dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie SPRAWA DLA REPORTERA...

    Oglądałem wczoraj "Sprawę dla reportera" i aż włos mi się jeżył na głowie jak developerzy robią w jajo ludzi. Taka refleksja mi się nasunęła jak to niekiedy na forum pojawiają się głosy, że lepiej kupić mieszkanie u developera, bo to mniej kłopotów niż wybudować samemu. Po tym programie mam poważne wątpliwości czy ludzie którzy się na to decydują tak na prawdę wiedzą co robią - chyba nie, a wymarzone mieszkanie często może wyglądać inaczej niż chcemy nie wspominając o usterkach i olewaniu kupującego takie mieszkanie

  2. #2

    Domyślnie Re: SPRAWA DLA REPORTERA...

    Cytat Napisał rafałek
    Oglądałem wczoraj "Sprawę dla reportera" i aż włos mi się jeżył na głowie jak developerzy robią w jajo ludzi. Taka refleksja mi się nasunęła jak to niekiedy na forum pojawiają się głosy, że lepiej kupić mieszkanie u developera, bo to mniej kłopotów niż wybudować samemu. Po tym programie mam poważne wątpliwości czy ludzie którzy się na to decydują tak na prawdę wiedzą co robią - chyba nie, a wymarzone mieszkanie często może wyglądać inaczej niż chcemy nie wspominając o usterkach i olewaniu kupującego takie mieszkanie

    Też ogladałam , i odetchnęłam oraz ucieszyłam się,że zdecydowalismy się na budowę, a nie na mieszkanie od developera o którym była mowa w tym programie

    Ale to chyba nie jest tak u wszystkich developerów - tak myœle i mam nadzieję

  3. #3

    Domyślnie

    Mnie właśnie w budowaniu domu utwierdziło doświadczenie podczas moich prac z instalacjami niskoprądowymi i telekomunikacyjnymi na osiedlach i "domkach" budowanych przez różnych developerów. I za to im jestem wdzięczny Szczerze.

  4. #4

    Domyślnie Re: SPRAWA DLA REPORTERA...

    Cytat Napisał kasiaR
    Też ogladałam , i odetchnęłam oraz ucieszyłam się,że zdecydowalismy się na budowę, a nie na mieszkanie od developera o którym była mowa w tym programie
    A tak z ciekawości - o kim było?

  5. #5

    Domyślnie

    różnie to bywa i kanciarze bywają po obu stronach - niestety - barykady
    a problemy często tkwią w ludziach
    albo my ich, albo oni was...

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    Mi nasuwa się jeszcze jedno brzydkie podejrzenie dotyczące planów zagospodarowania przestrzennego. Jak wykazał program ich brak może być na rękę i developerom i gminie bo można na tym terenie zrobić praktycznie wszystko i dowolnie modyfikować projekt (jak wykazał ten program - zmiany w rojekcie, albo budowanie marketu w miejscu zieleniaka pod balkonami). Ciekawe tylko, że zwykły smiertelnik za często drobne zmiany jest prawie linczowany przez wszelkaie instytucje, a przeskoczenie drobnej zmiany w uczciwy sposób prawie niemożliwe. Wiem wiem - teoria sposkowa, ale czy wszytsko na to nie wskazuje?

  7. #7

    Domyślnie Re: SPRAWA DLA REPORTERA...

    Cytat Napisał Grzegorz Saczek
    Cytat Napisał kasiaR
    Też ogladałam , i odetchnęłam oraz ucieszyłam się,że zdecydowalismy się na budowę, a nie na mieszkanie od developera o którym była mowa w tym programie
    A tak z ciekawości - o kim było?
    JW Constuction i (były) Mostostal-Invest - zmienili nazwę

  8. #8

    Domyślnie

    witam,
    niedaleko gdzie mieszkam stoi dom wielorodzinny wybudowany przez prywatne osoby, ktore jedno mieszkanie sprzedały trzem osobom...
    w budynku mieszkają tylko z trzy rodziny a z dziesiec nastepnych podobno walczy o swoje prawa...
    i pomysleć ze chcialam kupić tez kiedyś tam mieszkanie....chyba anioł srtróż mój mnie od tego odwiodł...

  9. #9

    Domyślnie

    A... JW Destrakszyn znam aż nadto dobrze. Nic nowego... Niestety.

  10. #10

    Domyślnie

    Mój wylewkarz jak zobaczył wycieplenie podłogi na gruncie i ścian fundamentowych ( chyba standardowo robionych jak czytam to forum) to za głowę się złapał i mówi że pierwszy raz w życiu widzi tak wycieplone podłoże. No to ja się go pytam a gdzie Pan leje te wylewki generalnie że Pan Tak nie widział? A on na to: U dewelpera w Warszawie Panie!!!

  11. #11

    Domyślnie

    Ja buduję właśnie z powodu takich historii. Oczywiście że są problemy ale przynajmniej mam wpływ na ich rozwiązanie.

  12. #12

    Domyślnie budowanie to wojna na kase

    Ja już wybudowałem sam powoli staram się odzyskać jakieś ludzkie uczucia , ale nie jest łatwo bo teraz walcze o zwrot pieniędzy za wypaczone drzwi zewnętrzne i pomimo wygrania w sądzie , pieniędzy nie widzę bo firma Glumatex jest niewypłacalna a komornik nie ma już czego zajmować .
    Kto ma tyle siły i energii żeby sprawdzać jeszcze kondycję finansową firmy w której zamawia drzw i okna !!!

    Zyczę wszystkim żeby uniknęli podobnych historii

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar joan
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    2.366
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Rany - a ja w marcu zeszłego roku miałam zarezerwowane mieszkanie W Mostostalu. Dwa miesiące później kupiliśmy działkę i postanowiliśmy podjąć wyzwanie - budowa własnego domu. Do zmiany decyzji chyba przekonała nas cena mieszkania - 420 tys za 80m kw. (stan surowy) a do tego przymusowy (przypisany do wybranego mieszkania) niby-taras 14 m kw. wewnątrz konstrukcji domu (otoczony z 4 stron scianami za 19 tys) zł.
    Rok później chodziłam już po swoim 160 metrowym domu w stanie surowym a w kieszeni brakowało jedynie(sic!) 250 tys. złotych - Co za szczęście
    Czasem trzeba skoczyć z mostu zanim rozwiną się skrzydła.

  14. #14

    Domyślnie

    A ja jak widzę Panią Jaworowicz, to rzygać mi się chce.

    Z byle gówna zrobi sensację na pół Polski.

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    Cytat Napisał qdlaty
    A ja jak widzę Panią Jaworowicz, to rzygać mi się chce.

    Z byle gówna zrobi sensację na pół Polski.
    Powiedz to ludziom zrobionym na szaro przez developera... Jesli uważasz, że to "byle gówno" to zyczę Ci by ktoś zrobił Ciebie w jajo tak samo...

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafałek
    Powiedz to ludziom zrobionym na szaro przez developera... Jesli uważasz, że to "byle gówno" to zyczę Ci by ktoś zrobił Ciebie w jajo tak samo...
    Wypowiedziałem się generalnie o Jaworowicz,
    a nie o tym konkretnym temacie.
    Współczuję, jeśli nie potrafisz z dystansem podejść do tego programu.
    A swoje życzenia, to wiesz, gdzie sobie wsadź.


    Jeśli ktoś został oszukany przez dewelopera i poczuł się dotknięty - przepraszam. Nie było to moim zamiarem.

    Q.

  17. #17

    Domyślnie

    Dobrze, że jest chociaż taki jeden program, gdzie reporter bierze stronę pokrzywdzonych ludzi i rąbie równo urzędników. A nie stara się być poprawnie polityczny i głaskać władzę.

  18. #18
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar sebo8877
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Głogów Młp
    Kod pocztowy
    36-060
    Dzielnica
    Zabajka
    Posty
    4.324

    Domyślnie

    Qdlaty - za dobrze chyba masz w życiu -pomieszkaj dalej od stolycy to poczujesz co to życie - Nie mam zamiaru nikogo obrażać i uważam że Jaworowicz bierze za dupę wszystkich cwaniaczków i daje im popalić. A ton wielu twoich wypowiedzi świadczy o tym że raczej lekko Ci wszystko w zyciu przychodzi.
    Jeżeli twierdzisz że Jaworowicz łapie sie byle gówna i błachostki nastepnie ją rozdmuchuje - to wg Ciebie jaki nie gowno jest warte uwagi i nagłosnienia?? Może wyrównanie zarobków Warszawa - inne cześci kraju??? może ta sprawą powinien sie ktoś zająć ???
    Z całym szacunkiem dla Twojej osoby pozdrawiam i zycze troche obiektywizmu
    Sebo8877
    Już niedługo już niebawem u siebie...

  19. #19

    Domyślnie

    Sebo,
    chyba palec Ci się omsknął - pisze się stolicy

    Co i jak mi w życiu przychodzi, to zupełnie nie Twoja sprawa. Chcesz się dowiedzieć, zapytaj na priwa, pogadamy, a potem będziesz sądy o mnie wygłaszał.

    Co sprawy dla reportera, kiedyś "namiętnie" oglądałem ten program.
    Pani Jaworowicz porusza sprawy ważne - jak kwestie deweloperów rąbiących klientów. Ale takich spraw jest bardzo mało. Większość to kwestie, że komuś zalało pole, albo ktoś nie płaci czynszu i chcą go eksmitować itp.

    To wszystko są ludzkie dramaty. Zgadzam się.
    Ale wielka debata w obecności polityków na temat faceta, któremu zalało pole to moim zdaniem przesada. Niech politycy wezmą się do roboty, za którą im wszyscy płacimy.
    Moimk zdaniem sprawa dla reportera niewiele się obecnie różni od Faktu czy Superexpressu.

    Jak dla mnie koniec wątku, bo już zaczynają się wycieczki personalne.

    Pozdrawiam obiektywnie,
    Qdlaty

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    Cytat Napisał qdlaty
    Cytat Napisał rafałek
    Powiedz to ludziom zrobionym na szaro przez developera... Jesli uważasz, że to "byle gówno" to zyczę Ci by ktoś zrobił Ciebie w jajo tak samo...
    Wypowiedziałem się generalnie o Jaworowicz,
    a nie o tym konkretnym temacie.
    Jeśli nie masz nic do powiedzenia na temat to się lepiej nie odzywaj.

    Cytat Napisał qdlaty
    Współczuję, jeśli nie potrafisz z dystansem podejść do tego programu.
    A swoje życzenia, to wiesz, gdzie sobie wsadź.
    Kogoś zrobiono w jajo, przepisy są do bani bo sprzyjajom temu, decyzje urzędników podobnie. To do czego tu podchodzić z dystansem
    Nawet jeśli część spraw jest "naciaganych" to powiedz to w twarz tym ludziom. Starczy Ci na to odwagi? Nie każdy jest tak bystry jak inni, nie każdy potrafi sobie poradzić z problemami, czyli co? olać go? Ty jak widać nie potrafisz sobie poradzić z tym programem (ogólnie) więc czemu tu wylewasz swoją frustrację Panią Jaworowicz?

    Cytat Napisał qdlaty
    Jeśli ktoś został oszukany przez dewelopera i poczuł się dotknięty - przepraszam. Nie było to moim zamiarem.
    A nie pomyślałeś, że mogło to tak wyjść?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony