dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 191 z 191
Pokaż wyniki od 3.801 do 3.816 z 3816
  1. #3801
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Conrad&Beata
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    372
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    strasznie tani ten buk, pod Krakowem od leśnika po 150zł za tzw. "metry", a pocięty i porąbany to po 200.
    Barwny z Muratora+wykusz, lukarna dachowa, budowa "tymi ręcami" fachowcy tylko dach, tynk, wylewki. Pow. po podłogach 200m2, użytkowa 150m2 +garaż 20m2, Kocioł Junkers 14-3+zasobnik kwadro 100l, całość podłogówka, kominek Pama PM+400 kg szamot, reku Brookvent (był 1.1 jest 1.2), ściany BK24+ 15cm, dach25-30, podłoga 10cm. okna 3 szyby 0,7 W/m2K dla całego okna. Mieszkamy od 01.07.2012
    Nasz dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane

  2. #3802
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    hapka

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    lutowiska
    Kod pocztowy
    38-713
    Posty
    18

    Domyślnie

    Bieszczady... dlatego tak tanio

    Tu drzewa pod chol.....y

  3. #3803
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar tmk52
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    okolice Poznania
    Posty
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Conrad&Beata Zobacz post
    Ja temp mam 21 w całym domu przez cala zimę jak mam wszędzie podłogówkę to trochę inne odczucia, nawet moja ciepłolubna Żona nie narzeka.
    Podchodząc do budowy domu, zakładałem że będzie on jak najmniej pochłaniał mojego czasu, będzie "bezobsługowy" . Idąc w gaz czy nawet prąd trzeba też być pewnym że chałupa jest dobrze postawiona, nie ma mostków termicznych jest dobre ocieplenie, dobre okna, wentylacja mech.
    Jako ze nie miałem praktyki obawiałem się jak to wyjdzie w praktyce z tym gazem, dlatego postawiłem kominek szamotowy, gdyby rachunki były za duże, ale w realu nawet nie chce się tego kominka odpalać, tylko dla klimatu sporadycznie, może 2 razy w miesiącu, i teraz można spokojnie policzyć:
    cała instalacja centralnego ogrzewania kosztowała mnie około 11 000, w tym kocioł zasobnik, podłogówka, komplet,
    Rachunki mam podobne do powyższych a obsługi praktycznie nie ma, bo ustawiam 21 stopni na regulatorze pokojowym na początku listopada i wyłączam ogrzewanie w kwietniu, reku w przejściowych okresach daje rade, czasami trzeba odpalić kominek ale to sporadycznie.
    Tak jak napisał Tomek powyżej trzeba brać też pod uwagę koszty logistyczne związane z opałem już nie mówię o drewnie do kominka, bo to trochę więcej zabawy, transport, magazynowanie, no i kotłownia musi być większa, a przy gazie kocioł i zasobnik zajmuje pow 1m2, wszędzie czysto, mam w kotłowni pralnie i umywalkę roboczą oraz półki na graty co przy węglu było by raczej nie możliwe.

    Hapka pisze że ma pompę ciepłą i spala 13m3 buka, licząc całość też trzeba się narobić a koszta koło 3000 zł no i logistyka z drewnem. Pompa pewnie kosmiczną kasę kosztowała. Więc gdzie tu sens?

    Polecam myśleć o tym zanim zaczniemy stawiać dom, dobra izolacja, staranna budowa, może nieco wyższe ceny za okna i do tego reku. Nie oszczędzajcie na ociepleniu, bo to się zwraca, też nie ma co popadać w skrajności i dawać po 25 cm styro na ściany. gdzieś na necie widziałem wykres, grubości ocieplenia do przenikalności cieplnej i też warto zwrócić na to uwagę, że dokładanie styro w nieskończoność nie ma sensu, a koszty wzrastają.
    Do tego ważna sprawa ocieplenie dachu, proszę sobie porównać jak wygląda wełna isovera o współczynniku 0,35 a 0,39, jaka jest różnica, większość fachowców daje 0,39 bo uważa że to wystarczy, no już nie mowie o grubości, a w takim domu jak barwny to akurat ważne bo powierzchnia dachu jest znaczna i jak się narobi mostków i da marne ocieplenie dachu to później są efekty, upał w lecie, chłodno w zimie....
    Co do istoty ocieplenia to jest ważne przy każdym rodzaju ogrzewania.

    Pozdrawiam,
    Tomek
    -------

    Sprzedam materiały budowlane:

    http://forum.muratordom.pl/group.php...&pp=30&page=10

  4. #3804
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    SYLKO

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-127
    Posty
    2

    Domyślnie Barwny 132 ...

    Witam,
    czy ktoś wybudowal Barwnego C132 lub może C132d w kujawsko-pomorskim lub okolicach? Poszukujemy takiego domu aby przed decyzją o jego wyborze móc sie do niego "przymierzyć". Projekt spełnia nasze min. kryteriów ale nie mamy pewności czy nas pomieści Bedziemy wdzięczni za każdą informację ( [email protected] )
    Pozdrawiam
    Sylwia

  5. #3805
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar Ania&Jaceek
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-299
    Posty
    5

    Domyślnie Barwny c132

    Witam.
    Wybudowaliśmy barwnego w tym roku i mieszkamy od marca, ale koło Gdańska.
    Dom wystarczający dla 4 osób w zupełności. Garaż tylko taki na 1 średnie auto, choć na styk wchodzi VWT4.
    W razie pytań proszę pisać na: [email protected]




    Cytat Napisał SYLKO Zobacz post
    Witam,
    czy ktoś wybudowal Barwnego C132 lub może C132d w kujawsko-pomorskim lub okolicach? Poszukujemy takiego domu aby przed decyzją o jego wyborze móc sie do niego "przymierzyć". Projekt spełnia nasze min. kryteriów ale nie mamy pewności czy nas pomieści Bedziemy wdzięczni za każdą informację ( [email protected] )
    Pozdrawiam
    Sylwia
    ----- BARWNIAKI GÓRĄ -----

  6. #3806

    Domyślnie Barwny k/ radomia

    Cytat Napisał SYLKO Zobacz post
    Witam,
    czy ktoś wybudowal Barwnego C132 lub może C132d w kujawsko-pomorskim lub okolicach? Poszukujemy takiego domu aby przed decyzją o jego wyborze móc sie do niego "przymierzyć". Projekt spełnia nasze min. kryteriów ale nie mamy pewności czy nas pomieści Bedziemy wdzięczni za każdą informację ( [email protected] )
    Pozdrawiam
    Sylwia
    WITAM ! Ja buduje wersje c132a odbicie lustrzane,jest w nim duzo miejsca, b. duza azienka,duzy garaz, wszystko pasuje ladna brya budynku,pare zmian zrobiem,bo maa dziaka,ale jestem zadowolony- prosze zobaczyc zdjecia na profilu. Pozdrawiam wszystkich. Pawel.
    pawela.pawela barwny c132aL k/Radomia

  7. #3807

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawela.pawela Zobacz post
    WITAM ! Ja buduje wersje c132a odbicie lustrzane,jest w nim duzo miejsca, b. duza azienka,duzy garaz, wszystko pasuje ladna brya budynku,pare zmian zrobiem,bo maa dziaka,ale jestem zadowolony- prosze zobaczyc zdjecia na profilu. Pozdrawiam wszystkich. Pawel.
    Super zdjęcia, proszę napisać co to za dachówka,

  8. #3808

    Domyślnie

    Witam . Dachowka jest firmy TONDACH -(czeska) hoalenderka 11 Angoba duo kolor brozowo- pomaranczowy(melanz) dobra jakosc, długa gwarancja-33lata,kolor daje fajny efekt, jest lekko błyszczaca,przy całkiem glazurowanej(błyszczacej )szkliwo podobno peka po jakims czasie.Dołaczyłem pare zdjec do galeri, starszych,bo teraz to snieg na dachu. Pozdrawiam Pawel
    pawela.pawela barwny c132aL k/Radomia

  9. #3809

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawela.pawela Zobacz post
    Witam . Dachowka jest firmy TONDACH -(czeska) hoalenderka 11 Angoba duo kolor brozowo- pomaranczowy(melanz) dobra jakosc, długa gwarancja-33lata,kolor daje fajny efekt, jest lekko błyszczaca,przy całkiem glazurowanej(błyszczacej )szkliwo podobno peka po jakims czasie.Dołaczyłem pare zdjec do galeri, starszych,bo teraz to snieg na dachu. Pozdrawiam Pawel
    Jaki to jest kąt nachylenia dachu, ? chciałbym uzyskać informacje jak szerokość domku, oraz wysokość w kalenicy, jestem na etapie budowy ściany kolankowej, Pana dom ma super zachowane proporcje, wysłałem do Pana prywatną wiadomość,

  10. #3810

    Domyślnie

    Witam! Napisałem odpowiedz szczegułowa,ale chyba nie zatwierdziłem i nie doszła. Dziekuje za opinie,troche mnie podbudowała. Co do kata dachu to wynosi 35 st w/g projektu,sciana kolankowa podniesiona o 2x pustak poroterm,czyli jes 2x poroterm+wieniec+murłata ,jest to max co mozna podwyzszyc,aby nie zmienił sie wyglad domu,aby był' zgrabny',konstrukcja(stalowa rama) tez o tyle została podwyzszona,aby nie zmieniło sie nachylenie dachu.Wymiary budynku to 13,98x11,58m ,wysokosc w kalenicy, to 7,47m(na rysunku)+ wysokosc 2x poroterm. W projekcie- opisie :wysokosc budynku-7,80m.Wiecej informacji i zdjec moge wysłac na adres e-mail, lub odpowiem telefonicznie,jakie warto zmiany zastosowac. Moj adres e-mail; [email protected]. Pozdrawiam wszystkich budujacych i zainteresowanych Paweł
    pawela.pawela barwny c132aL k/Radomia

  11. #3811

    Domyślnie

    Cytat Napisał karolaga1 Zobacz post
    Jaki to jest kąt nachylenia dachu, ? chciałbym uzyskać informacje jak szerokość domku, oraz wysokość w kalenicy, jestem na etapie budowy ściany kolankowej, Pana dom ma super zachowane proporcje, wysłałem do Pana prywatną wiadomość,
    Witam! Napisałem odpowiedz szczegułowa,ale chyba nie zatwierdziłem i nie doszła. Dziekuje za opinie,troche mnie podbudowała. Co do kata dachu to wynosi 35 st w/g projektu,sciana kolankowa podniesiona o 2x pustak poroterm,czyli jes 2x poroterm+wieniec+murłata ,jest to max co mozna podwyzszyc,aby nie zmienił sie wyglad domu,aby był' zgrabny',konstrukcja(stalowa rama) tez o tyle została podwyzszona,aby nie zmieniło sie nachylenie dachu.Wymiary budynku to 13,98x11,58m ,wysokosc w kalenicy, to 7,47m(na rysunku)+ wysokosc 2x poroterm. W projekcie- opisie :wysokosc budynku-7,80m.Wiecej informacji i zdjec moge wysłac na adres e-mail, lub odpowiem telefonicznie,jakie warto zmiany zastosowac. Moj adres e-mail; [email protected]. Pozdrawiam wszystkich budujacych i zainteresowanych Paweł
    pawela.pawela barwny c132aL k/Radomia

  12. #3812

    Domyślnie

    Witam wszystkich zainteresowanych i budujacych. Wczoraj skonczyłem czytanie wszystkich wiadomosci od samego poczadku (191 strony) troche to trwało,przejzałem chyba wszystkie dostepne zdjecia,tematy sie powtarzały, ale i tak warto było.Zastosuje conajmniej 2 sugestje(doswietlenie łazienki na dole,pomieszczenie dostepne z tarasu zamienie na pralnie z drzwiami z korytarza). Wczesniej jak zaczolem czytac przed budowa wypunktowałem sobie na co musze zwrocic uwage,co sie dowiedziec,zastosowałem rady.Za rady chciałbym wszystkim podziekowac! Czytajac nie wszystko w danym momecie nas interesuje,ale potem jak dojdzie sie do danego etapu budowy, to morze byc przydatne. Lepiej sie tez uczyc na cudzych błedach.Rzycze wytrwałosci w budowie i samych trafnych decyzji.Pozdrawiam Paweł.
    pawela.pawela barwny c132aL k/Radomia

  13. #3813
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Karolinaz

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    okolice Łańcuta
    Posty
    8

    Domyślnie

    z perspektywy czasu uważam, że bardzo ważna rzeczą którą należy zrobić jest dodanie okna dachowego nad schodami

  14. #3814

    Domyślnie

    Witam! Z tym oknem,to fakt,ja tez je mam. Inne okna dachowe mam troche mniejsze(118x78 jedno 140x7ale za to mam ich wiecej( z wyłazem 13),pozatym sa w kazdej połaci dachowej,co daje duzo swiatła,wizualnie tez dobrzeto wyglada.Pozdrawiam
    pawela.pawela barwny c132aL k/Radomia

  15. #3815
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    bucocka

    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    rzeszów
    Kod pocztowy
    35-002
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam
    Może ktoś z podkarpacia jest zainteresowany pokazaniem domu barwnego?

  16. #3816

    Domyślnie

    Witam. Troche z innej beczki.Mam do sprzedania nowy projekt domu barwny c132a wariant 1. https://projekty.muratordom.pl/proje...,467,0%2C0.htm. Projekt nowy nie uzywany. bez zmian. Wiecej info [email protected] . atrakcyjna cena

Strona 191 z 191

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony