dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 295 z 349
Pokaż wyniki od 5.881 do 5.900 z 6965
  1. #5881

    Domyślnie

    Wentylatory masz już zakupione?

  2. #5882
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Tom1000k
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    560

    Domyślnie

    Tak. Kupiłem i nie narzekam. Na razie jeden chodzi jako WM bez odzysku ciepła na sztywnej rurze i ledwo co go słyszę. Liczę na to że jak będzie za reku i na dobrych rurach to będzie bezgłośnie. Zastanawiałem się nad zrobieniem wymiennika samodzielnie z poliwęglanu komorowego 4mm, coś jak ten, Duża powierzchnia wymiany, koszt chyba niewielki, warto się bawić?

  3. #5883

  4. #5884
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Ja takie miałem używane po 10zl sztuka były głośne i mało wydajne, więc raczej słabo. Bart3z takie ponoć zamontował przy samej czerpni i wyrzutni i ma dobrze, ale z czystym sumieniem nie polecę.

  5. #5885
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar St@nley
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    woj. mazowieckie
    Posty
    645

    Domyślnie

    Wymyśliłem sobie, że przed nagrzwnicą GGWC dam filtr kanałowy w stylu tego ze zdjecia.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	330-490-large.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	18,8 KB
ID:	384300

    Macie koncepcję jak go zaizolować, żeby spokojnie można było zdemontowac izolację i wymienić wkład?
    Rura ma być zaizolowana 13mm armaflexem i 30mm wełny Alu lamella Rockwool.
    Nie chiałbym za każdym razem łatać izolację taśmami.
    "Jutro to dziś, tyle że jutro..."

    Projekt E-109 piętrowy 160 m2 + garaż nieogrzewany, całość podłogówka+dwie drabinki, okna 3 szybowe V82, ściany silka E24+25cm grafit, podłoga 28cm EPS, fundamenty 20cm zew+10cm wew EPS aqua, poddasze 45 cm celulozy pod wiązarami, OZC: ΦHL 5476W, PC PW Panasonic seria H 1f 9 kW, PV 8.68kW + Sofar 8.8KTL-X

  6. #5886

    Domyślnie

    Taki filtr się nie sprawdzi. Powierzchnia filtracji za mala i to kilkukrotnie. Spadek ciśnienia będzie za duży.

  7. #5887
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Tom1000k
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    560

    Domyślnie

    A może wykorzystać na wymiennik polipropylen kanalikowy 2mm
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Płyty z polipropylenu kanalikowego_Tuplex-813d8b07.jpg
Wyświetleń:	89
Rozmiar:	23,6 KB
ID:	384415
    Sklejamy i dystansujemy dwustronną taśmą akrylową też gr 2mm
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	tasmy-akryl-typu-vhb.jpg
Wyświetleń:	77
Rozmiar:	46,9 KB
ID:	384416
    Koszt wymiennika o powierzchni wymiany 33m2 wyniósł by 100 parę zł plus własna robocizna.
    Ostatnio edytowane przez Tom1000k ; 18-03-2017 o 13:47

  8. #5888

    Domyślnie

    Wygląda nie głupio

  9. #5889
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Izolacja armaflexem to spory koszt.

  10. #5890

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemek Kardyś Zobacz post
    Bart3z takie ponoć zamontował przy samej czerpni i wyrzutni i ma dobrze, ale z czystym sumieniem nie polecę.
    mozna dac tak wentyle zamiast montowac je do puchy reku?

    hudy14777
    wnetyle z olx uzywki teraz 45 te 6224

  11. #5891

    Domyślnie

    aha i jeszcze jedno. doprowadzam gwc 200 do domu, w pg przechodze na 160 lita rura, a dalej jak do reku?

  12. #5892
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar St@nley
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    woj. mazowieckie
    Posty
    645

    Domyślnie

    Cytat Napisał hudy14777 Zobacz post
    Taki filtr się nie sprawdzi. Powierzchnia filtracji za mala i to kilkukrotnie. Spadek ciśnienia będzie za duży.
    A jaki byś polecił? Taki większy w kwadratowej puszce?
    Ogólnie chciałem tam włożyć tylko delikatną matę filtracyjną, żeby wyłapać z grubsza trochę śmieci przed nagrzewnicą.
    Jak patrzę na realizacje GGWC to w sumie nigdzie nie widziałem filtra przed nagrzewnicą, wydaje mi się to lepszym rozwiązaniem niż sama siateczka na czerpni.

    Armaflex drogi ale najlepszy w moim przypadku, bo rura z czerpni biegnie u mnie przez 6m ogrzewanego pomieszczenia.
    "Jutro to dziś, tyle że jutro..."

    Projekt E-109 piętrowy 160 m2 + garaż nieogrzewany, całość podłogówka+dwie drabinki, okna 3 szybowe V82, ściany silka E24+25cm grafit, podłoga 28cm EPS, fundamenty 20cm zew+10cm wew EPS aqua, poddasze 45 cm celulozy pod wiązarami, OZC: ΦHL 5476W, PC PW Panasonic seria H 1f 9 kW, PV 8.68kW + Sofar 8.8KTL-X

  13. #5893
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Cytat Napisał indiii Zobacz post
    Cytat Napisał Przemek Kardyś Zobacz post
    Bart3z takie ponoć zamontował przy samej czerpni i wyrzutni i ma dobrze, ale z czystym sumieniem nie polecę.
    mozna dac tak wentyle zamiast montowac je do puchy reku?
    Można - tak jest nawet lepiej, bo katalogowo taki wentyl powinien być w pudle 2,2x2,2*fi (szer*wys) i długości też podobnej - 1/3 wolnej przestrzeni przed i 2/3 za nim. W rekuperatorach komercyjnych jest to spakowane w mniejszej objętości, więc i wydajność mniejsza.
    Tylko montaż wentylatora po stronie wyrzutni to ryzyko zalania przez skropliny. Mi już tak jeden wentyl padł, ale to może dlatego, że nie miałem wyrzutni zaizolowanej. Mimo wszystko następny zamontowałem po ciepłej stronie - słychać nieco w łazience i WC, ale nie ma ryzyka.
    Ostatnio edytowane przez Przemek Kardyś ; 18-03-2017 o 20:54

  14. #5894

    Domyślnie

    Cytat Napisał St@nley Zobacz post
    A jaki byś polecił? Taki większy w kwadratowej puszce?
    Ogólnie chciałem tam włożyć tylko delikatną matę filtracyjną, żeby wyłapać z grubsza trochę śmieci przed nagrzewnicą.
    Jak patrzę na realizacje GGWC to w sumie nigdzie nie widziałem filtra przed nagrzewnicą, wydaje mi się to lepszym rozwiązaniem niż sama siateczka na czerpni.

    Armaflex drogi ale najlepszy w moim przypadku, bo rura z czerpni biegnie u mnie przez 6m ogrzewanego pomieszczenia.
    Ja bym zakupił taki w skrznce. Filtr na siatce o kształcie litery W. Mam takie w pracy przy wentylatorach kanałowych i działają jak należy. Na allegro do dostania po 100zl. Różne krocce przyłączeniowe. Od 100mm do chyba 315. A jeśli chodzi o powierzchnię filtracji to porównania nie ma.

  15. #5895

    Domyślnie

    Ja się zastanawiam czy mojego reku z xpsa nie uciąć kawałek i wstawić właśnie filtry w skrzynkach osobnych. Dużo łatwiej by mi było wymieniać filtry niż ściągać za każdym razem całą pokrywę wymiennika.

  16. #5896
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar St@nley
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    woj. mazowieckie
    Posty
    645

    Domyślnie

    Cytat Napisał hudy14777 Zobacz post
    Ja bym zakupił taki w skrznce. Filtr na siatce o kształcie litery W. Mam takie w pracy przy wentylatorach kanałowych i działają jak należy. Na allegro do dostania po 100zl. Różne krocce przyłączeniowe. Od 100mm do chyba 315. A jeśli chodzi o powierzchnię filtracji to porównania nie ma.
    Tylko ten znów jest trochę duży. Ale może masz rację zawsze będzie lepsza filtracja

  17. #5897

    Domyślnie

    Przed paru dni miałem przepięcie w domu. Rozwaliło parę urządzeń .
    Wczoraj dopiero się zorientowałem że coś nie tak z reku bo patrzę na wyświetlacz i temperatury sie nie zgadzają.
    Przepięcie nie ominęło wentyli mimo że miałem je dodatkowo zabezpieczone bezpiecznikiem topikowym
    Z racji że będę przerabiał moje reku, wystawiam na sprzedaż mój wymiennik Klingenburga GS35/450 który dobrze sobie radzi przy wentylowaniu min. od 300m3/h.
    Osoby chętne proszę o kontakt najlepiej telefoniczny bo żadko ostatnio siadam do kompa z braku czasu.
    tel. 692610932
    Własnymi ręcami ale... to nie wszystko
    http://imageshack.us/g/685/img5476u.jpg/

    Dom 230m2, ściany beton komórkowy + 15cm styropian, podłoga na gruncie +20cm styropian, dach wełna mineralna na całości +35cm, okna zwykłe 2 szyby - 5 komór, gaz GZ 50, podłogówka na całości, rekuperator "własnymi ręcami", kominek rekreacyjnie.

  18. #5898

    Domyślnie

    Cytat Napisał St@nley Zobacz post
    Tylko ten znów jest trochę duży. Ale może masz rację zawsze będzie lepsza filtracja
    Mam taki filtr (samoróbka, szkielet W + "portki" z włókniny EU3 z metra). Umieszczony jest w odcinku prostokątnym będącym przepustem do czerpni w ścianie szczytowej (łącznie 45 cm gruba). Właśnie o powierzchni mi chodziło.

  19. #5899
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał indiii Zobacz post
    mozna dac tak wentyle zamiast montowac je do puchy reku?
    Nie wiem czy można, ja tak dałem Pracują non stop od ok. roku, nawet przy -20oC. W domu (4 osoby na 145m2) stężenie CO2 utrzymuję na poziomie 800ppm, a mam przecież dość potężny GWC żwirowy + 30mb rury fi200 jako rozbiegówka.
    Gdyby nie szum, to poleciłbym z czystym sumieniem.
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  20. #5900

    Domyślnie

    Proszę o pomoc w doborze wentylatorów do reku, założenia:
    dom parter i poddasze użytkowe, w sumie 315m2 w podłodze , wg projektu instalacji nawiew 570m3/h, wywiew 570m3/h , kubatura 800m3, wymiennik Klingenburg GS 35/450 (jeszcze nie mam ale właśnie będę potwierdzał zamówienie), znalazłem coś w miarę cenowo EBM-PAPST* 6314/2HP ale nie wiem czy nie za mały

Strona 295 z 349

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony