dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 34 z 34
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Cytat Napisał woytek
    .

    nefer - pokazać projekt sšsiadowi, myœlę, że to dobry sposób na poznanie sšsiadów, czemu nie, nie widzę w tym nic złego, w sumie dobre pytanie na ankietę
    A ja im bardzo chętnie pokażę, mogę nawet odbić na ksero Tyko nie zamierzam po nich latać, żeby sobi emogli obejrzeć. Leży w gminie. Do wglądu A sąsiadów już znam Co poniektórzy nawet do ludzi są A wyjdzie w praniu...
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  2. #22

    Domyślnie

    Tylko teraz oni nie dowiedza sie, ze Twoj projekt lezy w gminie, nic do nich nie przyjdzie, zadne pisemko, kiedys przychodzilo, i dane bylo zdaje sie 14 dni na reakcje, odwolanie itp... jesli ktos mial cos naprzeciw.

    w.

  3. #23
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Geno

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    6.867

    Domyślnie

    Cytat Napisał woytek
    Tylko teraz oni nie dowiedza sie, ze Twoj projekt lezy w gminie, nic do nich nie przyjdzie, zadne pisemko, kiedys przychodzilo, i dane bylo zdaje sie 14 dni na reakcje, odwolanie itp... jesli ktos mial cos naprzeciw.

    w.
    Nie mozna przesadzać - dom jednorodzinny to nie huta jak spełnia warunki to sąsiadowi za bardzo nie powinno to przeszkadzać. W przeciwnym razie dojdziemy do takiej paranoi ,że jak sąsiad nie lubi parterówek to Ty się nie wybudujesz. Trzeba pamiętać,że są tacy co mają dłutem wibte na czole "NIE" i wszelka argumentacja nie dociera. Nie róbmy dyktatury bo zaraz jak ktoś będzie brzydki to też mu się ie pozwoli budować bo szpeci jak idzie ulicą...Nie dajmy się zwariować....
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  4. #24

    Domyślnie

    Ale woytek - ja nie rozumiem jednego: skoro jest juz pozwolenia na budowę (czyli wybrany, kupiony projekt)
    to planowany dom musi byc zgodny z warunkami zabudowy (czy z planem zagospodarowania)
    czyli o co chodzi z tym informowaniem sąsiadów: o zaspokojenie ciekawości???

    Oczywiscie - nie mam nic przeciwko poinformowaniu sąsiadów, że zamierzam się budować i co zamierzam wybudować
    (ile kondygnacji, jaka powierzchnia) - ale czy rzeczywiscie uważasz, że wskazane jest uszczęsliwianie ich projektem - po co?
    Żeby wiedzieli od której strony bedę miała taras albi jak duzy wucet

  5. #25

    Domyślnie

    Ok zgadzam się, jesli spelnia warunki postawione w miejscowym planie zagospodarowania to w sumie somsiadom nic do tego.
    A z tym pokazywaniem projektu, jak kto chce

    w.

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Cytat Napisał woytek
    Tylko teraz oni nie dowiedza sie, ze Twoj projekt lezy w gminie, nic do nich nie przyjdzie, zadne pisemko, kiedys przychodzilo, i dane bylo zdaje sie 14 dni na reakcje, odwolanie itp... jesli ktos mial cos naprzeciw.

    w.
    To dlaczego na piśmie o wszczęciu postępowania o warunkach zabudowy na dole pisma była lista 13 osób i 5 instytucji "do wiadomości"? Kilka dostało , a kilka nie - to wiem. Do WZ dołączyłam projekt ( bo już go wcześniej kupiłam) i wystarczyło ruszyć pupę do gminy


    Fakt, na decyzji od architekta miasta nie było tych osób - ale decyzji chyba nie muszą znać

    Ja z moimi sąsiadami chętnie wypiję piwko nad projektem, jak będą mieli taką wolę
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  7. #27

    Domyślnie

    13 osób??? Nefer to może zależy kiedy wystepowałas o warunki zabudowy, u mnie 4 lata temu był rozdzielnik, wg dyskusji obecnie nie zawiadamia sie sasiadow.
    A na zapoznawcze piwko to dobry pretekst
    w.

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Cytat Napisał woytek
    13 osób??? Nefer to może zależy kiedy wystepowałas o warunki zabudowy, u mnie 4 lata temu był rozdzielnik, wg dyskusji obecnie nie zawiadamia sie sasiadow.
    A na zapoznawcze piwko to dobry pretekst
    w.
    Wystąpiłam w lutym Też się zdziwiłam tymi 13-ma osobami. To są ludzie, którzy według rejestru gruntów są właścicielami ziemi wokół mojej działki NIeźle co????
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  9. #29

    Domyślnie

    Jeśli nie ma planu w gminie, i występuje się o WZiZT to urząd zawiadamia sąsiadów o wszczęciu postępowiania w sprawie wydania WZiZT. Jeśli plan jest, nie występuje się o WZiZT - do sąsiadów nic nie jest wysyłane. Powiat, tak jak to było już wcześniej poruszane, wydając decyzję o pozwoleniu na budowę, w sytuacji gdy są zachowane wszelkie odległości, nie ma obowiązku zaawiadamiać sąsiadów o toczącym się postępowaniu.
    U mnie nie było planu zagospodarowania, Gmina wysłała zawiadomienia do sąsiadów, i mimo że nie naruszałem w żadnym stopniu ich interesów, odległości większe od przepisowych, a działkę kupiłem bezpośrednio przed wystąpieniem o WZiZT, więc nawet ich nie znałem, jeden z sąsiadów (na razie ma pustą działkę) oprotestował budowę dla samego protestowania, nie odbieral z poczty zawiadomień, i generalnie nie podobało mu się, że ktoś nowy obok będzie się budował. Przez to wydanie WZiZT wlokło się, choć w Gminie postępowanie wszczęli następnego dnia po złożeniu przeze mnie wniosku, i wszystko mogło być załatwione w 2-3 tygodnie... Stąd moje nastawienie do "miłych" sąsiadów nie jest w żadnej mierze neutralne... Sorry woytek..
    SKOŃCZYŁEM BUDOWĘ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! TERAZ NASTANIE RELAKSU, RELAKSU, RELAKSU CZAS......

  10. #30

    Domyślnie

    Więcej o powiadamianu sąsiadów było w muratorze z maja w dziale z poradami.
    W mojej gminie jest miejscowy plani i sąsiedzi nie byli powiadamiani. Swoją drogą o budowie dowiedzieli się dużo wcześniej bo całą grupą z ulicy załatwiamy przyłącza.
    Ja musiałam wytyczyć kilka dni przed uprawomocnieniem bo mi sąsiadka z którą chciałam wytyczyć granicę wyjeżdzała na kilka tygodni. Na szczęście póki co moi sąsiedzi nie sa nadgorliwi .

    --------------------------------
    Wawa

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał ja budowniczy
    Jeśli nie ma planu w gminie, i występuje się o WZiZT to urząd zawiadamia sąsiadów o wszczęciu postępowiania w sprawie wydania WZiZT.
    To chyba jest trochę tak, że co gmina to model postepowania...

    U mnie nie ma planu - wystepowałam o WZiZT - a sąsiedzi nie byli o niczym powiadamiani.
    Decyzja poszła tylko do wiadomosci współwłasciciela działki i chyba Zarządu Dróg.

  12. #32
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar oskar0259
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    Sąsiadów (wszystkich) powiadamia się o wszczęciu postępowania w sprawie wydania warunków zabudowy. Przy wydawaniu pozwolenia na budowę taki wymóg już nie obowiązuje (o czym powyżej). Oficjalnym uzasadnieniem takiej praktyki, usankcjonowanej przez kilku laty, było istnienie sąsiadów-pieniaczy i działalność organizacji "ekologicznych", którzy potrafili na długie miesiące odwlec każdą inwestycję (odwołanie strony musi być rozpatrzone przez organ II instancji, nawet gdy już na pierwszy rzut oka wygląda na pospolite pieniactwo).
    http://www.gifandgif.eu/animated_gif...%20%281%29.gif
    OSKAR (przepraszam, że czasem znikam na dłużej)

  13. #33

    Domyślnie

    Oskar - no to się zaniepokoiłam
    Co jesli u mnie sąsiedzi nie byli powiadomieni???

    Nie tylko wynika to z treści decyzji o WZiZT (rubryka "do wiadomosci") ale także z słów sąsiadów,
    którzy ode mnie dowiedzieli się o planach budowy...

    Czy to nie skutkuje nieważnością decyzji o WZiZT???

  14. #34
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar oskar0259
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    Skoro decyzja się uprawomocniła, to trudno będzie ją unieważnić...
    Ale w moim przypadku (jeden z wątków o warunkach zabudowy)
    http://forum.muratordom.pl/viewtopic...211282#1211282
    (mój ostatni post z 21 maja br.) SKO uznał to za naruszenie kilku artykułów KPA i powód do unieważnienia (zresztą niekorzystnej dla mnie) decyzji wójta.[/url]
    http://www.gifandgif.eu/animated_gif...%20%281%29.gif
    OSKAR (przepraszam, że czasem znikam na dłużej)

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony