dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    goldziak

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    3

    Domyślnie kominek otwarty z szybką otw. do góry

    witam,
    czy ktoś próbował wykonać tradycyjny kominek ale z szybką otwieraną do góry??
    czytając różne artykuły traktujące o kominkach otwartych i zamkniętych, to chyba najlepsze wyjście- szczególnie jeśli chodzi o bezpieczeństwo.(przy założeniu że kominek uzywany będzie do celów bardziej estetycznych a nie grzewczych - kominki zamknięte otw do góry są raczej drogie),
    jest sporo firm produkujących drzwiczki do kominków ale robią otwierane na oścież przez co psują cały efekt.
    A "drzwiczki otwierane do góry" jak chcemy czuć się bezpiecznie zamykamy, a jak chcemy się cieszyć trzaskającym żywym ogniem fru do góry.
    no i nasuwa sie drugi problem jak dbać o czystośc takiej szybki od wewnątrz??
    Może macie jakieś adresy firm które wykonują takie rzeczy??
    pozdrawiam
    GOldziak

  2. #2

    Domyślnie Re: kominek otwarty z szybką otw. do góry

    czy ktoś próbował wykonać tradycyjny kominek ale z szybką otwieraną do góry??
    Goldziak zburzyłeś moje widzenie kawałka rzeczywistosci (w tym wypadku - kominka) jak otwarty skoro zamkniety?
    a Gombrowicza też lubię
    a na kominkach sie nie znam - tyle co przeczytam u innych
    pozdrawiam

  3. #3

    Domyślnie

    Znajomy ma taki. Na początku się zachwycał. Teraz nie korzysta z opcji otwierania podczas palenia. Ponoć przy rozprowadzaniu ciepła, kiedy palisz przy otwartych drzwiczkach komin wyciąga całe ciepełko i nic nie grzeje, nawet jak siedzisz blisko ogieńka. Ja gdybym mogła jednak bym się skusiła - jestem niedowiarek. Z kolei bez rozprowadzania ciepła - szybka raczej niepotrzebna. Dla klimatu i ozdoby lepszy kominek otwarty. Poczytaj - kilka osób ma i sobie chwali, nawet bardzo!

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    goldziak

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    3

    Domyślnie

    ave!

    fakt wyszła z tego hybryda
    ale w sumie cała rzeczywistość to swoista hybryda- łączy np jasność z mrokiem, ogień z wodą itp...
    dobrze gdy posiada dobre cechy swoich składników jak w przypadku "mojego" kominka czyli piękno palącego się drewna w kominku otwartym i bezpieczeństwo zamkniętego kiedy np idziesz spać a nie chce Ci sie "czyścić kominka z żaru wieczorem itp."
    ......wydaje mi się że cena jest również niższa od takich rozwiązań w kominkach zamkniętych
    pozdrawiam,
    Goldziak

  5. #5

    Domyślnie

    kiedy np idziesz spać a nie chce Ci sie "czyścić kominka z żaru wieczorem itp."
    znając siebie... najczęsciej jest tak, ze się niechce, dlatego myslimy o wkładzie kominkowym. Do otwartego trzeba dobrego specjalisty - sprawdzone u znajomych - poprawki drogo kosztują.
    pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony