dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 24
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 461
  1. #21
    Guest

    Domyślnie

    Garderoby muszą być duże. Jak największe. Nasza, przy sypialni ma 3 m2 i z trudem zmieściliśmy tam tylko rzeczy używane na codzień. Rzeczy letnie już się nie zmieściły i nadal spoczywają w workach. Przy czym nie uważam się za osobę lubiącą kolekcjonować ubrania - raczej przeciwnie. No i pomijam fakt, że przy okazji przeprowadzki pozbyłem się około 1/3 mojej garderoby. Fakt, że teraz jest wygodnie - wszystko wisi na wieszakach a bielizna spoczywa w widocznych i łatwo dostępnych koszyczkach. Ale ta wygoda zabiera dużo miejsca !!!
    No i - o czym zapomnieliśmy - trzeba gdzieś trzymać torby podróżne (duże, bo dzieci małe), pościel na zmianę (zapasowe kołdry i poduszki), koce, śpiwory i inne dziwne rzeczy.
    Także nie żałujcie miejsca na garderobę !

  2. #22

    Domyślnie

    A czy garderoba musi być koniecznie w sypialni albo bardzo niej blisko? bardzo by mi pasowało zrobić ją w pomieszczeniu po przekątnej korytarza na piętrze.

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KSIĄŻNICZKA FORUM:-) Avatar Maluszek
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.329

    Domyślnie

    To już zależy od Ciebie. Ja mam zaprojektowane garderoby przy sypialniach - żeby raniutko daleko nie biegać ale mam też jedną przy łazience i jeszcze jedną na parterze na płaszcze i kurtki i buty.

  4. #24

    Domyślnie

    A propos garderoby: spotkałam się w Stanach z ciekawym rozwiązaniem anty-molowym w garderobach. A mianowicie albo całe pomieszczenie, albo jedna ściana jest wykładana drzewem cedrowym. Ponoć mole nie cierpią cedru i nigdy do takich pomieszczeń nie wlatują. Latami!!! Dowiadywałam się o cenę - aktualna ~300 za m2 deski. No i zbieram sobie powolutku na to szaleństwo. Chyba taniej mi wyjdzie cedr niż ubranka zeżarte przez mole.

  5. #25

    Domyślnie

    Znam prostsze i tańsze rozwiązanie: lawenda w woreczkach z materiału, nie trzeba ich nawet zaszywać całkowicie, wystarczy zawiązać tasiemką!

    Nie przeczę, że garderoba to optymalne rozwiązanie, ale nie pałam nienawiścią do szaf. Widziałam u znajomych w sypialni szafę z (wyspy) Bali, kolorową, pięknie zdobioną. Była główną ozdobą pokoju!
    Le succ&s est la meilleure vengeance.

  6. #26

    Domyślnie

    Podpowiadam sposob na wyposazenie garderoby - tanio i calkiem zgrabnie, u nas "tymczasowa" zostala na stale! Systemy mebli i wyposazenia sklepów, takie metalowe rurki ciete przez nich na wymiar (w cenie!),uchwyty, wieszaczki, kratki, polki, szafeczki itp Mozna to skrecic samemu, a poza tym lekkie, MOBILNE (zaden problem zamienic wieszaki z polkami). W szczecinie handluje tym firma EccoLine na 26-o Kwietnia.

  7. #27

    Domyślnie

    My będziemy mieli 4 (5) duże szafy wnękowe. Jeśli ubrania nie są w garderobie w jakiś sposób zamknięte tylko lużno leżą lub wiszą to będą się kurzyły. Potrzebne więc szaf(ki)y. (W zwykłych szafach też się kurzy tylko wolniej.) Po co tracic przestrzeń na komnikację w garderobie? No chyba, że ktoś nie lubi wizualnie szaf i chce mieć same ściany.
    Poza tym drzwi od szafy wnękowej można dopasować do wnętrza.

  8. #28

    Domyślnie

    A może garderoba na kółkach? Jak się znudzi , można odholować do innego pokoju Do kupienia w marketach budowlanych i IKEA. Co do właściwości cedru; w Anglii od dawna ceniono jego właściwości i eteryczne wonności , wkładając kosteczki , kawałki drewna do szafy. A jaki pachnący efekt!

  9. #29

    Domyślnie

    hejka,
    mamy dwie garderoby, jedną zabuduję półkami i wieszakami, w drugiej większej, tuż przy sypialni będą narazie Ikeowskie "szafy" z materiału na kółkach i metalowe stelaże na wieszaki, również na kółkach. Co do niskiej jakości Ikea mam pewne doświadczenie, ale ww. sprawdziłam w obecnym mieszkaniu, przetestowałam też materiałowe półki na rzepy z Ikea- są OK
    do przechowywania pozostaje również strych

    pozdr.... Domka

  10. #30
    Guest

    Domyślnie

    Moja garderoba przy sypialni ma 6m2. Mam nadzieję, że duzo w niej zmieszczę.

  11. #31

    Domyślnie Zabudowa garderoby

    Witam,

    Poszukuję informacji jak można zabudować garderobę w postaci oddzielnego pomieszczenia - jeśli ktoś ma jakieś namiary na producentów odpowiednich szafek, półek, wieszaków, itp. lub wie gdzie można zobaczyć przykładowe ekspozycje (Wawa) to proszę o informację.

    Pozdrawiam,
    Maciek Jot

  12. #32

    Domyślnie

    "Oddzielne pomieszczenie",rozumiem przez to pokoj z drzwiami.Takowy posiadam,jest super.
    Zabudowa calosci(raptem 2X2,w porywach,bo sa rozne zakrety) kosztowala mnie ok. 2 tys.jak wezmiesz dobra ekpie to madrze ci to rozplanuja.Przydaje sie na wszystko.
    W nowym domu tez taka bede miala.
    Ekipy nie polecam

  13. #33

    Domyślnie

    śliczne zabudowy robi firma Kondor. Widziałam na Bartyckiej taki pokój- garderobę. Cudeńko!

    Też mam zaplanowaną garderobę- pow. ok 12m2- tyle, że są skosy. Troszkę szkoda, ale mam nadzieję, że wyjdzie ciekawie.

    Jeśli macie jakieś zdjęcia garderób walk-in na poddaszach to chętnie popatrzę

  14. #34
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KSIĄŻNICZKA FORUM:-) Avatar Maluszek
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.329

    Domyślnie

    Berenika - musisz pamiętać, żeby przy skosach szafek, półek nie dociskać do ściany - musi zostać przerwa ok 5 cm pomiędzy ścianą a półką, zeby tam się wilgoć nie zbierała.

    Ja też mam garderoby w osobnych pomieszczeniach i też ze skosami. Mój małż stwierdził, że zabudowę naszych garderób zrobi sam. Dużo taniej to wyjdzie niż zrobienie zabudowy np. Komandora czy innej firmy.

  15. #35

    Domyślnie

    Na prosta garderobe bez zadnych bajerow dobrze sprawdza sie system rurowy zabudowy garderób (generalnie system przeznaczony jest do zabudowy wystaw sklepowych). Jest mnostwo elementow z ktorych mozna budowac najwymyslniejsze konstrukcje a calosc po zlozeniu wyglada nie gorzej niz zabudowa drewniana. Niestety nie ma w nim bajerow w rodzaju opuszczanych drazkow, komodek, wysuwanych polek i poleczek itd. chociaz podejrzewam, ze daloby sie dokupic je osobno i zamontowac.
    Niestety chwilowo nie umiem przypomniec sobie nazwy firmy i linku do ich strony. Elementy sa do kupienia w Castoramie i Leroy'u.

    A garderoba wyglada mniej wiecej tak; czyli rury i drewniane polki (polki dokupowane osobno):

  16. #36

    Domyślnie Projekt garderoby przed rozpoczeciem budowy??

    Przeczytalam dzis, ze garderoby powinno sie zaplanowac przed rozpoczeciem budowy. Chcialabym wygospodarowac troche miejsca w mojej przyszlej sypialni i pokoju dzieciecym na garderobe ale nie mam pojecia jak powinna wygladac funkcjonalna i wygodan garderoba. Macie jakies pomysly badz wzory garderob?

  17. #37

    Domyślnie Re: Projekt garderoby przed rozpoczeciem budowy??

    Cytat Napisał izagrab
    Przeczytalam dzis, ze garderoby powinno sie zaplanowac przed rozpoczeciem budowy. Chcialabym wygospodarowac troche miejsca w mojej przyszlej sypialni i pokoju dzieciecym na garderobe ale nie mam pojecia jak powinna wygladac funkcjonalna i wygodan garderoba. Macie jakies pomysly badz wzory garderob?
    Wiesz co, w idealnej sytuacji nawet zaplanowanie ustawienia mebli w kuchni dobrze jest zrobić na etapie projeku domu. Kolezanka ma niby dużą kuchnie a niestety z kilku wzgledów nie może zrobic słupka na piekarnik i mikrofale. Na etapie projektu mozna by to wyeliminować a teraz klops. A co do garderób to w pokojach mogą być szafy wnekowe na wymiar ( jesli są wneki) lub zwykłe szafy. Natomiast możesz zrobić osobne pomieszczenie w którym są wokół półki, szuflady, drążki, miejsca na buty itp. ale to już dokładnie powinnaś omówić potrzeby z wykonującym szafę i garderobe. Dobrze jest żeby pamietać co by szuflady nie były zbyt przepastne gdyż niewygodnie jest dogrzebywać się do dna takowej. Pobuszuj po internecie, znajdziesz firmy wykonujace zabudowę i bedą tam zdjecia szaf i ich "farszu".

  18. #38

    Domyślnie

    Zajrzyj do ikei. Mam garderobę zmontowaną z ich propozycji.

  19. #39
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie Re: Projekt garderoby przed rozpoczeciem budowy??

    Cytat Napisał izagrab
    Przeczytalam dzis, ze garderoby powinno sie zaplanowac przed rozpoczeciem budowy. Chcialabym wygospodarowac troche miejsca w mojej przyszlej sypialni i pokoju dzieciecym na garderobe ale nie mam pojecia jak powinna wygladac funkcjonalna i wygodan garderoba. Macie jakies pomysly badz wzory garderob?
    O wzorach i pomysłach trudno mówić nie wiedząc, jak ta twoja garderoba będzie wyglądać. Generalnie można wszystko, ale z doświadczenia mogę Ci powiedzieć, że przede wszystkim drążki! Jak najwięcej miejsca na drazki, półki dopiero na drugim miejscu (też sa ważne, ale łatwiej je zastąpić). Funkcje drążków warto porozdzielać, zamiast jednego długiego lepiej dać w tym samym miejscu trzy: Do połowy jeden drażek zawieszony wyżej, tak żeby długie ciuchy się mieściły (nad nim mozna dać jakieś półki), a od połowy dwa drążki jeden nad drugim na rzeczy krótkie.
    Ten wyższy drążek może byc albo patentowy "opuszczany" (drogie, podobno zawodne), albo założony na sztywno +jakiś kijek do zdejmowania tych wyżej zawieszonych ciuchów.

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  20. #40

    Domyślnie

    Popieram drążki . Jeśli chodzi o męskie koszule nadają sie idealnie do wieszania już wyprasowanych - nie trzeba gnieść ich w szufladach. Jeśli chodzi o damskie rzeczy przydają się jeszcze bardziej.
    Ogólnie to fragment garderoby przeznaczony na część damską powinnien być większy od fragmentu przeznaczonego na część meską bo kobiety mają z reguły więcej ubrań.
    Warto mieć jakieś duże półki na samej górze na np. walizki, plecaki, koce, itp. Na dole jakies niewielkie szuflady też sie przydadzą na "pierdoły", które inaczej panosza się luzem po całym domu lub półkach.
    Na samym dole zrobiłym półki na buty. Warto pomyśleć o schowku na odkurzacz z odpowiednim uchwytem na rurę. Pomysłów jest generalnie mnóstwo.

    Pozdrawiam,
    Szymon

Strona 2 z 24

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony