dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jbuszko

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    4

    Domyślnie Silnik briggs & stratton

    Witam!

    Posiadam kosiarkę z silnikiem BRIGGS & STRATTON Classic. Niestety mam wrażenie, że silnik pracuje nierówno. Może jestem przewrażliwiony a może to jest normalne dla tego typu silnika. Proszę o pomoc.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    co znaczy nierówno? czy to "nierówno" jest związane z pracą /koszeniem/ czy przy odpalaniu?

  3. #3

    Domyślnie

    jesteś rozbrajający/a/..... jedź do servisu..... warto bo to sa dobre silniki....
    kiedy zmieniałes olej swiece. czy filtr powietrza.......?????///
    a może znalałeś nozem kosiarki duzy kamień, wbity kołek.... lub kawał żelastwa.... to sa sposoby sasiadó na utrudnianie zycia.... heheh

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jbuszko

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    4

    Domyślnie

    Kosiarka jest nowa (4h pracy). Nierówna praca występuje w trakcie koszenia jak i na postoju. Chciałbym uzyskać parę informacji zanim pojadę do serwisu. Z tłumika wydobywają się czasami odgłosy strzelania.

  5. #5

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jbuszko

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    4

    Domyślnie

    Kosiarka ma ustawione obroty na stałe.

  7. #7

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jbuszko

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    4

    Domyślnie

    Być może.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    co znaczy strzela? krztusi się? trzeba pewnie ustawic obroty.
    Jedź do serwisu, po to jest

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał jbuszko
    Kosiarka jest nowa (4h pracy). Nierówna praca występuje w trakcie koszenia jak i na postoju. Chciałbym uzyskać parę informacji zanim pojadę do serwisu. Z tłumika wydobywają się czasami odgłosy strzelania.
    Jak jest nowa to uderz do serwisu niech wyreguluja.
    Albo naprawia w ramach gwarancji

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Eltom
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    300
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    68

    Domyślnie Re: Silnik briggs & stratton

    Cytat Napisał jbuszko
    Witam!

    Niestety mam wrażenie, że silnik pracuje nierówno. Może jestem przewrażliwiony a może to jest normalne dla tego typu silnika. Proszę o pomoc.
    Zaprowadź ją do serwisu niech wyregulują gaznik.
    Miłego koszenia.
    Ela i Tomek
    Dziennik
    Komentarze

  12. #12

    Domyślnie

    Miałem podobny problem ze swoją kosiarką Husqvarna z takim silnikiem dałem za nią sporo kasy przywiozłem do domu odpalam a tu kicha, silnik chodzi nierówno raz szybciej raz wolniej ale się nie dusi nie gaśnie. Dzwonie do serwisu gdzie kupowałem i tam dowiedziałem że po kilku godzinach pracy to przejdzie i tak się stało. Oczywiscie serwisant powiedział że jak nie przejdzie to trzeba będzie coś tam doregulować. Tłumaczył to tym że te silniki są tak ustawiane aby spełniły jakięs amerykańskie normy głośności. NAtomiast z drugą kosiarką miałem taki problem że zaliczyłem podczas pierwszego koszenia jakiś kamień czy kawał żelaza po budowie i stało się kosiarka zaczeła dziwnie chodzić. Pozostał serwis i tam dowiedziąłem się że jest to jakieś zabezpieczenia że jak się w coś przyłozy i zerwie klin na nożu to aby dalej nie uszkodzić kosiarki przestawia się zapłon ( nie wiem w jaki sposób) Serwisant poradził sobie z tym w 20 minut w tym połowa to tłumaczenie wymienił kliny przestawił zapłon skasował 30 zł i było OK

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rezi
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Poznań
    Posty
    4.238

    Domyślnie Re: Silnik briggs & stratton

    Cytat Napisał jbuszko
    Witam!
    Niestety mam wrażenie, że silnik pracuje nierówno. ..............................
    obibok ...........
    Pozdrawiam
    Rezi
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    Historia kołem się toczy

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Dwa posty i dwie nieudolne reklamy tego samego serwisu. Czytaj daty - odgrzałeś swoją reklamą temat z 2006 roku.
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony