dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY OGRODNIK - DORADCA!
    Wciornastek

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    2.905

    Domyślnie Ile cementu do murowania na 1 m kw ściany

    Jak zwykle głupie babaskie pytanie, wybaczcie
    Ile wychodzi cementu do zaprawy do murowania ścian z pustaków 36,8? Nie ma spoiny pionowej jest tylko pozioma.
    I przy okazji ile wapna. Tak plus minus na 1 m kw muru.

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY OGRODNIK - DORADCA!
    Wciornastek

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    2.905

    Domyślnie

    No coś znalazłam
    http://forum.muratordom.pl/viewtopic...prawa+murarska

    ale czy to poprawne dane?

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY OGRODNIK - DORADCA!
    Wciornastek

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    2.905

    Domyślnie

    No co wszyscy kupowali gotowe zaprawy czy kleili?
    Sprawa nie jest wcale tak hop siup. Problem polega na tym że nie chce mi się wierzyć że tak mało cementu idzie do murowania ścian . Straszne ilości poszły do murowania ścianek fundamentowych a teraz z obliczeń wychodzi mi jakoś za mało

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar inż. Mamoń
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    9.780
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    95

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wciornastek
    No co wszyscy kupowali gotowe zaprawy czy kleili?
    Sprawa nie jest wcale tak hop siup. Problem polega na tym że nie chce mi się wierzyć że tak mało cementu idzie do murowania ścian . Straszne ilości poszły do murowania ścianek fundamentowych a teraz z obliczeń wychodzi mi jakoś za mało
    Wciornastek - też próbowałem to kiedyś liczyć, ale dzisiaj wiem, że to nie ma sensu. Zresztą przybliżone obliczenie już masz - sama znalazłaś. Jak mi murarze stawiali ściany to ilość piasku i cementu odmierzali szypami, a mnie gnębiło ile to litrów piasku ma 12 szyp wrzucanych do betoniarki... Powiem Ci - zupełnie nie warto tego sprawdzać. Nawet jak założysz, że murarze nie umieją myśleć to jednak zwykłe błoto ukręcić potrafią

    A do pustaków ściennych wychodzi mniej zaprawy bo często zaprawę daje się w dwóch paskach zamiast na całej powierzchni pustaka no i nie ma spoin pionowych

  5. #5

    Domyślnie Skolko ...

    A z czego to Pani szanowna budować bedzie ? Inaczej wyjdzie z cegły pelnej , inaczej z pustaka, a inaczej np. z POROTHERMU .
    Na zadane pytanie prostej odpowiedzi nie ma ale jak napiszesz z czego budujesz perzesle ci e-mailem to czego potrzebujesz...



    [email protected]

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY OGRODNIK - DORADCA!
    Wciornastek

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    2.905

    Domyślnie Re: Skolko ...

    Cytat Napisał menago3
    A z czego to Pani szanowna budować bedzie ? Inaczej wyjdzie z cegły pelnej , inaczej z pustaka, a inaczej np. z POROTHERMU .
    Na zadane pytanie prostej odpowiedzi nie ma ale jak napiszesz z czego budujesz perzesle ci e-mailem to czego potrzebujesz...



    [email protected]
    Napisałam na wstępie ale teraz szczególowiej. Pustak 36,8 (pozostałe wymiary 24x25), bez spoin pionowych, keramzytobeton czyli spoina pełna.
    Nie chodzi mi o jakąś super dokładność i chcę wiedzieć ile tego cementu na 1 mkw ściany a nie jakie proporcje zaprawy.[/code]

  7. #7

    Domyślnie

    Wciornastek - cementu pójdzie tyle ile ma pójść. Czy jak fachowcy wywalą worek cementu na ziemię, albo obsunie im się kalfas i wywalą maltę na ziemię, to im odliczysz od rachunku . Pytanie naprawde czysto teoretyczne. Mój chłop też tak liczył na początku budowy, ale szybko dał sobie z tym spokój. Jak Ci wyjdzie więcej cementu, to co zrobisz???? op......isz wykonawcę i co???? To tak na prawdę Ty masz problem, a nie wykonawca.
    Inna sprawa, gdy płacisz za wszystko razem z materiałem - ale wtedy Twoje pytanie jest retoryczne.

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY OGRODNIK - DORADCA!
    Wciornastek

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    2.905

    Domyślnie

    Cytat Napisał AldonkaS
    Wciornastek - cementu pójdzie tyle ile ma pójść. Czy jak fachowcy wywalą worek cementu na ziemię, albo obsunie im się kalfas i wywalą maltę na ziemię, to im odliczysz od rachunku . Pytanie naprawde czysto teoretyczne. Mój chłop też tak liczył na początku budowy, ale szybko dał sobie z tym spokój. Jak Ci wyjdzie więcej cementu, to co zrobisz???? op......isz wykonawcę i co???? To tak na prawdę Ty masz problem, a nie wykonawca.
    Inna sprawa, gdy płacisz za wszystko razem z materiałem - ale wtedy Twoje pytanie jest retoryczne.
    Aldonka wszystko ok. ale w przypadku ściany jednowarstwej bardzo ważna jest dokładność niemal apteczna co do grubości spoiny, owszem trzeba zrobić nadmiar. Ale takie wyliczenia może pomóc w kilku sprawach - raz to w złej proporcji cement do zaprawy (traci właćiwości ciepłochronne), dwa daje podstawy do "walki" z wykonawcą.

  9. #9

    Domyślnie

    Właśnie tak.. spoina musi mieć odpowiednie właściwości "izolacyjne" i nie być za gruba. Dlatego też do jej układania np. w przypadku POROTHERMU stosuje sie takie specjalne maszynki wygladające jak troche wiekszy hebel stolarski. Pozwalaja one na ulożenie zaprawy równiotko na calej szerokości muru i na dodatek grubość spoiny jest wszedzie taka sama...

    menago3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony