dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 191
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 3816
  1. #41

    Domyślnie

    Cześć landudno!
    Fajnie, że podoba się ci ten projekt i cieszę się, że miłośników Barwnego przybywa. Powodzenia z dokumentacją!!!!!
    Czytaj forum to kopalnia wiedzy o budowaniu!!!!!!!!!
    Pozdrawiam Mrssquirrel

  2. #42

    Domyślnie

    Witaj Mrssquirre
    Nawet nie wiesz jak cieszę się z Twojej odpowiedzi. Jesteś chyba największą fanką Barwnego
    Dzięki
    A o tym, że forum to kopalnia wiedzy przekonuję sie każdego dnia.
    Jakie zmiany planujesz w projekcie. Ja chcę zgodnie z tym co pisano na forum pokombinować z powiększeniem wc (kabina prysznicowa), przerzucić kominek na przeciwległą ścianę, powiększyć wiatrołap kosztem spiżarni, nieco skróćić ściankę między salonem a kuchnią (aby wpadało światło z kuchni do salonu i aby łatwiej ustawić stół w salonie). O innych jeszcze myślimy.
    Pozdrawiam
    Ryszard

  3. #43

    Domyślnie

    witojcie
    ostatnio poprosiłem \Muratora żeby przysłali mi rzuty z wymiarami i powiem że wygląda to nieźle,,,
    zastanawiam się tylko nad podniesieniem ścianki kolankowej o co najmniej 1 warstwę...

  4. #44

    Domyślnie

    My będziemy zmieniać:
    1. wc, tak aby dało się tam wstawić prysznic (na 100%)
    2. kominek prawdopodobnie przeniesiemy na przeciwległą ścianę
    3. pomysł ze skróceniem lub zlikwidowaniem tej ścianki między kuchnią i salonem jest spoko, muszę to przemyśleć
    4. wiatrołap zostawię taki jaki jest bo fajnie jest mieć spiżarkę
    5. taras będzie dookoła domu, więc okno balkonowe będzie również na tej ścianie koło kuchni.

    Na razie to wszystko. Myślę, że architekt też podsunie nam kilka fajnych pomysłów. Na dzień dzisiejszy pani w UM poprawia,wydane mi tydzień temu, warunki zabudowy.

    Pozdrawiam Kasia

  5. #45

    Domyślnie

    Nas też bardzo kusi taras od strony wschodniej i przerobienie okna w salonie na balkonowe. Zastanawiamy sie także czy technicznie da sie przesunąć nieco komin w pomieszczeniu gospodarczym razem ze ścianką w stronę garażu. Zwiększy sie wtedy nieco wc i to pomieszczenie gospodarcze a na poddaszu komin znalazłby sie przy ścianie w sypialni a nie w pewnym oddaleniu od niej. Zastanawiamy sie także czy da się zrobić mały stryszek z rozkładanymi schodami w najwyższej części nad holem (byłby niezbyt wielki, ale np. świetnie nadawałby sie na rzadko używane rzeczy jak np. walizki itp.
    Pzdr
    Ryszard

  6. #46

    Domyślnie

    Landudno zobacz sobie:
    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=73615
    albo coś w zbliżonym temacie do Barwnego
    http://forum.muratordom.pl/viewtopic...547&highlight=

    Miłego czytania.

  7. #47

    Domyślnie

    Czytałem
    Ale dzięki

  8. #48

    Domyślnie

    spełniłem prośbę...

  9. #49

    Domyślnie

    uch, ja też chyba sie zdecyduję na Barwny, Mateush, jak się robi takie 3 d?

    Myśleliśmy nad następujacymi zmianami:

    przesunięcie ściany zewnętrznej w kuchni, czyli ściana kuchenna równa ze ścianą garażową,

    drewniane ażurowe schody, odsłonięte podobnie jak u Mateusha
    kominek: na ścianie pomiędzy kuchnią a salonem, taki słup po prostu z wbudowanym kominkiem, zamiast ścainki oddzielającej kuchnię i salon

    okno kuchenne na ścianie po prawej stronie( od strony kuchni miałabym inaczej widok na mur sąsiada a tak będę miałą z kuchni widok na ogród)

    czekam na sugestie i ewentualne porady.

    i co Wy na to?

    Czy ktos zyczliwy mógłby mi podać wymiary patretu, w metrach bo mam tylko takie przybliżone z muratora i trudno mi cokolwiek rysować na nowo?

    Pozdrawiam,
    E.

  10. #50

    Domyślnie

    Cześć Jenna!
    Wysłałam ci na e-maila to o co prosiłaś. Mam nadzieję, że dojdzie.
    Pozdrawiam kasia

  11. #51

    Domyślnie

    ale na jakiego maila?

  12. #52

    Domyślnie

    na takiego: [email protected], gdzieś tam wyczytałam, ale post z 2003r, więc pewnie nieaktualny, sorko nie zwróciłam uwagi.
    pozdro

  13. #53

    Domyślnie

    och...
    jak najbardziej aktualny, dziękuję!!!!!

  14. #54

    Domyślnie

    Cytat Napisał jenna
    uch, ja też chyba sie zdecyduję na Barwny, Mateush, jak się robi takie 3 d?
    ja używałem programu sketchup v.4.0. Wiem że jest dostępna za darmo wersja 5.0 pod windows xp. Zobacz na www.sketchup.com


    Pzdr
    Mateush
    -------------------------
    Mateush
    GG 7480549

  15. #55
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar sylvia1
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    5.914
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    215

    Domyślnie

    Cytat Napisał mateush
    Czołem !

    Oto kilka rzutów z modelu 3D wspomnianego projektu:
    http://matrych.googlepages.com/chata

    Oczywiście z uwzględnionymi już poprawkami (przeniesiony kominek, dodane okno, wycięta ściana przy schodach).

    Ale powiem szczerze, że szperam nadal w projektach - jednak dach kopertowy to wyższy koszt i więcej skosów... Może znajdę coś ciekawego z dwuspadowym. A może mieliście już coś na oku z dachem dwuspadowym spełniający podobne założenia co Barwny ?

    Mateush
    Mateush a jakie to założenia? bo ja proponuję mój projekt słoneczko w wersji B ze ścianka kolankowa i garazem..

  16. #56

    Domyślnie

    Cytat Napisał sylvia1
    Mateush a jakie to założenia? bo ja proponuję mój projekt słoneczko w wersji B ze ścianka kolankowa i garazem..

    Ja już przerzuciłem się na zręczny wariant 3 (C77c o ile dobrze pamiętam).
    Ten mi bardziej pasuje ze względu na taras, schody, i większy garaż - chcę mieć kącik do majsterkowania - bo niestety garaż w barwnym jest tylko na samochód...).

    Pzdr
    -------------------------
    Mateush
    GG 7480549

  17. #57

    Domyślnie

    Cytat Napisał jenna
    uch, ja też chyba sie zdecyduję na Barwny, Mateush, jak się robi takie 3 d?

    Myśleliśmy nad następujacymi zmianami:

    przesunięcie ściany zewnętrznej w kuchni, czyli ściana kuchenna równa ze ścianą garażową,

    drewniane ażurowe schody, odsłonięte podobnie jak u Mateusha
    kominek: na ścianie pomiędzy kuchnią a salonem, taki słup po prostu z wbudowanym kominkiem, zamiast ścainki oddzielającej kuchnię i salon

    okno kuchenne na ścianie po prawej stronie( od strony kuchni miałabym inaczej widok na mur sąsiada a tak będę miałą z kuchni widok na ogród)

    czekam na sugestie i ewentualne porady.

    i co Wy na to?

    Czy ktos zyczliwy mógłby mi podać wymiary patretu, w metrach bo mam tylko takie przybliżone z muratora i trudno mi cokolwiek rysować na nowo?

    Pozdrawiam,
    E.
    a co z moimi uwagami?
    czy ktoś mi coś doradzi??

  18. #58

    Domyślnie

    zręczny też jest niczego sobie ale ma dach o kącie 30 stopni więc będzie mnie jmiejsca nad głową...

  19. #59
    Guest

    Domyślnie

    Jenna napisała:

    a co z moimi uwagami?
    czy ktoś mi coś doradzi??
    Odnośnie propozycji Jenny kilka uwag - mam już dokumentację projektową, więc analizując poszczególne propozycje zmian Jenny więc widzę dużo szczegółów technicznych:
    - przesunięcie ściany kuchennej - możliwe ale - będzie wymagało przekonstruowanie stropu Porotherm nad kuchną, salonem i wiatrołapem- na tej ścianie oparty jest strop nad kuchnią (o wymiarze 270 cm) - dom od fronu będzie typową kostką - ganek stanowi takei wizualne urozmaicenie - ale zbyt praktyczny nie jest.
    - zmiana ustawienia okna w kuchni (na drugą scianę) spowoduje, że dom od frontu nie bedzie miał żadnego okna (kwestia wizualna?)
    - odnośnie schodów - ja raczej zdecyduję się na połączenie metalu i drewna - mam wielu znajomych u których schody 100% z drewna po jakimś czasie strasznie skrzypią (trudno o bardzo solidnego wykonwacę i bardzo dobre (drogie) drewno. I oczywiście też częściowo zmniejszę ścianę między salonem i hallem - tak by częściowo były widoczne schody.
    - odnośnie przesunięcie kominka miedzy kuchnię a salon - trzeba uważać z kominem tak aby nie wypadał za blisko okien połaciowych na I p. - ja kominek przesunę na ścianę/róg obok schowka ogrodowego.
    - ja jeszcze będę podwyższał piętro o 1 lub 2 bloczki - spowoduje to zwiększnienie powierzchni użytkowej na I p.

    Podaj mi swój adres mailowy to prześlę ci skany pdf - parteru i pietra z wymiarami.

    Pozdrawiam

    Thomass

  20. #60

    Domyślnie

    Witaj Thomass
    Ja chyba jutro zamówię Barwnego
    Czu mógłbyś mi także przesłać te skany. Dostałem dzisiaj z Muratora materiały faxem, ale są słabej jakości.

    Zgadzam się z Tobą co do większości zmian. Myślimy jeszcze m.in. o powiększeniu wc tak aby zmieścił się natrysk

    Czy będziecie ogrzewać Barwnego?

    Ryszard

Strona 3 z 191

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony