dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 11
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 202
  1. #21
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... PIWNY GURU FORUM
    Jerzysio

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    5.923

    Domyślnie

    Bondex - malarz nie mógł się nachwalić ( pierwsze malowanie ) a i po roku użytkowania i wypadku z mikrofalówką w kuchni, zmywanie ścian ( lekko wilgotne, bez szorowania ! ) przyniosło b. dobre rezultaty.
    A i kolorki są ok.
    pozdro
    J

    ..co do testów konsumenckich istotnie był "1"
    .........

    no i zostałem

    SAM !

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał botanika
    Super wall Bondex -lateksowa -świetna!!!
    skoro lateksowa, to czy nie jest bardziej błyszcząca? zależy mi na matowej...

  3. #23

    Domyślnie

    bondex jako farba lateksowa powinien być bardziej zmywalny od zwykłych akryli. czy dobry będzie także do kuchni, czy raczej iść w farby typu "kuchnia i łazienka"?

  4. #24
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... PIWNY GURU FORUM
    Jerzysio

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    5.923

    Domyślnie

    "zmywanko" odbywało się w kuchni ....
    J
    .........

    no i zostałem

    SAM !

  5. #25

    Domyślnie

    podciągam, bo tez zdecydowałam sie malować całą chałupę na biało. jestem po rozmowie z przedstawicielem kabe i zastanawiam sie na ile aquatex jest zmywalny. On radzi mi wziąć akrylatex. Co sądzicie, czy ktoś ma z nią do czynienia?

  6. #26

    Domyślnie

    Ja mam lateksową farbę - Para i z tego co widzę, to te zmywalne (szorowalne) są błyszczące. Te zwykłe są matowe.

  7. #27

    Domyślnie

    Ja jako bazę/podkład kupiłem białą Jedynkę.
    Malarze pomalowali i nie mogli się nadziwić że tak biało, łatwo i przyjemnie.

    Obejrzałem dokładnie opakowanie.
    Producent: Tikkurila

    Cena 10l ok 30 pln.
    Obecnie wszystkie sufity (bez łazienek i kuchni) robię tą farbą.

    Wg mnie warto kupić i sprawdzić jak się sprawdza.
    A jak słabo to będzie idealny podkład

    Pozdrawiam

  8. #28

    Domyślnie

    U mnie ponad 90% ścian jest pomalowane na biało. Miałem je malowac tikkurilą. Kupiłem jednak na podkład duluxa robionego ponoć dla castoramy - fresh white bodajże. Super farba Chyba z 300l nabyłem, ściany bardzo jasne, farba wydajna, świetnie kryjąca.

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał botanika
    Super wall Bondex -lateksowa -świetna!!!
    Mam zupełnie inną opinie po jej użyciu. Polecam natomiast Magnata (równiez lateksowa).

  10. #30

    Domyślnie

    Tikkurila lipa niesamowita
    syf jaki mało a puszeczk a 26 litr

  11. #31

    Domyślnie

    Trochę za duzo wymagasz Najwiecej ludzi lubi barwe farby dekoral, ona az sie niebieskawa wydaje. To ze farba jest lateksowa nie oznacza tego ze ma powloke gumowej rekawiczki, to farba akrylowa jak inne. Ja polecam (zwlaszcza przy dzieciach alergikach) farbę beckers nordic white. Tikkurila tez dobra ale pure white. A jak chcesz cos tanszego to proponuje sniezka - dobra za rozsadna cene

  12. #32

    Domyślnie

    A czy na dość świeże ściany można malować farba lateksową? Chodzi o to, by dać szansę tynkowi gipsowemu oddać resztki wody, które w sobie jeszcze ma, choć na zewnątrz wydaje sie być suchy...
    Czy jedynka lub śnieżka się nadają? A ta aquatex? Zmywalna jest? Dużo droższa od jedynki? I jeszcze jedno. Którą farbę można polecić amatorom? Będziemy sami malowali i to będzie nasz pierwszy raz

  13. #33

    Domyślnie Re: Ładna BIAŁA farba do wnętrz

    Pod wpływem tego wątku zdecydowałam się wczoraj na zakup białej farby Kabe (wybrałam aqutex) do pomalowania sufitów w domu. Do tej pory ślubny był wierny tikurili, ale namówiłam go do zdrady
    Pomalowałam pierwszy raz sufit w salonie i jestem w szoku - niesamowicie kryje! Dziś będę malować drugi i mam nadzieję, że na tym koniec, że trzeci raz nie będzie potrzebny.
    Niestety, w 'moim' składzie budowlanym mają tylko białe Kabe, mieszalnik kolorów jest Tikurili. W pokojach dzieci ma być kolor i tak się zastanawiam, czy Kabe można samodzielnie zabarwić pigmentem a jesli tak, to jakim - czy są pigmenty tej samej firmy czy mogą być jakieś inne?

    pozdrawiam
    Basia

  14. #34

    Domyślnie

    Ja tez kupiłam kabe, po Świętach ruszamy z malowaniem! A co do koloru, to najlepiej zadzwonić do przedstawiciela (na pewno w Warszawie). Adres jest na stronie kabe. Oni powinni podać adresy swoich odbiorców handlowych. Ja tak właśnie kupiłam farbę tuż koło mojej budowy i nie musiałam jechać na Rzeczną w W-wie.

  15. #35

    Domyślnie farba biala, ale nie snieznobiala

    Chcialbym kupic biala farbe, ale w jakims "zlamanym" odcieniu. Niestety wszedzie widac tylko snieznobiale. Czy jakis producent ma cos takiego w swojej ofercie?
    Marcin Stefaniak
    Blog Budowlany
    Galeria

  16. #36

    Domyślnie Re: farba biala, ale nie snieznobiala

    Cytat Napisał bimbelt
    Chcialbym kupic biala farbe, ale w jakims "zlamanym" odcieniu. Niestety wszedzie widac tylko snieznobiale. Czy jakis producent ma cos takiego w swojej ofercie?
    Ma np.Flugger,kupowlismy podobna wlasnie tam.
    Wybierasz sobie kolor,odcien i co tam jeszcze tylko chcesz.

  17. #37
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rezi
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Poznań
    Posty
    4.238

    Domyślnie Re: farba biala, ale nie snieznobiala

    Cytat Napisał bimbelt
    Chcialbym kupic biala farbe, ale w jakims "zlamanym" odcieniu. Niestety wszedzie widac tylko snieznobiale. Czy jakis producent ma cos takiego w swojej ofercie?
    albo albo farby z mieszalnika albo gotowe
    Tikurilla ma gotowe odcienie bieli - około 16
    popytaj w hurtowniach
    Pozdrawiam
    Rezi
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    Historia kołem się toczy

  18. #38

    Domyślnie biała farba wewnętrzna

    duzo tu na temat kolorowych farb , a jaką białą farbę do wnętrz polecacie?

  19. #39

    Domyślnie

    Witaj, ostatnio kupiłem farbę Snieżka ze względu oczywiście na koszta i byłem wielce niezadowolony, dobrze że tylko jedno wiaderko. Za radą mojej ekipy, która twierdzi, że nie ma lepszej białej niż Nobiles Super Akryl dokupiłem właśnie kilka wiaderek tego Nobilesa i stwierdzam, że jest duża różnica. Jeśli można powiedzieć, że coś jest bardziej białe to napewno ten Nobiles i jakoś tak lepiej kryje .

  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek i ania
    Witaj, ostatnio kupiłem farbę Snieżka ze względu oczywiście na koszta i byłem wielce niezadowolony, dobrze że tylko jedno wiaderko. Za radą mojej ekipy, która twierdzi, że nie ma lepszej białej niż Nobiles Super Akryl dokupiłem właśnie kilka wiaderek tego Nobilesa i stwierdzam, że jest duża różnica. Jeśli można powiedzieć, że coś jest bardziej białe to napewno ten Nobiles i jakoś tak lepiej kryje .
    Śnieżka ma chyba z 5 rodzajow bialej farby. Jesli kupiles np. super biel to sie nie dziw ze kicha. Podobnie mozna by powiedziec ze nobiles jest do bani kupujac "pokoj extra"
    Ja z bialych farb polecam śnieżkę max, tikkurilę pure white a najbardziej to Beckers Nordic White. Najdrozsza ale zdecydowanie najlepsza.

Strona 2 z 11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony