dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 43
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 843
  1. #21

    Domyślnie

    Rozetowicze, jakie kosztorysy za domek otrzymaliście, pytam przede wszystkim tych, którzy budowę zlecają firmie?
    Pierwszy ewentualny wykonawca wycenił swoją pracę na 174 tyś. za stan surowy otwarty ( z dachem bez okien), naszym zdaniem to szaleniec jakiś chyba, ale może się mylimy.
    Wszystkich, którzy przebrnęli już przez umowę z wykonawcą na budowę ROZETY proszę o jakieś sugestie.

  2. #22
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    robjar

    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    82
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam.Rozeta jes bardzo ładna ,.Dołączam sie do pytania -Jaki kosztorys za stan suroey zamknięty ?

  3. #23

    Domyślnie

    cześć wszystkim,
    ja wybór projektu (utwierdzam się w przekonaniu że słuszny) mam za sobą. Na dniach odbieram pozwolenie na budowę i w tym roku planuję zrobić fundamenty. A propos cen rozmawiałem z kilkoma wykonawcami (małe firmy) i stan surowy - fundamenty, podłogi na gruncie, mury, płyta nad parterem, dach z pokryciem - wyceniali od 24-30 tyś zł + materiały.
    Zrobiłem kilka małych przeróbek :
    1. na parterze zamiast spiżarki i Wc jedna większa łazienka
    2. garaż 1 i 1/2 tj. pośredni między jedno a dwustanowiskowym i wydłużony o 80 cm.
    3. pom. gospodarcze przedłuzone o 50 cm do garażu
    4. na piętrze w dwóch pokojach zamiast okien połaciowych okna na ścianie frontowej (nad kuchnią)
    to na razie tyle, reszta może wyjdzie w trakcie budowy.
    czy ktoś już rozpoczął budowę ? może jakieś zdjęcia, uwagi ?
    pozdrawiam
    Bodzio

  4. #24

    Domyślnie

    Bodzio, jesteś szczęściarzem, już odbierasz pozwolenie, my ciągle w papierach. Widzę, że zmiany w projekcie mamy bardzo podobne. Cieszę się, że zaczynasz pierwszy,liczę na podpowiedzi. Niestety nam nie uda się zacząc w tym roku i to nawet nie kwestia papierów ale braku ekip - wszystkie polecane są wolne dopiero na wiosnę. Ciekawa jestem, czy zmieniasz coś w elewacji, nam ten niebieski dach nie do końca odpowiada? Wszystkich ludzi dobrej woli, budujących Rozetę także proszę o podzielenie się swoimi doświadczeniami!

  5. #25

    Domyślnie

    Rozemary, szczęściarzem to będę jak skończę przynajmniej stan surowy. Kolory to sprawa drugorzedna, mój dach będzie prawdopodobnie z dachówki w kolorze "kasztan",
    jak się posunę do przodu to cos napisze , hejka.

  6. #26
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Jobson

    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam,
    Zastanawiam się nad Rozetą. Bardzo ładny domek i funkcjonalny. Chciałbym jednak zobaczyć go w realu. Może macie fotki.
    Będę wdzięczny

  7. #27

    Domyślnie

    Witaj Jobson,
    my zaczelismy w listopadzie i na razie tylko stan zero. Od marca ruszamy dalej, może Bodzio 77 lub Przemo+ podrzuciliby trochę zdjęc, sama jestem bardzo ciekawa, jak ten domek wygląda w realu.

  8. #28

    Domyślnie projekt Rozeta z pracowni Domena

    poszukuję osób, które budują lub będą budować dom Rozeta:

    http://www.extradom.pl/ext/page?proj...z=opis&id=3994

    szukam wszelkich informacji na temat tego domu, gdyż wybór projektu zawęziłem do dwóch: właśnie Rozeta i Wiosenny z MG Projekt:

    http://www.mgprojekt.com.pl/domki/wiosenny/index.php

    jeden z tych domów chcemy wspólnie ze znajomymi wybudować w zabudowie bliźniaczej. chcemy rozpocząć wiosną lub latem, w zależności, jak uda nam się załatwić formalnośći.

  9. #29

    Domyślnie

    witam;

    właśnie znalazłem Wasz wątek o Rozecie....
    jestem zainteresowany zakupem tego projektu i chciałbym zapytać osoby, które już go kupiły o wymiary (po podłodze) poszczególnych pomieszczeń na dole i na górze.
    Czy ktoś z Was dysponuje juz może jakimiś zdjęciami z realizacji?

    dziękuje i pozdrawiam...

  10. #30

    Domyślnie rozeta

    Witam,

    Właśnie kupiliśmy Rozetę i zamierzamy rozpocząć budowę na wiosnę w okolicach Warszawy. Jesteśmy w trakcie załatwiania formalności w urzędach.
    W samym projekcie zrobimy kilka zmian. Będziemy budować odbicie lustrzane i z garażem dwustanowiskowym. Kotłownie przenosimy na tył garażu dzieki temu powiększy się wiatrołap. Likwidujemy także pokój na parterze gdzie przeniesiemy kuchnię i powiększymy jadalnie i taras. W salonie będzie jedno duże okno zamiast dwóch. Na górze likwidujemy małą łazienkę i powiększamy garderobę. Druga łazienka będzie nad garażem.
    Bardzo miło wspominamy współpracę z projektantem - p. Marcinem z Domeny - praktycznie na każde nasze pytanie otrzymaliśmy bardzo szczegółowe odpowiedzi.

    I tutaj nieśmiała prośba do budujących Rozetę o jakieś fotki ...

    Pozdrawiamy Rozetkowiczów

  11. #31

    Domyślnie rozeta

    Właśnie kupiliśmy Rozetę i zamierzamy rozpocząć budowę na wiosnę w okolicach Warszawy. Jesteśmy w trakcie załatwiania formalności w urzędach.
    W tym tygodniu projekt trafi do adaptacji. W samym projekcie zrobimy kilka zmian. Będziemy budować odbicie lustrzane z garażem dwustanowiskowym. Kotłownie przenosimy na tył garażu dzieki temu powiększy się wiatrołap. Likwidujemy także pokój na parterze, gdzie przeniesiemy kuchnię i powiększymy jadalnie i taras. W salonie będzie jedno duże okno zamiast dwóch. Na górze likwidujemy małą łazienkę i powiększamy garderobę. Druga łazienka będzie nad garażem.
    Bardzo miło wspominamy współpracę z projektantem - p. Marcinem z Domeny - praktycznie na każde nasze pytanie otrzymaliśmy bardzo szczegółowe odpowiedzi.

    Projekt jest bardzo śliczny w swojej prostocie i furnkcjonalności. Długo zastanawialiśmy się nad Rozetą braliśmy również pod uwage Dandysa ale przeważyły zalety Rozety. W Dandysie na górze jest zadużo skosów mało ustawne pokoje i bardzo kosztowny dach.

    Pozdrawiamy Rozetkowiczów :D

  12. #32

    Domyślnie

    Witaj tomki 4,
    cieszę się, że kolejna osoba doceniła walory Rozety, my budujemy na Pomorzu i także odbicie lustrzane.Myślałam również nad zamianą dwóch okien w salonie na jedną witrynę - ciekawa jestem jakie rozmiary tego okna planujecie- ale wciąż nie mogę podjąć ostatecznej decyzji.
    Pozdrawiam

  13. #33

    Domyślnie

    Witaj Rozemary,

    My też zastanawiamy się nad rozmiarem okna w salonie myślimy około 2,5 m x 1,5 m , ale jutro mamy spotkanie z architektem w celu adaptacji projektu i wspólnie zastanowimy się nad rozmiarem tego okna.

    Napisz na jakim etapie budowy jest Twoja Rozeta, może masz zdjęcia.

    pozdrawiam

  14. #34

    Domyślnie

    Witaj Rozemary,

    My też zastanawiamy się nad rozmiarem okna w salonie myślimy około 2,5 m x 1,5 m , ale jutro mamy spotkanie z architektem w celu adaptacji projektu i wspólnie zastanowimy się nad rozmiarem tego okna.

    Napisz na jakim etapie budowy jest Twoja Rozeta, może masz zdjęcia.

    pozdrawiam

  15. #35

    Domyślnie

    Tomki 4,
    niestety nie mam jeszcze żadnych ciekawych zdjęc, my rozpoczęliśmy budowę dopiero w listopadzie i jesteśmy na etapie stanu zerowego. Wykonawca zacznie dalsze prace dopiero w marcu, stan surowy otwartyz dachem przewiduje na maj-czerwiec, Może do tego czasu opanuję sztukę wklejania zdjęc i coś podrzucę. Jestem bardzo ciekawa, co doradzi Wam projektantka,ja myślałam o nieco większym oknie takim na 60cm od podłogi, ale nie wiem czy to będzie funkcjonalne. Kusi mnie ładny leśny widok za oknem od strony południowej, ale z drugiej strony nie wiem gdzie wcisnąc telewizor. W projekcie mam przy schodach, ale tam wolę miec jakies siedzisko z widokiem na ogródek, no i nie wiem co robic. Zyczę Wam szybkich i trafnych decyzji bo ja do końca budowy to się chyba zamęczę
    Pozdrawiam

    Aha, na pewno zrezygnujemy z niebieskiego dachu jak w projekcie, aż tak odważni nie jesteśmy!

  16. #36

    Domyślnie

    Rozemary,

    Nam cały czas chodzi po głowie okno 2,5 - 2,70 x 150 na wysikości 80 cm. My także mamy widok na południe wprawdzie nie na las tylko sąsiednie działki. Masz rację, że fajnie byłoby siedzieć przodem do okna, ale co z tym tv!? Teraz i my mamy na kolejne pół nocy zgryz. Napisz proszę jakie planujesz schody - otwarte, pół otwarte (tzn dół murowany a góra otwarta) czy całe zamurujesz, to jest nasz kolejny problem . Ciekawi też jesteśmy czy zmieniłas wymiary zadaszonej części tarasu. My planujemy poszerzyc go do 2-2,4m.
    obawiam się, że szybko od p. architekt nie wyjdzemy ...

    pozdrawiam

    PS U nas także niebieski dach odpada

  17. #37

    Domyślnie

    Witaj Tomki 4,
    widzę, że z Was jeszcze większe nocne Marki ode mnie. Co do schodów to jest to jedna z nielicznych kwestii, które nie budzą naszych wątpliwości- będą całe zamurowane. Mamy dwójkę dzieci z ich rozlicznymi towarzyskimi przyległościami i nie wyobrażamy sobie tych przemarszy o różnych porach dnia przy "otwartej kurtynie". Tarasu nie pogłębiamy kosztem pokoju- trochę nam szkoda powierzchni,zmieniliśmy jednak jego kształt tak, że zachodzi trochę na ścianę południową i skręca na zachodnią - tą od jadalni. W kuchni mam zamiar dodac jeszcze jedno okno na prostopadłej , zachodniej ścianie chcę pod nim postawic stół taki na szybki posiłek bez celebracji,poza tym wydaje mi się, że jak wejdę do domu z wiatrołapu to będzie przestrzenniej z tym oknem i jaśniej. Nie podoba mi się kuchnia od północy- jestem strasznie światłolubna. Wciąż się zastanawiamy nad tym czy zamknąc tą kuchnię całkiem, czy tylko częściowo. Mam teraz prawie otwartą i trochę mnie to zmęczyło.
    Nasz architekt sugrerował jeszcze dodatkowe okna w sypialni na piętrze i w pokoju naprzeciwko niej - na ścianie zachodniej domu i rezygnację z okien połaciowych w tych pokojach. Nie zdecydowaliśmy się przy adaptacji, ale można podobno jeszcze dokonac takich zmian w trakcie budowy. Napiszcie proszę o pomysłach Waszej p. architekt, może to rzuci jakieś światło na wiele różnych naszych wątpliwości
    Pozdrawiam

  18. #38

    Domyślnie

    Rozemary,

    Niestety ostatecznej decyzji jakie okna niepodjeliśmy.
    Na ścianie południowej chceny mieć 2,5 - 2,7 x 1,5 to zalezy jeszcze od tego jaki wymiar jest bardziej "typowy", w jadalni 1,5 - 1,8x1,5. Problem mamy z wielkością okien wychodzacych na taras. Napewno nie bedziemy robic przesuwanych, chyba jedno skrzydło zamkniemy na stałę tylko drugie bedzie otwierane do wewnątrz. Zastanawiamy się także nad oknem w kuchni. Nie bedziemy robić okna na wprost wiatrołapu. Chcemy zrobić jedno duże od północy. Naszym problemem jest wysokość okna i na jakiej wysokości je umieścic. Napisz proszę jak zaplanowałaś. Czy myślałaś juz o wielkości okien w sypialniach od strony zachodniej? Nasza p. architekt zaproponowała na 1,5x1,5, ale naszym zdaniem to ciut przydużo. Zastanawiam się także czy w sypialni od południa jednak to okno nie zabierze ściany, na której można by coś postawic.

    Pozdrawiam

  19. #39

    Domyślnie

    Tomki 4,

    w kuchni okna zostawiamy na projektowanej wysokości, zrobimy parapet z blatu kuchennego, zlewozmywak planuję trochę z boku okna, więc bateria nie powinna przeszkadzać. Co do okien na górze nie podjęliśmy jeszcze decyzji, czy je robić - nie rozwazaliśmy jednak nigdy takich szerokich. Uważamy, że 1,2 x1,5 będą wystarczające - tam przecież nie ma zbyt dużo miejsca.Ostatnio skłaniamy się ku drzwiom tarasowym przesuwanym, ale ostatecznie decydujące będą możliwości finansowe. Jaką kuchnię planujecie- otwartą, zamkniętą- jesteście już zdecydowani? My swoją na pewno powiększymy o ten ciąg mebli kuchennych wyrysowanych w projekcie, gdy kuchnia jest w jadalni.

    Pozdrawiam

  20. #40

    Domyślnie

    Rozemary,

    Ja także chciałabym mieć parapet - blat kuchenny, mam tylko nadzieje że nie bede musiała dopasowywać wysokości szafek do okna ...
    Te okna to prawie spać nie daja. Ostatnia koncepcja to likwidacja polacówki w naszej sypialni i okno od zachodu, natomiast w sypialniach dziewczynek zostawić jak jest. Wczoraj pojawiła sie nowa koncepcja okna w jadalni - może zrobić duże na granicy kuchni i jadalni. Wtedy w jadalni zmiesciłaby sie jakaś komoda, kuchnia byłaby doswietlona od zachodu i wchodzac do domu byłby widok na okno ...
    Kuchnia ma być zabudowana od jadalni czymś w rodzaju wyspy lub barku (zależy od finansów) tak aby optycznie zrobić podział i zyskać jescze jakiś blat - miejsce żeby przysiąść. Kuchnia naszczęście jest jakby ustalona - zobaczymy jak bedzie przy wybieraniu szafek...

    Pozdrawiam

Strona 2 z 43

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony