dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 7
Pokaż wyniki od 121 do 136 z 136
  1. #121
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    gabisor

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał pumpaluna Zobacz post
    a ma ktoś z was podesty kompozytowe na tarasie?
    myśleliśmy o plastivanie ale oni nie mają identycznych listew wykańczających i miła pani z allegro zaproponowała nam system ecoteak, ta sama cena a cały system do zakupu. Kwota nie jest mała ale biorąc pod uwagę, że możemy ułożyć to sami to wyjdzie podobnie jak średniej klasy płytki
    Osobiście bałbym się kupować od przypadkowych, nawet miłych sprzedawców z allegro. Plastivan to renomowana firma, sprzedająca produkty najwyższej jakości, dlatego nie trzeba się obawiać że nie spełnią one Państwa oczekiwań. Podesty kompozytowe są świetnym rozwiązaniem na taras, ze względu na ławy montaż, estetyczny wygląd i niewymagającą wiele czasu i energii konserwacji. Ja mam podesty u siebie na posadzce balkonowej i jestem zadowolony.

  2. #122

    Domyślnie

    Podnoszę A z jakiej firmy ma Pan deskę?Ja chciałam z Fiberona, zobaczymy jaka będzie wycena ...
    Bessi

  3. #123
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Ryszardoo

    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6

    Domyślnie

    bessi, i jak ten fiberon?

    ja znalazłem firmę Millboard z UK, mają w PL przedstawiciela nawet, ktoś coś wie? ?http://www.driftwood.pl

    można rzeczywiście pomylić z drewnem, przynajmniej na zdjęciach.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	27.jpg
Wyświetleń:	398
Rozmiar:	96,6 KB
ID:	208758Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	37.jpg
Wyświetleń:	451
Rozmiar:	96,0 KB
ID:	208759
    Ostatnio edytowane przez Ryszardoo ; 27-08-2013 o 10:34 Powód: uzupełnienie wiadomości

  4. #124

    Domyślnie

    Cytat Napisał perm Zobacz post
    W czasie jak robiłem zdjęcia mało kto po tym chodził, nie było jeszcze oddane do uzytku. Te po których łażą to już w większości gładki plastik. Nie ma śladu po ryflowaniu, starło się wszystko. Co do śliskości kompozytów to piszą o tym w necie. Jeżeli piszesz że śliskie nie sa no to albo jest to kwestia tego że nie zużyły się jeszcze albo opinie w necie tyczą się trochę innego wyrobu albo też co też jest możliwe to bzdura wymyślona przez konkurencję desek kompozytowych. Sprawdzić tego nie mamy jak więc na razie twoja opinia (mam nadzieję uczciwa) będzie jakoś tam wiążącą. Takich tu brakuje. Wiekszość łącznie ze mną pisze o tym co słyszało. Zamieściłem zdjęcia dech trochę jednak innych niż te sprzedawane w marketach jednak sądząc po opiniach w necie podobnie będzie się działo z tamtymi. Fajnie byłoby gdybyś za rok dwa napisał ja się sprawują. Gdybyś też mógł powiedziec co skłoniło cię do kupna desek kompozytowych. Nie jest to z pewnością cena bo drogie są okrutnie. Czemu więc kompozyt?
    A więc piszę, co się wydarzyło z kompozytemk przez te dwa lata:

    Minimalnie zblakł kolor.

    To wszystkie zmiany, jakie wystąpiły od czasu montażu. Mroźna zima w niczym nie zaszkodziła. Kompozyt jest jak najbardziej ok, nie ma się czego bać, a przypominam , że moje "dechy" to chińszczyzna z marketu.

  5. #125
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Pawel_krak

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-938
    Posty
    101

    Domyślnie

    ciekawym rozwiązaniem na taras są tez moduły - np. Hortus Woven. Pleciony winyl sprasowany z kompozytowymi ( 100% Polistyren) klepkach, które są przykręcane do podstawy łączonej z kilejnymi elementami na zatrzask. w tym roku na domotexie widziałem to po raz pierwszy i przynam ,że robiło to niesamowite wrażenie, z powodzeniem można to samemu zamontować na balkonie czy przydomowym basenie lub tarasie.
    poniżej link do kilku informacji na temat tego typu podłóg do zastosowań na zewnątrz.
    http://www.floover.com/en/noticia/ne...n#.UjtHp3_5DfY
    Ostatnio edytowane przez Pawel_krak ; 19-09-2013 o 19:54

  6. #126
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Ata12

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    wrocław
    Posty
    4

    Domyślnie

    Ja mam taras z kompozytu mniej więcej od roku. Kolor faktycznie zmienił sie po około 2-3 tygodniach od połozenia. Po prostu wyblakł.
    Zima nie była dla tarasu problemem. Za to deszczowa wiosna owszem. Pod wpływem wilgoci deski sie wypaczyły.
    Latem w słoneczne dni taras nagrzewa się bardzo. Nie ma szans chodzenia na boso.
    Ja kompozyt odradzam.

  7. #127
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Ryszardoo

    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ata12 Zobacz post
    .
    Latem w słoneczne dni taras nagrzewa się bardzo. Nie ma szans chodzenia na boso.
    Ja kompozyt odradzam.
    a jaki masz kolor tego tarasu?
    jakiej firmy to kompozyt?

  8. #128
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Ata12

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    wrocław
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ryszardoo Zobacz post
    a jaki masz kolor tego tarasu?
    jakiej firmy to kompozyt?

    Mam jasny brąz, o ile dobrze pamietam to chyba orzech. Taras z Twinsona.

  9. #129
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał Franekpiernik Zobacz post
    są tacy co wolą mieć drewno na tarasie, też początkowo tak chciałem, ale jak zobaczyłem u znajomych taras z desek kompozytowych to mi się odmieniło za poleceniem tego znajomego kupiłem wszystko począwszy od desek po legary w tarasynalata.pl . jak patrzę na ceny desek drewnianych to widzę że sporo ZAOSZCZĘDZIŁEM, co mnie bardzo cieszy takie czasy, ze liczy się każdy zaoszczędzony grosz. mój taras bardzo dobrze się trzyma, przetrwał już dwie zimy i nic mu nie jest
    No ile zaoszczędziłeś? W tej, reklamowanej przez ciebie firmie metr bieżący kompozytu jest po 15 zł. Za 10 zł można mieć deski modrzewiowe które przeżyją te twoje kilka razy. Zajebista oszczędność!
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  10. #130
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Ryszardoo

    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ata12 Zobacz post
    Mam jasny brąz, o ile dobrze pamietam to chyba orzech. Taras z Twinsona.
    orzech jest dość ciemny, poza tym najwidoczniej plastik lepiej przewodzi ciepło niż drewno. Jest szansa na wrzucenie fotek wypaczonych desek?

  11. #131
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    nowicjusz30

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    35-100
    Posty
    12

    Domyślnie

    popatrzecie sobie na opinie w internecie odnosnie tarasow z drewna.. ponoc nalepszy do modrzew syberyjski ale co z tego , jezeli nie bedziemy conajmniej 2 razy w roku tego malowac to na nic nam taki taras. Kopozyt- dla wygodnych, deski dla tych ktorzy lubia drzewo i dbaja o nie

  12. #132
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał nowicjusz30 Zobacz post
    popatrzecie sobie na opinie w internecie odnosnie tarasow z drewna.. ponoc nalepszy do modrzew syberyjski ale co z tego , jezeli nie bedziemy conajmniej 2 razy w roku tego malowac to na nic nam taki taras. Kopozyt- dla wygodnych, deski dla tych ktorzy lubia drzewo i dbaja o nie
    Dwa razy do roku... Klapki na oczach masz? Taras z drewna przynajmniej można odnowić i pomalować ale takiego z plastiku już się nie da.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  13. #133
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Ryszardoo

    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że częstotliwość malowania zależy od stopnia nasłonecznienia (ekspozycji) tarasu oraz od koloru jaki chcemy utrzymywać... Jeśli lubisz ciemny kolor a Twój taras jest niezadaszony i niezacieniony w południe, to szybciej straci kolor niż takie na któe nie operują promienie słoneczne.
    Mój kolega ma taras, który olejuje trzykrotnie: po zimie, w połowie sezonu i przed zimą a wciąż narzeka, że kolor nieodpowiedni. Wszystkim nie dogodzisz.

  14. #134

    Domyślnie Taras 25m2 - dobry kompozyt

    Witam
    Muszę zrobić taras. Chciałem położyć deskę kompozytową. Jest bardzo dużo producentów ale nie mam pojęcia który pewny i sprawdzony.
    Proszę o pomoc w wyborze. Szukam również montażyste - okolice opola.
    pozdr.
    lewar

  15. #135

    Domyślnie

    Witam po przerwie - w koncu mam taras Twinson na słupach betonowych ze wzgledu na dużą wysokość nad ziemią. Taras ma pół roku - na razie nic sie nie dzieje, przezimował dobrze, na razie nie wyblakł, teraz bede dorabiała balustradę. Jak bedzie wszystko gotowe to wstawię fotki, pozdrawiam!
    Bessi

  16. #136
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar zlobiva
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    31
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    HEJO!

    podbijam temat z prośbą o polecenie producenta desek kompozytowych. Zależy mi, aby kolorem były zbliżone do złotego dębu (niestety).
    co istotne taras jest podniesiony na około 60cm nad poziomem gruntu, ma więc trzy stopnie i z trzech stron widoczne krawędzie, także wykończenie ma tu dla mnie duże znaczenie - nie zgodzę się na montaż listew narożnych maskujących krawędź tarasu.

    nie mam szczególnego przekonania do kompozytu, ale tu naciska mąż, na którego spadnie ewentualna konserwacja tarasu. osobiście wolałabym drewno - najchętniej modrzew syberyjski (ze względu na cenę i rysunek słoi). jednakowoż nie zdołam chyba męża do tego materiału przekonać.

    Taras mamy od północnego zachodu. latem słońce świeci na niego bezpośrednio od około 14-15. Przygotowany przeze mnie projekt zakłada późniejszy montaż pergoli po dwóch stronach tarasu (mają zatrzymać dość mocno wiejący tutaj wiatr). Dodatkowo taras ma mieć wbudowaną donicę (na wysokości zlicowaną z poziomem tarasu), aby roślinność w niej posadzona stworzyła swego rodzaju zabezpieczenie przed wypadnięciem z krzesłem na trawę . Poniżej projekt.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	400 do 03.jpg
Wyświetleń:	290
Rozmiar:	97,4 KB
ID:	358596

    Może podpowiecie, jaki system sprawdzi się tu najlepiej?

Strona 7 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony