dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 122 z 125
Pokaż wyniki od 2.421 do 2.440 z 2492
  1. #2421
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Jak wykonam krycie wstępne to czasami czekam na deszcz żeby się upewnić czy wszystko jest OK. Jak nie pada to biorę węża i leję w newralgicznych miejscach. Podobnie sprawdzam rynny po zamontowaniu czy woda spływa do kosza. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  2. #2422
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar AG_home
    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    okolice Krakowa
    Posty
    170

    Domyślnie

    I to jest zdrowe podejście - przetestować i sprawdzić przed docelowym pokryciem. Mogę się tylko domyślić, że niewielki ułamek procenta wykonawców tak robi.

  3. #2423
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    To jest w moim interesie bo poprawki za dużo kosztują. Od lat nie mam żadnych reklamacji. Jak w2ykonuję jakieś drobne naprawy to dotyczą one uszczelniaczy dekarskich, które podlegają naturalnym procesom starzenia. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  4. #2424
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    sanderka77

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Piotrków Trybunalski
    Kod pocztowy
    97-300
    Posty
    18

    Domyślnie

    Witam. Panie Andrzeju mógłby się Pan wypowiedzieć w temacie obróbki komina i samego komina z tego wątku
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...46#post7552746

  5. #2425
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Miło mi poinformować, że moja firma została oceniona przez portal Oferteo.
    Pozdrawiam odwiedzających ten wątek.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2017.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	8,8 KB
ID:	402964  
    Ostatnio edytowane przez Andrzej Wilhelmi ; 23-12-2017 o 11:15
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  6. #2426
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Zapraszam do odwiedzenia targów INTERBUD w Łodzi w dniach 23-25.02.2018.
    W ramach tej imprezy będę prowadził prelekcje:
    - "Obróbka na nokach receptą na szczelne wykonanie przejść w płaskich pokryciach dachowych",
    - "Poprawne wykonanie wentylacji połaci dachowej gwarancją długiej żywotności dachu".
    Do zobaczenia.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1000217.JPG
Wyświetleń:	86
Rozmiar:	62,9 KB
ID:	407435  
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  7. #2427

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Zapraszam do odwiedzenia targów INTERBUD w Łodzi w dniach 23-25.02.2018.
    W ramach tej imprezy będę prowadził prelekcje:
    - "Obróbka na nokach receptą na szczelne wykonanie przejść w płaskich pokryciach dachowych",
    - "Poprawne wykonanie wentylacji połaci dachowej gwarancją długiej żywotności dachu".
    Do zobaczenia.
    Panie Andrzeju, mam pytanie mam dach deskowany i papa. Mam już dachówkę, chce zastosować podbitkę pcv i moje pytanie brzmi jaka jest zasada stosowania paneli perforowanych tzn co ile wstawia się panel z perforacją, jaka jest ogólna zasada ich stosowania?

    Pozdrawiam

  8. #2428
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Zasada jest jedna powierzchnia otworów wlotowych powinna mieć co najmniej 200 cm2 na 1 mb okapu. To pytanie należy skierować do producenta tych paneli. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  9. #2429
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mariusz7924

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Olawa
    Kod pocztowy
    55-200
    Posty
    67

    Domyślnie

    Witam Panie Andrzeju.
    Szukam porady fachowca przez duże F, a Pan niewątpliwie takim właśnie jest.
    Jestem na etapie stropu więc czas najwyższy zastanowić się nad dachem.
    W sieci ciężko znależć informacje dotyczące sposobów postępowania z ociepleniem z celulozy.
    Chciałbym ocieplać poddasze 30-sto cętymetrową warstwą, i nie wiem czy dobrze chcę to zrobić.
    Czy z granulatem nic się nie będzie działo jeśli od góry będzie na krokwiach np płyta steico uniwersal
    a od spodu płyta osb. W tak wykonaną skrzynkęchciałbym wdmuchiwać granulat.
    Czy np. patrząc od spodu Płyta osb, folia paroszczelna, granulat celulozowy, płyta steico univ.
    Czy zamiast płyt steico dać jakąś inną? Chciałbym rezygnować z jakichkolwiek folii.
    Nie wiem jak nie zakłucac prawidłowej dyfuzji pary. Wiem że powinienem od wewnętrznej strony mieć warstwę o największym oporze
    dla dyfuzji.
    Czy może na zewnątrz płyta osb, papowanie, a wewnątrz zapewnić wydajną wentylację?
    Mam jeszcze pytanie odnośnie konstrukcji dachu, Ale to chyba raczej na tel. bo być może będę potrzebował projektu
    dla mojego dachu.
    Bardzo byłbym wdzięczny za podpowiedz.

  10. #2430
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Cytat Napisał mariusz7924 Zobacz post
    ...być może będę potrzebował projektu
    dla mojego dachu.
    Nie być może a na pewno. Granulaty nadają się na izolację powierzchni poziomych a nie skośnych. Każda izolacja montowana w konstrukcji musi być wentylowana.
    Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  11. #2431
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mariusz7924

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Olawa
    Kod pocztowy
    55-200
    Posty
    67

    Domyślnie

    Projekt mam, lecz moje biuro wstawiło tam kilka słupów i wielkie płatwie.
    Pierwotnie była w proj. więżba krokwiowo-jętkowa przy rozpiętości murłat prawie 12 metrów.
    Widziałem ten dach bez słupów, ale za to ze ściankami kolankowymi wsuniętymi do wewnątrz domu.
    W oryginalnym proj. murłata jest mocowana do wieńca na wysokości stropu, i jest to konstr. krokwiowo jętkowa.
    Projekt dość popularny Lote G2. Nawet na tym forum ma 85-cio stronicowy wątek.
    Z rozpiętością radzono sobie poprzez dodatkowe ścianki kolankowe, wsunięte do wewnątrz.
    A jednym z kryteriów wyboru było wolne od słupów poddasze.
    Odnośnie izolacji celulozą, gdzieś widziałem w jakimś poradniku podobny układ warstw.
    Dachówka-łąta-kontrłata-steico universal nakrokwiowo-celuloza-płyta osb-
    -Między osb a celulozą folia wysoko paroszczelna w pomieszczeniach tzw. mokrych.
    I to chyba też u steico.
    Według w.w. firmy, płyta ta może robić za izolację wiatroszczelną i przeciw wilgociową.
    Czy w takim układzie dla celulozy też muszę tam w jakiś sposób zrobić szczelinę wentylacyjną?
    Pochylenie połaci mam 35 stopni, więc z tym osiadaniem może nie będzie tak zle.
    Dziękuję za odp.

  12. #2432
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Płyta izolacji cieplnej Steico to płyta z wełny drzewnej. Celuloza znana pod nazwą Ekofiber. Producent na swojej stronie pieje z zachwytu. Oba te materiały absorbują nie parę wodną jak pisze producent ale jej kondensat czyli wodę. Skoro płyta absorbuje wodę to nie może spełniać funkcji krycia wstępnego. Moim zdaniem na płycie powinna być zamontowana hydroizolacja np. z folii wysokoparoprzepuszczalnej. Celuloza absorbując wodę nie traci swoich własności termoizolacyjnych natomiast płyta Steico absorbując wodę straci podobnie jak wełna szklana czy skalna część swojej termoizolacyjności. Skoro jakiś materiał absorbuje wodę to musi mieć możliwość jej odparowania i usunięcia nadmiaru pary wodnej. Jest jakaś niedorzeczność w opisach producenta gloryfikujących ten materiał. Nie twierdzę, że to zły materiał ale jestem sceptyczny co do jego stosowania. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  13. #2433

    Domyślnie

    Witam serdecznie mam pytanie odnośnie grubości Krokwi
    jestem w trakcie przebudowy stodoły szer 7 mb długość 18mb
    Dach bedzie z blachodachówki jednospadkowy
    Pytanie Brzmi co ile krokiew dawac oraz jaka grubość i czy na taka powierzchnie potrzebne beda podpory bo chciał bym
    uzyskac jedno pomieszczenie taka chale i niechciał bym by przeskadzały jakies filary
    przód stodoły ma wysokość 4m a tył 3.5m 0.5 metra różnicy na spadek Pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedz

  14. #2434
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Jestem tylko dekarzem. Wydaje mi się, że na taki dach bez względu na rodzaj i przeznaczenie budynku potrzebny będzie projekt. To będzie praktycznie plaski dach i tu żadna krokiew. Sensownym rozwiązaniem będzie z pewnością prefabrykowany wiązar. Każda firma produkująca wiązary wykona taki projekt bez dodatkowej opłaty. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  15. #2435
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Miło mi poinformować, że kolejny raz moja firma została oceniona przez portal OFERTEO.
    Pozdrawiam odwiedzających ten wątek.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Oferteo 2018.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	9,4 KB
ID:	411785  
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  16. #2436
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Kilka zdjęć z moich realizacji.
    Pozdrawiam.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1030156.jpg
Wyświetleń:	81
Rozmiar:	94,5 KB
ID:	411795   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1030268.jpg
Wyświetleń:	78
Rozmiar:	93,8 KB
ID:	411796   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1070008.jpg
Wyświetleń:	101
Rozmiar:	95,2 KB
ID:	411797   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1070009.jpg
Wyświetleń:	93
Rozmiar:	87,5 KB
ID:	411798   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1050297.jpg
Wyświetleń:	88
Rozmiar:	90,6 KB
ID:	411799  

    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  17. #2437

    Domyślnie

    Witam
    Panie Andrzeju mam pytanie w związku z montażem okien velux
    Co zrobić w sytuacji gdy łaty na których leżą dachówki prawie pokrywają sie z łatą górną na której ma być zamontowane okno.
    Oczywiście wymiar otworu i odstęp dolej łaty zgodne z instrukcją Veluxa (czyli Y + 45mm Y = 118 czyli wysokość okna)
    Myślałem aby odpowiedni pozacinać łaty aby wpasować w siebie lub o zmianie oryginalnych uchwytów które są w zestawie z oknem na jakieś kątowniki dłuższe np DMX 172x105 mm I wtedy łata górna okna swobodnie by się minęła z łatą od dachówek. Tylko otwór byłby większy o jakies 5-6 cm czyli Y+ 90mm

    Pozdrawiam

  18. #2438
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Dekarz, który będzie montował te okna powinien sobie z tym poradzić. Ja tu nie widzę żadnego problemu. Takie sprawy rozwiązuje się w trakcie krycia dachu. Skoro przy zastosowaniu innych niż fabryczne kątowników otwór byłby większy o 5~6 cm to znaczy, że łata się zmieści. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  19. #2439

    Domyślnie

    Witam. Niestety nie dało sie rozwiązać w trakcie krycia ponieważ dach już pare ładnych lat stoi.
    A teraz jest kwestia adaptacji strychu. Stąd pomysł wstawienia okna.

    No łata niestety obecnie się nie mieści. Okno ma 118 cm i zgodnie z instukcją nalezy doliczyć 4,5 cm co daje 122,5 (otwór na okno) Niestety w tym miejscu przebiega również łata na któych przymocowane są dachówki . Dokłądnie 3 cm niżej. Wiec łaty wchodzą w siebie te 3 cm. (łaty 6x4)
    Gdybym zastosował niefabryczne kątowniki to owszem wtedy łaty się miną... tylko czy takie rozwiązanie jest dozwolone ???
    Myślałem też podnieść wyżej dolną łatę okna niż te 8 cm które wskazuje instrukcja, ale nie wiem czy wtedy kołnierz nie będzie za krótki..


    Okno bede montował z ojcem we 2 . stąd moje pytanie na forum.
    Pozdrawiam

  20. #2440
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Instrukcja to jedno a życie to drugie. To trzeba wypraktykować. Dolna łata tuż nad dachówkami i powinno się zmieścić. A jak nie to wycinasz "przeszkadzającą" łatę na na osi krokwi i wstawiasz łatę tam gdzie powinna być. Dla wzmocnienia podparcia łaty okiennej do boków krokwi zamontuj kawałki kontrłat. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

Strona 122 z 125

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony