dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 12
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 221
  1. #1

    Domyślnie Ceramika Nowa Gala - serie, inspiracje, realizacje, problemy

    Ktos dawno temu pytal o firme Ceramika Nowa Gala (NG)...

    No wiec pisze jak to ze mna bylo. Moze troche mi zlosc przejdzie jak sie wygadam. Kupilismy w koncu kwietnia gres do ogrodu zimowego. Faktem jest, ze ogrod zimowy potraktowalam troche po macoszemu - dlugo nie szukalismy, nie sprawdzalismy firmy, spodobal nam sie gres NG a ze byl do tego w bardzo dobrej cenie (I gatunek, 30x30, 40pln/m2) wiec sie nie zastanawialismy. W koncu balkon to tylko balkon...

    W sobote fachman chcial skonczyc ogrod zimowy. Wyciagnal plytki z paru paczek (jakies 5-6m2) i udalo mu sie wybrac 15 sztuk (czyli jakies 1.5m2), ktore trzymaja parametry. Pozostale sa po prostu krzywe i to roznice dochodza do 3mm!!! Wprawdzie majatku za ten gres nie dalismy ale i tak jestem zla, bo pare dni w plecy i znowu trzeba lazic po sklepach. Moze sie myle, ale I gatunek chyba jednak zobowiazuje do troche lepszej jakosci? Albo niech to sprzedaja jako III i ostrzegaja, ze plytki sa krzywe. Kupowalismy do lazienki i do kuchni hiszpanska glazure w I gatunku za rozsadna cene (70++ za metr2) i do holu wloska (za troche mniej rozsadna - 160/m2) i jedyne co znalezlismy to na lazienkowej skazy na 3 plytkach i 1 obtluczona. A tak to wszystkie kafle ok i trzymaly parametry bez zarzutu!


    Sprzedawca oczywiscie umywa rece - na fakturce przeciez pisze, ze trzeba bylo przejrzec plytki przy odbiorze (80 sztuk kazdy z linijeczka czy wymiary trzymaja - puk, puk w czolko - kto ma na to czas i checi. A co jakbym kupowala 20m2, 30m2?? przegladac i mierzyc 200 czy 300 plytek??) a poza tym to i tak dawno temu bylo, wiec nic z tego.

    Bede jeszcze dzwonic do producenta. Z czystej ciekawosci jak zareaguja. Poza tym jestem ciekawa czy ten chlam, ktory sprzedaja jako I gatunek to u nich standard czy wypadek przy pracy.

    Dam Wam znac
    A w ogole to jestem ciekawa czy u was tez byly takie przypadki i z jakimi producentami. Za rok bedziemy tesciom wykanczac mieszkanie wiec dobrze wiedziec czego unikac.

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Paty
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    2.969

    Domyślnie

    Ja z tej firmy NG mam kupiony i juz ułożony gres szkliwiony 40x40 po 115 zł za m2. Majster który układał te płytki nie miał żadnych zastrzeżeń. Twierdził nawet że jest to bardzo dobrej jakości gres. Ma porównanie bo układa płytki za granica i widział rózne rzeczy. Co do ich wymiarowości i równości nie mówił nic.
    Być może że trafiła Ci sie jakaś wadliwa partia albo nieuczciwy sprzedawca.
    Pozdrawiam Paty.

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    alice

    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    518
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    70

    Domyślnie

    Ja jestem zainteresowana gresem z NG. Pytanie do OliK gdzie kupowałaś?Ja pytałam o płytki na ul.Jagielońskiej a Ty?

    Kasia

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jezier
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Korzeniówka
    Posty
    6.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    Ja kupowałem płytki NG na Jagiellońskiej. Gres nieszkliwiony po 40 zł/m2 - 4 rodzaje w sumie kilkadziesiąt m2. Nie było krzywych płytek.

  5. #5

    Domyślnie

    Kupowalismy w Arcerze w TTW-Opex w Jankach. Niestety byl to ostatni tydzien kwietnia, wiec dosc dawno i chociazby z tego powodu reklamacja jest trudna.
    Skoro mowicie, ze wasz gres jest rowny to albo byl to wypadek przy pracy (popyt przed 1 maja byl duzy wiec moze hmm.. bardziej nastawili sie na ilosc niz na jakosc) albo, w co jakos trudno mi uwierzyc popakowali II gatunek w kartony od I gatunku...?

    Ogolnie to gres jest ladny i w dalszym ciagu nam sie podoba. Tak sie zastanawiam nad dokupieniem jakis 2-3m2 (w tym samym sklepie ze sprawdzeniem przy odbiorze jakosci - kazdy bok z linijeczka, jak nie bedzie spelniac parametrow to do wymiany ) zeby krzywe plytki wymieszac z prostymi, no i moze wtedy jakos to bedzie wygladac.

    A kupilismy o to: Gres nieszkliwiony, 30x30, symbol QZ01, gat I

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jezier
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Korzeniówka
    Posty
    6.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    Mam takie same płytki, a oprócz tego grafitowe. Jedyne co zauważyłem to to, że płytki różniły się wielkością między kolorami. Kremowe były minimalnie większe lub mniejsze i innej grubości od grafitowych.

  7. #7

    Domyślnie gres

    Moim zdaniem powinnaś reklamować- są wady, które wychodzą w trakcie eksploatacji i jeszcze ich postraszyć odszkodowaniem za zrywanie z podłogi jak coś okaże się nie takie.
    My zwracaliśmy płytki tylko z tego powodu, że odcień się nie zgadzał, minimalnie. I zero problemu, zero formalności, a potem kupiliśmy piękne i takie jak trzeba.
    Poza tym jak są tak źle skalibrowane to będziesz musiała mieć szerokie fugi i kwestia czy ci to pasuje.
    Iskra

  8. #8
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    alice

    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    518
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    70

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź.Ja mam zamiar kupić 30x60 gres nieszkliwiony ale cenę mam 78 zł/m2 .Jezier ,czy Tobie tak zniżyli cenę?

    Kasia

  9. #9

    Domyślnie

    Alice, podejrzewam, ze my z Jezierem kupilismy inny gres - serii Quarzite a Twoj jest Stonelife. W Quarzite w ofercie nie maja 30x60, maja za to ten wymiar w Stonelife, wiec 78pln to pewnie normalna cena.

    pozdrawiam
    Ola

  10. #10
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    alice

    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    518
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    70

    Domyślnie

    Masz rację.


    Kasia

  11. #11

    Domyślnie

    mam zielone płyty 30x60 gatunek II/ sporo tańsze/ i pan od glazury nie narzekał, może to jest jak w przysłowiu złej baletnicy przeszkadza rąbek od spódnicy...
    jutro zaświeci słońce

  12. #12

    Domyślnie

    Wpadła mi w oko NG SL02 i 03 w polerze, ale jest jeden mały problem- nie występuje w wym. 30x30 (informacja producenta), natomiast sprzedawca pokazuje mi katalog i mówi, że występuje ta opcja i chce mi je sprzedać po 80zł./m.kw. Jak się do tego odnieść?

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... MISS FORUM 2007 Avatar joola
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    3-City
    Posty
    5.169

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafallogi
    Wpadła mi w oko NG SL02 i 03 w polerze, ale jest jeden mały problem- nie występuje w wym. 30x30 (informacja producenta), natomiast sprzedawca pokazuje mi katalog i mówi, że występuje ta opcja i chce mi je sprzedać po 80zł./m.kw. Jak się do tego odnieść?
    Z tego co pamietam, to nie występuje. NG SL mają wymiary: 40x40, 30x60, 60x60. Może sprzedawca chce np. przeciąć sześćdziesiątki na pół i tak Ci je sprzedać
    Dzień dobry, zastałem Jolkę?
    Budowa domu jest trudniejsza niż przybicie galaretki do ściany

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Sprzedawcy pewnie sie pomylily serie .W tych formatach NG robi serie Quarzit i katalogowa cena tego produktu to ok 70pln./tu zawsze mozna urwac/ a wiec albo sprzedawca chce Cie w swojej niewiedzy wykorzystac ,albo... niech Ci zalatwi za ta cene .Stone Life po 80 - dobry interes

  15. #15
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar m&k
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    494
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    97

    Domyślnie płytki Nowa Gala kolekcja Reflex

    Hej,

    ktoś ma płytki jak w temacie? widziałam tylko fotki na internecie, bardzo mi się podobają, ale przydały by się jakieś uwagi użytkowników + zdjęcia

    pozdrawiam,

    m.
    tu narazie jest ściernisko..

    EMANUELA II

    komentarze do dziennika

  16. #16

    Domyślnie

    Podciągam temat. Ma ktoś może z NG gres stone life? Jak się sprawuje w użytkowaniu? Mnie interesuje taki odcień:
    http://www.nowa-gala.pl/index.php?lt...343f16846b3386

    Czy rzeczywiście jest on taki szary jak na stronie?

    Proszę o jakieś fotki

  17. #17

    Domyślnie

    tak jest taki szary jak na tej stronie, jaśniutki.Mi sie podoba
    Dla chcącego nic trudnego!

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jezier
    Mam takie same płytki, a oprócz tego grafitowe. Jedyne co zauważyłem to to, że płytki różniły się wielkością między kolorami. Kremowe były minimalnie większe lub mniejsze i innej grubości od grafitowych.

    Mialam ten sam problem, kupiłam dwa kolory i różniły sie 0,5 cm.

  19. #19
    Henku_wawa
    Guest
    Henku_wawa

    Domyślnie

    Ja mam w trakcie realizacji zamówienie na gres z NG, seria QZ-03 (20x20x0,12 gatunek II) i seria QZ-06 (20x20x0,12 gatunek I) - dostawa ma być na sobotę.

  20. #20

    Domyślnie

    Witam

    Mam położone stone life ten jasny 40x40. Jeszcze nie użytkuję ale glazurnik powiedział że płytki są idealnie równe. Fuga 1,5 mm.

    pozdrawiam

Strona 1 z 12

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony