dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 19 z 125
Pokaż wyniki od 361 do 380 z 2492
  1. #361

    Domyślnie

    witam panie Andrzeju, co pan sadzi na temat tego dachu? kupilam wywietrzniki ale dekarze zapomnieli ich zamontowac. gdy im powiedzialam by to zrobili byli bardzo zdziwieni bo nigdy wywietrzników nie montowali. a wiec są one potrzebne czy nie?

    http://picasaweb.google.pl/kasia.sloneczko1/Dach#

  2. #362

    Domyślnie

    pytali na jakiej wysokości się je montuje-jeśli dobrze rozumiem to poniżej kalenicy tak?

    no i jeszcze jedna kwestia, zgodnie z pana radą kazałam dekarzom poprawić folie w rynnie koszowej i położyć dodatkowy pas. jednak kierownik budowy twierdzi że jest dany duży zakład i nie ma takiej potrzeby. zrobił to pod moją nieobecność i dekarze położyli już blacho dachówkę. co teraz zrobić. kazać im ją ściągać? czy faktycznie duży zakład folii wystarczy? zrobili tak zresztą tylko po jednej stronie bo po drugiej położyli dodatkowy pas folii.

  3. #363
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) CZARNY PAS W WALCE O PRAWA INWESTORAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar nitubaga
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    18.724

    Domyślnie

    Witam serdecznie....


    mam i ja małe pytanko.... poniżej są zdjęcia fragmentów dachu mojej części bliźniaka budowanego przez developerów, niestety nie byłam przy jego montowaniu....więc pojęcia nie mam czy wszystko jest jak należy....natomiast zaintrygowało mnie to co mam wokół komina - od developerów usłyszałam coś o śniegu, lodzie....generalnie osłonie przed tymi opadami...może Pan zerknąć okiem i powiedzieć czy to jest OK?





    jakby były potrzebne jakieś inne fotki - to prosze mówić....

    ps jakby się Panu nie spodobało coś z oknami to też prosze powiedziec, bo jesteśmy na etapie wyjaśniania powstałych zacieków...


    serdecznie dziękuję....pozdrawiam....

  4. #364

    Domyślnie

    Witam !
    Znowu nam sie trochę zmieniło i dlatego nowe pytanie czy tak bedzie dobrze:
    1.deski za tydzień
    2.na to od razu papa http://www.izolmat.com.pl/ofp/g_5/gl_1_s4.php ( lub ew. taka -która lepsza? http://www.lemar.poznan.pl/28/lembit-op-v70-s30 )smarowana lepikiem na zakładach i papiakach
    3.na papę kontrłaty-też od razu
    4.za kilka miesięcy (max 6-7) dachówka cementowa.
    Taką papę poleca dekarz,który ją będzie kładł i dział techniczny Izolmatu(niezależnie od siebie)-bo podobno nie ma sensu iść w koszta i brać pap modyfikowanych SBS.
    Pozdrawiam

  5. #365
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Wszystko jest OK. Przed kryciem docelowym należy wymienić kontrłaty na na nowe. W celu uniknięcia tych kosztów w miejscu mocowania kontrłat można nabić odpady desek pozostałych z budowy. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  6. #366
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasia_sloneczko
    ... kierownik budowy twierdzi że jest dany duży zakład i nie ma takiej potrzeby...
    Widać z tego, że kierownik budowy ma miałkie pojęcie o podstawowych zasadach krycia wstępnego. Mnie to nie dziwi bo nie może znać się na wszystkim choć powinien. Dziwi mnie, że Twoi dekarze nie mają takiej wiedzy! Mają też niewielką wiedzę o montażu okien połaciowych!!! Jak można poprawnie zamontować okno bez wstawienia skrzydła i ustawienia szczelin?! Na przedstawionych zdjęciach widać zamontowane ościeżnice i przesłaniająca je od środka folię wstępnego krycia. W Twoim przypadku okna były wstawiane od strony dachu co nie byłoby błędem gdyby przed ich obrobieniem wycięto odpowiednio folię i wywinięto na ościeżnicę, wstawiono skrzydło i wyregulowano szczeliny. Czy okna przed zamontowaniem kołnierzy były obrobione paskami folii? Czy nad oknami i za kominami w folii wstępnego krycia zamontowano rynienki odprowadzające skropliny? Estetyka obrobienia okien też pozostawia wiele do życzenia. Okno wraz z obróbkami powinno być posadowione 2,5~3 cm głębiej wówczas nie wystąpiłoby uniesienie blach pokryciowych przy oknie. Obróbka koninów bardzo nie estetyczna i podejrzewam, że nie szczelna. Są bardzo estetyczne gotowe obróbki ściany bocznej, które mogły być zastosowane a do tego dodatkowe obróbki z blachy płaskiej z posypką. Podobnie kosz powinien być wykony z blachy z posypką lub gotowy systemowy. Wywietrzniki połaciowe podobnie jak dachówki wentylacyjne montuje się na połaci, której długość przekracza 6 m w czwartym rzędzie od kalenicy. Natomiast kominki wentylacyjne montuje się w tych miejscach gdzie są potrzebne. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  7. #367
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Cytat Napisał nitubaga
    ...zaintrygowało mnie to co mam wokół komina - od developerów usłyszałam coś o śniegu, lodzie....generalnie osłonie przed tymi opadami...
    ... czy to jest OK?...
    Nie jest to estetyczne i nie jest to OK. Kominy zostały ulokowane dość blisko ogniomuru co sprawiło dużą trudność dekarzowi w wykonaniu prawidłowej i szczelnej obróbki blacharskiej. Poszedł więc na łatwiznę i zaślepił te wąskie przejścia do wysokości ogniomuru przesłaniając bardzo nieestetycznie kominy szerokim pasem blachy. Takie wykonanie może dopiero spowodować kłopoty ze śniegiem gdyż górna płaszczyzna zamknięcia blachą widoczna od drugiej strony budynku znajduje się bardzo blisko otworów wentylacyjnych. Może to powodować jednostronne zaślepienie tych otworów śniegiem co dalej może powodować nawiew zimnego powietrza oraz przecieki z topniejącego śniegu.
    Oczywiście jest możliwe normalnie wykonanie bez takich nieestetycznych dziwolągów ale to trochę wyższa szkoła jazdy wymagająca tylko trochę myślenia i doświadczenia dekarskiego. Okna połaciowe najprawdopodobniej firmy Velux mają nieprawidłowo ukształtowany dolny kołnierz, który odstając będzie umożliwiał zawiewanie śniegu a nawet deszczu co przy niewłaściwym uszczelnieniu futryny okna folią dachową będzie skutkowało przeciekami. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  8. #368
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) CZARNY PAS W WALCE O PRAWA INWESTORAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar nitubaga
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    18.724

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi
    Cytat Napisał nitubaga
    ...zaintrygowało mnie to co mam wokół komina - od developerów usłyszałam coś o śniegu, lodzie....generalnie osłonie przed tymi opadami...
    ... czy to jest OK?...
    Nie jest to estetyczne i nie jest to OK. Kominy zostały ulokowane dość blisko ogniomuru co sprawiło dużą trudność dekarzowi w wykonaniu prawidłowej i szczelnej obróbki blacharskiej. Poszedł więc na łatwiznę i zaślepił te wąskie przejścia do wysokości ogniomuru przesłaniając bardzo nieestetycznie kominy szerokim pasem blachy. Takie wykonanie może dopiero spowodować kłopoty ze śniegiem gdyż górna płaszczyzna zamknięcia blachą widoczna od drugiej strony budynku znajduje się bardzo blisko otworów wentylacyjnych. Może to powodować jednostronne zaślepienie tych otworów śniegiem co dalej może powodować nawiew zimnego powietrza oraz przecieki z topniejącego śniegu.
    Oczywiście jest możliwe normalnie wykonanie bez takich nieestetycznych dziwolągów ale to trochę wyższa szkoła jazdy wymagająca tylko trochę myślenia i doświadczenia dekarskiego. Okna połaciowe najprawdopodobniej firmy Velux mają nieprawidłowo ukształtowany dolny kołnierz, który odstając będzie umożliwiał zawiewanie śniegu a nawet deszczu co przy niewłaściwym uszczelnieniu futryny okna folią dachową będzie skutkowało przeciekami. Pozdrawiam.
    Panie Andrzeju.....

    proszę spojrzeć na priv....

  9. #369
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar les111
    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    254
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    21

    Domyślnie

    Witam,panie Andrzeju jestem laikiem w kwesti dachu i mam pytanie mam zamiar nie okówać końców krokwi deski czołowej i płatew i tu pytanie czym je zaimpregnować najlepiej w kolorze orzech

  10. #370

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź !
    Kupię papę z Izolmatu i już nic nie zmieniam.
    Najgorsze jest to ,że człowiek buduje pierwszy raz (i mam nadzieję że ostatni),tak naprawdę niewiele wie,portfel ma cieniutki, a jednocześnie chciałby jak najlepiej-więc mnóstwo pytań: co wybrać ,żeby nie ucierpiała jakość , ale też i żeby wydatki nie były z tych bezsensownych-bo szybko może zabraknąć kasy na wykończenie.
    Pozdrawiam

  11. #371
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Cytat Napisał les111
    ... czym je zaimpregnować najlepiej w kolorze orzech...
    Prawie wyłącznie stosuję ostatnio lakiery firmy TIKKURILA. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  12. #372

    Domyślnie

    Witam Pana,

    Jaka jest cena (z materiałem) remontu dachu płaskiego, porytego pofalowana papą wrrrr
    Wymiary domu 10X 10
    The Cube Owner

  13. #373
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    A na czym ten remont ma polegać? Jaki zakres robót? Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  14. #374
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar les111
    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    254
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    21

    Domyślnie

    Dziękuję za informacje, pozdrawiam

  15. #375

    Domyślnie

    Panie Andrzeju wyslalem panu fotki na skrzynke pocztowa. Bardzo prosze aby pan zerknal fachowym okiem
    Dziekuje i pozdrawiam
    Nyno

  16. #376
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jelen

    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    138
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    40

    Domyślnie

    Witam,

    Może ktoś wykaże się wiedzą i mi podpowie czy taki pas podrynnowy jest OK?



    Ludzie od podbitki (robią podbitkę na domu który niedawno robili moi dekarz a u mnie jest tak samo) twierdzą że to jest źle. Patrząc na zdjęcia gotowych pasów podrynnowych widzę że blacha jest zagięta pod deskę po kątem prawie 90st a u mnie jest ok35-40.

    Nie wiem czy to źle czy może dobrze a po prostu ekipa od podbitki klnie bo może mają przez to więcej roboty.

  17. #377
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Na podstawie tego zdjęcia trudno odpowiedzieć czy to dobrze czy źle. Na pewno źle jest wpięta rynna. Dla montażystów podbitki jest to duże utrudnienie no i po kiego takie przegięcie? A gdzie się kończy folia? Gdzie jest pas nadrynnowy? Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  18. #378

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi
    Okna połaciowe najprawdopodobniej firmy Velux mają nieprawidłowo ukształtowany dolny kołnierz, który odstając będzie umożliwiał zawiewanie śniegu a nawet deszczu co przy niewłaściwym uszczelnieniu futryny okna folią dachową będzie skutkowało przeciekami.
    Właśnie u mnie przy wyłazie dachowym wystepuje problem przeciekania przez kołnierz przy mocnym zawiewaniu deszczu z wiatrem. Zbyt wąski kołnierz ok.8cm nie uszczelnia prawidłowo okna. Czy można zakleić dolny kołnierz do dachówki np. tasmą ołowianą ? Jesli nie to jak uszczelnić ten kołnierz ?
    W życiu najważniejszy jest ....święty spokój.
    I po co ja się wziąłem za budowę !!!

  19. #379
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    To nie rzecz w kołnierzu tylko w źle wykonanym kryciu wstępnym! Ościeżnica wyłazu powinna być szczelnie otulona folią wstępnego krycia. A swoją drogą dolna część kołnierza powinna być uformowana do kształtu dachówki gumowym młotkiem. Można użyć taśmy butylowej do podlepienia tego kołnierza. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  20. #380

    Domyślnie

    Witam Panie Andrzeju
    Mam pytanie dotyczace wiezby.Ma byc pełne deskowanie , papa i od razu dachowka ceramiczna.Ciesla spaprałl wyciecie zamka.Co w takiej sytuacji zrobic ?
    1 pytanie.- Czy należy usztywnic wszystkie krokwie metalowymi łącznikami albo deskami ??? Czy zostawic tak jak jest ? Krokwia ma wymiary 6x18 a zamek zle wyciety jest 20 cm powyzej.Wyciecie zamka wgłąb to 4 cm.
    2 pytanie.- Czy ostatnia krokwia lezaca na murlacie jest ok ? Bo mi sie wydaje ze murlata jest za bardzo podcieta i jest za slaba?
    3 pytanie.- Deski przywiezione na deskowanie byly suszone i impregnowane ,ale fachowcy albo zapomnieli albo sie nie chcialo ich przykryc i lezaly kilka dni na ulewnym deszczy.Czy bedzie mozna polozyc na nich pape albo nalezy suszyc ponownie ?
    4 pytanie.- Górne łączenie krokwi jest na katowniki metalowe 90 stopni a nie ma zamka , czy tak jest poprawnie ?
    pozdrawiam

Strona 19 z 125

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony