednak bym przy zakupie nie zaryzykował i kupił zapewne markową.

  7. #427
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    6.941

    Domyślnie

    tylko, że te markowe też są składane w Chinach, często w tej samej fabryce co chińczyk z sieciówki.

  8. #428

    Domyślnie

    Wykaszarka Husqvarna 232 R, głowica automatyczna Auto Cut, rok produkcji i zakupu - 1999. Średnio intensywnie użytkowana. Nie do zajechania.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  9. #429
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Kupuje jakieś NAC i BASS , jak pracownik zajechał jedną "bo się przegrzała" to mała strata . Dla kogoś kto kosi osobiście lepiej jednak kupić coś lepszego.
    Darek B

  10. #430
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    qrko

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    255

    Domyślnie

    Czyli w kosach spalinowych nie ma marki pośredniej jak Toyota w samochodach czy Bigstar w spodniach? Jest Stihl/Husqvarna które są jak Mercedes i Levis, a cala reszta to marketowe gówno? Kosa za 250zł i za 700 to będzie taki sam badziew?

  11. #431

    Domyślnie

    Kosiarki marketowe przeważnie różnią się nazwą i kolorem resztę bebechów pod ładnymi kolorowymi plastikami są takie same. Chcesz porównać kosiarki przejdź się tam gdzie sprzedają kosiarki i poproś o załączenie markowej kosy zobaczysz jak fajnie wkręca się na obroty, później to samo zrób w markecie z kosą chińską poczujesz różnice.

  12. #432
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    miachlbyk

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    08-253
    Posty
    365

    Domyślnie

    No nie tak do końca,są jeszcze kosy z silnikami Kawasaki,japońskie KHB(Kawasaki),kosy ACTIVE,SOLO, Stihl i Husqv to nie jest już to samo co było,w przypadku tej drugiej to loteria,konkurencyjni producenci są na pewno tańsi a czy lepsi? moim zdaniem tak,tylko S i H wydaje się że dalej są nie do pobicia ale te czasy już minęły,ceny trzymają wygórowane ale jakość poleciała,po prostu konkurencja jest mniej pazerna i coraz więcej ludzi wybiera właśnie marki o których wspomniałem

  13. #433

    Domyślnie

    podbijam, co lepiej kupić, podkaszarkę czy kosę? jakie byście polecali w rozsądej cenie?

  14. #434

    Domyślnie

    Cytat Napisał tombuild Zobacz post
    podbijam, co lepiej kupić, podkaszarkę czy kosę? jakie byście polecali w rozsądej cenie?
    Zdecydowanie kosę.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  15. #435
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    miachlbyk

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    08-253
    Posty
    365

    Domyślnie

    Cytat Napisał tombuild Zobacz post
    podbijam, co lepiej kupić, podkaszarkę czy kosę? jakie byście polecali w rozsądej cenie?
    Zależy do czego sprzętu będziesz używał,jak działka przydomowa to kosiarka jak ugory to kosa

  16. #436

    Domyślnie

    Witam, poszukuję dla siebie kosy spalinowej. Stoję między wyborem firm Hortmasz, IBEA lub Oleo Mac. Która z nich mi polecicie, może ktoś miał jakiś sprzęt z tych firm. 2 suw mi wystarczy...

  17. #437

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobekos1 Zobacz post
    Witam, poszukuję dla siebie kosy spalinowej. Stoję między wyborem firm Hortmasz, IBEA lub Oleo Mac. Która z nich mi polecicie, może ktoś miał jakiś sprzęt z tych firm. 2 suw mi wystarczy...
    Coś bym polecił ale forumowe omnibusy zaraz mnie zjadą. Mogą nawet wykasować posty.

  18. #438
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    miachlbyk

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    08-253
    Posty
    365

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobekos1 Zobacz post
    Witam, poszukuję dla siebie kosy spalinowej. Stoję między wyborem firm Hortmasz, IBEA lub Oleo Mac. Która z nich mi polecicie, może ktoś miał jakiś sprzęt z tych firm. 2 suw mi wystarczy...
    bardziej niż Ibea lepiej zobacz kosy Active,dla Ibei robi silniki Activa a wałki chyba Chińczycy,natomiast Active jest oryginalnym włoskim produktem o bardzo dobrej jakości,Hortmasz chińczyk więc daj z nim spokój a Oleomac różnie,jeden modele są robione w Chinach inne we Włoszech,osobiście wolałbym Active są lepiej wykonane

  19. #439

    Domyślnie

    Kosy Active nie mam w swojej okolicy. Hortmasz jest w większym stopniu składany w Polsce... Oleo Mac jakie typy są dobre...?

  20. #440
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zagorski-tomasz

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    mazowieckie
    Kod pocztowy
    08-452
    Posty
    331

    Domyślnie

    Hortmasz to chińczyk,nie wiem kto ci powiedział że składają to w Polsce,ile chcesz jeszcze wydać na kose

Strona 22 z 28

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony