dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 12
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 239
  1. #1
    Guest

    Domyślnie

    witam

    mam pytanie - czy macie jakies doswiadczenia z gresem poelrwoanym? slyszalam rozne opinie - jedni ze super wytrzymaly inni ze sie strasznie rysuje, ze wchlania nieczystosci. troszke sie obawiam, wiec prosze o opinie...
    a jesli kto zna "flor gres" - to byloby genialnie...
    z gory dziekuje

    ania

  2. #2

    Domyślnie

    Mam gres polerowany pomieszany ze zwykłym na balkonie w bloku (ok. 8 m2) od czterech lat - położony w karo.
    Nic się nie dzieje a wygląda super.
    Przy fugowaniu (ale dotyczy to wszystkich płytek narażonych na mróz) trzeba pamiętać o odpowiednim ukształtowaniu fugi (powinna być wyraźnie wklęsła, do dolnej krawędzi fazy płytek; Ja wciskałem i wygładzałem ją kablem koncentrykiem nawiniętym na środkowy palec. Wychodzi bardzo równo, jeśli równać ją zanim stwardnieje).
    Janu

  3. #3
    Guest

    Domyślnie

    a moze pamietasz jakiej firmy kupiles gres?
    dzieki za info

  4. #4

    Domyślnie

    Niestety, moja skleroza jest silniejsza. Pamiętam tylko, że był paskudnie drogi. Kupiłem go w OBI we Wrocławiu razem z gresem zwykłym. Ten polerowany kosztował coś blisko 100 zł/m2 (tyle lat temu !)
    Mogę jeszcze dodać, że w warunkach balkonowych sprawdza się znakomicie (jeśli nie jest mokry, bo wtedy - ślizgawica). Na balkonie używam czasem stolika i leżaków z aluminiowych rurek. Mam ślady akluminium na ścianach ale na gresie nie !
    Planuję też kompozycję z wstawkami z gresu polerowanego na tarasie (ok. 20m2) budowanego właśnie domu.
    Janu

  5. #5

    Domyślnie

    polecam gres firmy NowaGala jest to polska fabryczka typowo nastawione na produkcje gresu, fachowcy z ktorymi rozmawialem mowili ze to najlepszy gres sposrod tych na rynku, ktorych cena waha sie w ok 100 za m2.

  6. #6

    Domyślnie

    Ja też wybieram ten gres z NG, a jego cena jest rzeczywiście poniżej 100.
    Ale przyznaję, że jest śliski jak cholera. Dlatego pomieszam polerowany i matowy.

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Osówka dnia 2003-03-07 23:01 ]</font>

  7. #7

    Domyślnie Gres polerowany made in Turkey, zna ktoś ???

    Natknąłem się na gres polerowany z Turcji
    Jestem ciekaw, czy ktoś zna toto ???
    Proszę o opinie co do jakości.

  8. #8

  9. #9

    Domyślnie gres polerowany- jak sie sprawdza w praktyce??

    no właśnie...
    gdzie najlepiej sie sprawuje? w salonie? holu? nie ma problemu z utrzymaniem czystości tzn czy nie zostaja drażniące i trudne do usuniecia slady jak na lustrze?

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Andrzej - Chrząstawa

    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Skąd
    Chrząstawa Mała
    Posty
    95

    Domyślnie

    Bardzo dobre pytanie, temat tez mnie intersuje. Z tego co slyszalem, gres polerowany ma takie wady:
    1. bardzo sliski (kiedy mokry, albo w skarpetach)
    2. widac pod swiatlo mazy po wycieraniu jak na szybie
    3. widac kazdy paproszek
    4. wymaga impregnowania, bo inaczej odbarwia sie pod wplywem rozlanych plynow.
    5. wyglada dobrze tylko przy minimalnej spoinie i bardzo dobrym ulozeniu

    Mam nadzieje ze odpowie ktos kto juz ma gres polerowany (a nie szkliwiony) od paru lat.

  11. #11

    Domyślnie

    Mam taki gres od dwóch lat w łazience (a raczej "łazieneczce") w mieszkaniu. Wszystkie wymienione jego cechy to najprawdziwsza prawda. Ale jak wygląda... (jeśli jest zaimpregnowany a przed wysuszeniem przetarty wodą demineralizowaną).
    Janu

  12. #12

    Domyślnie

    Wszystko to niestety prawda.
    A właściwie prawie wszystko - bo szerokość spoiny to rzecz gustu i z szeroką też mogą wyglądać świetnie.

  13. #13

    Domyślnie Gres Polerowany

    Mam polozony gres wloski w hollu(18m.kw) i polski z Opoczna na pietrze 16 m.kw.
    Wloski dokladniej zrobiony (i ponad 100% drozszy) polozony jest bez spoiny, polski niestety trzeba bylo ukladac z minimalna spoina. Polozony bez spoiny wyglada zdecydowanie lepiej.
    Nie impregnowalismy gresu i nie widze takiej potrzeby. W utrzymaniu jest bardzo dobry i wcale nie jest sliski, kiedy mokry.
    A wyglada sicznie.
    Mamy zamiar wybudowac jeszcze jeden dom. W tym nastepnym salon na pewno bedzie wylozony gresem polerowanym.

    pozdrawiam i zycze milych wrazen.

  14. #14

    Domyślnie

    jest cholernie śliski jak się coś rozleje (o to w łazience nie trudno) lub jak się wchodzi w mokrych butach,
    Pozdrawiam

    pwp

  15. #15

    Domyślnie

    a czym impregnować taki gres?rozumiem, że po umyciu?
    Cezar

  16. #16
    Guest

    Domyślnie

    Cezarr,
    gres impregnuje się raz zaraz po ułożeniu. Impregnacja zamyka pory, których nie widać gołym okiem. Chroni też spoinę.
    W centrach handlowych Takich np jak TTW Ogród większość podłóg jest ułożonych z takich gresów. Natężenie ruchu jest tam napewno większe niż w domach jednorodzinnych a gres cały czas wygląda fajnie. Dodatkowo kładzie się go głównie ze wzg. na podłogówkę,więc wszelkie płyny raczej szybko wysychają. Zresztą woda to woda, pozostałe płyny raczej sami szybko wycieramy.

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Polecam również lekturę wątku Gres polerowany w kuchni?
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  18. #18
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Co sądzicie o gresie polerowanym produkcji tureckiej sprzedawanym w Castoramie?
    Ma ktoś jakieś doświadczenia z tym produktem?
    Cena atrakcyjna, ale... no właśnie. Czy są jakieś ale?
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  19. #19
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    gosc37

    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Posty
    2

    Domyślnie

    Jeśli chcesz wiedzieć czy jest jakieś ale to zrób temu gresowi badanie promieniotwórczości.

  20. #20
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał gosc37
    Jeśli chcesz wiedzieć czy jest jakieś ale to zrób temu gresowi badanie promieniotwórczości.
    Kolega kupował taki gres, zażądał kopii atestu i dostał. Gres ma atest ITB. Ten świecący ( ) to chiński, a nie turecki (podobno).
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

Strona 1 z 12

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony