dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Jaka wełna do izolacji poddasza?

    Jaką wełnę wybraliście do izolacji poddasza między krokwiami? Który produkt jakiego producenta (Rocwwool,Isover,Knauf) jest najlepszy?Fachowcy doradzają mi pewnie ten którym robi się najłatwiej co nie znaczy że jest dobry. Prosze o uwagi na ten temat.

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rezi
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Poznań
    Posty
    4.238

    Domyślnie

    porównuj parametry ( ws oporu cieplengo) wełny a nie marki
    Pozdrawiam
    Rezi
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    Historia kołem się toczy

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Maciek-MZM
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Posty
    617
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Ja uzywalem Isovera Uni-mata. Ci co robili twierdzili ze nie ma co przeplacac (szczegolnie ze dawalem 25 cm ocieplenia). Po mroznej zimie jestem zadowolony.
    Zdjecia z budowy
    Dziennik budowy
    Komentarze
    Nasz dom w Murator11/2006

  4. #4

    Domyślnie

    Wg danych producentów najkorzystniej jest kupić albo Ursa DF35, albo Rockwool Toprock. Co prawda kilka procent droższe od standardowych ale kilkanaście procent lepsze.
    Ja zdecydowałam się na Ursa DF35, droższa od Ursa SF40 o 9% ale opór cieplny lepszy o 12%. Wydaję raz a korzystam całe życie.
    Po wybudowaniu domu będę znała się na wszystkim i będę potrafiła wszystko zrobić sama, tylko wtedy to już po co ....

  5. #5

    Domyślnie

    Isover Supermata 20 cm

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rezi
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Poznań
    Posty
    4.238

    Domyślnie

    pomiędzy krokwie wełna w miare lużna ze względu na mozliwość szybszego odpwarowani ew wilgoci - cięta z rolki Domrock Rockwoola

    na krokwie twarsza w płytach Toprock - równiez rockwoola
    Pozdrawiam
    Rezi
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    Historia kołem się toczy

  7. #7

    Domyślnie

    U mnie była chyba URSA DF35. Fachowcy twierdzili że dość znośna w układaniu. Tzn. niezbyt gryzie ciało. Pylić trochę pyliła. Nie robiłem sam i nie mam porównania.

  8. #8

    Domyślnie

    Ja kładę obecnie samodzielnie Ursę DF40 (20cm). Piszę to z niejakim sentymentem bo na końcu wygrałem jeszcze w Ursie konkurs i zwrócili mi za tę wełnę forsę

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar efilo
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    29.533

    Domyślnie

    Ja wybiorę szklaną, a nie kamienną, więc Rockwool mimo że darzę go sympatią odpada. Decyzja po przeczytaniu tony opinii.

    Na razie padło na Isover (co by mówić o parametrach a nie markach ).

    Za to na ściany rockwool tylko nie wiem w końcu czy lamel czy nie...

  10. #10

    Domyślnie

    U mnie Isover SuperMata 150 między krokwie i 50 na wierzch. Znakomity współczynnik oporu cieplnego ale... droga. Jednak więcej poddasza chyba stracić bym nie chciał więc pozostałem przy 20 cm ale dobrej wełny.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony