dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    singapoor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    1

    Domyślnie A jaki jest cennik geodety?

    Pomózcie prosze, powiedzcie ile mniej wiecej placiliście za wytyczenie działki, u nas w Oświecimiu geodeta zawołał sobie 1000 zł, to niemało zwazywszy na fakt, że dzialka jest bardzo mała i "pocieta" przez drogę krajową.

  2. #2

    Domyślnie

    Prawdopodobnie pisząc o wytyczeniu działki masz na myśli: wznowienie granic - czyli generalnie wskazanie przez geodetę gdzie będzie twoje ogrodzenie. Według mnie cena 1000 zł za wznowienie granic jest w dolnych granicach (jeżeli działka jest typu kwadrat lub prostokąt czyli typowo cztery punkty) . Jeżeli działka jest wielobokiem bardziej pogmatwanym to wydaje sie nawet tanio. Przy wznoiweniu granic geodeta musi powiadomić wszystkich właścicieli sąsiednich działek i załatwic jeszcze parę innych formalności urzedowych.

  3. #3

    Domyślnie

    Ja tez teraz szukam i wszedzie mi mówia 1000zł za znowienie granic to strasznie duzo

  4. #4

    Domyślnie

    Ja zapłaciłam za wznowienie granic działki 1100 zł, z czego tylko dwa słupki graniczne były do poprawki, a wytyczenie budynku 400 zł.
    Więc u Ciebie nienajdrożej, ale może poszukaj jeszcze jakiegoś innego geodety
    PZDR

  5. #5

    Domyślnie

    \ju chyba wszedzie dzwoniłam jeszcze do gminy zadzwonie moze oni maja jakiegos tańszego
    dziłke mam w kwadracie 9 ar
    Ale chyba sie wstrzymam na kilka miesiecy z ogrodzeniem dopiero na wiosne planuje rozpoczac budowe

  6. #6

    Domyślnie

    Za wznowienie 100 zł punkt-ale polegało na tym ze odsłonil trawę przy paliku
    za tyczenie budynku 600-no było wiele osi ale sąsiad miał kilka i tyle samo.
    za uzgodnienia ZUD 250/medium-z tego co wiem sam ZUD bierze 150
    6 mapek do celow projektowych 350.
    Więcej nie pamiętam-ale i tak zarobił na mnie dotychczas około 3kzł-a to nie koniec.

  7. #7

    Domyślnie Re: A jaki jest cennik geodety?

    Cytat Napisał singapoor
    Pomózcie prosze, powiedzcie ile mniej wiecej placiliście za wytyczenie działki, u nas w Oświecimiu geodeta zawołał sobie 1000 zł, to niemało zwazywszy na fakt, że dzialka jest bardzo mała i "pocieta" przez drogę krajową.
    Cena zależna jest od ilości wznawianych punktów i materiałów archiwalnych, na podstawie których można te Twoje punkty wznowić.
    Jeśli na forum można powiedzieć o kwocie za punkt, to już nie bardzo można się wypowiadać o materiałach jakimi dysponuje lokalny ośrodek dokumentacji geodezyjnej ... chyba, że się jest geodetą z Oświęcimia.
    Sugeruję wykonanie kilku telefonów po firmach miejscowych, odrzucenie najtańszej i najdroższej oferty i wybranie spośród pozostałych

  8. #8

    Domyślnie

    Jestem geodetą sx1100 mówi zgdnie z prawdą.
    Cena wznowienia jest zależna od rodzaju materiałów w GODiK . Jezeli działka była wydzielana kilka lub kilkanaście lat temu to cena u mnie max 100 zł za granicznik. natomiast podziały sprzed 30 lat bądź też działki nigdy nie dzielone mogą kosztować znacznie więcej. Czasami jest tak, że kamienie graniczne nigdy nie były tam wstawiane i wówczas jest mowa o ustaleniu granic - czasami rozgraniczeniu, a nie o wznowieniu znaków granicznych.
    Co do innych cen to mapa syt-wys 1:500 - około 500 zł ( w zależności od ilości zmian )
    wytyczenie budynku 4 narożniki, ławy drutowe, reper roboczy, wpis do dziennika - 300 zł
    pomiar powykonawczy budynku wraz z przyłączami 450 zł
    podział - wydzielenie pierwszej działki 1000 zł, następna 200 zł.

    okolice Gdańska w stronę Kartuz
    Proszę nie mówić , że drogo bo ceny jedne z niższych i zawierają opłatę ODGiK i VAT.

  9. #9

    Domyślnie

    Właśnie jestem po rozmowach.Od początku do końca inwestycji z załatwieniem wszystkich formalności -1500 .- .

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    agaus

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Posty
    108
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie geodeta w okolicy Łodzi

    czy ktoś z forumowiczów orientuje sie ile bierze geodeta za wytyczenie granic domu w okolicach Łodzi?(Chodzi mi o te sznurki i kołki ,które sa potrzebne żeby zacząć budowę...)Znajomy powiedział ,że geodeta bierze 200 zł za punkt...Więc jesli tych punktów na planie jest 8 to... To chyba jest to niemozliwe...
    Pozdrawiam

  11. #11

  12. #12
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    DuleX

    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dakot
    Jestem geodetą sx1100 mówi zgdnie z prawdą.
    Cena wznowienia jest zależna od rodzaju materiałów w GODiK . Jezeli działka była wydzielana kilka lub kilkanaście lat temu to cena u mnie max 100 zł za granicznik. natomiast podziały sprzed 30 lat bądź też działki nigdy nie dzielone mogą kosztować znacznie więcej. Czasami jest tak, że kamienie graniczne nigdy nie były tam wstawiane i wówczas jest mowa o ustaleniu granic - czasami rozgraniczeniu, a nie o wznowieniu znaków granicznych.
    Co do innych cen to mapa syt-wys 1:500 - około 500 zł ( w zależności od ilości zmian )
    wytyczenie budynku 4 narożniki, ławy drutowe, reper roboczy, wpis do dziennika - 300 zł
    pomiar powykonawczy budynku wraz z przyłączami 450 zł
    podział - wydzielenie pierwszej działki 1000 zł, następna 200 zł.

    okolice Gdańska w stronę Kartuz
    Proszę nie mówić , że drogo bo ceny jedne z niższych i zawierają opłatę ODGiK i VAT.
    Dakot, mam nadzieję, że już podniosłeś ceny, bo za darmo nie mam ochoty robić. Pozdrawiam

    PS. Ja za mapę biorę 750zł, wytyczenie budynku 500zł, powykonawczy 600zł + 100zł za każde przyłącze. Podziałów nie robię.

  13. #13

    Domyślnie

    Odtworzenie 2 punktów granicy + wytyczenie domu (4 punkty) 900zł Gm.Czosnów

  14. #14

    Domyślnie

    Lesznowola: wytyczenie działki 400 za pierwszy punkt, 100 za każdy następny, mapa do celów projektowych 550 (bez zmian), 700 (ze zmianami). Na mapy czekałam 1,5 miesiąca, na wytyczenie tydzień.

  15. #15
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar gianti
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    266
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    ceny w łodzi - polecona osoba

    wytyczynie granic (ponowne) - ktoś 'zabrał' sobie słupki - 400 (5 narożników)
    mapka do celów projektowych - 600
    wytyczenie narożników domu - 450 zł (8 punktów)

    co powinna zawierać dobrze zrobiona mapa do celów projektowych?

    tj. za co płacę geodecie.

    czy media które mam w ulicy powinny być odpowiednio przez geodetę wzięte pod uwagę - czy już osobno wodociągi, gazownia, elektrownia nanoszą na mapę te elementy (wewnątrz mojej działki) - po podpisaniu umów na wykonanie przyłączy?

    a także jak prawidłowo powinien być wytyczony fundament przed jego zalaniem?
    Nie mialem klopotu wiec postanowilem wybudowac dom
    Dziennik
    Komentarze

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    jesien 2006
    mapka do celow projektowych w kilku egzemplarzach - 250 zeta

    wiosna 2007
    wytyczenie budynku - 250 zeta
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Cytat Napisał gianti
    jak prawidłowo powinien być wytyczony fundament przed jego zalaniem?
    tak jak sobie zazyczy wykonawca

    moj chcial w osiach fundamentu a w projekcie byly wymiary na sciany zewnetrzne wiec musial geodeta troche poprzeliczac

    budynek mial 10 punktow do wytyczenia - przedluzony garaz w piwnicy i wysunieta klatka schodowa
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrulex
    jesien 2006
    mapka do celow projektowych w kilku egzemplarzach - 250 zeta
    to dam sobie rękę uciąć że ten geodeta w terenie nie był

    to tak jakby mechanikowi zapłacić za "przegląd" samochodu - a on by tylko sobie go obejrzał (czyli przejrzał)

    nie doceniacie Państwo znaczenia mapy do celów projektowych - to nie jest "zwykła" mapka - i nie powinna być zrobiona na "odwal się"
    tak jak i nie doceniacie kwestii wyznaczenia granic działki...

    przykład: apartamentowiec (malutki bo tylko kilkanaście mieszkań) ale budowany na malutkiej działce (ca 700m2) w ostrych granicach...nie chciało się inwestorowi wcześniej wyznaczyć granic, projektant uznał że działka jest prostokątem a się okazało że to trapez...

    zaoszczędził na geodecie - stracił ze 3 razy więcej na przeprojektowaniu budynku plus nie wiem ile stracił na tym że budynek się zmniejszył o kilkanaście metrów powierzchni całkowitej (zaoszczędził na materiałach ale stracił na metrażu mieszkań a metr kosztuje kilka ładnych tysięcy)
    a wystarczyło poprosić geodetę o mapę w wersji numerycznej - projekt powstawał w autocad więc mógł sobie projektant podgrać mapę...no ale to była "tania" mapa więc tylko papierek z pieczątkami

    sugeruję metodę podaną przez sx1100 - obdzwonić kilka firm i odrzucić najtańszą i najdroższa ofertę ...

    pozdrawiam

  19. #19

    Domyślnie

    Nie martwcie się . Taniej nie będzie. Oto wyznania wołomińskich geodetów
    Proponuję aby wspólnymi siłami ustalić cennik za usługi, który stosowalibyśmy od nowego roku. Oczywiście przymusić nikogo nie można ale chyba trzeba zacząć dbać o prace bo mapa do projektu za 400 zł to chyba przesada.
    Tylko ja chciałbym mapę za 400 zł. Zazwyczaj musze dodać jeszcze jedno zero.
    Pozdrawiam marcin714

    Regulamin forum

  20. #20
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar jarekpolak
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Podkarpacie
    Posty
    554
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    mówię o jednym człowieku
    - mapa do cel. projektowych 500zł,
    - adaptacja gotowego projektu kupionego na internecie oraz drobne zmiany i załatwienie pozwoleń na przyłącza wod-kan, el. i gaz 2500zł,
    - wytyczenie domu 400zł
    cena niska ponieważ wszystko kompleksowo u jednego człowieka

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony