dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 12 z 12
Pokaż wyniki od 221 do 239 z 239
  1. #221

    Domyślnie

    Cytat Napisał czarownicaaa Zobacz post
    mam ten sam problem
    co prawda mieszkanie nie dom
    ale pod podloga biegna rury CO, ktore zapewne beda emitowac cieplo, plytka duza 80x80
    kontaktowalam sie z 3 producentami fugi epoksydowej i ku mojemu zdziwieniu (sprzedawcy plytek eliminuja na wstepie ta fuge przy ogrzewaniu podlogowym)
    nie widza problemu przy jakimkolwiek ogrzewaniu
    pytanie kogo sluchac w tej kwestii
    moj Pan plytkarz juz polozyl plytki i to z fuga 1 mm- producenci zalecaja min 3mm
    czy ktos z Was polozyl epoksyd przy tak malej fudze? Czy pojawialy sie jakieś problemy?
    Można zadzwonić napisać do Polskiego Zrzeszenia Płytkarzy i zapytać fachowców z prawdziwego zdarzenia jak się powinno i co wykonywać. Ewentualnie skorzystać z usług rzeczoznawców Państwowej Inspekcji Handlowej - http://www.wiih.lodz.pl/?name=linki&id=5&id2=22
    Co do 60X60 na pewno jest to rektyfikowana płytka. Do czego zmierzam?
    Pamiętajcie że płytki rektyfikuje się nie po to żeby zlikwidować fugę, a po to żeby producent uniknął problemów z KALIBRACJĄ płytek i reklamacjami z tym związanymi. Oczywiście przy płytkach rektyfikowanych ich wymiar jest z dokładnością do 0.2 mm i można się pokusić o ułożenie płytek nie na fugę o grubości 5 mm a 3 mm. Jednak fuga o grubości 1mm to już jest nie dopuszczalne. Choć by i z powodów pracy budynku, naprężeń powstających w stropach różnic temperatur.
    Płytki gresowe mają rozszerzalność liniową 0,00XXXXX ale podłoża betonowe znacznie wyższą.
    Jeśli mówimy o ogrzewaniu podłogowym, to zakładając że reszta warstw jest wykonana książkowo i jest protokół z uruchomienia centralnego ogrzewania, uważam że 3 mm to jest absolutne minimum.
    Zastosowanie fugi, raczej elastyczną cementową o podwyższonych parametrach.
    Co do wosku na płytkach?
    Stosuje się go tylko i wyłącznie do zabezpieczenia płytek zanim trafią one do producenta.
    Większość producentów impregnuje płytki polerowane.
    Co nie zwalnia nas z obowiązku sprawdzenia tego.
    Jeśli chodzi o impregnowanie to nie impregnujemy płytek na ich krawędziach, a w przypadku płytek rektyfikowanych nie profilujemy fug na półokrągło. Tylko i wyłącznie na równi z płytką. Powód a po to żeby nie było ostrych krawędzi które mogą dawać uczucie dyskomfortu i bezpieczeństwa. (zacięcia skaleczenia)
    Po ułożeniu płytek z fugą nie mniej niż 2mm, przy ogrzewaniu podłogowym 3mm-3,5mm, glazurnik powinien umyć całą podłogę i przyszykować do fugowania.
    Bez względu na wszystko powinien wykonać test ołówka. Po wybraniu kolorystyki fugi, oczywiście mówimy już o odpowiednio wybranej klasie fugi powinien w mało widocznym miejscu dokonać próby fugi.
    Po tych zabiegach decyduje się dalej. Jeśli doszło do jakiś przebarwień, płytki nie zdały testu ołówka koniecznie przed fugowaniem należy dokonać zabezpieczenia płytek impregnatami, powtórzyć wszystkie testy. Dopiero jak powierzchnia przejdzie wszelkie testy to można przejść do fugowania.
    Po fugowaniu i zmyciu podłogi (oczywiście posprzątaniu) wzywa się inwestora na odbiór prac.
    Hodowla Kotów Rasowych SEHANA*PL

  2. #222

    Domyślnie

    Po pierwsze jeśli kupimy dobrej jakości gres, nie chiński z marketu budowlanego tylko np firmy Atlas Concorde lub Edilcuoghi to absolutnie nic nie musimy impregnować. Proponuje nie słuchać wykonawców, którzy odradzają fugi epoksydowe, ponieważ są one dużo lepsze od tradycyjnych a wykonawcy poprostu się boją ich używać - wystarczy postępować zgodnie z instrukcją. Fugi firmy litokol mają bardzo ciekawą paletę kolorów:



  3. #223

    Domyślnie

    czy udało się doczyścić gres- jeśli nie to spróbuj acetonem- szmatka z bawełny umoczona w acetonie i tym przecierać.

  4. #224

    Domyślnie

    też interesują mnie te płytki NOWA GALA CONCEPT tylko kolor CN 99 prawie biały
    może ktoś mógł by wstawić jakieś FOTO tych płytek nie koniecznie ten kolor

  5. #225

    Domyślnie

    Moim zdaniem wstawianie osobiście zrobionych zdjęć nie ma sensu ze względu na warunki oświetlenia, ustawienia aparatu i monitora. Zawsze wychodzą przekłamania w kolorach. Ja ewentualnie służę zdjęciami z kolekcji Marmi Moderni MM03.

  6. #226
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar pasie
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    10.475
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    265

    Domyślnie

    ja mam NG ten jasno szary i mam jedną niezmywalną plamę - małż jeszcze w czasie budowy położył na płytkach opony i zostało koło, na szczęście pod schodami
    Piszę / Gadam
    1%
    Mieszkamy od grudnia 2010


  7. #227

    Domyślnie Gres polerowany, fug i plamy...

    Witam, co sadzicie o sadzie kaustycznej to wyczyszczenia poleru z delikatnych plam. Słyszałem tez o patencie ktory polega na ponownym "fugowaniu" calej powierzchni podlogi zeby wchlonego rownomiernie.
    Co o tym sadzicie? Mimo ze nakladalem fuge sopro i zaraz ja czyscilem zostaly plamy i mam mega problem.

  8. #228
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    d***a*l

    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    153
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    fuga cementowa keranetem spróbuj ,ale ciężko bedzie!
    Tu była reklama [Regulamin Forum, pkt 2.4.c]

  9. #229

    Domyślnie gres polerowany

    to mój pierwszy post na tym forum mam nadzieję że nie ostatni i liczę na Wasze rady jak i ja myślę że mogę wiele zaoferować w różnych branżach budowlanych

    witam zakupiłem prawie tydzień temu gres polerowany z promocji 50x50 w obi. w informacjach było podane ze jest I klasy ale moje obawy i tak budzi ponieważ mam go sam układać i tu nasuwają si e moje pytania:
    <sprzęt mam maszynka rubi ti75 S, jakieś tarcze do ciecia, cęgi, papugi, poziomice, czego ew jeszcze potrzebuje>
    1. kiedy i jak pierwszy raz go impregnować<czym nanosić? po jakim czasie zetrzeć impregnat do sucha? na jakim etapie czy przed klejeniem tak jak napisane jest na impregnacie czy tak jak mówił gość z obi ze po klejeniu i potem po fugowaniu? itp>
    2.kiedy drugi raz impregnować i jak?
    3.na jakich proponujecie mi to robić krzyżykach myślałem nad 2 mm.
    4.klej zakupiłem adesilex P9, w posadce ogrzewanie podłogowe, dobry wybór? jaki grzebień wziąć 12mm?



    najbardziej martwię się o to impregnowanie proszę o rady, zdecydowałem się na spoine 2,5mm narazie położyłem 27 płytek i też kolejny problem i proszę o pomoc bo klei nakładałem tylko na podłoże <wylewkę z mixokreta> a nie smarowałem samych płytek dopiero po wyłożeniu połowy kuchni przypomniało mi się że u mnie w firmie glazurnicy przy płytkach wielkoformatowych smarują również płytki - zerwać je i na nowo nakleić?
    proszę o podpowiedzi jak chcecie mogę podesłać zdjęcia z telefonu
    pozdrawiam

  10. #230
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    F***T

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-012
    Posty
    136

    Domyślnie

    Witam
    Owszem najlepiej jest aby tego typu płytki montować przy 100% styku kleju z płytką więc najpewniejszym sposobem będzie nakładanie kleju zarówno na podłoże jak również na płytkę. Co do rodzaju pacy to dobry wybór i najlepiej jest stosować pacę z zębami półokrągłymi o wymiarach 12,5x20mm lub 15x20mm. Jeśli zaś chodzi o szczegóły związane z samymi płytkami to szczerze nie mam takiej wiedzy i nie pomogę Ci. I jeszcze jedna bardzo ważna uwaga - Należy pamiętać aby wielkość powierzchni na którą nakładamy zaprawę klejową umożliwiła nam prawidłowy montaż płytek przed upłynięciem czasu otwartego schnięcia. Krótko mówiąc jeżeli w trakcie pracy zaprawa przestaje kleić się do rąk to oznacza, iż czas ten został przekroczony i wymagane jest jej usunięcie i zastąpienie świeżą. W przeciwnym wypadku może dojść do osłabienia procesu wiązania.
    Tu była reklama...

  11. #231

    Domyślnie

    Poproś przede wszystkim o kartę techniczną produktu gdzie będą rozpisane warunki gwarancji.
    Jest tu gdzieś wątek-forumowicz położył gres z castoramy i ma problemy z jego reklamacją.
    Jeżeli zrobisz coś nie tak(zalecane szerokości fug,impregnat dedykowany lub zakaz impregnowania)nie masz możliwości reklamacji.

  12. #232

    Domyślnie

    nie wiem kiedy będę miał możliwość pojechać do obi mam ze 100 km a nie mam swojego transportu a człowiek zajęty bo praca do tego remont wiec padam czasami i na busa nie mam zamiaru iść żeby jechać specjalnie do obi może jest jakaś możliwość odnalezienia jej na sieci
    dzięki FAST za podpowiedzi i marynata również
    ogólnie widze że na tym forum ktoś czasem wpadnie a nie jak na innych budowlanych kiszka z 2 tyg bez żadnego odzewu

    POZDRAWIAM

  13. #233

    Domyślnie

    Bo szczerze mówiąc rozsądniej jest nieraz nic nie radzić,tylko odesłać użytkownika do karty gwarancyjnej.
    Nawymyślają teraz tych produktów,nacudują,nawpisują w karty gwarancyjne różnych rzeczy i sprawy kiedyś proste stają się zagmatwane.
    Wiele osób na forum zaleca impregnację gresu polerowanego,inni mówią że to zabronione i tak naprawdę i jedni i drudzy mogą mieć rację,bo wszystko zależy od tego co producent zaleca.
    Często są też zalecenie np dotyczące minimalnej fugi dla konkretnego gresu.

  14. #234
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar WiesiuS
    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Tczew
    Kod pocztowy
    83-110
    Posty
    95

    Domyślnie

    Dobór zaprawy klejowej do płytek wielkoformatowych oraz na powiezchnie odkształcalne takie jak ogrzewanie jest bardzo ważne i musi byc podparte wstepną wiedzą. Dlatego pozwole sobie zwrócić uwagę na parametry kleju jaki powinien być zastosowany. C2S1 Klej o podwyższonych parametrach technicznych oraz o odkształcalności S1. P9 nie posiada parametrów S1 ,a zalecenia technologiczne tego wymagają!!! oraz uwaga jest do mniejszych formatów płytek do 0,09 cm2, mało tego jest do 5 mm gr kleju!!! UWAGA przy doborze kleju!!!
    C2S1 takie parametry wykonawcze powinien posiadać klej na ogrzewanie podłogowe.
    Niektórych gresów wogóle nie należy impregnować, ale wystarczy przed fugowaniem wykonać chociażby próbę na przebarwienia. Impregnaty akrylowe nie są najlepsze, osobiscie stosuję takie na bazie benzyn silikanowych, oraz np. silstop. Ten akurat jest dobry. Jedno krotna impregnacja gresu jest wystarczająca jezeli prawiłowo została wykonana. Nie mogą pozostać plamy po impregnacie, zwróc na to uwagę.
    szerokość spoiny powinna byc dobrana do formatu płytek oraz rodzaju podłoża, ale i tak już musztarda po obiedzie. Są ułożone.
    Może było by dobrze aby to glazurnik ułożył. Nauka na własnym podwórku może być kosztowna.
    pozdrawiam Wiesiu

  15. #235
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar BMS
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    248

    Domyślnie

    Ja kupiłem i ułożyłem chiński gres 60x60 cm 7 lat temu i NIGDY go nie impregnowałem. Dla mnie impregnacja to chwyt marketingowy. Z moim gresem nic się nie dzieje, mam dwoje małych ludzików, którzy rozlewają na niego co popadnie i nie ma absolutnie żadnych plam czy przebarwień, także daj sobie spokój z impregnacją

  16. #236

    Domyślnie

    dziekuje WiesiuS za odp bardzo przydatną ale jak piszesz mam juz coś ułożone ok 13m^2 i chyba to juz tak zostawie nie chciało by mi sie odrywac wszystkiego czyścić gruntować zeszło by z tydzień hehe i pewnie z połowa gresu by popękała. P9 kleje na grzebień 12mmi teraz smaruje płytke na gładko ale grzebien przechylony wiec gł kleju ok 5mm miejscami mniej. a polecił mi go najlepszy glazurnik w firmie mówi ze zawsze go sposuje na podłogówke i na karcie tech kleju tez producent podaje "podkłady z ogrzewaniem podłogowym" wiec zastosowałem go z polecenia zaufanego gresiarza.
    a impregnat wziąłem ten co poleca producent Ceramstic Impregnat Do Gresu Polerowaneg
    i tu pytanie czym go nakładać i czy wcierać go do sucha czy niech sam wsiaknie, myslałem o nakładaniu go wałkiem benjamin mam 2 takie nowe nieuzywane jeszcze ma bardzo krótki włos i mysle ze by sie nadał tylko czy nie trzeba tego wetrzeć
    i czy przed impregnacja lepiej wziaść jakiś czyscik i każda płytke dobrze doczyścic tak mi sie wydaje, bo jak zaimpregnuje to juz po "musztardzie"
    i mam jeszcze takie pytanko co zrobić z delatacją? po prostu gres przeciąć diaksem zeby mieć tą delikatna ok 2 mm spoine na silikon czy przecinarka i do czoła dać? czy moze jakąś listwe ale osobiście wolałbym raczej na gładko niżeli listwe co poelecacie

    a ty BMS nie pisz żebym nie impregnował bo i tak to musze zrobić nie każdy poler sie impregnuje ale niektóre wrecz trzeba a ze tobie sie nic nie odbarwia to masz szczeście ze producent zrobił dobrą robote, ja na swoim nawet cienkopisu nie moge doczyścić

    aleszczeże mówiąc podoba mi sie narazie efekt tej podłogi co ułożyłem szkoda ze robie to po pracy i tak wolno mi idzie ale powolutku do końca jak zrobie całe pomieszczenie jeszcze przed impregnacja wstawie fotki jak to wyszło

  17. #237
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar WiesiuS
    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Tczew
    Kod pocztowy
    83-110
    Posty
    95

    Domyślnie

    Dylatację z podłoża zawsze należy przenieś na okładzinę - ceramiczną , kamienną. Sposób jej wykończenia jest dowolny, silikon, korek, listwa wierzchnia , listwa dylatacyjna itp, itd
    Zyczę powodzenia w tworzeniu

  18. #238
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    danbam

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    katowice
    Kod pocztowy
    40-585
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam wszystkich.

    Ekipa, która zapaskudziła czarne fugi podczas wykańczania pokoju zadeklarowała się do ich wyczyszczenia. Efekty niestety okazały się opłakane, zamiast czystych fug czarny gres polerowany w okolicach fug wymatowiał i stracił czarny kolor... Fugi pozostały siwe jak były... Najprawdopodobniej to efekt środka, w którym było ponad 15% kwasu solnego, którego to opakowanie znalazłem w kuchni.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20140419_120435.jpg
Wyświetleń:	157
Rozmiar:	12,4 KB
ID:	255690 Pytanie do ekspertów czy jest szansa na uratowanie tych płytek czy wszystko co można zrobić to wykuć płytki i położyc nowe? Z góry dzięki za wszelaką pomoc

  19. #239
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    PaGo77

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-232
    Posty
    19

    Domyślnie

    Witam wszystkich. chciałbym odświeżyć temat i zapytać, jaki wybraliście preparat do impregnacji gresu polerowanego? Można kupić kilku firm, ale informacji o tym, że warto kupić to i tamto, lub nie warto kupować tego i tego, jak na lekarstwo.

    Kupiliśmy z narzeczoną do naszego mieszkania gres polerowany Ceramstic Arceshia grafitowy (60x60cm), ale nie wiem czym go zaimpregnować. Co polecacie, czym wy impregnowaliście swoje gresy? Proszę o pomoc. Dziękuje.

    Paweł

Strona 12 z 12

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony