dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 24
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 461
  1. #101

  2. #102

  3. #103

  4. #104

  5. #105

    Domyślnie

    ktoś jeszcze pomyśli, że już kompletnie zwariowałam
    poprostu masz wene tworcza

  6. #106
    Guest

    Domyślnie Re: garderoba ...

    Cytat Napisał toms-77
    mam na poddaszu (mieszkalnym) oddzielne pomieszczenie preznaczone na garderobę, poradźcie proszę jak i z czego zrobić "meble", .... półki , wieszaki, kosze ?... moze macie jakies pomysły albo zdjecia juz gotowych pomieszczeń ... nie ukrywam ze zalezy mi na tym aby było "tanio" to będzie tylko garderoba, nie musi być superowo ... ważne zeby było praktycznie i ładnie/estetycznie ...
    Pójdź sobie np do studia kuchni - przy okazji zobaczysz, co tam się da upchnąć. Jesli pomieszczenie jest zamknięte, wystarczą proste półki z płyty, drążki i kosze. Nie jest to drogie, można spokojnie zrobić samemu przy odrobinie czasu i smykałki. Warto porozmawiać z kims, kto wam robi resztę zabudów - cena moze byc całkiem niezła.

  7. #107

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mohag
    ktoś jeszcze pomyśli, że już kompletnie zwariowałam
    poprostu masz wene tworcza

  8. #108

    Domyślnie GARDEROBY

    Jestesmy wlasnie przed rozplanowaniem i urządzeniem garderoby, i o ile z urzadzaniem wnetrz nie mam problemu, mam mnostwo pomysłów itp. to jakos ta garderoba wydaje mi sie trudna.
    Więc mam do was prosbe - może pokazlibyście wnetrza waszych garderob (wiem, że to dość sosbiste ale może ktos sie odwazy) ewentualnie jakies zdjęcia z netu (jakos mam problem cos znaleźć) Chodzi o to, żeby wykorzystac ją jak najlepiej, żeby byla jak najbardziej funkcjonalana.
    Moja ma 11m2 więc jest duża.

    A moze ktos cos fajnego podpowie z wlasnych doświadczeń?
    Będę bardzo wdzięczna.

  9. #109

    Domyślnie

    Tutaj trochę było:
    http://forum.muratordom.pl/viewtopic...ht=garderob%2A

    Może ktoś się pochwali jeszcze swoją

  10. #110

    Domyślnie Ergonomia garderoby...

    Może ktś wie ile minimalnie miejsca musi być w garderobie na komunikację, żeby można się spokojnie poruszać. Chcę wydzielić z pokoju garderobe, ale nie mam pojęcia jaka powinna być, żeby nie była zbyt mała. Czy 60 cm na przejście jest OK? Tak sobie wygospodarowałam pomieszczenie 1,80X1,80 (60cm pólki, 60 przejście, 60 półki) i tak się zastanawiam czy nie za mało na komunikację. Zależy mi, żeby optymalnie zagospodarować powierzchnię...

  11. #111

    Domyślnie

    naprawdę nikt nie wie ??? a ile w Waszych garderobach macie miejsca na komunikację?

  12. #112

    Domyślnie

    moim zdaniem za mało, nawet, jeśli użytkownik jest szczupły.
    Min. 80 cm da jakiś komfort poruszania się, wyciągania z szafy (np. zdejmowania z wieszaka albo otwierania szuflady). I chyba czlowiek lepiej się czuje w takich trochę przestronniejszych wnętrzach.

  13. #113
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Ola i Krzysiek
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    1.651
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    65

    Domyślnie

    Garderoby z prawdziwego zdarzenia mieć nie będę. Bądą takie pitu pitu w dwóch pokojach na piętrze. Ale żadna nie w naszej sypialni Jedna ma 2,3 m2 a druga 1,8m2. Takie małe coś w czym muszą sie zmieść ubrania. A tam gdzie nie ma będą szafy przesuwane. Żeby mieć duużo miejsca w takiej garderobie to trzeba by poświecic chyba jakiś pokój na ten cel, a nie tylko wydzielać pomieszczenie.

  14. #114

    Domyślnie

    Jak napisałam w temacie obok też o garderobie - widziałam u znajomych garderobe w sypialni .Półki są tylko na wprost wejścia. Pomieszczenie ma głebokość od wejścia do ściany 130cm .Półki są głębokie około30-40cm .Drążki do wieszania ubrań tylko po bokach. Wg mnie wymiary u Ciebie nie są małe, zależy jak rozmiescisz półki. Miejsce do komunikacji to chyba za dużo powiedziane - chodzi chyba o swobodne dojście i wyjęcie ubrań
    Moj dom to moja przestrzen.
    Jakim cudem większość mieszka jednak w solidnie zbudowanych i wykończonych domach skoro ekipy które napotykam są do niczego ?

  15. #115

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ola i Krzysiek
    Garderoby z prawdziwego zdarzenia mieć nie będę. Bądą takie pitu pitu w dwóch pokojach na piętrze. Ale żadna nie w naszej sypialni Jedna ma 2,3 m2 a druga 1,8m2. Takie małe coś w czym muszą sie zmieść ubrania. A tam gdzie nie ma będą szafy przesuwane. Żeby mieć duużo miejsca w takiej garderobie to trzeba by poświecic chyba jakiś pokój na ten cel, a nie tylko wydzielać pomieszczenie.
    Olu a jakie masz konkretnie wymiary tych garderób? Oglądałam projekt Twojego domku i tam jest tylko jedna, więc myślę, że masz w jakiś inny sposób wydzielone, niż w oryginale. Robił Ci to jakis projektant??

  16. #116
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Ola i Krzysiek
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    1.651
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    65

    Domyślnie

    Cytat Napisał Berolina
    Cytat Napisał Ola i Krzysiek
    Garderoby z prawdziwego zdarzenia mieć nie będę. Bądą takie pitu pitu w dwóch pokojach na piętrze. Ale żadna nie w naszej sypialni Jedna ma 2,3 m2 a druga 1,8m2. Takie małe coś w czym muszą sie zmieść ubrania. A tam gdzie nie ma będą szafy przesuwane. Żeby mieć duużo miejsca w takiej garderobie to trzeba by poświecic chyba jakiś pokój na ten cel, a nie tylko wydzielać pomieszczenie.
    Olu a jakie masz konkretnie wymiary tych garderób? Oglądałam projekt Twojego domku i tam jest tylko jedna, więc myślę, że masz w jakiś inny sposób wydzielone, niż w oryginale. Robił Ci to jakis projektant??
    Berolina wrzucę Ci rzut poddasza zobacz jak to u mnie dokładnie jest.


    Nr 8 i nr 4 to są te wypaśne moje garderoby Jesli chodzi o nr 8 to wymiary są 190x335, a nr 4 tak ok. 105x230.
    Nasza sypialnia będzie nr 5 i tam nie ma garderoby

  17. #117

    Domyślnie

    A zależy Ci żeby mieć garderobę w sypialni? bo jesli tak to ja bym przeniosła wejście z garderoby z pokoju nr 3 do pokoju nr 5. Bardzo fajny masz układ domku, a najbardziej to Ci zazdroszczę ogródka który będziesz mieć... My kupiliśmy szeregowca i mamy całą działeczkę o pow. 240m2... Może kiedyś jeszce się wybudujemy... Pozdr. i dziękuję za odp.

  18. #118
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Ola i Krzysiek
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    1.651
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    65

    Domyślnie

    Szczerze mówiąc to nie zalezy mi żeby mieć garderobę w sypialni. Zrobimy sobie szafę przesuwaną. A garderoba, która sąsiaduje z naszym pokojem będzie wykorzystywana przez moją mamą, bo tam bedzie jej pokój. Natomiast ta druga garderoba będzie bezpańska. Pokój póki co nie będzie specjalnie użytkowany wiec będzie gdzie ulokowac niektóre rzeczy. Dobrze jest jak jest

  19. #119

    Domyślnie

    Witam serdecznie,
    Warto poczytać o zasadach, ergonomii garderoby. Łatwo popełnić błędy, robiąc np. zbyt płytka zabudowę , co w konsekwencji powoduje "wystawanie" poza obrys zabudowy naszych wieszaków z ubraniami. Warto zmierzyć wieszaki i dostosować zabudowę pod te wymiary. Warto tez zastanowić sie na przejściem komunikacyjnym - jeżeli takie ma być (swobodne przejście , nie powodujące zaczepienia wiszących ubrań , rękawów itp).
    Projektując półkę z miejscem na wiszące długie płaszcze należy pamiętać , nie tylko o długości płaszcza , ale też o wysokości wieszaka . Jest to często popełniany błąd- powodujący "szarganie " się długich płaszczy po podłodze garderoby


    Tu link z poradami o Garderobach :http://www.stol-art.waw.pl/stolart.php?id=porady


    Dodałam kilka linków.

    http://www.komandor.pl/poradnik/pora...ertow.php?id=2

    http://dom.gazeta.pl/Ladny-Dom/1,61594,2563565.html

    http://www.komandor.pl/wycena/wybor1.php

    http://www.komandor.pl/poradnik/pora...ertow.php?id=5















    Pozdrawiam,
    KasiaR

  20. #120

    Domyślnie

    Kasiu bardzo Ci dziękuję za linki! Trochę mi się już przejaśniło. No i nie wpadłam na pomysł, żeby pójśc np. do Komandora i popytać . A że robią to za friko to napewno się do nich wybiore

Strona 6 z 24

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony