dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Zgoda sąsiada.

    Witam,
    Czy ma ktoś może wzór zgody sąsiada na budowe domu przy jego granicy. Przymierzam się do budowy domu a w tych wszystkich papierach nie jestem za bardzo zorientowany.
    Dziękuje za pomoc.

  2. #2

    Domyślnie

    Mam tą samą prośbę

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinor
    Mam tą samą prośbę
    Z tego co ostatnio przerabiałam (czyli jakiś miesiac temu ) nie dostarczałam zgody sąsiada.W trakacie procedury wydawania pozwolenia na budowe wysyłane jest zapytanie do sąsiadów czy nie widzą przeszkód aby dom stał w granicy.W pozwoleniu otrzymasz notkę iż twoj budynek stoi na granicy z działką nr....
    Potem po wydaniu pozwolenia po raz drugi jest do nich wysłane zapytanie czy nie widza przeszkód do wydanego pozwolenia.Tak było w moim przypadku.

  4. #4

    Domyślnie

    HEJ!
    A co gdy sąsiad jednak stwierdzi że widzi "przeszkody"?
    ja mam zrobioną adaptację, kupiony projekt itd a on mi się nie zgodzi?
    Bo ma prawo, tak?
    nie ma innego sposobu?
    Niechciałbym żeby mnie "załatwił" w ostatniej chwili.
    Cała procedura rusza od początku, nie mówiąc o kosztach

  5. #5

    Domyślnie

    Witam,
    Gdzies wyczytalem/slyszalem,ze zgoda sasiada tzn osoby trzeciej nie jest wymagana.Jest orzeczenie sadowe (SN albo NSA),ze taki zapis jest niezgodne z prawem.
    Jak znajde to orzeczenie to puszcze linka.
    A moze ktos ma takowa wiedze?

  6. #6

    Domyślnie

    Ostatnio przerabialem ten sam problem.
    Mialem pisemne zgody wszystkich sasiadow i chcialem postawic budynek z otworem okiennym 3 metry zamiast wymaganych 4. Jak dowiedzialem sie w starostwie ktore wydaje pozolenia na budowy, zgoda sasiadow nie ma teraz nic do rzeczy. Zmnijeszenie wymaganej odleglosci jest wbrem przepisom budowlanym i taka prosbe nalezy kierowac indywidualnie do ministerstwa infrastruktury. Na szczeblu lokalnym nikt takiej zgody nie da a zgoda sasiada tymbardziej nie ma tu nic do znaczenia...

  7. #7

    Domyślnie

    Witam,
    Oto obiecany wyrok mysle ze warto sie z nim zapoznac,moze sie komus przyda http://www.trybunal.gov.pl/OTK/tekst...01/P_11_00.doc

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony