dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12

Temat: Czym przykleić parapet wewnętrzny?

Domyślnie Czym przykleić parapet wewnętrzny?

Jakiej masy (klej, cement itp.) użyć do obsadzenia dużego i ciężkiego parapetu wewnętrznego zrobionego z konglomeratu?

OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar jabko
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    201

Domyślnie

Pianką poliuretanową tylko taką o małej "rozprężalności".
    Ogromnie lubię kobiety, zwłaszcza te piękne i uległe.
    Dzienik JABKA
    Komentarze

3. Jak zmienić budynek gospodarczy na budynek mieszkalny. Łączenie konstrukcji Budynek gospodarczy. Adaptacja poddasza na cele mieszkalne Adaptacja budynku gospodarczego na mieszkalny. Kiedy będzie możliwa? Adaptacja budynku gospodarczego. Pensjonat w starej stajni
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    jareko

Domyślnie

zpozycjonowac na podkladkach - kliny, kawalki plyty GK itp - pozniej uniesc lekko i wypelnic piana montazowa (poliuretanowa)
    jesli parapet jet kamienny nawet nie trzeba klinowac czy zpierac - piana nie podniesie w innym wypadku deska na parapet zakinowana o nadproze i tak niech bedzie przez 24 godziny
    okna - tym się zajmuję
    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

Domyślnie

Kamienne parapety lepiej mocować na specjalnej zaprawie (co i do jakiego kamienia wybrać mogą polecić spece z zakładów kamieniarskich).

Domyślnie

Witam,

Kamienne parapety mocuje się na normalnej zaprawie cementowej.
    W przypadku delikatnego marmuru (takiego co się w rękach rozpada - sš takie!) lepiej wczeœniej wyrównać zaprawš cementowš i użyć kleju elastycznego do płytek - ale to tylko w takim wypadku ma sens.

Nie mocuj parapetu na żadne kliny i pianki bo jak póŸniej ktoœ na to stanie np. żeby powiesić zasłony to strzeli!

Mam na cement parapety aglomarmurowe w całym domu i odkšd pamiętam to w rodzinnych mieszkaniach i domach w ten sposób mocowało się kamienne parapety (lastryko, marmur, konglomerat).

Można oczywiœcie użyć zaprawy wyrównujšcej albo kleju do płytek - tylko po co przepłacać?

Na cement też montowałem dużš i ze sporymi wycięciami (2m) płytę marmurowš do kominka - niestety podczas wišzania cementu pojawiła się
    w jednym miejscu rysa (dało się zaszpachlować) - teraz zrobiłbym to na klej elastyczny do płytek.

Na piankę to można montować parapety z tworzywa albo drewna.
    Pozdrawiam serdecznie
    Andrzej

Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rezi

Domyślnie

pianka niskorozprężna
    trzyma

jedna uwaga - koniecznie zaprzeć i zaklinowac parapet by się nie podniósł - u mnie troszke go wybrzuszyło od nadmiaru pianki
    Pozdrawiam
    Rezi
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    domek i ogród reziego

REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) BARD FORUM Avatar andre59
    14

Domyślnie

Też mam ten problem, z tym, że u mnie szczelina między parapetem a ścianą podokokienną wynosi ok. 1 cm i na dokładkę tynkarze przymocowali narożnik tynkarski (tynki gipsowe) tak, ze nie ma możliwosci wstrzyknięcia pianki bez uniesienia parapetu.
    Chyba pozostaje podmurować zaprawą i przykleić parapet na klej do marmuru.
    Zastanawia mnie jak zrobić, by nie pozostawić szczeliny między dolną krawędzią ramiaka okna (okna drewniane) a parapetem.

ELITA FORUM (min. 1000) Avatar pawelurb
    30

Domyślnie

Też nie wiem co mam zrobić z parapetami , parapety kamienne , tylko że szczelina między oknem a otworem okiennym ma około 1 cm. ściana otynkowana , otwór okienny obrobiony z 4-rech stron kąkownikami , i nie zabardzo wiem jak zamocować parapet , czy trzeba go wsuwać pod okno , czy też może tylko swoją tylną cześcią przylegać do ramy okiennej , a na styku uszczelnione powiedzmy silikonem ? bo nie uśmiecha mi się kucie 25 cm ściany z ceramiki i to na całej jej grubości po to żeby wsunąć parapet pod okno...może coś poradzicie co i jak z tym zrobić?

jareko

Domyślnie

Cytat Napisał www005531@gazeta.pl
    Nie mocuj parapetu na żadne kliny i pianki bo jak pó�niej kto� na to stanie np. żeby powiesić zasłony to strzeli!

coz....polemizowac nie bede
    Jakos nie strzelily od dzisiecioleci tak mocowane prapety zarowno a konglomeratu, aglomarmuru, drewna, PVC czy kamienia naturalnego nawet stajac na nich by zasony powiesic
    Powiem wiecej montujac na pianke dodatkowo ocieplasz najslabszy punkt wneki okiennej - to taka informacja dla tych co o kazde 10 setnych we wspolczynniku k walcza a tu wartosci sa znaczne
    A poza tym hmmm.... co ma peknac to i tak peknie - prawo Murphiego zawsze zywe i prawdziwe

Co do usadowienia parapetu wewnetrznego - powinien byc pod oknem - ale jesli okno jest w trakcie montazu odpowiednio podparte klinami i podparcie nie budzi zastrzezen nie bylbym az takim radykalem i dopuscilbym montaz do czola okna
    okna - tym się zajmuję

ELITA FORUM (min. 1000) Avatar pawelurb
    30

Domyślnie

Cytat Napisał jareko
    Nie mocuj parapetu na żadne kliny i pianki bo jak pó�niej kto� na to stanie np. żeby powiesić zasłony to strzeli!

coz....polemizowac nie bede
    Jakos nie strzelily od dzisiecioleci tak mocowane prapety zarowno a konglomeratu, aglomarmuru, drewna, PVC czy kamienia naturalnego nawet stajac na nich by zasony powiesic

Co do usadowienia parapetu wewnetrznego - powinien byc pod oknem - ale jesli okno jest w trakcie montazu odpowiednio podparte klinami i podparcie nie budzi zastrzezen nie bylbym az takim radykalem i dopuscilbym montaz do czola okna
    to mnie uspokoiłeś.....okno było podparte i zaklinowane , więc skoro można do czoła ramy okiennej to super , bo obejdzie się bez kucia...

Domyślnie

Zaraz, ale jakto "do czoła" ? Pod oknem umieszcza się listwę, w którą wsuwa się parapet. Tak, czy nie? Natomiast miejsce, na którym spoczywa parapet podkleja się zaprawą cementową a sam parapet, jeśli wystaje poza ścianę (a tak jest w większości przypadków) podpiera od spodu kołkami? Tak - czy nie?
    Cytat Napisał jareko

coz....polemizowac nie bede ;)
    Powiem wiecej :) montujac na pianke dodatkowo ocieplasz najslabszy punkt wneki okiennej - to taka informacja dla tych co o kazde 10 setnych we wspolczynniku k walcza ;)a tu wartosci sa znaczne
    A poza tym hmmm.... co ma peknac to i tak peknie ;) - prawo Murphiego zawsze zywe i prawdziwe :)

Co do usadowienia parapetu wewnetrznego - powinien byc pod oknem - ale jesli okno jest w trakcie montazu odpowiednio podparte klinami i podparcie nie budzi zastrzezen nie bylbym az takim radykalem ;) i dopuscilbym montaz do czola okna

jareko

Domyślnie

Kuba - tak to do czola ze nie zawsze okno wyposazone jest w listwe podparapetowa, nie zawsze klientowi podoba sie az tyle oscieznicy widocznej na styku z parapetem itd.
    Mozna tak montowac parapety z tym tylko ze jak wspomnialem okno MUSI byc dobrze (w inny sposob) podparte
    I nie wiem o jakich kolkach tutaj wspominasz
    okna - tym się zajmuję

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia