dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    Guest

    Domyślnie Czy mogę zrzec się sieci wodociągowej na własność gminy ?

    Będę budowała sieć wodociągową w drodze gminnej i z tego tytułu będę musiała co roku płacić gminie za zajęcie pasa drogowego, dlatego wolałabym "pozbyć się" sieci wodociągowej nawet oddając ja za darmo gminie. I tak koszty budowy sieci wod., doliczę sobie przy sprzedaży działek. Dlatego pytanie jak w temacie.

    Pozdr.

  2. #2

    Domyślnie

    chwila, czy opłata za zajęcie pasa drogowego nie jest tyko na czas budowy? za rozkopanie drogi? skąd te opłaty roczne? podstawa?

  3. #3

    Domyślnie

    Możesz. Ale Rada Gminy musi wyrazić zgodę na przyjęcie darowizny

  4. #4
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał jip
    chwila, czy opłata za zajęcie pasa drogowego nie jest tyko na czas budowy? za rozkopanie drogi? skąd te opłaty roczne? podstawa?
    Art. 40.
    1. Zajęcie pasa drogowego na cele niezwiązane z budową, przebudową, remontem, utrzymaniem i ochroną dróg wymaga zezwolenia zarządcy drogi, w drodze decyzji administracyjnej.
    2. Zezwolenie, o którym mowa w ust. 1, dotyczy:
    1) prowadzenia robót w pasie drogowym,
    2) umieszczania w pasie drogowym urządzeń infrastruktury technicznej niezwiązanych z potrzebami zarządzania drogami lub potrzebami ruchu drogowego,
    3) umieszczania w pasie drogowym obiektów budowlanych niezwiązanych z potrzebami zarządzania drogami lub potrzebami ruchu drogowego oraz reklam,
    4) zajęcia pasa drogowego na prawach wyłączności w celach innych niż wymienione w pkt 1-3.
    3. Za zajęcie pasa drogowego pobiera się opłatę.
    4. Opłatę za zajęcie pasa drogowego w celu, o którym mowa w ust. 2 pkt 1 i 4, ustala się jako iloczyn liczby metrów kwadratowych zajętej powierzchni pasa drogowego, stawki opłaty za zajęcie 1 m2 pasa drogowego i liczby dni zajmowania pasa drogowego.
    5. Opłatę za zajęcie pasa drogowego w celu, o którym mowa w ust. 2 pkt 2, ustala się jako iloczyn liczby metrów kwadratowych powierzchni pasa drogowego zajętej przez rzut poziomy urządzenia i rocznej stawki opłaty za zajęcie 1 m2 pasa drogowego.
    6. Opłatę za zajęcie pasa drogowego w celu, o którym mowa w ust. 2 pkt 3, ustala się jako iloczyn liczby metrów kwadratowych powierzchni pasa drogowego zajętej przez rzut poziomy obiektu budowlanego albo powierzchni reklamy, liczby dni zajmowania pasa drogowego i stawki opłaty za zajęcie 1 m2 pasa drogowego. (Dz.U.2000.71.838 (U) drogi publiczne)

  5. #5

    Domyślnie

    budowaliśmy sieć wodociągową w drodze gminnej, ponieważ jako pierwsi kupliśmy działkę przy tej drodze. wójt bowiem nie zgodził się finansować tego przedięwzięcia.

    opłata za zajęcie pasa drogowego była jednorazowa.

    to przyłącze zrobiliśmy po maju 2003 czyli po tym jak Polska weszła do unii (coś około marca 2005). pod koniec 2006 r. okazało się jednak, że gmina odkupi ową sieć, bo tak jest w przepisach unijnych, że gmina jest zobowiązana finansować takie rzeczy.

    wszyscy, któzy sfinansowali takie przyłącza(sieci wodociągowe) w drodze gminnej po maju 2003 mogą tę sieć odsprzedać gminie.

  6. #6

    Domyślnie

    sorry, oczywiście pod koniec 2005 roku wójt odkupił od nas siec wod.

  7. #7
    Guest

    Domyślnie

    W moim przypadku chodzi o to że gmina nie odkupi ode mnie sieci, bo nie ma kasy... A ja, żeby nie płacić za to, że moja sieć wod. będzie znajdowała się w drodze ginnej, wolałabym się jej pozbyć.

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... PIWNY GURU FORUM
    Jerzysio

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    5.923

    Domyślnie

    ...a nie lepiej w drodze negocjacji ustalić z gminą, że za przekazanie wodociągu ileś m3 wody masz za darmo ???
    J
    .........

    no i zostałem

    SAM !

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony