dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 64

Temat: płytki rako

  1. #1

    Domyślnie płytki rako

    Witam,

    Czy ktoś ma płytki czeskiej firmy RAKO ? Proszę o Wasze opinie w sprawie jakokosci, ceny i gdzie kupiliście.
    Mają bardzo szeroką ofertę płytek, ale nie znam nikogo kto je użytkuje.
    Z góry dziękuję za odpowiedzi
    Tutaj możecie obejżeć naszą Victorię, prawda że to śliczna nazwa
    Nasza Victoria

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    witaj
    Rako to bardzo przecietna marka.Znam obiekty , ktore "wtopily" na Rako. Cena niewysoka , podobnie niestety jak jakosc i wzornictwo.
    Klopoty z kalibracja, kiepska dokladnosc i tolerancja, gresy o dziwacznych normach i skali twardosci nie odpowiadajacej w zasadzie porzadnym gresom.
    Plytka basenowa - kompletna pomylka jednym slowem : dobry ,socjalistyczny wyrob z Republiki Czeskiej , wyrob probujacy swoich sil i nie dajacy sobie rady z konkurencja. Wzornictwo bardzo marne beznadziejna powtarzalnosc, za ta cene mozna szukac nawet u Chinczyka i znalezc za mniej, wyrob niestety lepszy.
    Krotko: produkt dla desperatow .
    Rako ? - Powinni tego zabronic

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał 2112wojtek
    witaj
    Rako to bardzo przecietna marka.Znam obiekty , ktore "wtopily" na Rako. Cena niewysoka , podobnie niestety jak jakosc i wzornictwo.
    Klopoty z kalibracja, kiepska dokladnosc i tolerancja, gresy o dziwacznych normach i skali twardosci nie odpowiadajacej w zasadzie porzadnym gresom.
    Plytka basenowa - kompletna pomylka jednym slowem : dobry ,socjalistyczny wyrob z Republiki Czeskiej , wyrob probujacy swoich sil i nie dajacy sobie rady z konkurencja. Wzornictwo bardzo marne beznadziejna powtarzalnosc, za ta cene mozna szukac nawet u Chinczyka i znalezc za mniej, wyrob niestety lepszy.
    Krotko: produkt dla desperatow .
    Rako ? - Powinni tego zabronic
    Dzięki Już nie jestem nimi zainteresowana
    Tutaj możecie obejżeć naszą Victorię, prawda że to śliczna nazwa
    Nasza Victoria

  4. #4

    Domyślnie

    a my kupujemy te plytki
    sa polecone przez znajomych architektow
    mam nadzieje, ze ich jakosc nie jest az tak kiepska, jak napisal 2112wojtek

  5. #5

    Domyślnie

    Wojtek ma zawsze rację, serio serio.

    Ja bym Go posłuchała i Wam też tak radzę.

  6. #6

    Domyślnie

    no to doopa zbita
    sa zaliczkowane
    jedyna nadzieja, ze w ciagu dwoch latach, ktore minely od krytyki 2112wojtek, cos sie w firmie Rako zmienilo i plytki sa lepszej jakosci

  7. #7

    Domyślnie

    Może nie będzie tak źle Czego życzę

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jola_K
    no to doopa zbita
    sa zaliczkowane
    jedyna nadzieja, ze w ciagu dwoch latach, ktore minely od krytyki 2112wojtek, cos sie w firmie Rako zmienilo i plytki sa lepszej jakosci
    jak widac Wojtek napisał swoja opinię w 2006 roku, z tego co słyszałam troche sie w RAKO pozmieniało. Zajomi maja płytki firmy RAKO w łazience jest OK, moja Siostra kupiła tez płytki tej firmy wygladaja naparwde ładnie, sprawdzali wymiary- też OK.

    Pozdrawiam
    Nie martw sie na zapas.

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Świete słowa
    W Chlumczanach niedawno był rewolucja i sporo się zmieniło.
    Zwłaszcza jakość. Poprawiło sie wzornictwo szczególnie w ceramice łazienkowej.Trzeba jednak przyznać ,ze wciąż nie martwią się specjalnie o wysoką klasę i śrubowanie atestów. Cóz 9-10 lat w ceramice , to niewiele.
    Nie jest to może oryginalne wzornictwo, czy na tzw. czasie, nie ma też ciekawych formatów... ale widać olbrzymią poprawę.Czesi zreszta nigdy nie byli specjalistami od wzornictwa.
    Nadal Rako produkuje tzw salcesony podłogowe i kuchenne z tym, ze ...gust etc. a u nich zbyt na tego rodzaju rzeczy jest spory , więc nie ma co wybrzydzać i jak się komu podoba to brać.
    Nie będzie też wielkiego żalu zmienic jak się płytki znudzą , bo cena jest atrakcyjna.
    Ciekawostką jest to, że w Rako produkują podróbkę włoskiej serii 3D Element,z której Włosi sie wycofali w 2006 z powodu słabego zbytu i kłopotów technologicznych związanych z wysokimi normami jakie firma miała, a płytka bardzo ciekawa.
    Nie wiem czy Rako robi jeszcze cos, co nazywali "gresem". To była straszna porażka
    Współpracuje ze znajomymi Czechami sprzedającymi ceramikę w Polsce i co ciekawe,oni całkowicie wycofali sie rakiem z Rako 2 lata temu, zobaczymy co będzie dalej.

  10. #10

    Domyślnie

    Ooooo!

    Zastanawiałam się nad ich płytkami do kuchni.
    W 1-szej wersji płytki na ścianie miały być brązowe. U nich znalazłam identyczne jak mój blat. Wyglądałoby to, jakby c.d. blatu na scianie.

    Znalazłam je na Bartyckiej, tylko w 1 salonie. Z drżeniem zapytałam o cenę, która okazała sie zaskakująco niska.
    Potem zmieniłam koncepcję i kupiłam jasne płytki ;o)

    dla zainteresowanych podaję stronę: http://www.rako.cz/pl/poland/produkt...i_mieszkaniowe

    MZ mozna u nich znaleźć ładne płytki, a co do jakości i kalibracji. Ciekawe jak jest u nich w porównaniu do Opoczna?

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Jeśli to Rako, to pewnie jaka seria o nazwie np.Wenge
    Przy szukaniu płytek ze strukturą drewna warto szukać grubych płytek rektyfikowanych - wyglądają po ułozeniu o niebo lepiej. Rako takich niestety nie robi.

  12. #12

    Domyślnie

    poszukiwalam plytek w bezu, jako tlo dla mozaiki i plytek drewnopodobnych w lazience
    padlo na rako defile, cena ok 70zl/m kw.
    gdybym wiedziala ze kiepsko u nich z jakoscia poszukalabym czegos innego


  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał 2112wojtek
    Jeśli to Rako, to pewnie jaka seria o nazwie np.Wenge
    nazwa serii - Zebrano

    na zdjęciu wygladaja bardzo ciekawie

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Drewnopodobne Rako do łazienki może być. Gorzej w korytarzu.
    Są to płytki o słabszej zazwyczaj powłoce gdzieś IIIkl gdyż efekt z reguły uzyskuje się na emaliach.
    Nie wiem czy nie przepłaciłaś trochę, ale to już zależy od sprzedawców.
    Mocniejszych drewnopodobnych lepiej szukać u Hiszpanów albo Włochów.
    Cenowo lepsi są Hiszpanie np. Diago czy Zirconio i zwykłą płytkę powinnaś znaleźć w tej samej cenie, w jakiej Ci sprzedali czeskie Chlumczany.Rektyfikowana niestety sporo drożej.

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jola_K
    poszukiwalam plytek w bezu, jako tlo dla mozaiki i plytek drewnopodobnych w lazience
    padlo na rako defile, cena ok 70zl/m kw.
    gdybym wiedziala ze kiepsko u nich z jakoscia poszukalabym czegos innego

    rako defile sa bezowe, jako tlo na sciane i podloge
    drewnopodobne maja byc wlasnie z zirconio ebano
    mozaika jeszcze innej firmy

    to 70zl za rako defile to pewnie duzo, bo ten sklep ma dosc wysokie ceny
    tak to jest na peryferiach z mala konkurencja

    baterie kupuje juz przez internet

  16. #16

    Domyślnie

    A ja mam płytki Rako jako dekor (pasek) przy porządnym włoskim gresie.Co się biedy pan kafelkarz namęczył zeby je złożyć i żeby nie było widać, jakie są krzywe, hihi.Bo powiedzmy sobie szczerze, trochę są.Zwłaszcza, jesli są zestawione z takimi, co są bardzo proste.No ale dobrze wykonał swoja robotę a płytki na ścianie wyglądają bardzo dobrze I nawet prosto
    Patrząc na to, że z reguły ciekawe płytki na dekor kosztują krocie - hmm, dekor za 32 zł za m2, dobry interes A tak w ogóle to mam zestwione szary gres 49x49 do tego aluminiowe listwy i płytki Rako Orchidea w kolorze wściekłopomarańczowym

  17. #17

    Domyślnie

    Rany ! ja właśnie mam zamiar kupić płytki Rako na podłogę do salonu, korytarza i kuchni (Rako Oakland - imitacja deski) klasa scieralności IV...w cenie 66 zł / m2.

    Wojtku ! czy to zły pomysł....?

  18. #18

    Domyślnie

    Jejku! Ja wczoraj oglądałam serię płytek Spirit - firmy rako. I tak mi sie spodobały jak zadne inne. A dzisiaj trafiłam na ten wątek i tu takie niepochlebne opinie. Może ktos ma ułożone te płytki i sie wypowie a może jakieś zdjęcia. Czy rzeczywiście ta firma odpada? Czy podtrzymujecie swoje opinie? Pozdrawiam

  19. #19

    Domyślnie

    Drodzy forumowicze ,

    Podciągam temat : proszę o opinie na temat płytek podłogowych RAKO. Jeśli ktoś ma takie i użytkuje proszę o komentarz co do faktycznej jakości. Ścierają się ? W dalszym ciągu mam zamiar zakupić płytki Rako Oakland do salonu. Są bardzo ładne. Radzicie czy odradzacie?

  20. #20

    Domyślnie

    Ponawiam pytanie: co sądzicie o jakości czeskich płytek podłogowych Rako?

    Oakland imitująca drewno ma 1 cm grubości, PEI 4 , to chyba OK...

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony