dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 20 z 21
Pokaż wyniki od 381 do 400 z 403
  1. #381

    Domyślnie

    Pewnie, że się zastanawiałem i dalej zastanawiam. Dlaczego Tondach? Bo jest najtańszy...? Bo sporo ludzi go ma i jakoś specjalnie chyba nie narzeka. Martwi mnie natomiast to czy za niską ceną nie pójdzie również niska jakość. Dachówek kupiłem po 6 z każdego rodzaju (6 angoby i 6 glazury). O ile angoba jest odcieniowo jednolita to glazura pomiędzy poszczególnymi sztukami odcieniami już się różni (możliwe, że sprzedawca nie brał tego z jednej palety, na ręce mu nie patrzyłem). Do tego te braki powłoki. Sam nie wiem co o tym myśleć. Kształt mi się bardzo podoba, wyglądają na proste i zamki ładnie pasują. Powinna się fajnie kłaść. Ja rozumiem, że od spodu tych powłok nie ma, ale wydawało mi się, że "od góry" powłoka powinna być jednolita wszędzie. Przecież po tych zamkach też woda spływa...

  2. #382

    Domyślnie

    Mam marsylkę 12 Tondacha angobowaną na dachu od 4 lat. Nie ma się co martwić na zapas, my jesteśmy zadowoleni z wyboru.
    Dekarz bardzo chwalił, uszkodzonych na 8 palet znalazł bodajże 8 sztuk, do jakości też nie miał żadnych zastrzeżeń.

    Pamiętam że wycena była 3000 zł niższa niż konkurencja. Głównie to zdecydowało, ale to była dobra decyzja.
    Z8 z pracowni Z500. Mieszkamy od października 2014. Ściany: Ytong+20cm TO 032. Podłoga: 15cm TO grafit. Strop: 17-33cm regranulatu styropianu + 20cm wełny. 100% podłogówka. Kocioł: Immergass Victrix 24kW dwufunkcyjny z wbudowanym zasobnikiem 45l. Wentylacja: PE na skrzynkach + Luna.
    Dziennik budowy: www.budowa-domu.info

  3. #383

    Domyślnie

    Cytat Napisał dziku80 Zobacz post
    Pewnie, że się zastanawiałem i dalej zastanawiam. Dlaczego Tondach? Bo jest najtańszy...? Bo sporo ludzi go ma i jakoś specjalnie chyba nie narzeka. Martwi mnie natomiast to czy za niską ceną nie pójdzie również niska jakość. Dachówek kupiłem po 6 z każdego rodzaju (6 angoby i 6 glazury). O ile angoba jest odcieniowo jednolita to glazura pomiędzy poszczególnymi sztukami odcieniami już się różni (możliwe, że sprzedawca nie brał tego z jednej palety, na ręce mu nie patrzyłem). Do tego te braki powłoki. Sam nie wiem co o tym myśleć. Kształt mi się bardzo podoba, wyglądają na proste i zamki ładnie pasują. Powinna się fajnie kłaść. Ja rozumiem, że od spodu tych powłok nie ma, ale wydawało mi się, że "od góry" powłoka powinna być jednolita wszędzie. Przecież po tych zamkach też woda spływa...
    Jeśli chodzi o cenę to w moim przypadku miałem niemalże taką samą cenę na Koramika. Wybrałem Tondach tylko ze względu na kształt.
    oglądałem kilku producentów na ekspozycjach i prawie zawsze można " coś " znaleźć.

  4. #384

    Domyślnie

    Dzisiaj, w sumie przypadkiem, mogłem pooglądać marsylkę w wykonaniu Koramic'a i tak jak pisaliście - faktycznie też ma braki powłoki (nawet w tych samych miejscach)... Tak więc Tondach pozostaje. Teraz "tylko" się zdecydować czy antracyt angoba czy czarna glazura... Kupno paru dachówek miało ułatwić sprawę a tu qpa
    Czy u Was antracyt angoba też kolorystycznie "wpada" w jakieś odcienie brązu/czekolady? Czy jest to kwestia światła i sfiksowanego wzroku? Nie bardzo mam gdzieś w pobliżu obejrzeć dach z taką dachówką. Jest może ktoś z okolic Krakowa i mógłby się pochwalić takim gotowym dachem?

  5. #385

    Domyślnie

    Cytat Napisał dziku80 Zobacz post
    Dzisiaj, w sumie przypadkiem, mogłem pooglądać marsylkę w wykonaniu Koramic'a i tak jak pisaliście - faktycznie też ma braki powłoki (nawet w tych samych miejscach)... Tak więc Tondach pozostaje. Teraz "tylko" się zdecydować czy antracyt angoba czy czarna glazura... Kupno paru dachówek miało ułatwić sprawę a tu qpa
    Czy u Was antracyt angoba też kolorystycznie "wpada" w jakieś odcienie brązu/czekolady? Czy jest to kwestia światła i sfiksowanego wzroku? Nie bardzo mam gdzieś w pobliżu obejrzeć dach z taką dachówką. Jest może ktoś z okolic Krakowa i mógłby się pochwalić takim gotowym dachem?
    U mnie na dachu sa Hranice w kolorze czerwona angoba.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	240
Rozmiar:	99,5 KB
ID:	367978
    Nie wiem jak sprawa sie ma w przypadku antracytu badz czerni. Na poprzedniej stronie tego watku jo-aska wkleila kilka zdjec antracytowej angoby ale chyba nie za duzo Ci to powie. Kolor rzeczywiscie inaczej wyglada w "realu" Moja iest nieco ciemniejsza niz na zdjeciu ( bardziej w kolorze blachy ).

  6. #386

    Domyślnie

    Sprzedajemy Tondacha od wielu lat i widzę że umacnia się na rynku lecz nie promuje się tak jak Braas czy Creaton. oni ogólnie są bardziej zainteresowani Czechami i Austrią a tam dachówki są dużo droższe niż na polski rynek. Czy są reklamacje? Każdy ma reklamacje nawet najlepsi , a tak na prawdę ci najlepsi mają najwięcej reklamacji tylko wszystko jest zamiatane pod dywan. Tondach w ostatnich 10 latach nie wycofał żadnego modelu dachówki a wielcy producenci zamykali całe fabryki bo okazało się że albo jest nierentowna albo wada produkcyjna jest na taką skalę że nawet jeśli wyjdą z jakością to i tak już nikt tego nie kupi. Może tondach ma mało kolorów w dachówce ale czy jest to aż takie ważne aby dachówka była nie ciemnoszara tylko średnio szara a najlepiej z domieszką gorzkiej czekolady bo komuś nie pasuje do firanek. Po 5 latach taki klient nie pamiętam modelu dachówki na dachu a co dopiero kolor.

    Tondach to:
    - tania dachówka
    - prosta dachówka
    - dobra dachówka

    nawet nie macie pojęcia ile statków popłyneło do Rosji do Soczi tej dachówki, całe miasto zrobione w Tondachu, a wy dalej trzymacie się tych "niemieckich" dachówek produkowanych w polsce w polskich fabrykach gdzie cena ma się nijak do jakości.
    Pozdrawiam.

  7. #387
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.206

    Domyślnie

    A tak konkretnie masz coś przeciwko dachówkom produkowanym w Polsce? Warto promować sprzedawane przez siebie produkty a nie wypisywać bzdur wyssanych z palca. I Żeby była jasność nie mam nic do jakości produktów firmy Tondach, tylko do użytych przez Ciebie argumentów. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  8. #388

    Domyślnie

    Czy mam coś przeciwko? Hah! Wymienie kilka przykładów: betonowy euronit, rupp ceramika sirius i amber, koramic L15, c.simpla, robeny bergamo Siedzę w tym od wielu lat i można wymienić tylko kilka modeli dachówek które są dobrze produkowane a w tej chwili są cięte koszty przez co idzie w parze jakość. Nie promuję konkretnej firmy bo sprzedaje wszystko co wymieniłem ale widzę co się później z tym dzieje.

  9. #389
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.206

    Domyślnie

    Nie wiem w czym siedzisz ale nie odpowiedziałeś na moje pytanie a swoim wpisem promowałeś konkretną firmę, krytykując pozostałe. Taki wpis świadczy o elementarnym braku etyki zawodowej a i wiedzy nie najlepiej. A tak na marginesie nazwy własne piszemy dużą literą. Kiedy ostatnio sprzedałeś jakiś produkt RuppCeramiki? Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  10. #390

    Domyślnie

    Ale nie trzeba się tak denerwować. To tylko forum a nie zawody kickboxingu. Nie powiem kiedy sprzedałem ostatnio RuppCeramikę bo zakład został zamknięty dawno temu. Możesz mnie nazywać jak tam chcesz jeśli ci to sprawia radość. Ja mam bezpośrednią informację od producenta czy ich produkt jest OK czy są problemy dlatego mówię jak jest.

  11. #391
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.206

    Domyślnie

    Ja się nie denerwuję. Zwracam Ci tylko uwagę na nieetyczność Tego wpisu. Jak widać nie bardzo rozumiesz o czym piszę. Forum to nie kosz na śmieci, no ale jak się czytelnie nie podpisuje swoich wpisów to można wypisywać różne dyrdymały. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  12. #392
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    walas83

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Rączna
    Kod pocztowy
    32-060
    Posty
    5

    Domyślnie

    Czy konieczna jest dachówka wentylacyjna w przypadku połaci 6m? Dach będzie pokryty marsylka 12, oczywiście z Tondachu. Jeśli jest konieczna to mam obawy jak zabezpieczyć otwór wentylacyjny przed szkodnikami.

  13. #393
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.206

    Domyślnie

    Potrzebna a w Tondachu konieczna. Dachówki wentylacyjne mają firmowo montowane blokady przeciw ptakom i gryzoniom natomiast przed owadami nic Cię nie uchroni. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  14. #394

    Domyślnie

    Jeżeli uważasz, że Creaton Simpla została dobrze wyprodukowana to gratuluję doboru kryteriów do oznaczenia, żę co ś jest "DOBRE".

  15. #395

    Domyślnie

    Czy Tondach to najtańsza dachówka - nie powiedziałbym,Raczej zależy to od układów hurtowni z producentem. Zresztą Wienerberger wykupił TOndach więc wszystko będzie tym samym jeśli chodzi o jakość, a jakość faktycznie dobra.

  16. #396
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    BigSack

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Piastów
    Kod pocztowy
    05-820
    Posty
    35

    Domyślnie

    Tondach obecnie jest dobrą dachówką. Czasy kiedy zawierała margiel i sypała się z dachów już dawno minęły. Czy jest najtańsza? Myślę, że jest porównywalna z dachówką ROBEN. Przy zakupie zwróć uwagę na warunki gwarancji, którą przedstawia Tondach.
    Posiadam 25-letnie doświadczenie w branży dekarskiej. Moje atuty to jakość i wiedza.

    Jeżeli chcesz kontynuować temat uczestnicz w dyskusji.

    BigSack

  17. #397

    Domyślnie

    My również zastanawiamy się nad wyborem dachówki.
    Rozważamy dachówkę Marsylkę Creaton lub Tondach kolor antracyt angoba ale nie możemy w okolicach Łodzi obejrzeć jej na żywo.
    Jest może ktoś z okolic Łodzi i mógłby się pochwalić takim gotowym dachem?

  18. #398

    Domyślnie opinia po latach

    Witam. Czy może ktoś podzielić się opinią o holenderce Tondach, czarnej w glazurze po kilku latach użytkowania? Właśnie przybieram się do zakupu tej dachówki ale mam wątpliwości.

  19. #399
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Odgrzewam kotleta,ale chyba nie spam
    Dachówka Tondach Stodo12,grafitowy mat,na dachu od 2012r.
    Do tej pory bez najmniejszych zastrzeżeń

    Ba,nawet fotkę zapodam z zeszłego roku dla dekarza jak mi wichura kilka dachówek podniosła
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20201125_144236_copy_1512x2016_2.jpg
Wyświetleń:	151
Rozmiar:	94,0 KB
ID:	454113
    Ostatnio edytowane przez Arturo1972 ; 18-03-2021 o 19:25

  20. #400
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.206

    Domyślnie

    Takie zjawisko powstaje wówczas gdy dachówki w narożu nie są mocowane a trzymają tylko siłą kleju taśmy podgąsiorowej. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

Strona 20 z 21

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony