dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1

    Domyślnie Można zrezygnować z parapetów wewnętrznych?

    Chciałabym uniknąć parapetów wenętrznych, ale nie wiem, czy to możliwe. Czy parapety wew. spełniaja jakieś funcje poza byciem sobie? Najchętniej otynkowałabym to miejsce i pomalowała w kolorze ściany. Ma ktoś takie rozwiązanie?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    hmmm....czesto przy nadmiarze wilgoci we wnetrzu skraplajaca sie para wodna splywa na parapet a ponim - jesli jest jej naprawde duzo - na podloge
    przy braku parapetow leje sie po scianie
    jak pamietam Wasza chalupe to salon spokojnie pozbawilbym parapetow - duza kubatura i malo prawdopodobne by byly klopoty z nadmiarem wilgoci zas lazienka jesli bedzie cala w glazurze - nie robilbym tylko z plytek takich samych co sciany czy posadzka
    a juz piekna witryne zrobilbym klepka jak caly salon lub wrecz dalbym prog z tego samego drewna - slicznie tak wyglada
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Geno

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    6.867

    Domyślnie

    Parapet jako powierzchnia poziome to siedlisko kurzy a po malowaniu i wielokrotnym ścieraniub nie będzie to wyglądać apetycznie - po za tym to tak jak pisał jareko
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    rrmi

    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    18.501

    Domyślnie

    Ja nie bede miala parapetow wewnetrznych .

  5. #5

    Domyślnie

    U mnie parapet spełnia jeszcze jedną istotną rolę. Wyleguje się na nim kot.

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Gryfpc
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    1.628
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    141

    Domyślnie

    ... i można jeszcze kwiatuszki postawić !!!


  7. #7

    Domyślnie

    Kwiatków nie lubię w domu, kotów nie znoszę, no ale kurzu to za bardzo bym nie chciała pod oknami. No nie wiem, co by tu zrobić. MOże ktoś ma jakieś fajne rozwiązanie zamiast tradycyjnych parapetów?

  8. #8

    Domyślnie

    Kup parapety w kolorze ścian lub takie co by się nie rzucały w oczy i zlicuj ze ścianą. No bo cokolwiek położysz pod oknem to to jednak będzie parapet. Fakt, że tylko płytki wyklejone zamiast parapetu są niewidoczne. trzeba poprostu zajrzeć aby zobaczyć, że tam coś jest. Ja mam tak w garażu wersja oszczędnościowa, ale wyklejone taką płytką co to udaje drewno. Pomyśl o tym, kilka płytek rektyfikowanych (kładzie się bez fugi) i nie będzie widać czy to jest parapet. Takie płytki są drogie, ale to musi ładnie wyglądać.

  9. #9

    Domyślnie

    Witam,
    Zamiast parapetu można dać tynk dekoracyjny (stiuk) - będzie można łatwo wytrzeć bez uszczerbku dla jakości. Oczywiście ten tynk będzie na gładko i
    raczej w kolorze ściany (na ścianie też może być stiuk).
    Pozdrawiam serdecznie
    Andrzej

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    parapet przydaje sie jak się ma grzejniki. Kurz unoszony cieplym powietrzem nie brudzi sciany

  11. #11

    Domyślnie

    Odgrzebuję temat sprzed 10 lat - może w tym czasie coś się zmieniło i pojawiły się nowe przesłanki, żeby koniecznie montować parapety wewnętrzne?
    Do tej pory znalazłam trzy - lepsza cyrkulacja powietrza przy grzejnikach (odpada, nie mam grzejników + i tak w grę wchodzą tylko parapety zlicowane ze ścianą); podstawka pod kwiatki/kota; ochrona ścian przed skraplającą się wilgocią (przy WM chyba mi nie grozi).
    Chcę parapety białe i zlicowane ze ścianą - wymyśliłam, żeby na bloczki (silkę) dać xps (miejsca jest na ok 3cm), na to wzmocniony (zazbrojony) tynk cem-wap, a na to farbę ceramiczną (z której można zmyć wszystko, poza olejem, miałam w kuchni).
    Do dwóch okien będą dosunięte niskie meble/siedziska - parapety-nieparapety byłyby ich przedłużeniem i siedziałoby się na nich. Ma to sens, czy będzie pękać?
    W łazienkach parapety z płytek, w kuchni blat "przeciągnięty" na parapet.

  12. #12

    Domyślnie

    W sumie, jak się tak głębiej zastanowić, to te wysunięte parapety faktycznie nie spełniają żadnej sensownej funkcji, poza tym, że można tam kwiatka w doniczce postawić, albo w głowę się walnąć. Co do lepszej cyrkulacji powietrza z grzejników i unoszenia kurzu, to raczej mit. Siedliskiem kurzu są właśnie te kwiatki postawione na parapetach.
    Gdybym trafił na ten wątek dwa lata temu, to też chyba zrobiłbym parapety zlicowane ze ścianą.

  13. #13
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    karolinaa82

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-033
    Posty
    3

    Domyślnie

    dziękuję za ten wątek! Dął mi do myślenia, nigdy się nad tym nie zastanawiałam, sama stoję teraz przed takimi decyzjami... muszę poczytać nieco więcej na temat wewnętrznych parapetów

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony