dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 12
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 239
  1. #41
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar Sonika
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    12.639
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Piękną łazienkę w gresie ma Duch07:

    http://mm443.photosite.com/Album1/


    Napisz do Niego na priv. i zapytaj co sądził o tym materiale jego kafelkarz?

    Widziałam na zdjęciach krawędzie w łazience Ducha i żadnych odprysków nie było.

    Wszystko jest zrobione perfekcyjnie, a łazienka jak widać jest piękna.

  2. #42

    Domyślnie Re: Gres

    Cytat Napisał XGrzesX
    Wiem, że to zależy od fachowca, ale z dwoma już rozmawiałem i powiedzieli że ciężko będzie (odpryski itp) i nie wiem czy szukać dalej czy darować sobie ten gres.
    Rozmawiałeś z fachowcami których widziałem u sąsiada , jedyne narzędzie do płytek to szlifierka kątowa.Zastanów się nad zastosowaniem na półki granitu(zamówisz na wymiar)ciekawie wygłąda troche urozmaica i dużo mniej cięcia płytek

  3. #43

    Domyślnie

    Uwaga na gres polerowany i nieszkliwiony. Tego nie widać gołym okiem, ale jest porowaty i chłonie różne świństwa - podobnie jak marmur. Zrobisz kropkę jakimś pisakiem, zostanie na wieki. Coś się rozleje ciemnego - to samo. Można na szczęście impregnować.
    Granit pod tym zwględem jest OK.
    Jaka piękna katastrofa ...

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Napisał Koko
    Zastanów się czy polerowane płytki na podłogę w łazience to dory pomysł.
    Jeśli już porównywać gres do dziewczyn to te drugie raczej nie są śliskie.

    oj te drugie by się obraziły

  5. #45
    Guest

    Domyślnie

    jprzedworski to co mówisz to prawda, ale istnieją środki do impregnacji.
    Są starsznie drogie ok. 300 pln za litr. Mi na 120 m wystarczyły dwa litry.
    Teraz nie mam problemów z żadnymi plamami. Impregnację robiłem zaraz po położeniu. Starsznie śmierdzi, ale polecam. Nie sprawdzałem jeszcze czy i co ile należy ją ponawiać.

  6. #46

    Domyślnie

    Położyłem NOWĄ GALĘ W KUCHNI PRZEDPOKOJU JADALNI I PRZED TARASEM ( wewnątrz ) . Jest b.ładna ale trudna w utrzymaniu. Wszystko widać.

  7. #47
    Guest

    Domyślnie

    madagoral impregnowałaś NG?
    czym myjesz NG? Co wg. Ciebie oznacza trudna w utrzymaniu?
    Ja mam jasny beż 60x60 i bardzo sobie chwalę. Żona mówi, że w kuchni położyłaby teraz coś ciemniejszego, bo w trakcie gotowania itd. potrafią pojawiać się plamy. Ja jej na to, że jak coś pryśnie czy chlapnie i to się od razy wytrze to wg. mnie nie ma problemu, a jak się to zostawi to widać plamę, do której kurz się przyczepia.
    Są drogie środki do pielęgnacji, ale jak się zaimpregnuje tak jak ja to od roku mam święty spokój i z płytkami i co ważniejsze z fugami!

  8. #48
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar Sonika
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    12.639
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hans_68
    jprzedworski to co mówisz to prawda, ale istnieją środki do impregnacji.
    Są starsznie drogie ok. 300 pln za litr. Mi na 120 m wystarczyły dwa litry.
    Teraz nie mam problemów z żadnymi plamami. Impregnację robiłem zaraz po położeniu. Starsznie śmierdzi, ale polecam. Nie sprawdzałem jeszcze czy i co ile należy ją ponawiać.
    A o jakich konkretnie środkach mówisz?
    Podaj proszę nazwę, bo ja znam tylko HG.

  9. #49
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... MISS FORUM 2007 Avatar joola
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    3-City
    Posty
    5.169

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hans_68
    madagoral impregnowałaś NG?
    czym myjesz NG? Co wg. Ciebie oznacza trudna w utrzymaniu?
    Ja mam jasny beż 60x60 i bardzo sobie chwalę. Żona mówi, że w kuchni położyłaby teraz coś ciemniejszego, bo w trakcie gotowania itd. potrafią pojawiać się plamy. Ja jej na to, że jak coś pryśnie czy chlapnie i to się od razy wytrze to wg. mnie nie ma problemu, a jak się to zostawi to widać plamę, do której kurz się przyczepia.
    Są drogie środki do pielęgnacji, ale jak się zaimpregnuje tak jak ja to od roku mam święty spokój i z płytkami i co ważniejsze z fugami!
    madagoral, Hans_68, jakie macie płytki NG-mat czy poler? Co do plam na gresie NG, to przetestowałam płytkę (matową) tak jak Sonika, tzn najpierw umyłam ją domestosem, następnie wylałam na płytkę kawę, olej, sok z czarnej porzeczki, rozgniotłam czereśnię, posypałam i zmoczyłam przyprawą curry, wysmarowałam ciemną farbą do włosów i czarną pastą do butów. To wszystko przeleżało na gresie calutki dzień. Zmyło się bez problemu nie pozostawiając żadnego śladu. Hans Twoja żona ma jednak rację, że na jasnym gresie (może nie tyle jasnym, co jednolitym) będzie widać każdą plamkę szczególnie pod słońce (a to, że się łatwo zmywają nie jest dla nas kobitek chyba żadnym pocieszeniem )

    Mam jeszcze jedno pytanie: czy na zaimpregnowanym gresie nie widać żadnych śladów, czy impregnacja ma tylko chronić przed trwałym zaplamieniem
    Dzień dobry, zastałem Jolkę?
    Budowa domu jest trudniejsza niż przybicie galaretki do ściany

  10. #50

    Domyślnie gres

    Mamy śliczny ciemno zielony kolor. W polerze oczywiście. Tylko przy drzwiach wejściowych położyliśmy gres matowy w tym samym kolorze. Jeżeli chodzi o kłopoty z utrzymaniem to chodzi o to ,że b.widać np kurz. Co mnie wkurza bo zamontowaliśmy rekuperator z filtrami i myślałem, że będzie go mniej. Może jak ogarniemy okolicę domu to będzie lepiej?

  11. #51

    Domyślnie

    Aha. Niczym nie impregnowaliśmy gresu.

  12. #52
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... MISS FORUM 2007 Avatar joola
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    3-City
    Posty
    5.169

    Domyślnie

    madagoral, skoro masz już doświadczenie z gresem polerowanym i matowym, to na którym wg Ciebie mniej widać kurz i plamy?
    Dzień dobry, zastałem Jolkę?
    Budowa domu jest trudniejsza niż przybicie galaretki do ściany

  13. #53

    Domyślnie

    A moze ktoś ma gres polerowny i zwierzaka, który czasem potrafi się załatwić na nim ? Ciekawy jestem czy zostaną jakieś ślady ...

  14. #54
    Guest

    Domyślnie

    Ja korzystałem z chemi oferowanej przez włoskiego producenta gresów.
    Oprócz środków do impregnacji mają środki do pielęgnacji. Na razie nie korzystałem z nich, bo ciągle mam pilniejsze wydatki a one sporo kosztują. Gres mam polerowany. Jak odnajdę stronę bądź pudełko na którym był naklejony adres poskiego dystrybutora to sie odezwę.

  15. #55

    Domyślnie

    A czy impregnacja gresu zabezpiecza go w 100% ?
    Co jaki czas trzeba powtarzać taką impregnację ?

  16. #56

    Domyślnie

    Joola. Hans
    Jeżeli chodzi o to na którym rodzaju bardziej widać kurz to zdecydowanie na polerze. Natomiast na macie go słychać gdy sie po nim chodzi.

  17. #57

    Domyślnie

    A co jeżeli chodzi o śliskość? Mam dwójkę dzieci i często biegają w skarpetach, dlatego nie chciałam tego najbardziej śliskiego gresu, będzie wersja mat - jak pan w hurtowni mówi "semi-navigato" czy jakoś tak

  18. #58

    Domyślnie

    Nie odczuliśmy problemu śliskości. Na początku były obawy ale już nie mamy Jest o.k.

  19. #59
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar Sonika
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    12.639
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hans_68
    Ja korzystałem z chemi oferowanej przez włoskiego producenta gresów.
    Oprócz środków do impregnacji mają środki do pielęgnacji. Na razie nie korzystałem z nich, bo ciągle mam pilniejsze wydatki a one sporo kosztują. Gres mam polerowany. Jak odnajdę stronę bądź pudełko na którym był naklejony adres poskiego dystrybutora to sie odezwę.

    Odezwij się proszę, bo bardzo mi zależy na tej wiadomości.

  20. #60
    Guest

    Domyślnie

    Sonika,
    wczoraj zapomniałem sprawdzić, bo byłem padnięty. Dziś spróbuję odnaleźć to opakowanie.
    Jeśli chodzi o śliskość gresu polerowanego to trudno to ocenić. Moje dziewczyny ganiają się w skarpetach ibardzo rzadko udaje im się wyłożyć. Wykładają się raczej na zakrentach jak mają za dużą siłę odśrodkową. Mnie ani żonie nigdy się coś takiego nie przytrafiło, nawet w kuchni gdzie najszybciej coś może się rozlać.
    poniżej link do innego producenta:
    http://www.sopro.pl/all/kartytech/srodki/719FFP.pdf

Strona 3 z 12

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony