dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Amra

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    3

    Domyślnie Woda z studni czy z wodociągu.

    Co bardziej sie opłaca kopanie studni tradycyjnej (musiałbym wykopać około 10 m aby dostać sie do wody) czy może studnię wierconą a może jednak nie kombinować i podłączyć sie do lini wodociągowej ? Oczywiście patryząc z perspektywy, ze właśnie zaczynam budowę, działka nie jest uzbrojona w wodę.

  2. #2

    Domyślnie

    Koszt studni kopanej to ok 20tys zł ale wodę masz za darmo( nie licząc energii na pompę i eksploatację). Dodatkowo co pół roku badania wody.
    Studnia kopana szkoda czasu i kasy.
    Wodociąg koszty przyłącza i oplaty za zużytą wodę.
    Wybór należy do ciebie.
    Teraz budując zacznę od dymu z komina

  3. #3

    Domyślnie

    Miesiąc temu biliśmy studnię na naszej działce- 9m głębokości. Koszt 1000zł , oczywiście trzeba jeszcze podłączyć hydrofor, ale to niewielki koszt
    Pozdrawiam Iza
    Zdjęcia z realizacji Z14 http://izawi.fotosik.pl/albumy/29132.html

  4. #4

    Domyślnie

    Pawel78 to troche przegial z ta cena.
    Metr studni wierconej to koszt 150 PLN.
    Do tego bardzo porzadna pompa glebinowa Grundfosa to wydatek ok. 2000 PLN. Do tego zbiornik ciśnieniowy i osprzet, ale to juz nie sa jakies wydatki.

    W moim przypadku wodociągu nie ma, ale wcale sie nie martwie - wierce studnie i potem koszty to prad.

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Raton

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Posty
    221
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    Nawet bym sie nie zastanawial i wiercil studnie glebinowa
    Na mojej dzialce jest woda juz na 5 m ale i tak bede wiercił glebinowa.
    Woda z duzych pokladow to prawie krysztal
    Warto jednak zbadac i ewentualnie zamontowac odpowiedni filtr.
    Jak sobie pomysle o kapielach w pelnej wannie i porannym dzwieku zraszaczy do trawy na moich 3600 m2 to juz jutro bym najchetniej zaczynal kopac
    Pozdro

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Baru
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.176

    Domyślnie

    No to ja was trochę rozczaruję.
    Mam studnię wierconą, w moich rejonach jest to koszt 200zł/m. Więc wywiercenie studni wraz z rurami, zamknięciem kosztowało nas prawie 5000zł. Do tego należy doliczyć koszt podciągnięcia wody do domu, potem osprzęt w kotłowni (akurat my mamy tam hydrofor, filtr i odżelaziacz). pompa do studni... U nasz zamknęło się to kwotą 17000zł. Niestety jak zaczynasz wiercić czy kopać, nie wiesz jaką będziesz miał wodę. Ludzie zajmujący się robieniem studni na Twoich terenach będą wiedzieli jaką możesz mieć wodę. Mnie od razu uprzedzono, że będzie dużo żelaza. I niestety jest, wraz z manganem, twarda okrutnie. Jeszcze zmiękczacz by nam się przydał (kolejne 3tys zł), bo wszystko zakamienione, ale coś kasiurki nie starcza - zawsze się coś ważniejszego znajdzie.
    Raton!
    Z tym kryształem to naprawdę różnie bywa. Mój kryształ ma żelazny zapach i nieuzdatniony wszystko załatwia na piękny rudo-brązowy kolor

    Czyli niestety Paweł tak bardzo nie przegiął z tymi 20tys, bo u nas tak wyjdzie jeżeli fundniemy sobie w końcu ten zmiękczacz.
    Życzę powodzenia i prawdziwego kryształu

  7. #7

    Domyślnie

    Mam obecnie studnię wierconą 12 m woda jest z 7m ale wystąpilem o podłączenie wodociągu. Jeśli będzie wodociąg to zasili on instalację wewnątrz domu. krany zewnętrzne będą zasilane wodą z obecnie eksploatowanej studni, z której woda ma 2 raz za dużo żelaza i minimalnie za dużo manganu.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony