dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 33
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 654
  1. #61
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Cytat Napisał bratki
    Nefer,
    Mam na myśli np. starszą panią wiozącą wnuczkę do przedszkola, która nie zdąży wyhamować przed kręcącym piruety samochodem Nefer, która nie odpuściła szalejącemu na drodze debilowi (faktycznie debilowi) i pozwoliła mu puknąć swoje blachy.

    Możliwe, że nie zrozumiałam - dlatego mam nadzieję, że to żarty. Bo dwa pojazdy w ruchu jeśli się zetkną - gwałtownie zmieniają prędkość i kierunki poruszania się w sposób nieprzewidywalny dla innych pojazdów.
    Po pierwsze nie kręcę przed takim piruetów - jadę równiutko, z dokłądnie taką samą prędkością jak jechałam zanim muł się pojawił.
    I jak dam po hamulach, żeby go wpuścić to właśnie wtedy staruszka może nie wyhamować , nie wydaje Ci się ?

    Jest Prawo o Ruchu Drogowym. I to jest bezdyskusyjne.
    Jeśli ktoś radykalnie łamie przepisy ( jedzie na trzeciego z szaleńczą prędkością, jedzie po ciągłej na czołókę) to chyba nie chcesz powiedzieć, że wszyscy wokół mają mu zjeżdżać, puszczać i przepraszać.
    Każdy z nas jest odpowiedzialny głównie za SWOICH pasażerów i ma jechać tak, żeby nikomu nie stała sie krzywda.
    To czy Pan w BeEmWe ( nie ubliżając normalnym ludzi jeżdżących BMW - np. mój tata spowodował wypadek przy prędkości 180 km/h to moja wina , bo to on:
    nie zachował odpowiedniej prędkości
    nie zachował odstępu
    nie zastosował się do przepisów dotyczących wyprzedzania.

    I to wszystko wina tych co są wokół niego ?

    Przykład : Pani Otylia, która zabiła swojego brata. Zapewne ten wypadek to wina drzewa, które nie tam stało gdzie powinno, albo samochodu, który wyprzedzała z taką prędkością.

    Bratki, zastanów się - miła z Ciebie dziewczyna, a takie rzeczy piszesz...
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  2. #62
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar m.dworek
    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    1.766
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    powaznie

  3. #63

    Domyślnie

    Nefer,

    jeśli piszesz "nie odpuszczam" i "takim w końcu odpuszczam" to ja wnioskuję, że mówisz o pewnym marginesie ryzyka, które jest regulowane zależnie od Twojej woli i decyzji.

    Ryzyka piruetów, których sama nie kręcisz, ale będziesz kręcić jeśli ten idiota Cię chociaż muśnie.

    Chodzi mi o to, że schodzenie z drogi kierowcom nieobliczalnym (może na prochach, może tylo zbyt zadufanym) jest w dobrze pojętym interesie wszystkich na drodze. Wychowywanie trzeba przeprowadzać poza "żywym organizmem" ruchu drogowego.

    M.dworek
    Czy wiesz jak skręca czołg?

  4. #64
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    nie odpuszczam tym co naciskaja z tyłu. Ci co lecą na czołówkę są wpuszczani, ale do tego porzadnie sklęci Bo oni to robia celowo nie przypadkiem

  5. #65
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar m.dworek
    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    1.766
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał bratki
    Nefer,



    M.dworek
    Czy wiesz jak skręca czołg?
    myslalem ze sie bardziej wysilisz

    ok odpuszczam

  6. #66

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nefer
    Cytat Napisał GREG.M
    Moje wnioski są następujące:

    Największą agresją, chamstwem i nieliczeniem się z innymi wykazują się posiadacze następujących marek samochodów (kolejność wg. poziomu natężenia ww. zachowań):

    1. BMW - chyba nie wymaga komentarza...dresiarstwo, gangsterka i inny element. Nawet ludzie wyglądający na normalnych, za kółkiem BMW zachowują się dziwnie.
    2. Mercedes - niedorobione "biznesmany", taksówkarze, kiedyś badylarze, cinkarze etc... również dresy i gangsterka.
    3. VW Golf (koniecznie min. 15 letni sprowadzony z Reichu) po tuningu z dykty i styropianu - duża ilość palantów w czapce z daszkiem ledwo wystających zza kierownicy..........................
    4..................................


    A z moich obserwacji wieloletnich wynika, że najczęsciej usuwają ciążę kobiety pijące Coca-colę.........

    Litości...................................Greg... ... a nie ma na Twojej liście Przedstawiciela Handlowego z Kratką ( samochód dowolnej marki)????????

    P.S. Jeżdżę Hondą, więc to nic osobistego...
    Jeżeli faktycznie takie są Twoje obserwacje to być może coś w tym jest

    Wiem, że uogólniam i moje spostrzeżenia nie odnoszą się do wszystkich posiadaczy ww. marek pojazdów.
    Chciałem tylko pokazać pewną tendencję.

    Notabene moje wnioski są weryfikowane kilka razy dziennie przez rzeczywistość na polskich drogach. 20 minut temu jechałem przez W-wę i oczywiście jakiś pajac w kilunastoletnim BMW 316, czarnym, na łysych oponach szalał w AL. Jerozolimski - TYLKO ON!

    Tomek_J i JM - nie bierzcie tego do siebie.

    Sam fakt, że jesteście forumowiczami Muratora świadczy, że nie należycie do żadnej z wymienionych przeze mnie grup.

  7. #67

    Domyślnie

    M.dworek,
    to nie złośliwość tylko odwołanie do przykładu.

    Jestem tylko humanistką i nie mam wprawy w wyjaśnianiu tego rodzaju zagadnień. Proszę inżynierów i technicznych o ewentualne poprawki i/lub uzupełnienia.

    Chodzi o różne prędkości prawej i lewej strony. Puknięty samochód (podobnie zresztą jak pukający), z którejś strony będzie "szybszy" bo dostanie (lub straci) trochę prędkości od tego drugiego. Zacznie się obracać. Kierowca może, ale musi zdążyć z kontrą. Puknięcie idealnie centralne nie jest możliwe w praktyce.

  8. #68
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Cytat Napisał GREG.M
    Cytat Napisał Nefer
    Cytat Napisał GREG.M
    Moje wnioski są następujące:

    Największą agresją, chamstwem i nieliczeniem się z innymi wykazują się posiadacze następujących marek samochodów (kolejność wg. poziomu natężenia ww. zachowań):

    1. BMW - chyba nie wymaga komentarza...dresiarstwo, gangsterka i inny element. Nawet ludzie wyglądający na normalnych, za kółkiem BMW zachowują się dziwnie.
    2. Mercedes - niedorobione "biznesmany", taksówkarze, kiedyś badylarze, cinkarze etc... również dresy i gangsterka.
    3. VW Golf (koniecznie min. 15 letni sprowadzony z Reichu) po tuningu z dykty i styropianu - duża ilość palantów w czapce z daszkiem ledwo wystających zza kierownicy..........................
    4..................................


    A z moich obserwacji wieloletnich wynika, że najczęsciej usuwają ciążę kobiety pijące Coca-colę.........

    Litości...................................Greg... ... a nie ma na Twojej liście Przedstawiciela Handlowego z Kratką ( samochód dowolnej marki)????????

    P.S. Jeżdżę Hondą, więc to nic osobistego...
    Jeżeli faktycznie takie są Twoje obserwacje to być może coś w tym jest


    Notabene moje wnioski są weryfikowane kilka razy dziennie przez rzeczywistość na polskich drogach. 20 minut temu jechałem przez W-wę i oczywiście jakiś pajac w kilunastoletnim BMW 316, czarnym, na łysych oponach szalał w AL. Jerozolimski - TYLKO ON!

    A ja dziś trafiłam dwóch szaleńców w MALUCHACH ( na mojej 6-cio minutowej trasie do pracy)
    Nie ma definicji
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  9. #69
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Cytat Napisał bratki
    Nefer,

    jeśli piszesz "nie odpuszczam" i "takim w końcu odpuszczam" to ja wnioskuję, że mówisz o pewnym marginesie ryzyka, które jest regulowane zależnie od Twojej woli i decyzji.

    Ryzyka piruetów, których sama nie kręcisz, ale będziesz kręcić jeśli ten idiota Cię chociaż muśnie.

    Chodzi mi o to, że schodzenie z drogi kierowcom nieobliczalnym (może na prochach, może tylo zbyt zadufanym) jest w dobrze pojętym interesie wszystkich na drodze. Wychowywanie trzeba przeprowadzać poza "żywym organizmem" ruchu drogowego.
    Jasne, jeszcze im wręczę kwiaty na najbliższych światłach.... to ich problem, sorry. Nie zamierzam łamać przepisów dlatego, że mnie do tego przymusza jakiś szaleniec. Wystarczy, że on to robi. Ja mogę się co najwyżej trzymać od takiego z daleka ( to nie oznacza, że zjadę po ciągłej na podobocze i rozjadę rowerzystę, a buras sobie pojedzie dalej.)
    To miałam na myśli. I już tak mam, że moja rodzina jest dla mnie ważniejsza niż komfort psychiczny świra jadącego z tyłu.
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  10. #70

    Domyślnie

    Cytat Napisał GREG.M
    ( ... )Tomek_J i JM - nie bierzcie tego do siebie.

    Sam fakt, że jesteście forumowiczami Muratora świadczy, że nie należycie do żadnej z wymienionych przeze mnie grup.
    Ja wiem że w tym co piszesz jest dużo racji i wiem że taki jest stereotyp. W towarzystwie zawsze ten temat jest poruszany i zawsze komentarze na temat dwóch pierwszych marek na "buraczanej liście" jest podobny, wtedy z premedytacją pytam się czy ja pasuję więc do tego stereotypu Zawsze wtedy jest mała konsternacja, ale ja to robię celowo dla zabawy . Choć nie wykluczam podobnych zachowań z mojej strony ( czasem ciężko powstrzymać stado kucyków pod maską ) kiedy się np. spieszę - choć wiedząc o tej "łatce" staram się jak najmniej szkodzić innym bo i tak komentarz będzie jeden
    Nawet najlepsza teoria nie poparta praktyką jest nic nie warta.

  11. #71
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar anpi
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    4.648
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    162

    Domyślnie

    Cytat Napisał selimm
    kurna ten topik to chyba o mnie
    na wszelki wypadek wezne se pałe do auta ....
    Ja już wożę. Półmetrową stalową rurkę wod-kan. Na razie się nie przydała, ale parę razy byłem blisko jej użycia.

  12. #72
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar _bogus_
    Zarejestrowany
    Aug 2003
    Posty
    2.104
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    117

    Domyślnie

    Nie wiem czy śledziliscie sprawę wypadku prokuratora Olejnika? Na trasie jego kierowca wypadł z trasy bo jechał z dużą prędkością (nie pamiętam dokładnie jaką ale znaczną) wyprzedzając samochody i jeden z samochodów do których się zbliżał włączył kierunkowskaz. Kierowca prokuratora się przestraszył, wykonał gwałtowny skręt i wylądował w rowie. A póżniej usłyszałem że policja chce postawić zarzut temu co włączył migacz !!!!!
    Honor the past, live the present, create the future.
    -
    Dziennik*Komentarz*Zdjęcia

  13. #73

    Domyślnie

    Cytat Napisał _bogus_
    Nie wiem czy śledziliscie sprawę wypadku prokuratora Olejniczaka? Na trasie jego kierowca wypadł z trasy bo jechał z dużą prędkością (nie pamiętam dokładnie jaką ale znaczną) wyprzedzając samochody i jeden z samochodów do których się zbliżał włączył kierunkowskaz. Kierowca prokuratora się przestraszył, wykonał gwałtowny skręt i wylądował w rowie. A póżniej usłyszałem że policja chce postawić zarzut temu co włączył migacz !!!!!



    Jak wyglądała gimnastyka z usasadnieniem takiej linii "rozumowania"?

  14. #74
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ja14
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    2.603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    143

    Domyślnie

    Co Wy tak o tym zjeżdżaniu na pobocze?
    Drogi krajowe mają taką szerokość, że wystarczy się trzymać prawej krawędzi pasa ruchu (nie trzeba zjeżdżać na pobocze) i miejsca wystarczy dla wyprzedzających. Tak nakazują zresztą przepisy.
    Niestety mało kto o tym pamięta. Jak wjeżdzałem kiedyś do Austrii to tuż za granicą z Czechami były nawet specjalne znaki drogowe (po Polsku !!!) nakazujące trzymanie się prawej krawędzi jezdni.

  15. #75
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tezeusz1
    tiaaa.... chamstwo na drogach wywołuje agresje i JoShi ale w watku "Problem z sasiadem" chamstwo juz przyzwolenie JoShi ma
    KLOWY KALEGO normalnie<rozpacz>
    1. Mysle, ze nadinterpretujesz. Nigdzie czegos takiego nie napisalam ani w wierszach ani miedzy nimi.
    2. Sposob wmieszywania innych watkow do aktualnie toczacej sie dyskusji kogos mi przypomina, kogos kto bardzo mnie nie lubi... hmmm...
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  16. #76
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał bratki
    Jednocześnie - mam nadzieję, że Twój dialog z Majką "nie odpuszczam" to żarty i przechwałki. Twoja blacha do roboty może kosztować życie kogoś za Tobą, kto ma słabsze hamulce, refleks i nie ma poduszek.
    ... i wyobrazni...
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  17. #77
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał Majka
    ad 1.my mamy. np ul Opolska.
    ad.2 do skrętu z lewego pasa robi sie czwarty pas na rzeczonej ulicy. Oprócz jednego miejsca na Azorach
    Wyraznie napisalam, ze te punkty ilustruja sytuacje poza miastem W miescie to i my mamy i o sytuacjach w miescie pisalam osobno
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  18. #78
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Aggi
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Middle of... :-)
    Posty
    4.443
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    27

    Domyślnie

    bardzo ciekawe przejwy zacietrzewienia, a co ciekawsze najradykalniej wypowiadają się panie
    tymczasem z moich (wieloletnich i wielokilometrowych) obserwacji wynika, że jeśli widzę, że na drodze ktoś odwala cos maksymalnie idiotycznego i nieprzewidzianego, to w 3 przypadkach na 4 jest to taka praworządna pańcia z gębą pełną frazesów.

    Nie mam przy sobie kodeksy drogowego, ale jest tam zdaje się zapis, że jadący powinien trzymać się możliwie najbliżej prawej krawędzi drogi. To na takiej na przykład "gierkówce" oznacza prawy pas, lewy służy do wyprzedzania. Więc nie dziw się Nefer, że jesteś na tym pasie zawalidrogą i jako taka możesz zostać potraktowana "siadaniem na zderzaku"
    fiu, fiu, fiu, fiufiuuu ( a to jest pogwizdywanie z Kill Bill'a )

  19. #79
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar anpi
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    4.648
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    162

    Domyślnie

    Zgoda, jest obowiązek jazdy przy prawej krawędzi jezdni. Ale prawa krawędź to linia oddzielająca jezdnię od pobocza. A tą linię (prawie) wszyscy przekraczają, stwarzając zagrożenie dla pieszych i rowerzystów.

  20. #80
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aggi
    bardzo ciekawe przejwy zacietrzewienia, a co ciekawsze najradykalniej wypowiadają się panie
    tymczasem z moich (wieloletnich i wielokilometrowych) obserwacji wynika, że jeśli widzę, że na drodze ktoś odwala cos maksymalnie idiotycznego i nieprzewidzianego, to w 3 przypadkach na 4 jest to taka praworządna pańcia z gębą pełną frazesów.

    Nie mam przy sobie kodeksy drogowego, ale jest tam zdaje się zapis, że jadący powinien trzymać się możliwie najbliżej prawej krawędzi drogi. To na takiej na przykład "gierkówce" oznacza prawy pas, lewy służy do wyprzedzania. Więc nie dziw się Nefer, że jesteś na tym pasie zawalidrogą i jako taka możesz zostać potraktowana "siadaniem na zderzaku"

    A jeszcze ciekawsze jest komentowanie bez uprzedniego przeczytania...

    Wiem co jest napisane w kodeksie drogowym. I nie rozmawiamy o dwupasmówkach tylko o zmuszaniu przez innych kierowców do zjechania na pobocze odgrodzone linią ciągłą. I to najbliżej tejże linii ciągłej należy jechać. A nie ją przekraczać, prawda ? Szczególnie jak ktoś jedzie "pomiędzy" jezdniami co jest nagminne - i o tym rozmawiamy.
    Ponadto, gdybyś przeczytała poprzednie posty pewnie znalazłabyć pewein drobiazg ( i tu zacytuję sama siebie):
    Cytat Napisał nefer
    Zresztą tak jak pisałam - jak jest taka możliwość by zjechać - zjeżdżam, bo nie jest dla mnie sprawą ambicjonalną "przytrzymać Lexusa, a niech sie koleś powku....a jak ma taki wózek".
    Z mojego zaś doświadczenia wynika, że wszystkie dotychczasowe kolizje były nie z mojej winy tylko z winy panów bardzo pewnych swoich umiejętności ( np. wjechanie w samochód stojący na czerwonym świetle - gratuleję wyobraźni)

    Także mamy różne doświadczenia Aggi.... no coż - takie życie.
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

Strona 4 z 33

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony