dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 22
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 433
  1. #21

    Domyślnie

    wojtku
    super ściągawka na chodzenie po sklepach
    u mnie już leży wydrukowana

  2. #22

    Domyślnie

    Ten co ja chce wybrać to sicilia citron (cersanitu). Może ktoś go widział i podzizlei sie spostrzeniami????????????

  3. #23

    Domyślnie

    Hej, może ktoś widział ten gres??? (opis powyżej)

  4. #24
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Cytat Napisał edyta kozłowska
    Hej, może ktoś widział ten gres??? (opis powyżej)
    W katalogu 2005/2006 Cersanit nie ma takiego gresu, musi to byc jakas niedawna nowosc, wiec trudno w tej chwili znalezc w sklepach i cos powiedziec. Dziwne nazewnictwo jak na gres Cersanitu, bo citron to nazwa barwy rezerwowana raczej dla ceramiki, natomiast sicilia nazwa rezerwowana dla gresow polerowanych , ale pewnie tylko oni wiedza co robia .
    Jesli jednak to gres, i tak nie wiadomo o co Ci chodzi w ocenie tego produktu?
    Cos Ci sie podoba albo nie, bo wlasnosci techniczne musza byc takie same jak wszystkich pozostalych wyrobow w swoich grupach w tym przypadku jak dla innych gresow polerowanych/ozdobnych/ , ktore nie moga odbiegac od przyjetych norm. W koncu ISO ich obowiazuje.

  5. #25

    Domyślnie

    No, w końcu zamówiłam, polski gres, cersanitu sicilia 45 x 45. Juz więcej nie szukam. Jest i już!!!!!!

  6. #26

    Domyślnie

    Kupiłem Chiński 70m2 Położyłem go w salonie kuchni i przedpokoju wygląda super ,ale jest jeden problem .Czyściłem go płynem Sopro ale pozostają smugi Gres Chiński jest impregnowany dość grubą warstwą takiego chyba wosku , po wyczyszczeniu i impregnacji (też Sopro ) nie mogę uzyskać połysku bez smug ( widoczne pod kątem przy oświetleniu słńcem) Może ktoś podpowie jak szczyścić ten wosk ,moja luba cały czas mi zatrówa że ona sprząta i podłoga wygląda cały czas jak brudna
    POMOCY POMOCY
    CZM TO NABŁYSZCZYĆ

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar Sonika
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    12.639
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Nam poradzono wyczyszczenie gresu cytrynowym proszkiem do szorowania marki "Tesco".
    Nie wiem dlaczego miał być akurat cytrynowy, ale taki kupiliśmy, wyczyścilśmy, potem zaimpregnowaliśmy i nie ma żadnych smug.
    Gres się błyszczy i wygląda super.

    Może spróbuj tego proszku.

  8. #28

    Domyślnie

    Własnie wczoraj byłem w Leroyu oddać gres chiński, kupiłem go jako polerowany włoski, a przywieziono chiński matowy?
    Jakie było moje żdziwienie jak zacząłem oglądać kartony Made in China, a w sklepie powiedziano że to włoski, generalnie nie kupuje chińszczyzny a jak zobaczyłem gres polerowany bez połysku to już w ogóle się nie zastanawiałem i oodałem.
    PRO

  9. #29

    Domyślnie

    Bo ten gres jest zaimpregnowany woskiem czy czym tam i to trzeba odczyścić

  10. #30

    Domyślnie

    Pół dnia czyściłem i w sklepie próbowali mi to pokazac ale im sie nie udało.
    A poza tym nie chcę chińskiego.
    PRO

  11. #31
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar Sonika
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    12.639
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    A ja kupiłam chiński jako chiński i nie miałam uprzedzeń.

    Warstwy wosku na nim nie widziałam.

    Wyczyściłam proszkiem o którym pisałam powyżej na wszelki wypadek, potem był jeszcze czyszczony maszynowo z brudu budowlanego, został zaimpregnowany tak jak się powinno impregnować każdy gres polerowany i teraz mam pięknie lśniącą podłogę wyglądającą tak, jak powinna wyglądać podłoga z gresu polerowanego .

    Widać są różne chińskie gresy.

  12. #32

    Domyślnie

    My też mamy chiński gres. Najpierw został wyczyszczony specjalnym preparatem do usuwania tego wosku- bez problemu. A nastepnie został zaimpregnowany i pozostawiony na 24 h - zakaz wchodzenia. Takie informacje otrzymałam od Pana który zamawiał (i dostawrczał ) dla nas gres.


    Pozdrawiam,
    KasiaR

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał PRO
    Własnie wczoraj byłem w Leroyu oddać gres chiński, kupiłem go jako polerowany włoski, a przywieziono chiński matowy?
    Jakie było moje żdziwienie jak zacząłem oglądać kartony Made in China, a w sklepie powiedziano że to włoski, generalnie nie kupuje chińszczyzny a jak zobaczyłem gres polerowany bez połysku to już w ogóle się nie zastanawiałem i oodałem.

    Pewnie, był matowy bo był zabezpieczony woskiem

  14. #34

    Domyślnie

    Sonika piękne dzięki jutro pędzę po cytrynowy proszek z Tesco
    KasiaR a co to był za preparat i co za impregnat
    Pozdrowionka

  15. #35
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar joan
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    2.366
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Ja własnie przetestowałam chińskie badziewie.

    Dla dobrania koloru wypożyczam płytki lub kupuję pojedyńcze sztuki i zamiast w sztucznym świetle sklepowym oglądam we wlasnym domu. W ten sposób miałam chyba kilkanaście płytek - w tym gres chiński - nie polerowany- ale jego cena juz prawie mnie "uwiodła" .
    Pech chciał że na rozłożony na podłodze gres spadła mała kłódeczka - i gres rozprysł się na kawałki. Zaintrygowana tym co zobaczyłam puszczałam tę samą kłódkę z tej samej wysokości na gres - wszystkie płytki "chińskie" pękały, włoskie pozostały zupełnie nieuszkodzone. Było mi naprawde przykro bo różnica w cenie to prawie 50 zł za m kw i kolor tez mi odpowiadał. Ale sama wiem ile razy w np. kuchni coś wypada z rąk, więc nie zaryzykuję.
    W sklepie jeszcze dałam chińszczyźnie jedną szansę - szukałam w mniejszym formacie - i jak układałam obok siebie płytlki dla porównania kolorów odszczypały sie na rogach w dwóch miejscach - katastrofa... Precz z badziewiem
    Czasem trzeba skoczyć z mostu zanim rozwiną się skrzydła.

  16. #36
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    czarna66

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    9

    Domyślnie

    Mam całą dolną łazienkę 13 m2 w chińskim gresie polerowanym 30x60 (koszt ok. 56 zł/m2).Nie wiem jak będzie z trwałością bo jeszcze nie mieszkamy ale wygląda rewelacyjnie. Nie tylko nam sie podoba.
    Gdy nie można zawrócić, trzeba iść naprzód.
    Marco Polo

  17. #37
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar joan
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    2.366
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Być może nie miałam szczęścia - podkreślam - nie był to gres polerowany, na pierwszy rzut oka b. ładny - wybrany w warszawskim TTW OPEX. Cena za m kw 89 zł, I gatunek, ale jakość... Dodam że testy robiłam także na gresie kupionym do garażu za 13, 50 zł/m -tu żadna płytka nie pękła.
    Czasem trzeba skoczyć z mostu zanim rozwiną się skrzydła.

  18. #38
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    czarna66

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    9

    Domyślnie

    Testów twardości gresu nie robiłam, ale na pewno w najbliższym czasie zrobię. Dam znać.
    Gdy nie można zawrócić, trzeba iść naprzód.
    Marco Polo

  19. #39
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar Sonika
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    12.639
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Robiłam przeróżne próby plamiaste na naszym gresie polerowanym i żadne plamy, ani inne obce kolory się jego nie imały.

    Mamy tego gresu z 50m2, wszystko się błyszczy tak jak należy, plam nie ma, wszystko chińszczyzna , ale ja nie miałam uprzedzeń i jestem baaaardzoooo zadowolona z wyboru - mam bardzo dobrej jakości płytki za rozsądną cenę.

    Piszcie co chcecie - i tak nie dam sobie wmówić, że jak chińskie = to badziewie.

  20. #40
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar sebo8877
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Głogów Młp
    Kod pocztowy
    36-060
    Dzielnica
    Zabajka
    Posty
    4.324

    Domyślnie

    Sonika - i tak 3maj

    sebo8877
    Już niedługo już niebawem u siebie...

Strona 2 z 22

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony