dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Garaż blaszak

    Robił ktoś z was taki przybytek? Konstrukcja w sumie prosta, trochę kątowników..... no właśnie jakich? Z czego najtańsze pokrycie, jak mocować do podłoża? Generalnie wszystkie wskazówki budowlano - montazowe mile widziane

    Stoję przed perspektywą wykonania lub zakupienia 16 sztuk. Ostatnio znajomi kupili nowy garaż za 1200 pln z dowozem i montażem. Jak zobaczyłem z czego to jest wykonane i jak to mam pewne wątpliwości czy ptrzetrwa on chociaż 5 lat. Niby blacha wyglądająca nawet na ocynk, ale kątowniki to takie zgięte paski blachy - dobrego wrażenia to na mnie nie zrobiło. Stąd koncepcja własnego wykonania.

    Pozdrawiam
    RYDZU
    "Jeśli się czegoś nie da zrobić to trzeba znaleźć kogoś kto o tym nie wie"
    dziennik
    komentarze

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800)
    brachol

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Skąd
    Poznań
    Posty
    2.947
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    ja mam tak zrobiony taki garaz :
    katowniki 5 cm zimnogiete z tego co pamietam pospawane w konstrukcje z dwu sapdowym dachem i obite to wszystko blacha trapezowa a fali jakies 1,5 cm mocowane do katownikow srubami 6 mm na nakretke
    teraz zmienilbym mocowanie na wkrety samowiercace z podkladka i uszczelka mozna je pucinac od srodka po przykreceniu i wtedy nei przeszkadzaja dol rama z ceownika tak z 8 cm wysokosci i boki po 5 cm
    brama otwierana na boki 2 rowne czesci zamykane na klodke calosc stoi z 10 lat i bedzie stac pewnie drugie tyle

  3. #3

    Domyślnie

    właśnie trafiłem na taka stronke
    http://www.konsorcjumstali.com.pl/de...towniki_zg.htm
    i tak sobie liczę
    garaż jakieś 6m x 4 m to wychodzi jakieś 140mb katownika

    zakładam Kątownik z/g 40x40x3 :
    140 mb x 1,77 kg = 247.8 kg x 2,50 zł = 619.5 zł netto
    doliczając Vat to mamy około 750 zł
    doliczaja blachę to wyjdzie troszkę kasy.
    nie wiem czy nie lepiej szkielet drewniany
    Kto żyje bez szaleństwa,
    mniej jest rozsądny niż mniema.

  4. #4

    Domyślnie

    Rydzu, mam taki garaż prawie 8 lat i nic mu nie jest. Dałem wtedy za niego 1600 zł. Nawt jeszcze go nie malowałem bo nie było trzeba.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał paJacek
    Rydzu, mam taki garaż prawie 8 lat i nic mu nie jest. Dałem wtedy za niego 1600 zł. Nawt jeszcze go nie malowałem bo nie było trzeba.
    Widzisz... problem jest w tym, że takie garaże ma tez mój sąsiad. Zapewniam cię, że gdybym mógł kupić TAKIE garaże jak u sąsiada to nie było by problemu. Tyle tylko, że firma poszła w kierunku redukcji kosztów i to co teraz produkuje nijak sie ma do wyrobów z przed kilku lat Niestety.

    Pozdrawiam
    RYDZU
    "Jeśli się czegoś nie da zrobić to trzeba znaleźć kogoś kto o tym nie wie"
    dziennik
    komentarze

  6. #6

    Domyślnie Rydzu mam pytanie

    a masz jakieś namiary na tę firme.. co sprzedaje i składa te blaszaki? jeśli możesz to daj jakiegoś linka
    pozdrawiam

  7. #7

    Domyślnie

    Ja wlasnie skladalem blaszak, konstrukcja z zalozenia demontowalna ale tez silnie pancerna , rozmiar 5.2x4m
    - sciany z blach ocynkowanych rozpietych na ramach z ceownika 50 i katownika 50x50 (materialy 'wlasne'),
    - dach - blacha trapezowa T-18, dach dwuspadowy - wyszlo 22m^2, co kosztowalo 520zl, dach mocowany do desek ktore byly przykrecane do wiezby zrobionej z rurek 3/4''.
    Calosc posadowiona na bloczkach fundamentowych.

    Generalnie koszty meterialow zabijaja, nie wiem jak moze wygladac gotowy blaszak za 1500zl, skoro sama blacha bedzie kosztowac 1000zl

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony