dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1

    Domyślnie Czym przykleić parapet wewnętrzny?

    Jakiej masy (klej, cement itp.) użyć do obsadzenia dużego i ciężkiego parapetu wewnętrznego zrobionego z konglomeratu?

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar jabko
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    5.428
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    201

    Domyślnie

    Pianką poliuretanową tylko taką o małej "rozprężalności".
    Ogromnie lubię kobiety, zwłaszcza te piękne i uległe.
    Dzienik JABKA
    Komentarze

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    zpozycjonowac na podkladkach - kliny, kawalki plyty GK itp - pozniej uniesc lekko i wypelnic piana montazowa (poliuretanowa)
    jesli parapet jet kamienny nawet nie trzeba klinowac czy zpierac - piana nie podniesie w innym wypadku deska na parapet zakinowana o nadproze i tak niech bedzie przez 24 godziny
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  4. #4

    Domyślnie

    Kamienne parapety lepiej mocować na specjalnej zaprawie (co i do jakiego kamienia wybrać mogą polecić spece z zakładów kamieniarskich).

  5. #5

    Domyślnie

    Witam,

    Kamienne parapety mocuje się na normalnej zaprawie cementowej.
    W przypadku delikatnego marmuru (takiego co się w rękach rozpada - sš takie!) lepiej wczeœniej wyrównać zaprawš cementowš i użyć kleju elastycznego do płytek - ale to tylko w takim wypadku ma sens.

    Nie mocuj parapetu na żadne kliny i pianki bo jak póŸniej ktoœ na to stanie np. żeby powiesić zasłony to strzeli!

    Mam na cement parapety aglomarmurowe w całym domu i odkšd pamiętam to w rodzinnych mieszkaniach i domach w ten sposób mocowało się kamienne parapety (lastryko, marmur, konglomerat).

    Można oczywiœcie użyć zaprawy wyrównujšcej albo kleju do płytek - tylko po co przepłacać?

    Na cement też montowałem dużš i ze sporymi wycięciami (2m) płytę marmurowš do kominka - niestety podczas wišzania cementu pojawiła się
    w jednym miejscu rysa (dało się zaszpachlować) - teraz zrobiłbym to na klej elastyczny do płytek.

    Na piankę to można montować parapety z tworzywa albo drewna.
    Pozdrawiam serdecznie
    Andrzej

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rezi
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Poznań
    Posty
    4.238

    Domyślnie

    pianka niskorozprężna
    trzyma

    jedna uwaga - koniecznie zaprzeć i zaklinowac parapet by się nie podniósł - u mnie troszke go wybrzuszyło od nadmiaru pianki
    Pozdrawiam
    Rezi
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    Historia kołem się toczy

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) BARD FORUM Avatar andre59
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    13.902
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Też mam ten problem, z tym, że u mnie szczelina między parapetem a ścianą podokokienną wynosi ok. 1 cm i na dokładkę tynkarze przymocowali narożnik tynkarski (tynki gipsowe) tak, ze nie ma możliwosci wstrzyknięcia pianki bez uniesienia parapetu.
    Chyba pozostaje podmurować zaprawą i przykleić parapet na klej do marmuru.
    Zastanawia mnie jak zrobić, by nie pozostawić szczeliny między dolną krawędzią ramiaka okna (okna drewniane) a parapetem.

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar pawelurb
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Posty
    2.369
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    Też nie wiem co mam zrobić z parapetami , parapety kamienne , tylko że szczelina między oknem a otworem okiennym ma około 1 cm. ściana otynkowana , otwór okienny obrobiony z 4-rech stron kąkownikami , i nie zabardzo wiem jak zamocować parapet , czy trzeba go wsuwać pod okno , czy też może tylko swoją tylną cześcią przylegać do ramy okiennej , a na styku uszczelnione powiedzmy silikonem ? bo nie uśmiecha mi się kucie 25 cm ściany z ceramiki i to na całej jej grubości po to żeby wsunąć parapet pod okno...może coś poradzicie co i jak z tym zrobić?

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Nie mocuj parapetu na żadne kliny i pianki bo jak pó�niej kto� na to stanie np. żeby powiesić zasłony to strzeli!

    Na piankę to można montować parapety z tworzywa albo drewna.
    coz....polemizowac nie bede
    Jakos nie strzelily od dzisiecioleci tak mocowane prapety zarowno a konglomeratu, aglomarmuru, drewna, PVC czy kamienia naturalnego nawet stajac na nich by zasony powiesic
    Powiem wiecej montujac na pianke dodatkowo ocieplasz najslabszy punkt wneki okiennej - to taka informacja dla tych co o kazde 10 setnych we wspolczynniku k walcza a tu wartosci sa znaczne
    A poza tym hmmm.... co ma peknac to i tak peknie - prawo Murphiego zawsze zywe i prawdziwe

    Co do usadowienia parapetu wewnetrznego - powinien byc pod oknem - ale jesli okno jest w trakcie montazu odpowiednio podparte klinami i podparcie nie budzi zastrzezen nie bylbym az takim radykalem i dopuscilbym montaz do czola okna
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar pawelurb
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Posty
    2.369
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko
    Nie mocuj parapetu na żadne kliny i pianki bo jak pó�niej kto� na to stanie np. żeby powiesić zasłony to strzeli!

    Na piankę to można montować parapety z tworzywa albo drewna.
    coz....polemizowac nie bede
    Jakos nie strzelily od dzisiecioleci tak mocowane prapety zarowno a konglomeratu, aglomarmuru, drewna, PVC czy kamienia naturalnego nawet stajac na nich by zasony powiesic

    Co do usadowienia parapetu wewnetrznego - powinien byc pod oknem - ale jesli okno jest w trakcie montazu odpowiednio podparte klinami i podparcie nie budzi zastrzezen nie bylbym az takim radykalem i dopuscilbym montaz do czola okna
    to mnie uspokoiłeś.....okno było podparte i zaklinowane , więc skoro można do czoła ramy okiennej to super , bo obejdzie się bez kucia...

  11. #11

    Domyślnie

    Zaraz, ale jakto "do czoła" ? Pod oknem umieszcza się listwę, w którą wsuwa się parapet. Tak, czy nie? Natomiast miejsce, na którym spoczywa parapet podkleja się zaprawą cementową a sam parapet, jeśli wystaje poza ścianę (a tak jest w większości przypadków) podpiera od spodu kołkami? Tak - czy nie?
    Cytat Napisał jareko
    Nie mocuj parapetu na żadne kliny i pianki bo jak pó�niej kto� na to stanie np. żeby powiesić zasłony to strzeli!

    Na piankę to można montować parapety z tworzywa albo drewna.
    coz....polemizowac nie bede ;)
    Jakos nie strzelily od dzisiecioleci tak mocowane prapety zarowno a konglomeratu, aglomarmuru, drewna, PVC czy kamienia naturalnego nawet stajac na nich by zasony powiesic
    Powiem wiecej :) montujac na pianke dodatkowo ocieplasz najslabszy punkt wneki okiennej - to taka informacja dla tych co o kazde 10 setnych we wspolczynniku k walcza ;)a tu wartosci sa znaczne
    A poza tym hmmm.... co ma peknac to i tak peknie ;) - prawo Murphiego zawsze zywe i prawdziwe :)

    Co do usadowienia parapetu wewnetrznego - powinien byc pod oknem - ale jesli okno jest w trakcie montazu odpowiednio podparte klinami i podparcie nie budzi zastrzezen nie bylbym az takim radykalem ;) i dopuscilbym montaz do czola okna

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Kuba - tak to do czola ze nie zawsze okno wyposazone jest w listwe podparapetowa, nie zawsze klientowi podoba sie az tyle oscieznicy widocznej na styku z parapetem itd.
    Mozna tak montowac parapety z tym tylko ze jak wspomnialem okno MUSI byc dobrze (w inny sposob) podparte
    I nie wiem o jakich kolkach tutaj wspominasz
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    Powiem wiecej montujac na pianke dodatkowo ocieplasz najslabszy punkt wneki okiennej - to taka informacja dla tych co o kazde 10 setnych we wspolczynniku k walcza a tu wartosci sa znaczne
    A poza tym hmmm.... co ma peknac to i tak peknie - prawo Murphiego zawsze zywe i prawdziwe
    Tak właśnie planuję montować aglomarmur - na piankę i bez wcinania się w boczne ścianki. Rozumiem, że parapet trzeba zaklinować czymś do górnej części otworu okiennego.
    Czyli technologia byłaby taka: psikamy piankę, dociskamy parapet i od razu klinujemy. Tak?

    A co z dylatacjami od bocznych ścianek? Dajcie jakiś luz kilka mm między parapet a ściankę?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony