dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 24
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 461

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    tombi

    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    1

    Domyślnie

    Mam do urządzenia garderobę.
    Jest to pomiesczenie wydzilone, z drzwiami o pow. 3 m2.
    Szukam rozwiązań nie wykorzystujących szafy, ale konstrukcję
    rurek i półek oraz szafeczek (np. na podłodze).
    Proszę o pomoc

  2. #2

    Domyślnie

    Różne takie półki, rurki, koszyczki i wieszaczki znajdziesz np. w Obi, Castoramie i innych. Częściowo też w Ikea, gdzie są też "wnętrza" szaf, które można zakupić osobno.



    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: dziuba dnia 2002-04-25 15:12 ]</font>

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    Murator w miesiacu III lub IV mial takie przykladowe rozwiazania garderob.

  4. #4

    Domyślnie

    Razem z mezem planujemy stworzenie garderoby, kosztem i tak nie duzych pokoi. Prosze o rade, jakie wymiary powinna miec optymalna garderoba - biorac pod uwage ograniczona powierzchnie. Chodzi mi o to w jaki optymalny sposob wykorzystac kazy centymetr pomieszczenia. Jaka powinna byc minimalana odleglosc pomiedzy regalami?
    Pozdrawiam

  5. #5
    STAŁY BYWALEC (min. 300) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    zuzka

    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Kielce
    Posty
    304

    Domyślnie

    Też chciałabym garderobę (2,8 m2) zapełnić półkami, stojakami itp.
    Ale obawiam się, że bez drzwi (od tych szafek) będzie się kurzyło. I nie wiem sama co zrobić.

  6. #6

    Domyślnie

    Garderobe będe robic kosztem pokoju, na całej długości ściany 3m. Minimalna szerokość to 110 cm - tak doradził mi architekt, 60 na półki i 50 na poruszanie się wewnątrz. Ja planuję równe 100 z podziałem 50/50.

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EDZIA

    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    6.228

    Domyślnie

    Ja też mam ograniczoną powierzchnię i marzy mi się garderoba i myślę o czymś w stylu szafy z przesuwnymi drzwiami,część na wieszaki część na różne inne drobiazgi tu bardzo sobie chwalę szuflady-koszyki o różnej wysokości 0,25 m i 0,50m.Obecnie mam taką szafę ale ze względu na b.małą pow. mieszkania jest proporcjonalna czyli mała ale funkconalna.Przed kurzem zabezpiecza zakończenie drzwi-takie szczoteczki,chociaż mieszkam na Śląsku nie mam większego problemu z kurzem w tej szafie

  8. #8

    Domyślnie

    Ja najpierw zaplanowałam szafę, ale potem doszłam do wniosku, że:
    - nie chcę mieć "ściany" drzwi w pokoju
    - nie przepadam za suwanymi drzwiami
    - normalne drzwi wymagają miejsca, żeby je otworzyć - nic nie dostawię do szafy, a miejsce zostaje niewykorzystane
    - nie muszę sie martwić, że chowany w popłochu sweterek nagle wyskoczy komuś na głowę
    - jak znudzi mi się kolor to maluję ścianę i po sprawie
    - nie miałabym miejsca na zamontowanie głośników
    Takie oto były moje rozmyślania nt garderoby.

  9. #9

    Domyślnie

    Ale 60cm to minimum, inaczej gniotą się rękawy. Lepiej nawet 70cm

  10. #10

    Domyślnie

    Ja nie prasuję koszul

  11. #11

    Domyślnie

    Jeśli się nie wie, ile i jakie rzeczy będą wisieć lub leżeć w garderobie to najlepiej użyć systemów "elastycznych" (pionowe szyny nośne na ścianch i przyczepiane koszyki wieszaki, rury i i nne takie.
    U moich rodziców w domu jest garderoba jako oddzielne pomieszczenie na rzeczy nie-codziennego użytku i duuuża szafa w sypialni na rzeczy codzienne...

  12. #12
    Guest

    Domyślnie

    Dziuba,
    nie sprzeczaj się 60 cm to minimum. Wiem bo zrobiłem sobie szafę 50 cm i pewnie nie chciałabyś słyszeć tego co mówię przy korzystaniu z niej. Ale ja byłem zmuszony szerokością pokoju ( ok. 2 m) i te 10 cm coś mi daje.

  13. #13

    Domyślnie

    Kłócic się nie będę bo wyszło mi 120 cm, odjąć miejsce na ściankę działową, no to zostaje do zagospodarowania 110 cm głębokości. I nad tym muszę teraz skupić szare komórki.

  14. #14

    Domyślnie

    Czy Waszym zdaniem garderoba "Państwa" [] musi się znajdować w ich sypialni czy też mogłoby to być osobne pomieszczenie (nie przylegające do tej sypialni)?

  15. #15

    Domyślnie

    Wygodniej miec tuz przy sypialni

    Jednak nie bedzie dramatu,
    jak sie przespacerujesz do niej 2-4 m

    Kurzu nie da sie uniknąć! W szafach równiez bywa

  16. #16

    Domyślnie

    To znaczy w sypialni będą oczywiście jakieś szafy ale żeby nie zabierać w niej za dużo miejsca to garderobę na "grubsze" rzeczy (typu płaszcze i buty, ubrania sezonowe) chciałem umieścić w innym pomieszczeniu.

    Albo inaczej: w tej chwili sypialnia (na poddaszu, jedna ściana skośna) ma po podłodze 21,5 m kw. Jest sens zmniejszyć tą powierzchnię z przeznaczeniem na garderobę (np. pod tym skosem)?

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: ryniu dnia 2002-11-21 09:41 ]</font>

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar kgadzina
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    3.883

    Domyślnie

    Ryniu: ja miałem na poddaszu 19 m2 po podłodze, ale garderobę wydzieliłem nie pod skosem tylko "z długości" pokoju. Garderoba pod skosem jest raczej trudna w użytkowaniu (wieszaki mają swoją szerokość). Więc skróciłem pokój o 150 cm i wyszła garderoba jak ta lala - 150 x 320 cm z kawałkiem prostego sufitu i jednym skosem. A ile tam miejsca

  18. #18

    Domyślnie

    Kgadzina, garderoba jest zamkniętym pomieszczeniem z drzwiami czy w formie szafy wnękowej (drzwi przesuwane)?

  19. #19
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    adgam

    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    2

    Domyślnie

    Czy ktoś może ma w garderobie takie półki z materiału (IKea)??? Jeśli tak to jak się sprawdzają?

  20. #20
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    dobrzykowice

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    2.955

    Domyślnie

    a ja mam już dość ścisku w szafach i w domku będę miał garderobę o powierzchni 9,5 m kw jako osobne pomieszczenie z drzwiami vis a vis drzwi mojej sypialni "Dzieciarkie" sypialnie zostały tak zaprojektowane, że w każdym pomieszczeniu jest wnęka do zabudowy. Tak więc niegdzie nie będzie stała drewniana skrzynka przystawiona do ściany

Strona 1 z 24

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony