dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 121 z 121
Pokaż wyniki od 2.401 do 2.405 z 2405
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie

Domyślnie

Ja stosuję płytę OSB minimum 22 mm więc papiaki minimum 30mm. Nie zastanawiam się ile gwoździ na 1 m2. Stosuje tyle ile potrzeba. Używam gwoździarki. Kupuję gwoździe hurtowo. Papę pod gonty można mocować byle czym bo będzie przybita papiakami od gontów. Bitumiczny uszczelniacz dekarski lepiej w galonach (wiaderkach) o taniej. Natomiast kilka kartuszy (tub) potrzeba bo czasami wygodniej w stosowaniu. Ja kupuję w hobokach (wiadrach) 18 kg. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: aw.witand@gmail.com

WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Reaven44

Kod pocztowy
    26-920

Domyślnie

Szanowny Panie Andrzeju,
    będę deskował dach dwuspadowy o kącie 38 stopni, jako krycie wstępne zastosuje papę sbs termo, mam pytanie odnośnie mocowania papy do pasa nadrynnowego, bo jeżeli chodzi o zakłady poziome, to papiaki bez podkładek i zgrzewanie, a jak to zrobić poprawnie w pasie nadrynnowym? (lepik na zimno) ?

Pozdrawiam.

REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie

Domyślnie

Pas nadrynnowy przesmarować masą bitumiczną (lepik na zimno lub inny podobny materiał) natomiast papę podgrzać palnikiem topiąc folie ochronną i docisnąć do przesmarowanego pasa. Pozdrawiam.
    miłego dnia

Domyślnie

Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Taśmę (najlepiej aluminiową) tniemy po długości na pół. Firmowy brzeg z klejem butylowym odpowiednio formujemy i przyklejamy do dachówki. Drugi cięty brzeg wykładamy na ścianę łącząc ją ze ścianą paskiem kleju butylowego. Nad taśmą nacinamy w elewacji (w styropianie) szlic na głębokość 20 mm najlepiej szlifierką z tarczą diamentową. W ten szlic najlepiej wprowadzić bezbarwny klej-uszczelniacz dekarski (np. Colozinc), wcisnąć odpowiednio ukształtowaną obróbkę blacharską i uzupełnić klej. Na koniec wygładzić klej zwilżonym palcem. Mocowanie mechaniczne zbyteczne. Pozdrawiam.
    Panie Andrzeju dach już wykonany, zostało wykonanie obróbki i zastanawiam się czy taśma aluminiowa do przyklejania może być z otworami tzw. kalenicowa, to dodatkowo poprawiło by wentylację , a obróbka blacharska była by tak uformowana aby przykryć cały obszar z taśmą.

Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie

Domyślnie

Tak też może być. Pozdrawiam.
    miłego dnia

Strona 121 z 121

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia