dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 40
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 843

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie

    Tomki 4,
    zrezygnowalismy ze ściany jednowarstwowej i budujemy z (i tu przepiszę z projektu) "beton komórkowy 24 cm odmiany 600 + 15 cm styropianu"

    Rozemary

  2. #2

    Domyślnie

    Rozemary,

    Mój mąż stwierdził, że to tak jak my

  3. #3

    Domyślnie

    Tomki 4,
    spróbuję wkleic dwa zdjęcia fundamentów przy pomocy córki, bo sama jeszcze niezbyt biegła jestem w tym temacie. No to zobaczymy czy się udało(mam obawy, że będą zbyt duże, ale nic to).Próbuję.....

    http://img61.imageshack.us/img61/9756/dscf1106ho3.jpg

    http://img61.imageshack.us/img61/7519/dscf1125am9.jpg

    pozdrawiam

  4. #4

    Domyślnie

    Witam wszystki rozetkowiczów i ja dołączam do grona , myślę, że do końca stycznia kupimy projekt i ruszymy z budową .

    rozemary
    aż miło popatrzeć jak rośnie Twoja rozetka w jakim rejonie budujesz?
    pozdrawiam

  5. #5

    Domyślnie

    Rozemary,

    Ja także już chcę taki murek wystający z ziemi ...

    Śliczna okolica. Zapach lasu poczułam oglądając Twoje zdjęcia ....

    pozdrawiam
    tomki

  6. #6

    Domyślnie

    Tomki 4,
    działka jest rzeczywiscie ładna, ale sporo drzew dookoła i dlatego tak sie męczę z tymi oknami, boję się żeby nie było zbyt ciemno.
    Nawet się nie spostrzeżesz jak szybko i u Ciebie wyrośnie taka ścianka, a później cały domek

    edi13,
    witaj w klubie miłośników Rozety , my budujemy się na Pomorzu.

    Pozdrawiam

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    KRW

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    3

    Domyślnie Projekt ROZETA z Domeny

    Witam
    Bardzo naszej rodzice spodobał się projekt ROZETA. Mamy działkę i wielki problem. Dom się ni mieści. Nawet po wyeliminowaniu okien w garażu brakuje nam nadal 38cm. Wpadliśmy na pomysł - nie wiem czy dobry ale tonący brzytwy się chwyta - by zmniejszyć o 38cm garaż. Mamy więc wielkie pytanie. Jeżeli możemy prosić o podanie szerekości garażu od środka (oczywiscie by chociaż teoretycznie sprawdzić czy taka ewentualność wchodzi w rachubę).
    Za wszelkie odpiwedzi będziemy wdzięczni.
    Pozdrawiamy
    Kasia

  8. #8

    Domyślnie

    KRW,
    po spojrzeniu na plan to będzie chyba w tej węższej części ok.306cm. Polecam telefon do autora projektu pana Marcina Michalskiego - miły człowiek, na pewno coś podpowie i doradzi (tel. 71 3531665 )
    Pozdrawiam

  9. #9
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    KRW

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam
    Rozemary wielkie dzięki za podanie wymiaru garażu i numeru telefonu. Jutro będziemy zdzownili do projektanta, by się czegoś więcej dowiedzieć. Od razu mi się humor poprawił bo przy takiej szerokości garażu w węższej jego części to może da się coś wykombinować.
    Pozdrawiam
    Kasia

  10. #10

    Domyślnie

    Witam KRW,

    Witamy w Klubie Rozetkowiczów, może pomysł przeniesienia kotłowni za garaż a tym samym wydłużenie go o wymiar 1,8 m pomoże rozwiązać Twój problem. My tak zarobiliśmy mamy większy wiatrołap a rówież odgłosy z kotłowni nie będą tak słyszalne. Garaż się poszerzy przy wieździe a tym samym będziesz mógł go zmniejszyć o 38 centymetrów.
    Napewno telefon do projektata Rozety p. Marcina, który zawsze służy dobrą radą nie zaszkodzi i może pomóc w rozwiązaniu Twojego problemu.

    pozdrawiam

    tomki 4

  11. #11

    Domyślnie

    Witam,

    KRW, jak tam rozmowa z projektantem, mam nadzieję że znalazło sie jakieś rozwiązanie

    My jutro idziemy do naszej architekt. Mam nadzieję, że po tej wizycie już przyspieszymy z papierkami.

    pozdrawiam

  12. #12

    Domyślnie

    Rozemary,

    Zmienialiście może coś ze schodami. W projekcje wysokośc stopnia wychodzi 19 cm. To w sumie wysoko. Nasza architekt może nam zmienic na 17, wtedy dokłada nam dwa schodki, co nie jest problemem. Boję się jednak że jakieś inne konsekwencje wyjdą po drodze ...
    A z oknami postanowiliśmy nic nie zmieniać. Zobaczymy jak wyjdzie w "praniu".

    pozdrawiam

  13. #13

    Domyślnie ROZETKA

    A ja wczoraj zamówiłam projekt i strasznie się cieszę ale to dopiero początek pozdrawiam
    edi13

  14. #14

    Domyślnie

    Gratuluję decyzji

    Teraz to już tylko wypatrywać listonosza...

    pozdrawiam

  15. #15

    Domyślnie

    Tomki 4,
    przez ostatnie dni walczyłam z oknami, musiałam dać do wyceny no i trzeba było na coś w końcu się zdecydować. Spotkanie z architektem zburzyło całą naszą koncepcję. Powiedział, że jak okna na górze to i na dole w tej samej lini i rozmiarze. No ale my chcieliśmy na dole większe a na górze nieco mniejsze - powiedział, że to będzie źle wygladało i nie podpisze się pod taką zmianą
    Podobnie nie zaakceptował pomysłu z dużym oknem- witryną od strony ogrodu - te same argumenty. Na dole ustaliliśmy więc dwie witryny 180x180, patio w rozmiarze 250x230 i na zachodniej ścianie okno 180x150 lub jesli się da namówic dwa okna 150x150 - jedno w jadalni, drugie w kuchni, a na górze bez zmian.
    Wycena okien była natomiast trochę szokujaca, spodziewałam się niższych cen.
    Drewniane ze szprosami u Urzędowskiego 31000, bez szprosów - 25600,
    w MS drewniane ze szprosami - 26000, PCV ze szprosami 16400.
    No i mamy nad czym myśleć.
    Ciekawa jestem jakie Wy planujecie okna, czy już jesteście zdecydowani na coś konkretnego?
    Jeśli chodzi o schody, zostawiamy wszystko bez zmian.

    Pozdrawiam

  16. #16

    Domyślnie

    Rozemary,

    Jeśli chodzi o okna to w sumie nic nie zmieniamy. W końcu zostawiliśmy jak jest w projekcie. Jedynie lekko je powiększyliśmy. W salonie oba na 180x150, w jadalni tak samo a w kuchni 150x150. Na górze bez zmian. Nasza architekt wyrysowała na elewacji zmiany i rzeczywiście nie najlepiej to wygląda, więc dałam spokój. Najbardziej mi zależało na jednym oknie ale dużym w salonie . Mój mąż od początku był przeciwny łączeniu tego okna
    Ceny rzeczywiście są szokujące Ja już właściwie odpuściłam sobie marzenia o drewnianych. Zastanawiają mnie tylko te szprosy, właściwie nie wiem czy chcę


    pozdrawiam

  17. #17

    Domyślnie

    Rozemary,

    Te okienka z MS to z jakimiś bajerami czy jakieś standardowe. My zaczynamy się zastanawiać, jak ruszymy z budową to znając życie na myślenie będzie mało czasu . Mąż przywióżł z sokółki katalog. Najdroższe z najtańszych wyszły mi około 18.000 netto . Chyba musimy poważnie się za to zabrać, bo ceny chyba poszalały

    pozdrawiam

  18. #18

    Domyślnie

    Tomki 4,

    MS najtańsze 14 tys., z termozbrojeniem i potrójną szybą ok 2,5 tys. więcej.
    Na te najtańsze jest aż 24% promocja, ale sprzedawca, trochę polecony mrugał okiem, żeby tych nie brać, że stare technologie, że wypychają co mają i takie tam. Poczytałam na stronie MS i rzeczywiście lepiej decydować się chyba na okna termo PCV lub tytanowe. Te nasze ceny to ze sporymi witrynami - dwie 180x180 i z przesuwanym patio. Szprosy podobają mi się, ale tylko zewnętrzne w oknach drewnianych, W PCV nie bardzo. Na dzisiaj nadal brak decyzji co do okien

    Pozdrawiam

    Aha, Sokółki nie analizowaliśmy.

  19. #19

    Domyślnie

    Rozemary,

    U nas te dwie witryny będą 180x150, a patio też chyba zrobimy przesuwane. Ja trochę się obawiam przesuwanych okien bo kiedyś miałam takie i fatalnie się je myło. Mąż pociesza mnie że już takich nie robią (jak my mieliśmy) i teraz to żadem problem Ja jeszcze na żywo nie wdziałam tych okien, mąż już jeździł i oglądał - ogranicza mnie szkoła starszej córki i zajmowanie się mniejszą. Może w ferie będzie łatwiej. Też chcemy jakieś poważniejsze okna - ale za jakąś rozsądną cenę
    No nic chcieliśmy budowy to teraz nie narzekajmy ....

    pozdrawiam serdecznie

  20. #20

    Domyślnie

    Edi, jak tam projekt dotarł już ?

    No i mamy zimę ...

    Wczoraj koło północy po kolejnej sesji z metrówką doszliśmy do wniosku, że najlepiej chyba zostawić wszystko tak jak było.

    Rozemary,
    ile masz słupów podtrzymujących strop na parterze (o ile pamiętam także likwidujesz pokój na dole). Mnie się wydaje że jest jeden przy spiżarce, drugi na początku byłej kuchni a trzeci w ścianie przy oknie na patio. Mój mąż widzi jescze jeden pomiędzy patio a kuchnią . Ja go nie widzę.

    pozdrawiam

Strona 3 z 40

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony