dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie ile sposobów na wybudowanie się na rolnej?

    Witam! mam kolejny problem.
    Działkę udało mi się już kupić,ale...
    no właśnie jest to działka rolna a ja bardzo chcę się na niej wybudować.
    Nie znam ustaleń studium co do tej działki ( gmina komuś pożyczyła), na mapie geodezyjnej grunty zaznaczone są jako pastwiska IV i V klasy, dla całej gminy nie ma też sporządzonego mpzp.
    Wiem ze mozna probowac wybudowac sie na dzialce rolnej za pomoca:
    1. siedliska - ale do tego potrzebujemy kupic albo wydzierzawic duzy kawalek ziemi, co w danej gminie jest trudne do realizacji bo wszyscy biora doplaty unijne, a na zakup poza tym nas juz nie stac
    2. dobrosasiedztwa - co jest absolutnie niemozliwe, bo dzialka lezy ok 800 m od najblizszego zabudowania nie na sasiadujacej dzialce
    3. odrolnienia

    Czy odrolnienie nastepuje w drodze sporzadzenia mpzp dla tej dzialki czy w innym sposob? jesli nalezy zlozyc wniosek o mpzp to jak nalezy to zrobic ile zaplacic i ile to moze trwac?
    Ma ktos doswiadczenia w tym wzgledzie?
    a moze sa jakies inne sposoby na wybudowanie sie na rolniczej dzialce?

    dziekuje za wszelka pomoc
    Iga
    lepiej być złośliwym niż głupim

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Robin2
    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    698
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    123

    Domyślnie

    igulinda,
    czy Twoja działak leży w granicach wsi i przylega do drogi?
    Jezeli tak- nie ma problemu, ja sam buduję na takiej działce, moge Ci pomóc w wyjasnieniach.
    Pozdrawiam!
    Robert

  3. #3

    Domyślnie

    Drogi Robin2!
    a mozesz dokladniej uscislic co oznacza ze "czy moja działka leży w granicach wsi i przylega do drogi"?
    jesli chodzi o to pierwsze - wies sklada sie doslownie z kilku kilkunastu gospodarstw, zaraz za nią są stare PGR'y a za nia nie ma juz nic, tylko laki i pastwiska - a tam moja dzialka, wiec jesli pytasz czy dzialka lezy pomiedzy zabudowaniami wiejskimi, to nie lezy w granicach wsi, jesli jednak chodzi o grunty nalezace do ludzi ze wsi, to tak moja dzialka lezy pomiedzy takimi gruntami.
    jesli chodzi o to drugie - dzialka lezy tuz przy drodze utwardzonej, ale gruntowej, nie wiem czy jest to droga publiczna ( pewnie nie) , ta droga mozna jednak w linii prostej dojechac do drogi publicznej(asfaltowej)

    koniecznie napisz co o tym myslisz, bo bardzo potrzebuje jakiejs fachowej porady
    dziekuje
    lepiej być złośliwym niż głupim

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Robin2
    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    698
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    123

    Domyślnie

    pytałem o to, bo jeżeli działka lezy w granicach administracyjnych wsi (to trzeba sprawdzić w Gminie) i ma dostep do drogi, to nawet przy braku planu zagospodarowania przestrzennego mozna tam budowac. zorientuj się w Urzedzie Gminy. Ja sam miałem taką sytuację, moja działka była rolna a dostałem zgode na budowę, wymagało to tylko wyłączenia części działki spod produkcji rolnej i oczywiście wydania wcześniej przez Gminę decyzji o warunkach zabudowy.

    Pozdr.
    Robert

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony