dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19
  1. #1

    Domyślnie kamienie do ogrodu - lubelskie

    Witam

    poszukuje kamieni do oczka wodnego, tzw kamieni polnych albo małych otoczakow, czegos w miare małego. CZy ktos moze wie, gdzie na lubelszczyznie mozna je zakupic? Sklepy typu OBI nie wchodza w gre bo za 20kg kamyków polnych trzeba zaplacic ok 18zł
    Bardzo prosze o pomoc

    Pozdrawiam wiosennie.

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar hanka55
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    pagóry
    Posty
    3.009

    Domyślnie

    Najtańsza opcja, to podjechać nad Tankę i wziąć trochę " szumów".
    Ustawa Prawo Wodne pozwala na pozysk kamienia rzecznego w niewielkich ilościach wyłacznie na potrzeby własne osoby fizycznej.
    Więc jeśli masz w pobliżu kamienistą rzekę, to źródło kamienia jest darmowe
    Inny sposób to jazda autem wśród pól- rolnicy wyrzucają na miedzę co większe kamienie, przeszkadzające w pracach polowych.
    Pamiętaj tylko, by kamienie układać na podsypce piaskowej na brzegu oczka i dać pod każdy zaprawię betonową. Bez niej kamienie , zwłaszcza otoczaki będa się zsuwać pod swoim ciężarem i spadać do wody, zwłaszcza gdy grunt nasiąknie wodą po opadach.

  3. #3

    Domyślnie

    Też jestem z lubelskiego.Najprościej to chyba pojeździć po polach i pozbierać.Po pracach wiosennych leżą na miedzach, przy drogach.
    Ja tak robiłam, ale mam o tyle lepiej że mam samochód ciężarowy, bo do osobowego to dużo nie weźmiesz.

    Później wszystko znika i pojawia się znowu jesienią po jesiennej orce.

  4. #4

    Domyślnie

    dziekuje

    dotychczasowy zasob kamieni mam wlasnie z okolicznych pol, problem w tym, ze potrzebuje dosc malych kamykow, a takich nikt nie wyrzuca:/
    co do rzek - te ktore znajduja sie w moich okolicach maja zwykle duze i kanciaste kamienie, albo wogole nie maja ich:/

    jesli chodzi o szumy to nie sadze, aby udalo mi sie wyniesc kilka workow kamykow bez zadnych konsekwencji

    czekam dalej, moze ktos jeszcze slyszal o "fabryce" kamyczkow?

    widzialam kiedys duzo otoczakow gdzies w okolicach lublina na wyjezdzie na krasnik - moze ktos wie czy sa tam na sprzedaz?

  5. #5

    Domyślnie

    do Hani:

    podsypka piaskowa?? chyba bedzie spływac do wody i troche smiecic??

    co od zsuwania sie kamieni - wiem cos o tym;/ mam juz oczko ale foliowe i niestety wlasnie kamienie przedziurawily mi folie;/
    teraz robie betonowe nie wiem jeszcze co zrobić zeby mi nie popekał;/

  6. #6

    Domyślnie

    Jakoś nie doczytałam,że chodzi o małe kamienie.O takie możesz popytać w żwirowniach.

  7. #7

    Domyślnie

    hm a wie może ktos gdzie w lubelskim sa żwirownie?

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar hanka55
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    pagóry
    Posty
    3.009

    Domyślnie

    Cytat Napisał gwiazdka-z-nieba
    do Hani:

    podsypka piaskowa?? chyba bedzie spływac do wody i troche smiecic??

    co od zsuwania sie kamieni - wiem cos o tym;/ mam juz oczko ale foliowe i niestety wlasnie kamienie przedziurawily mi folie;/
    teraz robie betonowe nie wiem jeszcze co zrobić zeby mi nie popekał;/
    Ha! Podsypka piaskowa jest właśnie dla foliowanych oczek
    Z piasku pod folią robi się miękkie gniazdko i kamienie ładnie się układają, nie dziurawiąc folii. Ale najlepiej jest je układać na folii na zaprawie betonowej - są stabilne. Miałam ten sam problem, a potem konieczność przebudowywania oczka i dźwigania ogromnych kamulców, by po demontażu paroletnich roślin, poprawnie zrobić grubą podsypkę z piachu, położyć folię i osadzić kamienną linię brzegową.
    Pół oczka opróżnione z wody, ryby w stresie, dostęp pod folię ograniczony, bo z boku już 4-letnie nasadzenia...HORROR.
    Ale udało się w końcu ustabilizować kamienie.
    Tylko, że trzeba było tak zrobić na początku...

  9. #9

    Domyślnie

    hm zaraza zaraz
    czy ja dobrze rozumiem, ze betonowe oczko dodatkowo wylozylas folia?
    ja nie mialam zamiaru jej już kłaść slyszlam ze beton ładnie mi obrosnie pod woda i nie bedzie go widac teraz sie zastanawiam czy to dobry pomysl...

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał gwiazdka-z-nieba
    hm a wie może ktos gdzie w lubelskim sa żwirownie?
    my kupilismy w betoniarni, ale są naprawde małe, mniejsze niż kasztany, nie wiem, czy o takie małe CI chodzi...
    D.

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar hanka55
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    pagóry
    Posty
    3.009

    Domyślnie

    Cytat Napisał gwiazdka-z-nieba
    hm zaraza zaraz
    czy ja dobrze rozumiem, ze betonowe oczko dodatkowo wylozylas folia?
    ja nie mialam zamiaru jej już kłaść slyszlam ze beton ładnie mi obrosnie pod woda i nie bedzie go widac teraz sie zastanawiam czy to dobry pomysl...
    nieeeeeeeeeeeee, oczka są z folii!!! Mówiłam o tym, że na folii układa sie ozdobne kamienie/ głazy na zaprawie betonowej!
    A faktycznie, beton pod wodą pięknie porośnie glonami i za dwa lata, śladu po jego naturalnym kolorze nie będzie. Dodatkowo, możesz z lasu przynieśc trochę mchu i paproci, to przyspieszysz proces obrastania.
    Ja dałam kawałek mchu tak, by sięgał lustra wody i rozprowadzał wilgoć po reszcie " mchowego kobierca". Pije jak opój, ale mchy różne rosną na słońcu niczym w wilgotnym borze

  12. #12

    Domyślnie

    ojej chodziło o zaprawe sorry

    co do mchu to świetny pomysł!!!! dziekuje Ci na prawde. Jakos nie pomyslalam zeby go zasadzić ale bardzo podoba mi sie ten pomysl dziekuje jeszcze raz

    szkoda tylko, ze do sadzenia mchu i czegokolwiek innego jeszcze tyleee czasu jeszcze nawet nie rozebralam starego oczka

  13. #13

    Domyślnie Re: kamienie do ogrodu - lubelskie

    Cytat Napisał gwiazdka-z-nieba
    Witam

    poszukuje kamieni do oczka wodnego, tzw kamieni polnych albo małych otoczakow, czegos w miare małego. CZy ktos moze wie, gdzie na lubelszczyznie mozna je zakupic? Sklepy typu OBI nie wchodza w gre bo za 20kg kamyków polnych trzeba zaplacic ok 18zł
    Bardzo prosze o pomoc

    Pozdrawiam wiosennie.
    A dokładnie skąd jesteś, bo mnie to pewien rolnik na kolanach błagał bym mu z pola wyzbierał różnej maści i wielkości. 3 przyczepki przywiozłem, przeleżało to rok a teraz sąsiad sobie zabrał.

    juras

  14. #14

    Domyślnie

    mieszkam 20km od lublina, kierunek - Wysokie

  15. #15

    Domyślnie

    Eeee ... to trochę nie za blisko, ja z Krasnika i tam te kamienie dorwałem.

  16. #16

    Domyślnie

    jesli nie znajde nigdzie blizej to sie odezwe
    rozumiem, ze te kamienie trzeba sobie samemu wygrzebac z pola? (oczywiscie po konsultacji z rolnikiem?)

  17. #17

    Domyślnie

    Ba trzema mu powiedzieć żeby pługiem przeczesał pole. Po każdej orce wychodzą, jak kartofle po wykopach.

    Tomek

  18. #18

    Domyślnie

    troche z tym zachodu


    DODE przepraszam, przegapilam twoja odpowiedz ...
    jesli jestes z lubelskiego napisz gdzie kupialas dokladnie te kamyczki??? gdzie ta betoniarnia?

  19. #19

    Domyślnie

    DODE przepraszam, przegapilam twoja odpowiedz ...
    jesli jestes z lubelskiego napisz gdzie kupialas dokladnie te kamyczki??? gdzie ta betoniarnia?[/quote]


    ja kupiłam w Krasnymstawie, ale podejrzewam, że w każdej betoniarni to dostaniesz i jak masz jakąś bliżej to trzeba zapytać
    pozdr.
    d.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony