dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Jak zrobić dyletację na posadzce

    Dyletacje przy ścianach mamy ze specjlanej pianki poliuretanowej. Jak zrobić dyletację na posadzce pomiędzy powierchniami, gdzie będzie ogrzewanie podłogwe i na to kafelki a parkietem? Jak zamocować piankę, czy styropian?
    Po wybudowaniu domu będę znała się na wszystkim i będę potrafiła wszystko zrobić sama, tylko wtedy to już po co ....

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar pawelurb
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Posty
    2.369
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    u mnie dylatację na środku pomieszczeń zrobili tak , że zatarty beton , przecieli pacą , rowek szerokości 5 - 10 mm. do samego styropianu , a na wierzchu delikatnie zatarli , teraz jak posadzka wysycha to robi się w miejscu przecięcia szczelina.

  3. #3

    Domyślnie

    pola nie większe niż 6x6m. Nacięcie na 1/3 wysokości wylewki. Przy układaniu płytek wymagana dylatacja.

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Sp5es

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.549

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pawel78
    pola nie większe niż 6x6m. Nacięcie na 1/3 wysokości wylewki. Przy układaniu płytek wymagana dylatacja.
    Te 6 x 6 m to trochę za oszczędnie. Zależy jaki beton będą leli. Dałbym gęściej jakieć 3 x3 do 4x4

  5. #5

    Domyślnie

    wg książki to powinien być tzw. profil dylatacyjny (plastikowy) ale że jest drogi jak diabli za zgodą projektanta ogrzewania podłogowego wykonałem dylatacje z taśmy brzegowej (poliuretanowej).

    Kiedy zjawili się fachowcy od posadzek od razu powiedzieli że muszą ją usunąć a dylatację robią przez nacięcie pacą (na głębokość około 4cm tak jak sięgnęła paca) - reszta podobno sama pęknie. Faktycznie przy wysychaniu szczelina się powiększa.

    Kazałem je zrobić we wszystkich drzwiach oraz pomiędzy poszczególnymi pętlami czyli powierzchniami grzewczymi (w salonie mam np 3 takie pętle).

    Pozdrawiam KaiM
    Inwestor to brzmi dumnie....

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony