dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 11
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 202
  1. #1

    Domyślnie FARBA BIAŁA, białe farby do wnętrz, na ściany - rodzaje, producenci, uwagi, opinie

    Ja wiem, że było juz dużo wątków farbiarskich. Przeczytałam chyba wszystkie, ale wciąż mam watpliwości, jaką wybrać farbę. Z tego, co piszecie, wynika dla mnie, że najlepsza byłaby Tikkurila, gdybym malowała na kolorowo. Ale ja nie maluję na kolorowo! Cały parter domu ma być biały. A biała Tikkurila (Optivia 5) ma wszelkie zalety oprócz jednej - nie jest biała. Jest kremowa.

    Z Duluxem, na ogół chwalonym, niektórzy mieli przygody. I wygląda zdaje sie, jak gumowa rekawiczka naciągnieta na ścianę.
    Kabe podobno śmierdzi, i to długo.
    Beckers jest cholernie drogi.
    Dekoral na ogół badziewie.

    Szukam farby na ściany (tynk mineralny) i sufity (gipskarton):
    1. białej (nie za zimnej, ale i nie kremowej), matowej
    2. zmywalnej, ale nie jak rękawiczka (może więc wcale nie powinna być lateksowa? jakaś krzemianka? albo lateks, ale delikatny, jak Tikkurila)
    3. bezproblemowej (niechlapiącej, trwałej itd.)
    4. nieśmierdzącej (czwórka alergicznych dzieci!)
    5. rozsądnie drogiej.

    Czy ktoś zna takie cudo?
    Czy ja może za wiele chcę od zycia?

  2. #2

    Domyślnie

    I co - nikt już teraz nie "bieli" ścian?

  3. #3

    Domyślnie

    polecam Kabe, ale nie Perfectę tylko Optimę lub Aquatex! Optimą malowałam kotłownię i garaż - superbiała, całą część mieszkalną mam pomalowaną Aquatexem, swietna farba, nie smierdzi, niedroga, biały jest sliczny, kolory zresztą też

  4. #4

    Domyślnie

    Dzięki! Już myślałam, że jednak za wiele żądam i chciałam przerzucić się do działu "Psycholog dyżurny".
    Do okolic Grodziska mam niedaleko - zdradzisz, gdzie można kupić tę Kabe?

  5. #5

    Domyślnie

    nie wiem czy Kabe to taka rewelacja, większość malarzy mówi, że tak (Kabe prowadzi program lojalnościowy dla firm remontowych i chyba stąd taka popularność), ja dałem się namówić jednak na beckersa i też nie żałuje, cena wcale nie taka straszna.......
    Hollly

  6. #6

    Domyślnie Re: Ładna BIAŁA farba do wnętrz

    SIGMA
    i
    ŚNIEŻKA - WBREW POZOROM BARDZO DOBRA FARBA

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rafal9
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    2.030
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    44

    Domyślnie

    Sufity na biało malowałem śnieżką.
    Grunt - śnieżka.
    Kolory duluxy, nobilesy i śnieżka.
    I muszę powiedzieć, że wyroby śnieżki są bardzo dobre.
    Nobiles też ma plusa, a najgorzej wypada dulux w tym zestawieniu.

  8. #8

    Domyślnie

    Wszystkim wielkie dzięki!

    Czy te Wasze białe farby są lateksowe i czy nie wyglądają jak guma? Ktoś w jakimś wcześniejszym wątku napisał tak o Beckersie.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Leśna
    Wszystkim wielkie dzięki!

    Czy te Wasze białe farby są lateksowe i czy nie wyglądają jak guma? Ktoś w jakimś wcześniejszym wątku napisał tak o Beckersie.

    Leœna, to zalezy jaka jest farba "mat" czy "półmat". Wszystkie te gęste farmy maja to do siebie,że pozostawiaja grubsza powłoke na œcianie. Te które jej nie pozostawiaja - niestety Ÿle kryjš.

    My eksperymentujemy:

    Tikkurilla ciemny kolor (droga jak dla nas farba ) odpadła- Ÿle kryje , mało wydajna i droga .

    Beckers (ciemny kolor z mieszalnika -promocja w Castoramie) wyszedł taniej niz Tikkurilla - SUPER, kryje pieknie i doœc wydajny.

    W weekned nastepny sprawdzian tym razem dla farb Dekoral i Dulux- zobaczymy ja wyjdzie.

    Pozdrawiam,
    KasiaR

    P.S. Sufit w kuchni malowalismy akrylowa farbš NOBILES białš- po 3 -krotnym malowaniu i jak gdzieniegdzie widać smugi

    Wydajnoœc i jednolitoœć koloru farby zalezy też od tynków

    pozdrawiam serdecznie,
    KasiaR

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Leśna
    Wszystkim wielkie dzięki!

    Czy te Wasze białe farby są lateksowe i czy nie wyglądają jak guma? Ktoś w jakimś wcześniejszym wątku napisał tak o Beckersie.
    Sigma jest idealna.
    Do tego bardzo wydajna i super sie nia maluje.

  11. #11

    Domyślnie

    Rozejrzałam się po swojej okolicy, ustawiając radar na nazwy "Kabe" i "Sigma". Kabe znalazłam, nawet w kilku miejscach, Sigmy jeszcze nie. Kazałam namalować sobie próbkę Optimy (Aquatexu nie mieli) na papierze - jest super! Naprawdę biel, ale ładna, żaden szpital, do tego matowa, nieplastikowa. Zapakowałam się z tą swieżą próbką do samochodu i zero wrażeń zapachowych. Cena też świetna - jeśli kupię Kabe, to po raz pierwszy od początku budowy wydam mniej niż przewidywałam, a nie więcej

    Pozostaje mi poszukać Aquatexu Kabe i Sigmy - jak grymasić to grymasić! W każdym razie jestem dzieki Wam na dobrym tropie.

  12. #12

    Domyślnie

    aquatex to specjalna farba, paroprzepuszczalna, nie tworzy zewnetrznej powłoki tylko wnika częściowo w tynk, gipsokarton, w mieszalniach kabe powinni aquatex biały mieć, główny skład jest na ul. Rzecznej 6 w Warszawie, jest też mieszalnia w Siestrzeniówce- Nadarzynie , przy tej trasie, o sigmie mój malarz też dobrze mówił

  13. #13

    Domyślnie

    Też wybrałem KABE. ale... no właśnie każdy pisze o paroprzepuszczalności farb. A jak to się ma do np. folii paroszczelnej, która jest zaraz nad płytą G/K. Lepiej chyba zadbać o prawidłową wentylację w pokojach niż wydawać więcej na farbę. Może się mylę?
    Nie wiem, sam mam dylemat, ale cena pewnie rozwiąże problem.
    Optima na sufity do pokojów z firmy KABE, a na ściany jeszcze przemyślę.

    Mobby

  14. #14

    Domyślnie

    Super wall Bondex -lateksowa -świetna!!!

  15. #15

    Domyślnie

    Kupiłam Aquatex Kabe! Niby racja, że folia zaraz nad sufitem, a styropian i tynk akrylowy za ścianami, ale przynajmniej ma się to złudne poczucie, że jest troszkę zdrowiej... Chodzi też o trwałość - Farba krzemianowa wiąże się z podłożem inaczej niż akryl czy lateks, jakoś w nie włazi i dlatego potem (podobno) nie odłazi. Zwłaszcza, jeśli maluje się ściany nigdy wcześniej nie malowane.
    Nie kupiłam gruntu - na Rzecznej powiedzieli mi, że nie trzeba, farba jest samogruntująca. To też spora oszczędność.
    Jeszcze raz Wam dziekuję!
    Napiszę niezadługo, jaki jest efekt malowania.

  16. #16

    Domyślnie

    Pomalowane! Jest super. Śliczna biel, żadna gumiasta powłoka. Doskonale kryje, nawet płyty gipsowo-kartonowe wystarczy malować dwa razy, przy czym to pierwsze malowanie to jakby gruntowanie - farba mocno rozcieńczona, do 40% wody. Malarze zachwyceni, ja też.

    W jednym pokoju zdecydowalismy się nagle na żółte ściany, zmieszali nam biały Aquatex z pigmentem i wyszło tez bardzo ładnie, chociaż kolor jest bardziej intensywny niż sądziłam na podstawie próbki.

    Jeszcze mam jedną uwagę praktyczną: jeśli komuś nie wystarczą moje pienia i jednak zechce zobaczyć białą próbkę Aquatexu, to musi wybrac się na Rzeczną w Wwie - gdzie indziej białych próbek nie mają i raczej nie zrobią (np. w Nadarzynie ta farba jest, ale opakowania są zapieczętowane, a inni dystrybutorzy w ogóle jej nie mają na stanie). Ale kupować lepiej u dystrybutorów (np. Nadarzyn, Błonie, Koczargi), bo oni mogą dać rabat (dają ok. 10-15% przy większej ilości), a na Rzecznej nie mogą - tyle, że u niektórych dystrybutorów trzeba poczekać parę dni, aż sprowadzą farbę. Cena Aquatexu tak czy inaczej jest niska, zwł. jak na farbę tej klasy.

    Dziękuję Wam za pokierowanie!
    Ludzie, kupujcie Aquatex Kabe, biały i kolorowy!

  17. #17

    Domyślnie Biała farba do wnętrz - BONDEX czy DULUX?

    Kończę remont mieszkania, na ścianach mam nowe gipsy i gładź. Polecono mi te dwie farby jako najlepsze białe farby do wnętrz.
    Cenowo kształtują się podobnie - DULUX Super Matt Plus kosztuje 90zł a BONDEX Super Wall 95zł/10l.

    BONDEX reklamuje się jako farba lateksowa - ale sprzedawca mówi że to po prostu bardzo dobry akryl, różniący się jakośtam w technologii produkcji.
    Czy w związku ze swoją "lateksowością" BONDEX nie będzie bardziej błyszczący od DULUXA?


    W teście niemieckiego Stuftung Warentest lepiej oceniono BONDEX, a DULUX wypadł gorzej od JEDYNKI:
    test farb

    Co o tym myślicie? Którą bardziej polecacie?

  18. #18

    Domyślnie

    Mi polecono Bondex, ale nie pamiętam jaka była argumentacja. Wygląda ok.

  19. #19

    Domyślnie

    A co do kolorowego duluxa (kolory świata), to kolor nie do końca zgadza się z wzornikiem - np morela ma w sobie dość dużo różu. Koleżanka musiała przemalowywać pokój.

  20. #20
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kanika

    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    3

    Domyślnie

    ja proponuje bondex,

    poniewaz w tescie konsumenckim robionym przez niemcow dostał najwiecej punktow z wszystkich polskich farb, wiem ze jest najbardziej ekologiczny i dorze kryjacy, porownywalny z becersem.
    pozdro
    k
    KANIKA

Strona 1 z 11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony