dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 71 z 125
Pokaż wyniki od 1.401 do 1.420 z 2492
  1. #1401

    Domyślnie

    Witam
    Panie Andrzeju mam parę pytań do co mocowania krokwi.
    1. czy do mocowania krokwi do murłaty wystarczy 1 duży gwóźdź "krokwiak" czy dodatkowo trzeba zamocować blaszki kątowe.
    2. Który sposób mocowania gwoździa jest poprawny? (pod skosem czy pionowo) http://imageshack.us/photo/my-images...niekrokwi.jpg/
    3. Czy długość gwoździa 25 cm jest wystarczająca czy potrzeba 30cm dla krokwi 18x8, kąt nachylenia dachu 40st.

    Pozdrawiam

  2. #1402
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Wystarczy jeden gwóźdź 11' bity prostopadle do krokwi w miejscu wycięcia zamka. Należy zdać się na opinię cieśli i kierownika budowy. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  3. #1403

    Domyślnie

    OK dziekuje,
    czyli w ten sposób: http://imageshack.us/photo/my-images...iekrokwi1.jpg/

    Zakupiłem też profilaktycznie płytki kątowe wzmacniane 90x90x65

    Pozdrawiam

  4. #1404
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Tak w ten sposób. Ja biję troszkę niżej i gwóźdź wchodzi głębiej w murłatę. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  5. #1405
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Kompleksowe wykonanie dachów
    Remonty dachów
    Ekspertyzy
    Opinie
    Porady

    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  6. #1406
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Pozdrawiam odwiedzających ten wątek.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  7. #1407
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kalio
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Krzyżacka ziemia
    Posty
    1.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Witam

    A ja ma takie pytanie

    jak prawidłowo wykonać okap
    Dachówka betonowa romańska
    dach deskowany papa

    czy deska > klocek z kontrłaty > łata na sztorc > blacha okapowa (do rynny) > papa > grzebień (bez kratki) > dachówka

    będzie dobrze ??

    Czy nie papa nie będzie tworzyć koryta gdzie zbierać się będzie woda

  8. #1408
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Oczywiście będzie korytko, w którym znajdzie się woda aż do wyschnięcia. Złe rozwiązanie. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  9. #1409
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kalio
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Krzyżacka ziemia
    Posty
    1.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    czyli trzeba zastosować podwójny okap jeden pod papa drugi pod dachówką
    czy można też papę bezpośrednio umieścić w rynnie PCV

    Pozdrawiam

  10. #1410
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Okap jest jeden! Inna sprawa czy Twój dekarz potrafi poprawnie go wykonać. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  11. #1411
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kalio
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Krzyżacka ziemia
    Posty
    1.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    wlaśnie sie zastanawiam

    i chce go dobrze przypilnowac

  12. #1412
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Kompleksowe wykonanie dachów
    Remonty dachów
    Ekspertyzy
    Opinie
    Porady

    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  13. #1413

    Domyślnie

    Witam
    Mam pytanie co do kupna gwoździ.
    Jak długie gwoździe muszę kupić do następujących warstw?
    Dach będzie deskowany na to papa -> kontrłaty (2,5x5 cm) -> łaty 4x6

    Deski - długość gwoździ - ?
    Papa - długość gwoździ - papiaki 2,5 - 3 cm
    Kontrłaty - długość gwoździ - ?
    Łaty - długość gwoździ - ?

    Czy wszystkie gwoździe powinny być np kręcone i ocynkowane czy do którejś z warstw np desek mogą być zwykłe gwoździe?
    Pozdrawiam

  14. #1414
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Oczywiście wszystkie gwoździe ocynkowane. Co do papiaków zasada jest taka aby nie wystawały z desek czyli przy deskach grubości 25mm i papie 5 mm maksymalnie ich długość to 30 mm choć bezpiecznie 25 mm. Papę przybijaj bez żadnych podkładek papowych. Przy montażu różnych elementów zasada jest taka, że właściwe trzymanie jest wówczas gdy 2/3 gwoździa tkwi w elemencie nośnym. Do mocowania desek i kontrłat o grubości 25 mm stosuje się więc gwoździe o długości 75~80 mm (skrętne są sztywniejsze). Elementem nośnym dla kontrłat są deski poszycia i krokwie. Rozstaw gwoździ mocujących kotrłaty nie powinien być większy niż 20~25 cm a przy zastosowaniu gwoździ długości 100 mm rozstaw 30~40 cm. Do montażu łat o grubości 40 mm stosujemy gwoździe długości 125 mm (gładkie, skrętne lub karbowane) taka długość wystarczy gdyż już kontrłata jest dla łat elementem mocującym a jeszcze 35 mm zagłębi się w krokwi. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  15. #1415
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar olgusieniunieczka
    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Łódź
    Posty
    1.960
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    41

    Domyślnie

    Witam, mam pytanie
    Dach odeskowany. Blacha RUUKKI classic pural mat (rąbek stojący)
    Na deski Folia Dorken DELTA MaXX. Wykonawca twierdzi, ze na tę folię i pod powyższą blachę łaty i kontrłaty zbędne. Blachę można układać bezposrednio na membranę.
    Prawda to?

  16. #1416
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Prawda, choć powinna być trochę inna specjalna folia z pętelkową strukturą umożliwiająca przepływ powietrza i odprowadzenie pary wodnej. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  17. #1417
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar olgusieniunieczka
    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Łódź
    Posty
    1.960
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    41

    Domyślnie

    Serdeczne dzięki. A jaka na przykład? Dorken ma taką w swojej ofercie? Mam pytać o membranę pod blachę płaską?

  18. #1418

    Domyślnie Tondach

    Panie Andrzeju,

    Trafiłem tu przypadkiem i przeczytanie tego wątku zajęło mi 2 dni
    Gratuluję wątku i dziękuję - znalazłem tu wiele odpowiedzi na swoje wątpliwości.
    Mam jednak kilka pytań - o ile będzie Pan miał trochę czasu to bardzo proszę o jakieś odpowiedzi .

    Założenie jest takie że chcę mieć na dachu dachówkę Marsylka Czarna Angoba .
    Innego wzoru dachówki nie rozpatruję głównie ze względu na charakter wizualny domu.
    A "czarna" ponieważ ten kolor nie ogranicza mnie zbytnio w późniejszym doborze koloru okien i elewacji a przynajmniej tak mi się wydaje
    Dach czterospadowy 35 stopni ok. 280m2 (projekt Dom w Jeżówkach II Archonu).
    http://archon.pl/gotowe-projekty-dom...m4338fb5c4455b

    1/ Jakie jest Pana zdanie na temat dachówek Tondach Marsylka Czarna Angoba? Dostałem dość dobrą ofertę na tą dachówkę i mocno się zastanawiam.
    W sieci mnóstwo jest informacji na temat jakości Tondacha ale z tego co można wywnioskować to były kłopoty z tą firmą i jakością dachówek przed przejęciem tej fabryki przez Austriaków. Nie wiem jednak jak jest teraz. Warto jeśli chodzi o jakość?
    2/ Czy jeśli chodzi o samą Marsylkę (jako wzór) to należy oczekiwać jakichś problemów w takim dachu oprócz dużej ilości docinek? Chciałbym uniknąć sytuacji że Wykonawca powie mi "panie, taki materiał pan kupił to teraz trzeba z tym żyć... trzeba było kupić xxx..."
    3/ Poszczególne połacie jak w dachu kopertowym będą mieć kształt trójkąta. Czy w takim przypadku umieszcza się dachówki wentylacyjne w każdej przestrzeni między-krokwiowej czy tylko w tych polach w których krokwie kończą się w kalenicy (a nie w krokwiach krawędziowych)? Jeśli również w tych które dochodzą do krokwi krawędziowych to czy we wszystkich polach czy tylko tych dłuższych niż 6-7m? Czy umieszczanie dachówek wentylacyjnych w poszczególnych polach powinno się robić jakoś w jednym poziomie z dachówkami które są w polach dochodzących do kalenicy (w miarę możliwości), czy raczej w kształcie "/ \" tak by każda była w swoim czwartym rzędzie od góry? Strasznie pokręciłem to pytanie ale może będzie Pan wiedział o co mi chodzi?
    5/ Czy gdyby Pan miał dla siebie wybierać Marsylkę z Tondacha i Koramica to którą by Pan wybrał? Oferta Tondacha jest ok. 4tys zł tańsza.
    6/ W przypadku takiego kształtu dachu podejrzewam że trzeba będzie zakupić trochę dachówek połówkowych by elementy docinane a potem mocowane były odpowiedniej wielkości (a nie tylko np. 3x3cm) a takie małe ząbki na pewno by gdzieś wyszły... Ile Pana zdaniem należałoby kupić dachówek połówkowych?

    Przepraszam za tyle pytań ale mam nadzieję że znajdzie Pan trochę czasu i cierpliwości by odpowiedzieć.
    Pozdrawiam:
    Krisgie
    Ostatnio edytowane przez krisgie ; 13-06-2011 o 21:18 Powód: Link

  19. #1419
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    ad. 1. Nie mam żadnych złych doświadczeń z Tondachem oferuje bardzo przyzwoite dachówki.
    ad. 2. Żadnych problemów. Kształt dachówki nie mą żadnego związku z docinkami gdyż są one wymuszone kształtem dachu.
    ad. 3. Połacie są trójkątami w dachu namiotowym natomiast w kopertowym mają kształt trójkątów, trapezów i równoległoboków a przy różnych kątach nachylenia połaci jakiś czworoboków. Dachówki wentylacyjne wspomagające dajemy obowiązkowo na połaciach dłuższych niż 6,0 m, w pozostałych według uznania dekarza lub sugestii inwestora kierującego się względami estetycznymi. Wstawiane są w miejscach gdzie ich obecność jest niezbędna. W przypadku gdy nie można pogodzić funkcji wentylacji połaci z estetyką pierwszeństwo ma funkcja wentylacji.
    ad. 4. Brak pytania.
    ad. 5. Wybrałbym tańszą lub tą, która podobałaby się mojej żonie.
    ad. 6. Profesjonalna hurtownia robiąc wycenę materiału pokryciowego sama sama zaproponuje ich ilość. Profesjonalna hurtownia odbierze niewykorzystany materiał dlatego należy zamówić ich więcej.
    Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  20. #1420
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał olgusieniunieczka Zobacz post
    ... Dorken ma taką w swojej ofercie? Mam pytać o membranę pod blachę płaską?
    Praktycznie każda renomowana firma ma ją w swojej ofercie Dorken też. W śród dekarzy dość popularna nazwa to "membrana z makaronem". Profesjonalna hurtownia będzie wiedziała o co chodzi. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

Strona 71 z 125

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony